Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chim
    Dobrá hra není vůbec o grafice *3*
  • Chim
    Pro mě je to samozřejmě This war of mine. Na druhou stranu těžko hodnotit, když ostatní hry znám jen ze screenshotů (Endless Legend nevypadá vůbec špatně).

    Proč TWOM? Tahle hra po mě vyžaduje přesně ten typ strategického uvažování, který mi vyhovuje. Je potřeba plánovat vždy na pár tahů (dní) dopředu. Přitom ale nikdy nelze naplánovat vše dokonale. protože prvek náhody je zde taky zastoupený (přijde dneska obchodník? přepadnou naše HQ dneska v noci banditi? ...) a tak je potřeba umět i improvizovat a případný plán zcela překopat.

    Dále hra předemne klade dost těžké otázky typu: Prodat tyhle léky a zajistit si tak jídlo pro ostatní na 2 dny dopředu, nebo ty léky raději dát nemocnému parťákovi, který bez nich umře. A když mu ty léky dám, pomůžou mu vůbec nebo umře tak jako tak a my budeme díky tomu dalších pár dní hladovět?

    Ano, hra je zabalená do černých barev (vzpomínám na Limbo *14* ), je o vážných věcech a je depresivní, ale i tak to rozhodně není jediný důvod, proč má u mě 10 bodů z 10.
  • menší off topic
    znátel Sword of the stars 2? ja se o tom ted dovedel diky doporučení na steamu. 4X tahova strategie z vesmíru. zaujalo mne že je to 3d. v dobe vydaní pry velice zabugovane a diky tomu to sbiralo negativni hodnoceni ale pry na tom tvurci pak dost delali a dneska je to pry uz hratelne.
  • Dogkiller
    Zajímalo by mě z čeho usuzuješ, že to není žena. K tak závažnému obvinění by se slušelo uvézt nějaký důkaz či argument. Nebo se zase jen snažíš upoutat pozornost? *7*
  • Dogkiller
    A co jsi čekal od hry, která má v názvu Torment? Že vylezeš z márnice a všude bude svítit sluníčko a růst květinky? Ta hra je perfektní, ale bez použití mozku holt nezaujme, to je fakt no. *6*
  • Dogkiller
    Máš více než dva tisíce let, ale tvé IQ není vyšší než dnešní datum. *5*
  • a jak to hraješ na páčkovači?
  • Asharak
    Dobrá hra není jenom o grafice *5* *15*
  • Přiznávám, že jsem se z počátku té hry snad i bál. Když jsem ji hrál poprvé, tak jsem si mylně myslel, že je možné se z márnice dostat pouze silou. Ale právě (nejen) temně laděná stylizace a pochmurnost dělá z PT hru, kterou je. Mě osobně to vyhovovalo možná o chlup vice, než tradiční pastelové BG. Ale pochopitelně každá stylizace má své nezaměnitelné kouzlo.
    Avšak proti gustu...
  • Mě zaujalo Banished, které si určitě zahraju a zajímavě vypadalo i Xenonauts. Z toho co jste uvedli mě ale nezaujalo ani jedno.
  • Já měl podobný pocit při hraní Planescape Torment. Už první úrovně v márnici, vyjdu ven a depresivní město plné podivných lidí a bláznivá ženská s amputovanou rukou. Narozdíl od Falloutu, který si pohrává s představou světa po jaderné válce, mi tohle přišlo jako hra pro nějaké death metalové fanoušky se snahou za každou cenu působit ponuře. Neviděl jsem důvod trávit hodiny hraním depresivní hry.
  • Slečna záměrně mlží za využití kombinace fabulace a vědecké terminologie. Hodně konspiračních webů na tom zakládá svou agendu. A na tendenčnost jejího (troufám si spíš tvrdit "jeho") komentáře, snad není potřeba poukazovat.
  • Mám více než dva tisíce let a hra se mi také velmi líbila.
  • strašná blbost, co píšeš. slyšela jsi názor total biscuita na tu hru? pusť si poslední cooptional podcast, kde rozebírají násilí ve hrách, proč tam je a jaký má mnohdy význam (byla to diskuze k zákazu hotline miami 2 v austrálii, ale zmínili se i o TWOM). tady nejde o to, že by se to mělo líbit, že by to člověka mělo bavit a že by se v tom měl vyžívat. tady jde o ten zážitek, o tu působivost. literatura, filmy i hudba to mají v sobě od nepaměti. realismus, naturalismus je na tom vystavěn. filmy z války jako apokalypsa, tenká červená linie, ale i další (12 let v řetězech co mě tak napadá)... jsou to prostě díla s těžkým příběhem, hovoří o něčem, co se opravdu dělo... život není jen o superhrdinství, o jednom člověku, který jde z bodu a do bodu b a bez problému kosí nepřítele. válka, o čemž je příběh twom je zlo, je to bída ze všech možných pohledů, kde není vítězů, ale pouze poražených. a to právě twom ukazuje. přestaňte hry brát pouze jako zábavu. toto médium může ukázat mnohem více, než filmy nebo knihy, může být uměním a prostředkem sdělení úžasných věcí... jak krásných, tak i těch špatných, o kterých je taky třeba mluvit
  • No ještě mě napadá kategorie kolem 20 let, co nemají pod kontrolou svůj testosteron s lehce agresivními sklony a sebemrskačskými tendencemi...to proto, že si ty hrůzy chtějí dobrovolně způsobovat....This war of mine jsem nehrála, ani mě to neláká, takže nechci nijak hanit hru, spíš mi jde o to vyžívání v depresích a temnotě
  • Fííííí, Maxiass Fík se ozval.
    Kdepak uchylka, jen špatný vliv z games.tiscali.
  • to bude možna nejaka uchylka, zkus to léčit
  • s tim vekovým prumerem jsi to vystihl, ale mne by zajimalo jakej vyskovej a hmotnostni prumer hraje this war of mine. imo pujde o jedince 170-178 cm vysoke a 60-70 kg vazici jedince.
  • ÉÉÉÉpšííík, že těch temných her, ale vzniká *7* . Vyjde jedna za rok a sluníčkáři hned brečí. This war of mine jsem eště nehrál, protože jsem zásadně proti podobným pacifistickým výronům, ale možná tomu přeci jen dám šanci. Zožrat hladovým sousedům jidlo a pak umrznout jsem chtěl trynout vždyckuli.
  • V multiplayeri u mna Wargame, v single je Endless Legend dobra volba.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit