Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dát hru roku něčemu jinému než W3 je jen póza.
    • dat witcherovi hru roku tomu zas ja hovorim degeneracia hracov a hype
      • Degenerace velice tezko.
        • ked je to tazke na tvoje pochopenie je to tvoj problem...ale hry zdegenerovali neskutocne...a hraci s nimi(cest vynimkam)
          • Zdegenerovaly - myslíš to, že se zbavily hloupých, nudných herních mechanik, kde si byl nucen opakovat jednu pasáž dokola a bylo to vydáváno za herní obsah? No, očividně máme naprosto jiný pohled na herní průmysl. Hry se vyvíjejí a to k lepšímu - naprostá majorita.
            • ak za zabavu povazujes spamovat 3 tlacidla, sledovat skvrny, nulovy vyvoj postavy, ...tak ano asi to je vyvoj lepsiemu...pre ludi ktori nedokazu pouzivat pri hre mozog
            • vidiet ze si ziadne starsie tituly nehral, takze s tebu nema cenu ani diskutovat o tom co to boli skutocne RPG hry
  • Strašně rád bych byl z MGS odvařený jak prakticky každy recenzent na světě, ale nějak se mi to nedaří. Hratelnost přímo v misích je supr, strašně mě baví vymýšlet nové způsoby jak vyřešit daný problém, ale zbytek té hry mě těžce nepřesvědčil. Prostředí je fádní a podle mě i docela ošklivé (ne graficky, prostě mi afganistán přijde jako hnusná krajina i v reálu), sem asi ve 25 hodinách hraní, takže v africe nebo kde se to pak přesune ještě nejsem, ale podle reakcí na netu je to tam ještě slabší. Příběh mi zatím přijde nijaký, nemám kvůli němu vůbec motivaci hrát dál a Snake je tak skoupý na slovo, že místo Sutherlanda ho mohl dabovat týpek co dabuje Gordona Freemana. Navíc mě štvou ty dlouhé prodlevy, kdy se nic neděje, typicky cesta vrtulníkem z mise do mise, kdy čumíme do Snakova mrtvého ksichtu, pak vykouknem z helikoptéry, kde se díváme na stále stejné žluté skály aby jsme dobře po půl minutě konečně vyskočily a začli hrát. Proč šmarja? Mother base mi přijde nejzbytečnější lokace v dějinách her, jednou za čas tam přijdu profackuju pár vojáku, osprchuju se, udělám celkem nudné mise na plošinách, které jsou od sebe z nějakého důvodu kdovíkolik set metrů a letím zpátky. Asi sem na tu hru moc jednoduchý, ale pro mě to letos byl Zaklínač a Dirt rally, hry, ve kterých nemusim hrát 30 hodin než se tam něco začne dít (teda aspoň věřím že se MGS nějak rozjede aspoň z hlediska příběhu). Neříkám že je to špatná hra, když se po deseti minutách ničeho prokoušu do mise, je to výborná hra, ale všechno kolem toho mě nehorázně nudí a co mě mrzí nejvíc je, že narozdíl od předchozích dílů mi postavy přijdou neuvěřitelně nudné. Nuž třeba se to nějak zvetí, už sem litr utratil za větší kraviny.
  • Path of Exile
    Staršie rpg typu Baldurs gate som nehral, len Fallout 2 a nepamätám sa že by som vo Falloute musel čítať tonu textu. Podľa mňa je urobiť z hru knihu chyba. Preto sa aj trochu obávam PoE vyskúšať. Imo oldschool rpg robia vetvene dialogy (hoci tvorene kratsimi replikami) a moznosti, skôr nez samoucelna tona textu.
    Ale vravim že som hral len Fallout 2 takže ak boli niektore staršie hry postavené na grafomanii tak sa ospravedlňujem.
    • co s tym ma spolocne sakra path of exile ? btw fallout bol ukecany podla toho ako si si rozhodil body...SPOILER: v jednotke sa dal napriklad hlavny zaporak ukecat k samovrazde s dostatocnym skillom...toto bol skutocny ROLE PLAY...narozdiel od takeho zaklinaca
      • Sry myslel som Pillars
  • Dobrý žebříček s jedinou botou... chybí Undertale. Sám jsem byl skeptický, ale je to ženiální!
  • maros.goc
    škoda, že tu nebola recenzia na Xenoblade Chronicles X, pretože pred touto mamutiou RPG by sa triasli aj Fallout 4 a Zaklínač 3.
    • Zrecenzovat Xeno X nikdo z redakce neumi, při predstave ze by to dostal do rukou třeba Smutny beha mraz po zadech, takze to mozna je lepsi tak jak to je:)
      • Vojta_Ilavsky
        Pořád ještě můžeš napsat čtenářskou recenzi, osobně bych ji dost ocenil.
  • "Velkolepější rozloučení se svou značkou si Kodžima naplánovat nemohl."

    Opravdu? Mně přijde, že jeho rozloučení bylo spíše takovým tichým pofňuknutím, po kterém už dnes, pár měsíce po premiéře, neštěkne ani pes. Hra je opulentně natahovaná, ale postrádá pointu. Kojima, už neví kudy a kam, a tak nám překládá mdlý sandbox, jehož scénáře v podstatě nemá smysl hrát, protože po jejich dokončení na hráče čeká jen další, v podstatě stejný scénář v dalším velmi špatně navvrženém levelu.

    Na hře se projevuje Kojimova neschopnost udržet se ústředního bodu a hra tak trpí syndromem nedopečeného polotovaru. Po již zmíněném neexistujícím level designu musíme samozřejmě zmínit i nedodělaný příběh, stavící na nudných kazetách a jednom zvratu, o kterém každý stejně věděl už od první scény. Pokus o nějaký meta komentář se Kojimovi nedaří a potvrzuje tak, že od dob MGS2 se Hideo začně tvůrčně potácí.

    Všechny problémy MGSV můžeme s čistým svědomím hodit právě na Kojimu. Konami udělalo moc dobře, že mu utáhlo šroub. Prodejně hra díru do světa neudělala (MGS4 sep prodávalo lépe jako exkluzivita) a kdoví kolik peněz by Kojima potřeboval, aby svoji (ne)vizi dotáhl do konce.

    Zklamání roku.
    • Kozy
      Od dob MGS2? A co Snake Eater, nejlepší hra série? Já si stojim za tim, že kvalitní scénaře dělal Fukushima, Kojima se potácí od jednoho tématu k druhýmu a je to takovej kočkopes. MGS 4 byl taky příběhově fail.
    • Femto
      MGS2 je suverénně nejlepší díl v sérii... Tady zase vidím experta *15*
      • Lukyz
        No jak se to vezme, podle mě je MGS2 jeden z těch lepších a pokud není změna hrdiny po hodině hry u očekávaného titulu za úplně neznámou postavu bez toho aby se to předem provalilo plot twist jako *12* tak už nevím co! *1* Nevím celá story okolo Arsenal Gearu a kontrole informací, SSS simulací mi přišla v pohodě a zjištění proč má Fortune svoje schopnosti potěšilo. A Fatman byl výbornej boss - "Laugh and grow fat!" *1*
  • Metal Gear Solid ani náhodou...jako špatná hra to není...ale hra roku pro mě ani omylem.Hra roku je jednoznačně Witcher 3.Moc nechápu co na MGS kdo vidí
    • Femto
      Moc nechápu, co kdo vidí na Zaklínači. Tuctová hratelnost, tuctový combat, tuctový příběh, natahované tempo. Vidíš, jak je to subjektivní?
      • souhlas, hra roku je prostě ta, kterou sis nejvíc užil sám a dostáváme se k základní slabině herních anket.. jsou k ničemu :)
  • kde sa sakra zasa podel Kerbal Space ?! btw pre ludi ktori povazuju life is strange za najlepsiu hru...prejdite si the longest journey,pak dreamfall:the longest journey...aby ste mohli skusit dreamfall:chapters a zistili ze je asi o 2 triedy lepsi ako prehypovany life is strange
    • Technické problémy a špatná optimalizace posunula KSP zcela oprávněně do pozadí.

      Ovšem pokud já ukazuju lidem nějakou hru, prezentuju většinou právě KSP, protože to je hra, za kterou se nemusím stydět, že jí hraju.
    • hrál jsem The Longest Journey a dodnes to považuju za nejlepší adventuru co jsem kdy hrál a za jednu z nejlepších her co jsem kdy hrál. Ty další díly jsem pak ale nehrál. Stojí to za to? Pokračuje to nějak v příběhu April Ryanové?
      • Drizzt: takto...druhy diel je trochu slabsi, presiel do 3d a zameral sa viac na pribeh nez puzzly...april tu hra dolezitu rolu ale nieje to uz hlavna postava...nova hrdinka je ale viac nez slusna nahrada a pribeh stale na vysokej urovni...urcite sa to oplati zahrat hlavne koli tomu ze dreamfall chapters na to pekne nadvazuje...dreamfall ma oproti LiS ovela lepsiu grafiku(optimalizacia vyborna) volby,ktore ucinis maju naozaj aj vazne nasledky,je tu o DOST vacsia volnost a viac interakcie...treba obcas zapojit aj mozog...pribeh temnejsi a dospelejsi,atmosfera paradna, atd atd... ak chces pridaj si ma na steame a mozme o tom podiskutovat https://steamcommunity.com/id/tomwolf13101307
      • Longest journey je pro mne strašně přeceněná hra, která má výborný začátek, ale přesunem do Arcadie staršně ztrácí na tempu a zajímavostia rozplizne do takového generického "adventuraření". Myslím, že jsem ji ani nedohrál. Dreamfall jsem dohrál, má nakonec docela dobrý příběh, který je ale neukončený (a Chapters by na něj snad měly navazovat), ale už v době vydání ho kazily akční a plíživé sekvence, které byly strašně nudné už tehdy, natož dnes..ale ty Chapter bych si docela zahrál, až budou komplet a v nějaké slevě.
        • TJL je pre mna prave zaujimavejsia cast v arcadii...kazdopadne dreamfall chapters pokracuje tam kde dreamfall skoncil...a nie su tu ziadne otravne akcne pasaže...mozem odporucit...na g2a sa da zohnat season pass za 5 euro verzia na gog co je velmi slusna cena
  • Kozy
    Mrzí mě, že jim nevyšel ten 80's filtr, mohlo to bejt skvělý. https://www.youtube.com/watch?v=4AltG8HVGqc
    Škoda, že to vyšlo i na starý konzole, ale chápu to.

    Pro fanoušky největší zklamání v sérii, pořád ale dobrá hra.
    • Femto
      Pro fanoušky bylo zklamaní dvojka(nejlepší díl v sérii), pak čtverka, při pětce je to pětka a chtěli by čtverku. Fanoušci jsou šíleně otravní.
      • Kozy
        Taky pravda, představ si to peklo kdyby MGS 2 vyšel dnes.
        • Femto
          jo, to by byl shitstorm. Mě bavil každý díl. Každý je jiný, takže jsem rád, že to neustrnulo. Navíc jsem rád, že se v pětce vrátili k The End, ten mě nikdy moc nepasoval do lore, takže jsem byl rád za dovysvětlení.
  • Pro me to letos byl asi Homeworld remaster a dirt rally.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit