Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prohlásit nový XCOM za nejlepší strategii roku a postavit jí před hry jako jsou Crusader Kings II nebo Wargame.... to chce hodně odvahy. *7*
  • Kde je shogun 2 fall of the samurai?
    • bude v sekci DLC
  • Veskoslav
    Sice trochu offtopic, ale kdo nemá jednu z nominovaných a dle mého i dobrých RTS Wargame, tak je na Steamu do 10 za 9,99 euro:)
    • walltar
      BTW ... nechybí ti tam jednička? ... A sleva je do pátého pokud dobře čtu.
    • walltar
      Ve Wargame není stavění základny že?
      • No nestavis budovy, ale prakticky branis pristupove body pro prijezd posil, ktere si pred bitvou navolis a ze je z ceho vybirat ;)
        • walltar
          To už něco podobného bylo ne? Ze stejného období.
          Ale toho stavění zkádny je škoda, já sem odkojený strategiema jako Supreme Commander takže strategie, kde se jenom ovládali jednotky mě vždycky přišli celkově oničem.
          • Jenze tady jde o real a staveni zakladny v dobe studene valky si nedokazu predstavit. Tvurci tim chteli jasne ukazat, ze mas urcity pocet jednotek, nepritel pochopitelne taky a pred sebou body, ktere se daji zabirat, neco jako v company of heroes. A ted je na vas, kdo z koho. Staveni zakladny by bylo zbytecne, tady se jedna o rychly prechod do utoku a rychle zvraty na ruznych mistech fronty s podporou delostrelectva a raket zeme - zeme + vrtulniky. Pristi rok ma vyjit pokracovani s letadly a boje budou ve skandinavii.
            • walltar
              Já to chápu, že to tam není ... je to hra pro lidi co mají rádi spíš taktiku. Ale jak sem psal ... něco podobného už sem hrál, akorát si nemůžu vzpomenout jak se to menovalo. BTW ... jak je tam omezený počet jednotek na hráče? Ovládáš spíš jenom míň tanků, tak aby ztráta každého zabolela? ... Možná to zkusím přece jenom za tu cenu co je teď na steamu to stojí. Akorát nevím jak na to budu brát s Planetside 2 čas.
    • Lidi kupte si to, je to opravdova strategie se vsim vsudy, trochu hc ale to prece k tomu patri :)
  • U redakce s takovou má i ten COD šanci se v téhle kategorii napřesrok umístit .....
  • Jako velký fanoušek starého ufa xcom a dalších budovatelsko realtime strategii, jako byl třeba master of orion bych se měl radovat za první místo, ale neraduji se.

    Koupil jsem si nové ufo před svátky a těšil se, jak budu celé svátky pařit. Jako třicátník už na to nemám tolik času jako v patnácti (rodina, hospody a hlavně práce). O to větší zděsení mě čekalo, když už 24. bylo na classic obtížnost dohráno *16* Strategie, které se dohrají takto rychle by se měli automaticky z žánru strategie vyloučit. Technologický strom tak malý, že by se vešel na A5 a je jedno v jakém pořadí co vynaleznete, protože jedno navazuje na druhé a za par hodin hraní beztak koukáte na prázdný list. Recenzenti jsou zřejmě mladí lidé, protože jinak by nové ufo nemohlo dostat takové hodnocení jaké dostalo, ale best strategie roku 2012 to asi opravdu je a o to je to žalostnější.
    • eeeee
      Presne tak, je smutne, ze tento sterilni oklestenec je hrou roku. Pritom i v teto dobe vychazi vysoce kvalitni hry, ale bohuzel v jinych zanrech nez jsou tahove takticke hry.
    • Rovnako považujen originálne UFO a XCOM za tie naj čo som za tie roky hral. A rovnako ma sklamalo čo som videl a čítal o novom ufe. Firaxis to orezal až na kosť. Kto čakal, že 20 rokov po vzniku originálu a s výkonom aký počítače majú dnes bude hra bohatšia, bude sklamaný. Ešte horšie dopadlo fungovanie emzákov (AI) po mape, keď tam stoja po skupinách a reagujú až v definovanej vzdialenosti.
      Ešte nie je nič stratené. Základ tu je a veľmi pravdepodobne sa bude hra rozširovať. Ako je to teraz moderné, formou platených DLC. Ale nateraz je to aj pre mňa málo.
    • Souhlas, já osobně bych tam radši viděl Crusader Kings II... Firaxis už není zárukou kvality (viz Civilizace V). Myslím, že my třicátníci se asi s hrami roku na Games letos moc neshodneme (jestli něco vyhraje Dishonored, tak mě klepne), ale přesto Games rád čtu a redakci fandím :-)
      • janchor
        A to je tu přitom pod třicet jenom pár externistům..
    • Veskoslav
      Bohužel žánr RTS je umírající labuť. Slyšel jsem, že někdo předělává staré XCom na Android;)

      P.S: XCom není špatná hra, ale bohužel nelze moc srovnávat s původní sérií. Mám třeba doma i UFO Afterlight, kdy se Češi pokusili docela úspěšně o oživení, ale XCom mě baví více. Asi jsem si zvyknul.....
      • eeeee
        Ty vole, xcom neni zadna RTS.
  • Tak pro me teda wargame european escalation je nejvetsi prekvapeni roku, takze urcite number 1. Xcom mi neprijde moc jako strategie a urcite ne jako vitez.
    • Veskoslav
      XCom ale strategie je. To, že to máš zafixované jinak, to je sice možné, ale je to chybné:) Je více druhů RTS:) Stejně tak RPG:)
      • Více druhů RTS možná je, ale XCOM není ani jedno z toho, když je na tahy, střevo. Myslels asi víc druhů strategie, páč to "realtime" u RTS není jen z pr*ele.
      • Xcom vyhrává titul o nejomezenější strategii roku .Tahle hra je o tom co vývojáři hráčům vnutili , ne o tom co bylo dnes možné a co bychom rádi viděli .
        Výbava , třídy, pohyb - všechno špatně . Buď přistoupíte na hru šílených gamedesignerů , nebo se se hrou až do konce nesžijete a rozjedete původní díly bez opakování tohoto nového arkádového přílepku.
        • Presne takhle jsem to myslel, dekuji.
  • Veskoslav
    Pro mě osobně XCom, já jsem sice nezažil bugy, koupil jsem v akci:) Ale hra jako taková mě skutečně uchvátila a vráitla mě X let zpátky do doby, kdy jsem hrával první díly. Taktické možnosti, zpracování, zničitelné prostředí, skvělé zpracování základny a hlavně mimozemšťanů, vylepšování zbraní, zbrojí, lodí, satelitů. Podle mě po zásluze vyhrálo:)
    Jinak zde screen mojí soukromé skupinky:)

    www.2i.cz/98cab69c4f
    (EDIT upraven obrázek kvůli předchozího nefunkčního odkazu. Tímto se omlouvám)
    P.S: Sice češtinu moc nevyužívám, ale ta plná čeština je skvělá:)
    • Ta tvoje skupinka je hodne stealth co? Obrázek 1x1 *15*
      • Veskoslav
        http://www.2i.cz/98cab69c4f

        To se omlouvám:( Lepší?
        • michelangelo
          Co to tam mas za vceli komando? :)
          • Veskoslav
            No přesně tohle mi řekla mladá, že prej jestli si chci hrát na včeličky, ať proboha hraji jinou hru. Ale z těch barevných kombinací co tam je, se mi tato líbí nejvíc. Tedy kromě křiklavých barev, co se moc do terénu asi nehodí *1*
            • eeeee
              Fakt smutny, kdyz se u tahove takticke hry resi takovehle kraviny, ale chapu, o tom je mainstream, musi to cool vypadat.
            • michelangelo
              Souhlas, ze barevny kombinace tam byli hodne sileny. Osobne jsem jel celocerny, tmave sedy kombo s peclive vytvorenymi a helmami nezakrytymi obliceji.
  • Za mě Dota 2.
    • Aha, jasně, vůbec to není hra, která je založená na taktice a strategii a už vůbec to není hra, o které velký Gabe Newell prohlásil, že je to nejlepší hra, kterou kdy Valve udělalo. Nu dobrá...
      • Veskoslav
        Akorát že Dota 2 ještě nevyšla:-P
        • Fakt? Mrkni na Steam...
          • a dalsia vec Dota je Moba nie strategia
            • to je to iste http://en.wikipedia.org/wiki/Multiplayer_online_battle_arena
            • dota neni moba, dota je ARTS
          • Veskoslav
            A? Ona skutečně nevyšla, pořád je to vefáze Bety, to že tam má většina z nás přístup či se najdou blázni, co si balíček vstupu koupí za těch 20,99 to je věc jiná. Ale hra jako takový nevyšla:) Je to pouze otevřená Beta. Zjisti si o tom něco:)
  • InvisiblE182
    Jakkoliv mám XCOM rád, tak mi přijde divné, aby nej. strategie roku byla nejzabugovanější hra od vydání army. Na druhou stranu jako hra je výborný. Tak si říkám, že sám nevím, jak bych se rozhodl.
  • Pilgrim66
    A kde jsou třeba SOSE: Rebellion?
    • Ehmm tak nevím jak ty, ale když víš kde, tak to Codko koupíš i za 500 když je nový. Stačí hledat menší obchody kde musí mít levné zboží.

      A navíc v Americe kde to nejvíce nakupují, mají hry o dost levnější než tady u nás.
    • smejki
      Rebellion je prakticky reedice staré hry pospolu s novým minidatadiskem.
      • Pilgrim66
        To samé se dá říct o každym novym Call of Duty a ty se v nominacích objevujou.
        • smejki
          nedá (aspoň myslím, na CoD jsem nešáh asi 6let). v každém CoD je 90% nového obsahu, v Rebellionu je nového obsahu... tak 5%? 10%?
          • USER47
            Smejki: Jasně že neběháš, tohle je klasická diskutérská parabola. Viděj stejnej typ hratelnosti, podobnou grafiku (i když v MW3 je dost vylepšení), název Call of Duty, a už vyřvávají bláboly o datadiscích.

            Podle takovejch měřítek by datadiskem byla každá druhá hra...
            • veskoslav: nechápu proč někdo jako ty se tu vůbec zmiňuje o ceně, když si beztak každoročně COD stáhneš z torrentu, jen aby si měl v PC nějakou koridorovou odreagovačku, nemám pravdu? Nebo to snad děláš jako Miserius, koupíš si to za plnou cenu a když tě to přestane bavit, tak to hodíš na Aukro a proděláš tak max 200-300,-?

              A jinak nevidim problém vyhodit 1299,- za hru, která má sice 5-6 hodinovou (kulervoucí) kampaň, ale nabízí i Spec Ops mise a ∞ hodin zábavy v MP.
            • Veskoslav
              Kdyby MW 3 se jmenovalo DLC MW2 DLC, nikdo by se nezlobil. Ale prodávat 4 hodiny kampaně za 1299, to opravdu koupí jenom blázen a zaslepený fanoušek. A kvůli MP? Hraje se MW I, na co kupovat III. díl:)
          • Pilgrim66
            Tak to ti doporučuju zahrát a porovnat CoD MW 2 a MW 3. To je příběhovej datadisk za plnou cenu.
            • jindra.veliky
              je to prezentovany jako nova hra, se koukni na doom 1 a doom 2, to melo taky stejnej engine, tak jdi s temahle vymluvama do *14*
            • smejki
              tak to fakt nechci. to tam běháš po stejnejch lokacích?
        • janchor
          Ozvi se, až je objevíš v těch našich.
          • Na Gametrailers se asi vsichni zblaznili, videl jsi Black Ops 2 nominace (a vyhry) u nich?
            • Veskoslav
              Tam je to tak každý rok, bohužel. Nic překvapivého. Sice posledné CoD BO 2 je podle mě dost povedená hra, ale rozhodně vyhrát má někdo jiný. Ať už Dishonored či jiný favorit tohoto roku:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit