Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Wargame: Red Dragon jednoznačně. Konečně zase hra, co není sci-fi nebo fantasy. Chápu ale že v redakci asi na military nikdo moc není, tam jedou omalovánky.
    BTW: This War of Mine není strategie, to už spíš Door Kickers.
    • a jak to hraješ na páčkovači?
      • Na počítači men*álku, to dá přeci rozum. I když lidem jako ty se musí vysvětlovat aj to že si maj na haj*lu vytřít...
    • Asharak
      Dobrá hra není jenom o grafice *5* *15*
      • Názorec zdejších 8bit hypsters kiddos *7* Samozřejmě že grafika je jednou z nejdůležitějších věcí ve hře. Každopádně když mluvím o omalovánkách mám namysli spíš brakovou stylizaci.
        • čur4k
          • Těší mě, já jsem TheGGG
      • Chim
        Dobrá hra není vůbec o grafice *3*
  • This War of Mine = top hra hroku
    • už jsem to psal jinde, je to mobilní hríčka, ne plnohodnotna hra. jen bezmyšlenkovite klikaš na kontextove bubliny a pak doma v jednoduchem menu skladas nejake predmety
      • PLuto.petr
        Určitě je to hra, plnohodnotná hra. A velmi dobrá/zajímavá. Jen bych ji teda nedával do kategorie "strategie".
  • odkdy je this war of mine strategie?
    zda se mi že ten vyber vznikl tak že vybrali hru ktera tady dostala nejvyšší hodnocení (pritom to z redakce krome recenzenta nejspíš nikdo nehrál), ale ta devítka v recenzi byla hodne prepalena. ta hra vypada moc prekomplikovane a prekomplikovanost nerovná se prepracovanost.
    ne nadarmo byla nominovana taky v kategorii hra kterou nikdo nehrál
    • p.s.
      reč je samozrejme o endless legend
      • Chim
        TWOM je strategie odjakživa *3* .

        To že ti nějaká hra připadá překomplikovaná ještě neznamená, že komplikovaná je.
  • Řekl bych, že pro stratégy to byl docela dobrý rok. Hlavně nezávislé strategie jsou na vzestupu a hry jako Banished, Prison architect nebo Invisble inc. jsou parádní. Zrovna u strategií systém early accesu funguje úžasně.
  • Vogon
    Hra je to bombastická, akorát že na to, že se odehrává z 90% v různých menu a tabulkách, jsou ty menu a tabulky hodně špatně udělané.
    • flash789
      to tak byva..serie vesmirnych simulatoru X je presne to same :) tam navíc jsou ty tabulky celkem zoufale mrnave, to aby to bylo ještě horsi..
  • Vojta_Ilavsky
    Vyhrála víc než zaslouženě. *14*
  • eStar
    Souhlas s redakcí. Trochu jsem se bál že to vyhraje nová civilizace která mě velmi zklamala.
    • fluffy
      Nova civilizacia nebola zla hra, len bohuzial nepriniesla v podstate nic nove. Uz dookola recykluje mechanizmy, ktore sme mnohokrat videli. Endless legend narozdiel od cistej kopie vzala veci vlastnym smerom. Jasne ze inspiraciu urcite brala prave z vyssie menovanej sagy ale pridala mechanizmy, ktore ju robia niecim viac.
  • Musim rict, ze jsem zklaman. Pro me je jasny vitez This war of mine. Takovehle ztvarneni valky tady jeste nebylo . Musim rict ze opacny pohled na valku nez call of duty je rozhodne prinosny.
    • flash789
      ja zas nechapu, proc se tolik lidi vzhlizi v depresivnich, temnych, zoufalych hrach kde někdo nebo neco trpi a všechno stoji za starou backoru. Asi nedostatek skutecnejch prozitku na tohle téma, nebo nevim. podle me to bude nejaka psychologicka úchylka, nebo tak něco, jako ze sedim si doma, pekne nabastenej, v teplicku a hraju si něco co je presnym opakem mojeho života a rikam si..jo..me je dobře...)
      • Tak přesně tohle mě dnes přišlo na mysl, a bavila jsem se o tom s kámoškou. prostě jak se lidi vyžívají v depresivních věcech, líbí se jim hry, které jdou do černých a hnědých barev, a pokud se někomu líbí zelená tráva a slunce a je to zrovna chlap, tak to musí být gay, viz kritika grafiky v DAI. prostě krvavé zabíjení, děsivé horory, deprese a hajzlové coby hrdinové. myslím si právě, že lidi co žijí svůj život naplno tuto tendenci mít tolik nebudou, protože ve svým životě si temných situací a tlaku na svůj nervový systém zažijí tolik, že to pak ve hrách nevyhledávají, právě naopak. zajímavé pro mě bylo, když jsem byla na jedné přednášce na téma schopnosti imunitního systému regenerovat a různé pohledy na vznik traumat, tak tam se zmiňovali o jedné věci, že totiž časté sledování hororů snižuje vitalitu systému z důvodu toho, že mozkový kmen(instinktivní mozek) nedokáže rozlišovat co je skutečnost a co je realita a snižuje se tak zóna ve které je autonomní systém schopen regulovat stres. Takže příklad, pokud bude mít člověk horečku nebo třeba bude vystaven v životě velkému stresu, tak hraní příliš temných a hororových her si nebude způsobovat v rámci pudu sebezáchovy. naopak když se nudíš, a nemáš žádnou velkou zátěž, tak to budeš spíš vyhledávat. Takže podle mě jsi to vystihl celkem dobře:)
        • Jack1947
          Mám rád moc horory ( a že jich vychází ****10* *16* ) ale s tímto nesouhlasím. Život sám osobě moc sluníčkový není no... tak proč by měli být hry. I když je dokázáno (vědecky) že temné prostředí na člověka nemá úplně nejlepší vliv. Když to přežene ještě bude mít z nějaké té hry skutečné deprese a to by asi nikdo nechtěl.
        • Hezky jsi to napsala a já mohu jenom souhlasit. Horory mám rád, ale čumět na ně o víkendu od rána do večera je opravdu na palici. Na druhou stranu, jak výstižně pravil Alan Turing v Imitation game - lidi mají rádi násilí, protože se při něm cítí dobře. A já můžu jen říct, že rozsekat tunu zombíků v dobře zpracované hře opravdu vyvolává hřejivé pocity :-) Sice ne tak hřejivé, jako když v boxerském zápase naložíte borci, co je o hlavu vyšší a o 20 kilo těžší tak, že neví, či je, ale přesto je to uspokojivé. Kluci to prostě mají rádi a holky pro to mají pramálo pochopení. Asi to tak je, co svět světem stojí. Na závěr jen dodám, že ta černobílá stylizace alá Sin City mě už úplně nebere. Asi jsem na to už starej. Takovej Fallout 1 a 2 byli barevný, ale přesto ty hry byly temnější, než dno nejhlubší jeskynní tůně.
          • flash789
            Vy porad diskutujete? :)
            nemam rad hry které zobrazuji něco co celkem snadno muze byt realita, třeba Dark Souls je taky temna a depresivni hra, ale je uplne vytrzena z nejake reality, to mi nevadi.. Nebavi třeba ani GTA, protože to je taky něco co se muze dit nebo deje. proc bych mel hrat něco jako This war of mine, když něco podobného zazivaj cernosi v nejaky vesnici v africe kde je hlad, ještě okoreneny detma co maj za trikem granat. prijde mi proste zbytecny a krapet uchylny hrat si na tyhle věci a dobře se u toho bavit.
            Sam sem zazil situace kdy me nebylo vůbec do zpevu, a tyhle hry akorát evokujou spatnou naladu.
            proste ne, nechci si hrat na realitu, na věci co se klidne muzou stat nebo se deji, nebavi me to. Reality mam dost v beznym zivote.
            To samy je pro me hrat si na valku. me stacilo na vojne bezet 20 kilaku s plnou polni a samopalem, kde jsme se na konci zeblil a omdlel,a poslouchani rozkazu od c*raku kterym kdyby se zachtělo zak me klidne muzou poslat do lochu na 20 let jen proto ze nedelam co chtej, hrani si na vojaky nemuzu ani cejtit:)
          • Asi na tom něco je. Já vím, že to tak je, ale někdy je mi to líto, ani nevím proč. Zrovna včera jsem byla na úžasným filmu Love, Rosie. Chtěla jsem jít už minulý týden, ale bylo stále vyprodáno. Prostě skvělý film, chápeš. Přijdu do kina a nechtělo se mi věřit svým očím. V celým kině byli jen tři muži, to jako fakt, dala jsem si s tím práci, že jsem je spočítala. A to mi přišlo tak hrozně smutný. Film má na ČSFD 81%, takže si říkám kde jsou ku*va ti chlapi. Bylo mi to jasný, sedí doma u nějaký hororový hry. A to mi přišlo v tu chvíli opravdu líto.
            • Pro Schopenhauer:
              Vidím, že jsem tě nepřesvědčila. Ok, pro tebe jsem povrchní. Raději zakopeme válečnou sekeru ne?
            • Hele, Virgi, já hraju NIntendo hry, miluju Animal Crossing a Zeldu. Jsou to snad temné hry? Proboha, zamysli se trochu nad svým povrchním pohledem...
            • flash789
              tak jo hele, ale porad to nic nemeni na faktu ze tvoje příspěvky porad evokuji chovani agresivniho nedom*rda, ze by to bylo téma temnyma hrama, je to dost mozne, však se o tom tady celou dobu bavime:)
            • Pro Schopenhauer:
              Dobrá, myslíš si že jsem povrchní. OK, tvůj názor, který ti neberu. Třeba jsi mě konečně nastavil zrcadlo. Mám skutečně ráda hezké líbivé hry s krásnou grafikou, kde vůbec nemusí být originální příběh, ale bude tam možnost rozhovorů s tvýma společníkama, nějaká ta romance a pohádkový fantasy svět. Tady byla diskuse k DAI, kterou mnozí diskutující shazovali jako naprostý sh*t dobrý akorát tak pro gaye a ženský. Pomalu aby se nějaký chlap bál přiznat, že se mu to líbí, aby nebyl za gaye. To teď trochu přeháním. Vím že ta hra je prostě tak dobrá, že oslovuje spoustu lidí. Ale pak mi dej šanci, abych si pro změnu rýpla do depresivních a temných her, které tu na fóru mají mnohem více zastánců. Protože si myslím, žě takových her je hodně a naopak mi hrozně chybí hry typu DAI. Psala jsem, že hru TVOM jsem nehrála a nechci ji hodnotit. Je asi fajn, že takové hry jako TVOM vznikají, ale já je hrát opravdu nechci, o důvodech jsem tu už výše psala. Je špatné, že dávám přednost pohádkám, i když už mi není 13? Pokud si myslíš, že je to povrchní, tak máš na to právo.
              Ps: nenavážej se do flashe, prostě je fajn, když někdo umí zapojit mozek
            • Pro Flash:

              Prosím? Proč sem taháš pohlaví? Jak jako chovat k ženským? Přestaň mě osočovat z takových nesmyslů. Slečna Virgi má očividně dost povrchní a nevyzrálé názory a já se k nim vyhradil. Navíc ani nebyly určeny pro tebe, takže zalez.
            • flash789
              agresivni nedom*rd evidente jsi, dle tvojeho prispevku, mezi tim prispivanim na deti a vozenim duchodcu přes prechod by te taky někdo mohl naucit jak se chovat k zenskym, obvzlast k tem které mají odvahu do tehle testosteronove stoky vůbec vlezt:)
            • Pro Schopenhauer: na tvoji otázku "Přijdu ti jako agresivní nedom*rd?" ...bohužel raději nebudu odpovídat, bojím se, jak bych to schytala. a 13 už mi bylo, takže to bude asi tím mozkem *3*
            • Ty nejsi normální. Nebo jsi troll, jedno z toho.

              Ty asi nechápeš, že muži mají jiné zaměření a mají rádi jiné filmy. Ty jsi asi bytostně přesvědčena, že to, co máš ráda ty, musí mít rádi i ostatní. Navíc, hodnocení na csfd vypovídá možná tak velký kulový, protože některé gumy tam hodnotí ty největší komerční vývary i pěti hvězdičkama. Mám rád temné filmy i hudbu. Miluju zvířata, rád se o ně starám a přispívám na nemocné děti. Přijdu ti jako agresivní nedom*rd? Podle mě máš spíš něco z mozkem. Nebo ti je 13, to bude taky možný.
            • No on takový Scarface má taky na ČSFD hodně (tuším přes 85%) a dovolil bych si pochybovat, že je to látka, kterou takto pozitivně ohodnotili půl na půl jak ženy, tak muži. Love, Rosie hodnotili pozitivně i chlapi, ale dost pochybuji, že to byli zdejší pařani :D Spíše tipuju filmové fanoušky mužského pohlaví, kteří rádi i mimo jiné hodnotí film po řemeslné stránce. Každopádně bylo pro mě osvěžující přečíst si Tvé názory, v záplavě zdejšího testosteronu a nevybité sexuální energie jsi mi zpříjemnila dnešní víkendový den :)
            • Myslím, že i Ježíš Kristus nyní musí uznat, že jsi žena, jelikož muž by se nikdy nepřiznal, že šel dobrovolně na romantickou komedii. *15*
              Abych nebyl OT, tak TWOM ukazuje jen realitu doby, stejně jako Schindlerův seznam nebo Full Metal Jacket. Ti, co tyto témata vyhledávají, určitě nejsou nevyzrálí úchyláci, nebo co tu to padalo za kecy, jen mají rádi realismus, který není vždy růžový jako romantické komedie.
            • Dogkiller
              WTF? Romantická komedie s takovým názvem... a ty se divíš, že na to šli JEN 3 chlapi? *1*
        • Já měl podobný pocit při hraní Planescape Torment. Už první úrovně v márnici, vyjdu ven a depresivní město plné podivných lidí a bláznivá ženská s amputovanou rukou. Narozdíl od Falloutu, který si pohrává s představou světa po jaderné válce, mi tohle přišlo jako hra pro nějaké death metalové fanoušky se snahou za každou cenu působit ponuře. Neviděl jsem důvod trávit hodiny hraním depresivní hry.
          • Dogkiller
            A co jsi čekal od hry, která má v názvu Torment? Že vylezeš z márnice a všude bude svítit sluníčko a růst květinky? Ta hra je perfektní, ale bez použití mozku holt nezaujme, to je fakt no. *6*
            • Nepotřebuji myslet, ó Proroku. Vaše Blahorodí myslí za mne. Omlouvám se za své chování a ihned se odebírám zabít nudou tohoto skvostu. Děkuji Ti za ukázání cesty Světla.
          • Přiznávám, že jsem se z počátku té hry snad i bál. Když jsem ji hrál poprvé, tak jsem si mylně myslel, že je možné se z márnice dostat pouze silou. Ale právě (nejen) temně laděná stylizace a pochmurnost dělá z PT hru, kterou je. Mě osobně to vyhovovalo možná o chlup vice, než tradiční pastelové BG. Ale pochopitelně každá stylizace má své nezaměnitelné kouzlo.
            Avšak proti gustu...
        • strašná blbost, co píšeš. slyšela jsi názor total biscuita na tu hru? pusť si poslední cooptional podcast, kde rozebírají násilí ve hrách, proč tam je a jaký má mnohdy význam (byla to diskuze k zákazu hotline miami 2 v austrálii, ale zmínili se i o TWOM). tady nejde o to, že by se to mělo líbit, že by to člověka mělo bavit a že by se v tom měl vyžívat. tady jde o ten zážitek, o tu působivost. literatura, filmy i hudba to mají v sobě od nepaměti. realismus, naturalismus je na tom vystavěn. filmy z války jako apokalypsa, tenká červená linie, ale i další (12 let v řetězech co mě tak napadá)... jsou to prostě díla s těžkým příběhem, hovoří o něčem, co se opravdu dělo... život není jen o superhrdinství, o jednom člověku, který jde z bodu a do bodu b a bez problému kosí nepřítele. válka, o čemž je příběh twom je zlo, je to bída ze všech možných pohledů, kde není vítězů, ale pouze poražených. a to právě twom ukazuje. přestaňte hry brát pouze jako zábavu. toto médium může ukázat mnohem více, než filmy nebo knihy, může být uměním a prostředkem sdělení úžasných věcí... jak krásných, tak i těch špatných, o kterých je taky třeba mluvit
          • flash789
            pro kocku ve vlaku...TB a další jsou sice fajn, ale občas si zkus udelat vlastní názor, ono tohle prebirani nazoru hvezd z youtube je celkem pasivni a snadna zalezitost, nakonec se ti muze stat ze zjistis ze to muzes videt uplne jinak:)
          • Slečna záměrně mlží za využití kombinace fabulace a vědecké terminologie. Hodně konspiračních webů na tom zakládá svou agendu. A na tendenčnost jejího (troufám si spíš tvrdit "jeho") komentáře, snad není potřeba poukazovat.
            • Takže Friedrich II, římský císař měl pravdu když tvrdil, že Mojžíš, Ježíš i Mohammed byli tři podvodníci. Debunked!! Budeme potřebovat nové náboženství postavené na obětování psů!! Čekáme na Tvá slova, ó Proroku.
            • Dogkiller
              Ano, editace, honem honem! Pozdě panáčku, teď už všichni víme, že jsi podvodník. *3*
              http://s18.postimg.org/yjxmicx4p/snap0209.jpg
            • Dogkiller
              Co to máš najednou za nick? Dobyjatel? A dle mojeid.cz ses sám zaregistroval jako žena. Tak kdo je tady pokrytec? *3*
            • Velmi se omlouvám, nevšiml jsem si, že bychom byli na akademické půdě. Obzvláště z tvých úst zní tato slova poněkud pokrytecky...
            • Dogkiller
              Takže pouhá domněnka? Argument ani jeden? A šíříš to po diskuzi, aha. Jak snadné, šířit nepodložené spekulace a někoho shodit...
            • Pouhá domněnka postavená na empirickém pozorování chování zdejší skupiny. Toť vše.
            • Dogkiller
              Zajímalo by mě z čeho usuzuješ, že to není žena. K tak závažnému obvinění by se slušelo uvézt nějaký důkaz či argument. Nebo se zase jen snažíš upoutat pozornost? *7*
        • ÉÉÉÉpšííík, že těch temných her, ale vzniká *7* . Vyjde jedna za rok a sluníčkáři hned brečí. This war of mine jsem eště nehrál, protože jsem zásadně proti podobným pacifistickým výronům, ale možná tomu přeci jen dám šanci. Zožrat hladovým sousedům jidlo a pak umrznout jsem chtěl trynout vždyckuli.
          • to bude možna nejaka uchylka, zkus to léčit
            • Fííííí, Maxiass Fík se ozval.
              Kdepak uchylka, jen špatný vliv z games.tiscali.
        • to s tou imunitou je zajímavý postřeh...
          Zbytek je otázka k debatě ;)
          • No ještě mě napadá kategorie kolem 20 let, co nemají pod kontrolou svůj testosteron s lehce agresivními sklony a sebemrskačskými tendencemi...to proto, že si ty hrůzy chtějí dobrovolně způsobovat....This war of mine jsem nehrála, ani mě to neláká, takže nechci nijak hanit hru, spíš mi jde o to vyžívání v depresích a temnotě
            • Proboha co to meleš? Jaké testosterony? Ty nechápeš, že každý má vkus někde jinde? Opravdu si myslíš, že ten, kdo hraje takové hry, že má lehce agresivní sklony?

              Proboha *7*
            • Pro Coffin .Corner: nechci generalizovat. Co se týče té rovnováhy mezi příjemnými a nepříjemnými prožitky, s tím souhlasím. Já osobně jsem v životě vystavena spíš tomu tlaku a protože se snažím zachovat si odstup, a jak píšeš o té důležitosti pro zdravý duševní vývoj, tak nevyhledávám temné hry, kvůli té rovnováze. Mysli si o mě, že jsem nevyrovnaná nebo psychicky slabá, je to tvůj názor a mě nevadí. Možná, že je to jen můj dojem, že se lidem více líbí ty temné věci ve hrách než ty sluníčkové. Ale myslím, že to tu pár lidí objasnilo proč a k tomu není co dodat:)
            • Chim
              To fakt ne *1*

              Ta hra není jen o tom, že je depresivní. Má své kvality. Je jednoduše jiná než většina dnešních her. A já ji budu mít rád, i když tam budou místo lidí barevní poníci a duhové nebe (ok, trochu přeháním ale snad je jasné kam tím mířím *1* )

              Mě by naopak přišlo depresivní, kdybych večery trávil u her stylu CoD a pod.
            • Coffin.Corner
              Mě by zajímalo proč máte takovou tendenci generalizovat. Nevím co je špatného na tom se občas ponořit do temnějších vod, ať už ve hře, v hudbě, v knize, nebo ve filmu. Psychicky vyrovnanému člověku to nemůže ublížit, naopak určitá rovnováha mezi příjemnými a nepříjemnými prožitky je pro zdravý duševní vývoj důležitá.
              Programové vyhýbání se nepříjemným věcem spíše svědčí o nevyrovnanosti a psychické slabosti dotyčného, takže byste si možná měla nejdříve zamést před svým prahem, než začnete soudit někoho jiného... *3*
          • flash789
            ja bych radsi nedebatoval, jsi na games, tady to moc nejde:)

            Ale docela by me zajímalo jakej vekovej prumer hraje hru typu This War of Mine, tipnul bych ze pujde prevazne o jedince mužského pohlavi ve veku kolem 20-30 let, pac to je presne ta doba kdy sbira ty nejlepší zivotni zkusenosti a utvari se jakoby ta osobnost chlapa co z nej po ty třicítce bude. pac si moc neumim představit ze by takovahle hra nejak extremne zaujmula třeba nekoho komu je 40 a vic. Navíc třeba když absolvoval povinou vojenskou službu za dob komancu:) Hmm..radsi budu drzet uz hubu, sem jak nejakej psycholog..
            • Pokorný služebník Boží. Přetváří vodu ve víno, ale mluví o sobě jako o prostém z lidu. Jak generální tajemník ÚV KSČ, který z nás sňal hříchy imperialismu. Ve jménu otce, syna i Jakeše svatého. Amen.
            • IQ 24012015? Huh, děkuji za pochvalu, nicméně jsem mužem prostým, dá se říct průměrným.
            • Dogkiller
              Máš více než dva tisíce let, ale tvé IQ není vyšší než dnešní datum. *5*
            • Mám více než dva tisíce let a hra se mi také velmi líbila.
            • s tim vekovým prumerem jsi to vystihl, ale mne by zajimalo jakej vyskovej a hmotnostni prumer hraje this war of mine. imo pujde o jedince 170-178 cm vysoke a 60-70 kg vazici jedince.
      • to je podobny jak s hororama (at uz hra nebo film). Lidi radi prozivaji tu depku jenom jako. Asi prave z toho duvodu jak jsi popsal, ze realita se jim hned bude zdat stravitelnejsi :)
    • TWoM je skutečně super, ale na mně moc depresivní.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit