Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak ja nevim teda X-Com mě bavil do ty doby než jsem zjistil, jak to odflákli. Wargames velice slušný, to je fakt. Pravda, těch názorů a her je mrtě a vybrat něco... ja osobně bych hodně daval body Total war Shogun 2 a datadisku kde už byly flinty, ale je to věc názoru. Ale ted si du přečist recenzi na můj oblibeny napoj na vypito.cz.
  • Tohto roku to bolo dost bieda ohladom RTS. Dal by som hlas Warcraft 3, ktorý sa stále vo velkej miere hra na battlenete, a vo svojom zanri je stale neprekonany :D
    • warcrafta davno prekonal dawn of war a coh, dokonce i dow2. dow2 byla super hra ale diky malym mapam a omezenemu stromu, neexistenci zakladny postradala hloubku pro dlouhodobejsi hrani ale stejne je moc sympaticke ze se ta firma odvazi experimentovat.
      sami pak uznali ze v dalsim dilu tenhle koncept opusti.
  • mírně zaskočen..ale i tak souhlasim
  • Já tedy očekával, že s přehledem vyhraje CK II *7* *7* *7*
  • smajdal
    CK II je typ strategie pro mě absolutně k smrti nudná...nejlepší které jsem kdy hrál považuji stařičké Cultures, Original War nebo Industry Giant II....žádná novější hra podobná těmto neexistuje a existovat asi nebude, se*e mě to, protože v této oblasti nemám co hrát
    • walltar
      Hmm ani jednu z těch her sem nehrál ... kromě original war, ale tu si zase nepamatuju. Není cultures podobný setlerům a Industry giant Tansport tycoonu? .... abych pravdu řekl, tak nějaký pořádný a promakaný dopravní tycoon bych si zahrál. Hlavně ale museli by v něm být možnosti minimálně jako v O TTD co se semaforů na kolejích týče. Je škoda, že od té doby se všechny takové hry jenom zjednosušovali a třeba v Railroar Tycoonu 2 co si pamatuju nešlo postavit ani pořádné nádraží.
      • smajdal
        a original war měl nejlépe podaný příběh i mechanismy v rámci rts...hned po něm w3
        • smajdal
          a nerad bych zapomněl na klenoty jako Age of Empires II a Battle Realms
      • smajdal
        settleři se mi na takovou strategii zdáli příliš lineární...bylo až moc nalinkované kdy co udělat, kde co postavit atd. u těch novějších tycoonů se mi nelíbí tento nešvar také, v industry giant měl člověk mapu a teď si mohl splnit cíle jakkoliv....vybrat si co a kde vyrábět, těžit, kde to a jak prodat, naprosto podle sebe...samozřejmě čím ekonomičtější myšlení, tím efektivnější prodej....lehké pochopit a hrát, těžší být mistrem
  • Je dost těžký se tady dočíst která je ta nej strategie roku a proč, za to která to není....

    No já bych do nominace přidal ještě takovej Naval War Arctic Circle, zatím sem to jen nakousl, ale vycházím z toho, že je to následovník Fleet Command, tak kdo je fanda modern navy's určitě zklamaný nebude a většinou si do hry vystačí s vlastními znalostmi.
    • Coffin.Corner
      Hm, Naval War by si minimálně zasloužilo nominaci, ale zaměřením je pro tak úzkou skupinu, že Crusader Kings je proti němu blockbuster.
      • To si nemyslím, CK jsou ještě obtížnější na pochopení a hraní než NW. Ale nominovat hru, ve své podstatě nedodělanou není asi moc správné
        • Co je na CK obtížného? Chce to akorát mít v dutině lebeční funkční mozek :D
          • Přitom to stačí hrát měsíc *1*
            Nebo taky stačí třeba pět let hrát HoI 2,3, DH, AoD, Vicky 2, EU 3, jako já. *5*
    • Naval War Arctic Circle je parádní a unikátní simulace, ale aktuálně to je mrtvá hra, která potřebuje hodně patchu. Autoři se bohužel jaksi nehlásí, její osud je nejistý...
  • Redakce si před tím hodnocením asi nalila trochu moc čistého vína.

    Xcom jako STRATEGIE ROKU? *16*
    Nevidět to v tom článku na vlastní oči, tak tomu neuvěřím.
    • Nechci ti do toho kecat, ale Strategie roku 2012 vyhrava Xcom vsude po svete... Staci googlit
    • Veskoslav
      Je to názor redakce či autora:) Vem si takové youtube a vyhledej si TOP PC games 2012 a uvidíš kolik druhů žebříčků najdeš:) Každý má své chutě. Sice se nám výsledek nemusí líbit, nemusí se dát ani objektivní, ale tím to končí. Když by dali třeba War Game, která dle mého patří v rámci tohoto specifického druhu RTS ke špičce, našla by se zase jiná skupina, co by tvrdila, že to měl vyhrát někdo jiný. Jo dělat soudce je opravdu ošklivá věc:)
  • Veskoslav
    Jinak k diskuzi, zdali to je či není strategie:)

    Citace: Strategické hry nebo-li zkráceně strategie rozhodně patří mezi ty oblíbenější žánry počítačových her. Cílem hry je pomocí strategického myšlení a plánování překonat protivníka. Takovým protivníkem může být buď umělá inteligence počítače nebo lidský protihráč. Ve strategických hrách můžete stavět základnu, ovládat armádu, budovat město, starat se o ekonomiku a mnoho dalšího.

    Tudíž XCom je strategie, War Game je taky strategie, ale typu RTS (real time strategy) atd. Tady vyrál XCom, i když chápu mnohé výhrady a i s nimi souhlasím, War Game má taky své mouchy:) Třeba zase v jiné kategorii Vám redakce udělá radost a vyhraje Váš titul:)
    • Já bych hlavně řekl, že hry, kterým se obecně říká RTS, vůbec nejou strategické. Jsou to taktické hry. Co tím myslím, je možno zobrazit na sérii Total War: management,přesuny vojsk po mapě a dlouhodobé plánování jsou strategie, kdežto real-time boje jsou taktika. Z militaristických definic je strategie dlouhodobá koncepce všech sil s cílem zvítězit, taktika se zabývá způsoby, jak efektivně dosáhnout cílů stanovených strategií v konkrétním prostředí za konkrétních podmínek.
      • walltar
        Jo strategie mají tři stupně ... Tahové sou většinou strategické, RTS sou taktické a Starcraft.
        • A aby to byla ještě větší sranda, tak ty "tahové strategie" dost často od hráče nevyžadují žádnou strategii, jen tupý postup vpřed s nulovým managementem. Ale to už tak v herním průmyslu bývá, vždyť to musí být hratelné i pro amíky...
  • Tento rok teda musel být na strategie pěkně ubohej, když to vyhrálo Xcom, kterej je taková..strategie nestrategie. Nevím, oproti takovýmu Wargame nebo fantastickýmu Crusader Kings 2. Jasně, můj názor není žádnej světonázor, ale furt si pod strategií asi představuji něco jinýho. Docela mě ale mrzí, že to vyhrálo zrovna tohle, ačkoliv mě to jako hra bavilo.
    • Keyz
      Udílení různých cen je bohužel hodně divné.
      Často se říká,nejlepší strategie,nejlepší kapela atd....Většinou vyhrávají kapely,hry kterých se hodně prodá a hraje to hodně lidí.
      To ale není nejlepší ale možná nejprodávanější.Různé velké hudební ceny jsou toho příkladem.
      • Veskoslav
        Ale War Game měl lepší prodeje než XCom a MP je hodně rozšířené:) takže to nebude v tomto případě tento případ.
        • pichpe
          Muzu se zeptat z jakeho zdroje mate informaci, ze ma Wargame lepsi prodeje, nez XCOM? Zkousel jsem si to ted dohledat a moc jsem nepochodil *9*
          Diky za infomraci!
          • Hmm, tak diky za odpoved... Me to fakt zajima, zajimam se o tyto zebricky, ale nepodarilo se mi najit nejaky fundovany zdroj. Asi jsem na pouzivani google uz moc stary ;-)
  • Konzolove zjednodusovani postihlo vsechny zanry , nejen startegie . A je legracni cist tady reakce lidi kteri brblaji na to jak je xcom konzoloidni a pritom o par stranek dal vynaseji do nebes treba Dishonored kterej je uplne to samy:)
    • Vynáším do nebes Hearts of Iron 3. => Můžu za konzoloidní označit téměř všechny hry.
      *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit