Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nechápu to čtenářské hlasování. Zaklínače 3 hrálo asi tak 20 krát více lidí, než ostatních her, tak pak je zcela zřejmé, jak takové hlasování může dopadnout. Nevím o nikom z mých známých, kdo by hrál například MGS5, kdežto Zaklínače 3 hrajou všichni. To je jako s GTA, to má každý, hlavně menší děti to hrají, tak pak samozřejmě ve čtenářských hlasováních o nejlepší hru desetiletí a podobně vyhrává GTA, protože si ty malé děti připadají drsně, když můžou ve hře přejíždět lidi a podobně. Kdežto takové Dark Souls není pro každého, vyžaduje to trochu trpělivosti, a je to hra jen pro některé. Já bych hlasoval pro MGS5. Sice se mi předchozí díly líbily o něco více, a je spousta her, co mě bavila o něco více, ale pokud chci být skutečně objektivní, tak MGS5 je asi zatím tou nejlepší videohrou, jakou se dnes dá koupit. *8*
  • iSpirit
    Tak Zaklínač děti se zmůžou jenom na předsudky, hejt a kradení nicků. Nejsem si jist, kam až můžete klesnout...
    • je mi 30 a jsem zaklínač dítě :D
      • iSpirit
        je zajímavé, že v rozmezí dvou minut napsali svůj koment Rox i Johny. Hodně nenápadné. Pokud je ti 30 a píšeš se dvěma nickami zároveň, tak raději ukonči svou existenci...
        • Sakra, za co sem dostal ban? Jo uz chapu, za ten trolling...
  • Zaklinac 3 naprosto zaslouzene, tady nebylo o cem a taky mi udelal radost Battlefront. Na to jak se na tu hru nadava tak se opet v dalsi ankete umistoval pomerne solidne :-P
  • V anketě jsem nehlasoval, protože by to od člověka, co za poslední rok rozehrál několik her a do konce dohrál pouze Zaklínače 3 nebylo zrovna fér; každopádně jsem rád, že to tak dopadlo, ta hra měla svoje mouchy, ale i přesto to byl kus nádherné práce s parádním soudtrackem, a ten neskutečnej hejt ve zdejších diskuzích mě upřímně mrzel.
    Gratulace vítězi.
  • Ze zdejší diskuze jsem nabyl dojmu, že Zaklínač snad ani neskončí v top 3 v žádné kategorii. Naštěstí 90 procent českých pařanů má rozum. Ono taky nejlepší hru za posledních deset let nedat na první místo by byl úlet.
    • A tady můj vítěz herního tracku roku: https://www.youtube.com/watch?v=J8J9HXcOxrs

      Shodou okolností hraje u nejlepšího RPG questu od dob prvních Falloutů...
      • doporčuji si rozšířit obzory. Jenom DLC k Bloodborne obsahuje pět lepších skladeb...
        • Asijské šílenosti a ještě k tomu na nudných konzolích nehraji... dal jsem šanci Dark Souls 1 na PC, ale japonská prasata nebyla schopna hru solidně konvertovat na PC, takže se to nedalo ovládat, uprostřed obrazovky byl kurzor z windows a na místo kláves mi to ukazovalo, ať zmáčku křížek. Když jsem zmáčknul ESC s nadějí, že se objeví menu a já dám QUIT, tak jsem nepochodil a musel jsem hru minimalizovat a vypnout pomocí alt, ctrl, delete. 7 euro v kanále. Asi se dá hodně věcí co se ovládání týče vychytat pomocí fan patchů, ale už jsem starej a nemám čas prohledávat diskuze s řešením věcí, co zákazník řešit nemá.
          • "Asijské šílenosti a ještě k tomu na nudných konzolích nehraji..."
            Ano místo toho je hodnotíš podle nepovedené konverze z pc.
            Takže hodnotíš něco co neznáš podle špatné zkušenosti z něčeho úplně jiného.
            • S tím MGS sem se splet. Byli to čtyři synové, ještě tam byl Liquidus...
            • kennyB
              Ty voe, Johnny, jestli tobě je 30 a tohle je tvoje vystupování, tak je něco špatně *8*
            • iSpirit
              dle mého jsi jen zamindrakový deebil. Zamindrákovaný proto, že tu píšeš pod x nicky a deebil, protože jsi hrál Metal Geary a máš problém se orientovat v tom nejednodušším, co hra nabízí. Takže pro deebila speciálně. Naked Snake= Big Boss. On měl tři syny(klony) a to Solid, Solidus a Liquid. Strašně těžké, co? V tom se zorientuje i cvičená opice, takže jsi pod opicí.
            • Dohrál jsem nějaké předchozí Metal Geary, včetně dvou dílu na PSP, v době vydání před mnoha lety jsem hrál Final Fantasy VIII, na PSP jsem skoro dohrál Crisis Core než se podělala paměťovka se sejvem. Setkal jsem se se sedmičkou. Hrál jsem resident evily a silent hilly jak na PC, tak na PSX. Hry to jsou oukej, ale nechápu, jak si to může najít takovou početnou základnu fanoušků, zejména Final Fantasy. Ty příběhy tam nemaj hlavu ani patu, vše je takové patetické až směšné. Podivné postavy, umírají, pak se vracejí naklonované, pak překlonované a uklonované. Jestli někdo chápe, co se ve vesmíru předních japonských her děje a dokáže mi smysluplně odvyprávět nějaký chytlavý příběh, dám mu pětikačku. Vždyť v těch Naked Snejkách, Solid Snejkách, Big Bossech, Liquid Snejkách a podobně se ztrácej i hardcore fanoušsci, navíc je to vážně k smíchu, ale šikmookejm to třeba přijde cool. :)
        • Tak sem si poslech ten W3 sound a musim uznat je to pecka. Bloodborne se fakt nechyta...
        • Tak jsem si rozšířil obzory a projel jsem si to. Můj názor? Ani jedna skladba těm nejlepším kouskům z W3 nesahá ani pod kotníky. Klasický, pro mně nezajímavý epic orchestr.
          • kennyB
            https://www.youtube.com/watch?v=-rdt5XNvPkc Když to načasuješ tak, aby zpěv začal v době, kdy se Maria dostává do druhé formy, jako se to povedlo mě je prostě fenomenální zážitek.
            • haha ty xindlíku, napsal jsem, že je to můj názor, narozdíl od tvojeho výpotku, co se mi snaží vecpat TVŮJ pohled na věc. Tak se uklidni, děláš ze sebe kašpara a ještě ti není trapně, když píšeš pod dvěma přezdívkama ty otazníku. *1* Dej si po čuni.
            • Poslouchám. Normální zapomenutíhodnej orchestr, kterej můžeš slyšet v kdejakým filmu ve stylu Poslední lovec čarodějnic s Vinem Dieselem :)

              Nemá to žádnou melodii, jen epické nástroje a orchestrální zpěv. Českej symfonickej orchestr přitom odvedl lepší práci před dvaceti lety na hře Outcast. Ano, Bloodborne nezní špatně, ale těžko si budeš pískat melodie, když to žádné nemá. Z Witchera jsem se několikrát přistihl, jak si pískám Ladies of the Woods, jeden song z Novigradu a nebo jak si broukám song, kterej zpívala Priscila v hospodě viz. zde: https://www.youtube.com/watch?v=2bSk-8C76dc
            • samozřejmě, že je to fenomenální zážitek. U toho DLC se mi neskonale bilo srdce, tepy jako prase, když začala druhá fáze jak u Ludwiga, tak u Marie + ta famozní hudba = neskonalý zážítek, který překonal i první Dark Souls...

              Chápu, že pro některé epický orchestr nemusí znamenat takovou slast jako pro mě, ale že to nesahá ani po kotníky těm odrhovačkám ze Zaklínače, může vypotit jenom fanatický fanboy Otazníka...
          • nemusíš se takhle ponižovat kvůli hře. Chápu, že si fanboy Otazníka, ale zachovej si nějakou úroveň...
            • Já taky rozhodně nejsem žádnej fanboy, Witchera jsem si koupil až před Vánocema ve slevě, čekal od toho trošku lepší Skyrim. Jenže když si to zahraju a pak si zkusim zahrát něco jinýho, tak cejtím, že VŠE je o dva levely níž. A je mi 30 a takhle dobře jsem se u hry bavil naposled asi když mi bylo 15. Mám 60 hodin odehráno a nikam nespěchám, vychutnávám si to pořád mě to baví jak na začátku.

              A to upřednostňuju sci-fi hry a fantasy mě obecně moc nebaví.
            • Jinak nechápu boom s trapným slovem fanboooy. To vytahují jen umaštěné děcka, nebo retardíci na obranu svých klenotů. Měj nějakou úroveň.
            • Svou trapnou reakcí jsi spadl ještě daleko pod moji úroveň, proč se takhle ponižuješ?
      • Pecička
  • Jsem si zcela jist, že Bloodborne je úplně někde jinde než ostatní hry v nominaci. Ta hra je "so deep", že ji překoná snad jen Pozzo del Merro.
  • Velmi dobry clanek. Trocha objektivity mezi recenze vnasi vuni konvalinek. Dobrevy :D
  • Ačkoliv se s výběrem W3 jako absolutním vítězem neztotožnuji, chápu to a nevadí mi to. W3 je prostě kvalitní hra, dobře zpracovaná, bez bugů, která baví i lidi nepolíbené RPG, nebo knihama o zaklínači. Prostě takový kvalitnější mainstream, který si najde cestu k různým typům hráčů, casuala zaujme a neodradí komplexností, hardcore pařana neurazí a střední proud si lebedí.
    • hezky napsáno. Souhlasím s tebou. Taky mě hra nijak zvláště neurazila.
    • možná o těch bugách ani nevíš např. několik dlouhých týdnů byly buglé mutageny, takže většina vkládala mutageny naprosto zbytečně, jelikož nic nepřidávaly. Nevěřím, že jsi nezažil ani jeden glitch, ta hra je prolezlá glitchy, které přídávaly hlavně pozdější patche. Na youtube pak jakýsi Čech přidával video, kde si stěžuje na downgrade dohledu v 1.10 patchi. Atd.............
  • Jsem rád že se dnes uživí hodně rozdílné RPG hry jako Zakínač, Pillars of Eternity nebo Dark Souls.
    Která je lepší pro většinu mě nezajímá, stačí když vím co chci já. *3*
  • Vox populi, vox dei.

    Muzete s tim nesouhlasit, muzete na to nadavat, ale to je asi tak vsechno, co s tim muzete delat.
    • Máš pravdu, ale často se zapomíná na druhou část té citace (která není až tak známá... a má to důvod) -> Nec audiendi qui solent dicere, Vox populi, vox Dei, quum tumultuositas vulgi semper insaniae proxima sit. (=And those people should not be listened to who keep saying the voice of the people is the voice of God, since the riotousness of the crowd is always very close to madness)
      • A jeje, wikipedista :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit