Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když jsem ještě žádnou S.T.A.L.K.E.R hru nehrál mám si nainstalovat Shadow of Chernobyl i Lost Alpha? Nebo mám nejdřív projít samotnou hru a až potom přidat modifikaci?
    • uplne cistej a puvodni Shadow of Chernobyl jako prvni, tim asi nic nezkazíš. Možná nějakej mod, kterej neupravuje hratelnost, ale jen citlive opravi par bugu a vylepsi grafiku. A až dohrajes tohle, tak cca bude na svete Directors Cut Lost Alpha a to bych si dal potom. (uz jen proto ze je ve vyvoji uz cca 6 mesicu a mela by dle ohadu vyjit v 1q2015 - je asi skoda to nehrat s tim, v tuhle chvili, tesne pred releasem)

      Ale LA neni mod, je to standalone hra, takze to proste nainstaluješ jako novou hru a je jedno, jestli mas puvodni SOC nebo ne.
    • smejki
      Pokud se chystáš na vanillu, tak doporučuju Complete mod
      • complete mod je uz hoodně zastaralý, spíš vyzkoušej autumn aurora. nejlepší grafika co na prvniho stalkera existuje + spousta vylepšení.
        • jenže to je od vanilla verze uplne odlišný, je to sice dobře míněný, ale tvoje doporučení nedává moc smysl. Complete je podle me hodne verny vanila verzi, takze smejki to doporucil docela rozumne. Je mozný, že je takovejch modu vic, to si prave nejsem jistej. A co vím, tak Complete se taky updatuje, takze to nebude zastaraly, ale spis odlazený....
          • autumn aurora je nice samozřejmě, ale je to spis dalsi full modifikace ve stylu LA, takze nekomu kdo nehral SOC ani LA a rozhoduje se mezi nima, bych tim hlavu moc nemotal...
            • no i tak se to brát.. na druhou stranu lost alpha má vlastní dějovou linku, modifikované/nové mapy atd.. oproti tomu autumn aurora zachovává původní posloupnost misí a hra se od původního stalkera za zas tak moc neliší. jsou tam nějaké fičury navíc (upravená ekonomika hry, možnost noclehu atd..), ale ty jsou i v complete. hrál jsem oba mody a autumn aurora je o několik let dál. to není nějakej trolling na complete - ve své době to byla špička, ale jeho vývoj skončil už před lety. s complete mody pro ostatní staler hry mám celkem špatné zkušenosti. nevím jestli si nějak nerozumí se steamem, ale dvakrát stabilní to nebylo a třeba clear sky bylo aspoň pro mě z důvodu nefunčních questů nehratelné.
    • Lost Alpha je samostatne spustiteľná hra.
  • zaslouženě, přes všechny chyby, nedodělky a pro mne trochu moc za vlasy přitažený příběh

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit