Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nemůžu si pomoct, ale já bych docela ocenil, kdyby nám redaktoři napsali, kolik z hodnocených her vlastně hráli nebo dokonce dohráli. Ty nic neříkající obecné řečičky v popisu her spíš jen nahrávají dojmu, že často mluví o něčem, co jen povrchně potkali ale pořádně nevyzkoušeli. Napsat o Dragon Age jaká je to jízda a jak úžasný má příběh je podle mně dost mimo, stejně jako kritizovat Dark Souls za neoriginální bossy. Samozřejmě, že tam jsou, ale hlavně ke konci. Díky recenzím mimo jiné i z Games.cz jsem Dragon Age vyzkoušel a v podstatě to byly vyhozené peníze. Jeho naprosto zásadní nedostatky v recenzi pochopitelně nikdo ani nezmínil (satrašný příběh, linearita, ovládání, sloty). Mimochodem, pokud pak čtu recenzi a není v ní ani jeden obrázek ze hry, taky mi to nesedí.
  • Nechápu,jak mohli vybrat inquisition,pro me je to zklamaní roku
    celou dobu mi prislo ze leveluju postavu ve wovku nebo jinym MMO
    o zprasenym ovladani,nefunkcni takticky kamere,nedostatku quick slotu,
    nedostatku(normalnich)questu,uplnou absenci dungeonu a milionu jinejch
    veci ani nemluve
  • Zdá se mi to nebo nikde nevidím RISEN 3???
    • Tilwaen
      Nezdá a je to tak dobře. Mimo první díl tato série za nic nestojí.
  • Velmi mne fascinuje, jak každý má ten svůj "definitivní" výklad pojmu RPG a vše, co to nesplňuje, prostě nemá nárok (viz. Zaklínač je prý simulátor kotoulů). Jelikož někteří mají problémy s anglickým jazykem, tak pomohu s rozborem - Role Playing Game - hrajete si na / za někoho jiného (jinou roli). Celý tenhle žánr nemá tu jasnou definici. Pro někoho to jsou nekonečně tabulky, pro někoho kostky a pro někoho příběh s vlastními volbami. Deal with it :)

    P.S. Tenhle český nacionalismus, který třeba tak skvěle reprezentuje náš pan prezident - já jsem nejlepší a všichni ostatní jsou kreeeténi - začíná být už komicky vyhrocený *1*
    • del0
      Děkujeme za rozbor. Vaše angličtina je mistrná, pane Sherlocku. Mimochodem gratuluji, právě jste do RPG napasoval i Pacmana. *15*

      "Celý tenhle žánr nemá tu jasnou definici."

      Hmm, to je celkem irelevantní. Pojem RPG není nic vágního, co nejde definovat tak, aby si pod tím každý od Pepy z Dolní až po Jouzu z Horní mohl představit, co chce. Samozřejmě, že překladem zkratky RPG se daleko nedostaneme, to jako fakt ne. *15* Je třeba se zaměřit na obsah, mechaniky a původní koncept těchto her. RPG hry obsahují do určité míry nějaké specifické prvky a hlavně vychází z původních stolních RPG, které kdyby si alespoň trochu znal, tak tu neplácáš takové zavádějící bludy. *7*
    • Zaklínač je simulátor kotoulů. Kotouly jsou např. i v Dark Souls, ale tam si můžeš vybrat jestli budeš hrát kotouly nebo parry či defense. Tam je hodně stylů, V Zaklínači jsou jen ty kotouly. Navíc je tam jeden použitelný Armor na jednu kapitolu znovu na rozdíl od DS, kde jsou jich desítky. Crafting tam zase není, vylepšovaní zbraně pomocí jedne runy - směšně, to v Dark Souls než vylepšíš zbraň na maximum to trvá celou hru. U kouzel i např. potřebuješ NG+.
      • Drahy kokutku, zacni pouzivat svuj vlastni nick a mozek. I kdyz o tom druhem se da pochybovat, zda jej vubec vlastnis.
        Zaklinac neni zadny simulator kotoulu, ale normalni RPG, kde rozhodujici roli hraji dialogy a pribeh, na rozdil od DS2, ve kterem se 90% casu travi souboji a kde se bez kotoulu neda vyzit. Da se rici, ze v DS2 se tak 1/3 celeho herniho casu travi kotoulovanim. A o moznostech parry si nech v laggovem MP jen zdat. Nekteri trolove mastrubuji nad celyma 200 normostranama duchaplnych dialogu, kde i trhaci zachodovy roman je delsi a smysluplnejsi nebo nad super uber lore, ktery je psane na visacce par predmetu, se kterou se kazdy predmet dostane. Vzdy umiram smichy, kdyz vidim lore videa nejakych pubosu, kde 30 minut rozebiraji smysl 5 vet.
        DS2 je normalni mlaticka, nic vic a nic min. *12*
        • kennyB
          V DSII kotoul nepotřebuješ, to zase kecáš. Když to umíš hrát, tak si na ně ani nevzpomeneš...
          • Co to placas za nesmysl. A ted mi prosim tu pohadku o tom, jak jsi vsechny bose sejmul sam a u zadneho bose na NG+ jsi nepouzil kotoul a to ani jednou? Tak si dej par facek a az se proberes, tak ten svuj post pekne smaz. Naopak stit Ti je na prd, protoze pri vykryti kazde rany Ti sezere celou staminu a rezistence Ti jsou k celkem k nicemu, protoze potrebujes minimalne 2, vetsinou vsak 3 (obvzlaste v DLC) a to v urovnich 700-800+ a co se fyzickych tyce, tak tam je 900+
            • Vazne neviem, ci je lepsie kotulovat, alebo sa schovavat za stitom bez hitpointov a pouzivat skvelu taktiku analog doprava a toc sa kym pomaly neudrie alebo kuzlit s autofocusom. V podstate je to uplne jedno. Stale DS ostane akcnym RPG , na urovni Diabla.
            • No jak jsi starý, tak jsi hloupý, starý hulvát, který se chová jako opice po obrně. Argumentuješ jen pomocí nadávek a ničeho víc. Nenapsal jsi ani jeden argument, proč není DS2 RPG, naopak Zaklínáče považuješ za RPG a je tam daleko méně prvků Role- Playingu a pořád čekám na Steam, kolik toho máš nahraného v mp apod.
            • Ty asi budes konzolista co? Každý den 10 krat konzoli přes hlavu – rano a vecer a třeba se Ti tam rozsviti. Jinak jedina huba, do které jsem ochoten nasrati je maximalne ta Tvoje.

              Tak nam prozrad, kolikze to bosu jsi v DS2 zabil naprosto bez kotoulu? Nech me hadat 0 nebo cely jeden? A to ze mi je v nejakem DLC ring snizi požadavky na staminu při kryti stitem je uplne na hovno, když me ceka jenom Nashandra v NG+? Nepatrim mezi silence, kteri museji mit dohrano DS2 na NG+++++++ A to, ze to nevim? Každý chlapecku nehraje hru s navodem jako Ty. A co se starych RPG tyce, tak to mas pravdu – napr. DM1, CHSB a EOB1 nemely pribeh vypraveny pomoci NPC. Jenze to se psal roky 1987-1991 lamo. Ale tyto hry mely aspoň hádanky, kde clovek zapojoval mozek – nic z toho v DS2 není. Navic tehdy byly urcite hardwarove moznosti. Ve hrach Betrayal at Krondor, Ultimy atd uz všude byl. DS2 je proste mlaticka ala first samurai.
              • Reakce na příspěvek:

                First Samurai neznam, je to tak dobre RPG jako DS? Jinak nesouhlasim, ze v DS nemusis pouzivat mozek, cela hra je postavena na konceptu objevovani a nutnosti pouzivat mozek (nebo cteni rozsahlych navodu).
            • To je samozřejmě kravina. Celkově je Dark Souls více RPG než Witcher, plácáš nesmysly, motáš se do nesmyslů a sereeš si do huby. Zaklínač 2 jde taky dohrát bez vylepšovaní postavy, navíc je vylepšovaní naprosto omezené jen na perky, které jsou směšné. Příběhové volby nikdy nedělali RPG, to je nesmysl, staré RPG také občas neměli naraci a příběh se vykládal pomoci dopisů např. To splňuje Dark Souls na jedničku. Co se týče staminy, tak kotouly v DS2 žerou staminu na rozdíl od Zaklínače, kde můžeš koulovat do aleluja. Když se bavíš o DLC, tak v DLC je ring, který ti sníží ztrátu staminy za vykrívaní, čili i v DLC můžeš v klidu jet štít a meč stačí mít ten ring, takže kotouly můžeš zcela vynechat a mě překvapuje, že o tom nevíš. BTW pošli mi steam, kouknu, jak jsi na tom s DS2.
          • Draken69CZ
            Co znamená když to umíš hrát? Když to hraješ bez štítu, což mi přijde mnohem těžší, tak bez kotoulu se neobejdeš zvlášť když jedeš SL1 run.
    • yenda1
      Všechny hry jsou akční. *1*
  • Princ.Jablon
    Nejlepší FPS bude volání dutých ne?
    • HAHAHAHAHAHAA tys to zabil!
  • Hlavně, že to nevyhrála ta barevná patlanina Divinity, u té hry jsem se cítit naprosto trapně a to se mi nestalo dlouho, hlavně, když se dialogy snažily být vtipné a v ten okamžik jsem se styděl za tvůrce...
  • Dokud nevyjde opravdový Gothic 4, od Piraní tak, jak dělali jedničku, dvojku a první Risen, tak od RPG nic nečekám. Všechno mě může jen mile překvapit.
  • Pan Vávra má určitě jiný názor... Tento rok to vyhráli piškvorky!
    • vyhralY...piskvorky
      • Díky slovanský bratře, jsem přece jen člověk!
  • Draken69CZ
    Žádná hra kde se nehází fyzicky kostkami není RPG.
    • celoush
      slušnej pokus o flame...
      • Draken69CZ
        To si nemyslím, pojem RPG vznikl mnohem dříve než nějaká hra, tyto hry by měli mít jiné výstižnější označení.
        • celoush
          To o čem mluvíš se většinou označuje jako tabletop RPG a i když je u nich kostka častá, tak rozhodně není povinná, či nějak definující žánr.
          • Draken69CZ
            V tom máš jistě pravdu, ale nic to nemění na tom že kategorie her RPG je zavádějící, nepřesná a o hře nic nevypovídající.
  • yenda1
    Ankety tohohle typu mne vždy zajímaly ne z důvodu předmětu, jako spíše z komentářů. Srovnávání nesrovnávatelného vždycky trochu peklem smrdí a začínají se míchat jedy. Chybí tomu arbitr.
    Co jsem měl možnost vypozorovat je toto. Jedinec má v oblibě hru (dosaďte cokoli, ale ať jsme tématičtí). Pokud je sebevědomý nemůže mu vadit jiný názor. Pokud není, začne plivat. Nedokáže se srovnat s tím, že někomu se líbí něco jiného. Jeho verze světa je narušena. Bere to jako útok na svou osobu. A plive. Potřebuje souhlas okolí, jeho vlastní mu nestačí.

    A teď DA:I. Může mi nějaký znalec říct, jak si vede s porovnáním s DA:O?
    • Lotr
      DAO bylo v duchu starších Bioware RPG.
      DAI je v duchu MMORPG

      Jde vlastně o neporovnatelné kousky. Příběhově jsou na stejné úrovni. Rukopis Bioware je poznat. Ale herně je to naprostý rozdíl.
      • yenda1
        Díky. Takže když mne DAO neba, tak asi nemá smysl s DAI ani začínat .
    • To je jako srovnávat staré Star Wars s novýma. Těm starým se to nikdy nevyrovná.
    • neni to o jediny hre, mne bavily z nominovanych hned tri vic a ds2 jsem nehral

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit