Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jednoznacne The Witness.
    Dalsi Indide a kouzelna Ori.
  • Redakce volí velice dobře, super práce!
  • Jeden z nejhorších výběr kandidátů na hru roku skrz všechny weby.
  • kubi-wan
    In the first age, in the first battle, when the shadows first lengthened, one stood. Burned by the embers of Armageddon, his soul blistered by the fires of Hell and tainted beyond ascension, he chose the path of perpetual torment. In his ravenous hatred he found no peace; and with boiling blood he scoured the Umbral Plains seeking vengeance against the dark lords who had wronged him. He wore the crown of the Night Sentinels, and those that tasted the bite of his sword named him... the Doom Slayer.
  • Mart9
    1) NHL 17
    2) Ratchet & Clank
    3) Unravel
    • Mart9
      Díky za ten jeden souhlas *3*
  • smajdal
    ....nesouhlasím
    • ...
  • vonTossis
    Uncharted 4 za mě jednoznačně. Škoda, že v článku není ani zmínka. Co mě obecně u Uncharted překvapuje, je to opovrhování ze strany PC hráčů - že to prý není hra. A přitom je to hra v tom pravém slova smyslu, kde různá videa a animace slouží jen k dokreslení příběhu a nesuplují hru samotnou. Na nejtěžší obtížnost jde i o solidní výzvu. Grafika, level design, AI, příběh - všechno na top úrovni. Proto za mě určitě číslo jedna.
    • DwaR
      tak uncharted bol jeden z dôvodov, prečo som nedávno kúpil PS3. venoval som mu hodne drahocenného času a som dosť... rozpačitý. sklamaný nie, ale očakával som WOW efekt a ono je to tuctová hra, akých som už v živote hral fúru. neviem, možno je to tým, že je už dávno po vydaní a hra zostarla, možno som na základe PS fanboys klubu očakával viac, ako hra samotná je schopná ponúknuť, možno len mne nesadla. rovnako ako pri novom TB alebo FC3 mám príjemný pocit z hry, bavila ma, ale nič viac. na hru roka strašne málo = môj názor, moje preferencie. čím vám vôbec nechcem brať nadšenie z tých hier, kto si ju užil viac, plus pre neho.

      ale tak redakcia games je na tom zrejme podobne ako ja. hra neočarila, tak má smolu, nedostala sa do výberu. + gamesáci na tie konzoly vo všeobecnosti veľmi netiahnu :) na tom nevidím nič zlé.

      P.S.: bavíme sa o PS3 dieloch, ale od 4-ky neočakávam kvalitatívny skok hore.
      • PanS
        Uncharted je série, která vsadila na grafiku a PS exkluzivitu. Kdyby jedno z toho nebylo, tak se dneska o Uncharted nemluví. Pravdou je, že kdo hledá zajímavou hratelnost nebo dobrý příběh (ve smyslu propracovaná zápletka, ne jenom rychlé tempo), ten nebude z Uncharted nadšený, poněvadž tyto prvky tam chybí. Jsem přesvědčený, že podobný názor má i mnoho konzolistů, ne jen PC hráči, jak někteří tvrdí, jen nejsou moc vidět, protože PS exkluzivity se obecně berou za vybroušené diamanty.

        Jsem rád, že se tu objevila inteligentní debata a kritičtější pohled na Uncharted, který sdílí nemalá část hráčů, ne jenom "nelíbí se PC master race, protože ji vlastně tajně závidí PS hráčům".
        • Proc mi to prijde jak typicky komentar PCckare, ktery to zrejme ani nehral...je to PS exkluzivita, takze je to spatna hra. Hlavne me bavi cist ty zvasty o linearnim akcnim tunelu...no jo, je to linearni akcni filmovy tunel, ono to tak od zacatku serie taky tak bylo prezentovano...takze kdo nema rad podobny typ her (ja jim rikam akcni oddechovky), dobre vedel, do ceho jde.
          • PanS
            A mě zase přijde tohle jako typický komentář zarytého PSkaře. Hrál jsem aspoň chvíli všechny tři díly, takže nemáš pravdu. Argument o tom, že je to špatná hra automaticky kvůli exkluzivitě, tady zatím nikdo nepoužil, tedy kromě tebe. Já akorát napsal, že exkluzivity (zejména na PS) jsou často brány za klenoty jenom proto, že na jinou platformu nevycházejí. Lineární akční hra nemusí mít hned nudnou repetitivní hratelnost a příběh vystřižený z Indiana Jonese. Jako akční oddechovka by to určitě prošlo, ale tahle série je prezentovaná jako něco výjimečného. Což rozhodně není.

            Reakce na SadButTrue
            • PanS
              Když jsou výjimečnost a klenoty kecy, tak proč se potom lidé diví, že Uncharted nedostala GOTY? Jednoduše ta hra nemá nemá nic (minimálně po stránce hratelnosti a příběhu), v čem by byla lepší než většina ostatních. To neznamená, že nemůže některé hráče bavit, ale na ocenění hra roku to zkrátka nestačí.

              Tu první větu jsem psal jen jako reakci na tvoje nařčení, že jsem zarytý PCčkář, což není zcela pravdivé.
            • "...protože PS exkluzivity se obecně berou za vybroušené diamanty..."taky si mohu vycucat z prstu nejaky neprolomitelny argument. Keci o klenotech, vyjimecnosti atd. pouzivaji hlavne PCMR, aby je nasledne mohli se vsi slavou poprit...a U serie serie lidi bavi, samozrejme jsou to casualove, spravneho elitniho hrace to nema cim oslovit... btw, kdybych mel spocitat odehrane hodiny, stale by mi zrejme nejvice vychazelo na PC, jo a ten X360 taky do tve teorie o zarytem PSkari nejak nepasuje, nevadi... :D
          • Oddechovky - jo, to je přesný. Uncharted je dobrá hra - ve svém vlastním žánru "film doplněný o akční pasáže". Kořeny sahají někam k prvnímu MGS. Problém je, že ne každýho tenhle žánr baví, takže to nemůže všude vyhrávat goty, možná ve svý kategorii, ale jako hra celkově těžko. Druhý problém je, že je to casual hra, takže většina překřičí menšinu, proto to nakonec i vyhrává + fanboyové dělají osvětu jak je to nejlepší hra všude kde se dá. *15*
            • Plac ohledne GOTY je samozrejme blbost a ano, ne kazdeho zanr filmovych her bavi...U serie je hlavne o vyborne hratelnosti a zabave...skvele to ubiha, za chvilu odehrano, zabaveno a hotovo... vyhoda je, ze pri to nestravim pul roku jak pri openworldech, ktere uz nejak nedavam...na druhe strane popirat kvality serie uz jenom z principu, protoze PS exkluzivita mi prijde prinejmensim usmevne. Mimochodem, zabavne je, ze U serie vyvola na gamesech vetsi vasne u mistniho osazenstva jak to, ze GOTY je Overwatch... :D
        • DwaR
          tak hrateľnosť by som ešte vedel odpustiť, predsalen, všetky tri diely sú už pár rokov staré a vývoj sa posúva vpred. bohužiaľ mne uncharted naozaj neponúklo nič naviac, nič, čo by ma zaklincovalo do stoličky a prinútilo si hru zapamätať, alebo znova zahrať. to som napr. zažil s mass effectom. jednotka je dnes už zastaralá mechanikami, aj graficky. no napriek tomu má ten ťah na bránu, ktorý ťa posadí a ty hráš, lebo to ťahá. to som u uncharted nezažil.
      • to je logika. Koupíš si hru která do značné míry stavěla na prezentaci o 10 let později než vyšla a čekáš zázraky. Uncharted 4 samozřejmě nabízí mnohem více než trilogie, má to otevřenější levely, stealth, lepší A.I, lepší střelbu. Sám Poláček říkal, že je to nejlepší díl, byl z toho nadšený, recenze je tu myslím za 9/10, takže současná ignorace hry je do nebe volající. Stejně jako Ratchet & Clank který chybí v remake kategorii. Buď se přejmenujte na PC.Games.cz nebo začnete to dělat pořádně, protože tohle je fiasko...
        • DwaR
          dôvody prečo som to kúpil sú vedľajšie. ale od tak vychválenej a do neba vynášanej série som čakal proste niečo viac. ako sa odvolávaš vyššie - nejaký presah, niečo naviac, nie len prezentáciu a obyčajný priemer, ktorý o pár rokov temer nemá čo ponúknuť a je vyžitý.
          a aké sú recenzie na 4-ku ma vôbec netrápi. aj trilógia mala desiatky a nebrala ma. imho, štvorka by musela byť poriadny odklon od série
    • jsem PC hráč, Uncharted se mi nelíbí. Brácha mi to ukazoval na PS3. Nelíbí se mi gameplay - naprosto přepálené neustálé lezení po autobusech padajících ze srázu, uskakování na poslední chvíli, podivné šplhání popírajíc zákony gravitace, nudné přestřelky. Je to naprostá lineární koridorovka. A ten vychvalovaný příběh? Nic moc, vykradený Indiana Jones a Lara Croft, která je taky vykradený Indiana Jones.
      • To je jako napsat, ze akcni filmy typu Smrtonosna past, nebo prave Indiana Jones nestoji za nic, protoze jsou nerealne, precpane akci...doufam,ze na takove filmy uz jenom z principu necumite, kdyz uz jste tak glorious... :D
      • Jsem PC hrac, Uncharted se mi nelibi... :D... typicky ucastnik diskusi na games.
      • Ve skutecnosti je z tech PS3 skvostna jen dvojka. Ale 4 je jina liga celkove.
        • Zase takovy rozdil to neni. Komu nesedka dvojka, nesedne mu ani ctyrka. Mne to taky nebavi, presne kvuli vyse zminovanym duvodum. Ale chapu, ze to nekoho zaujme, je to udealni hra pro casualy. Porad se tam neco deje, dej odsypa a nemusi se u toho moc premyslet (ani jedno z toho nezminuju jako vytku).
          • Má přesně stejný pocit, ale problém je, že Uncharted 4 se líbí i leckterým hardcore hráčům, což mi tu mojí teorii malinko narušuje. Jinak, já na Uncharted 1-3 taky nevidím nic zajímavého a čtyřku budu hrát spíš ze zvědavosti, jestli je stejně slabá, jako předchozí tři díly.
  • Pro mě je nejlepší hra roku 2016 Dishonored 2, v těsném závěsu pak Deus Ex: Mankind Divided. Ale já jsem na ty thiefovky vysazenej. :) To jsou hry, které můžu hrát jako tichošlápek, postupně ze stínu zlikvidovat všechny nepřátele a potom jen procházet level a užívat si atmosféru, architekturu, číst si záznamy atd. To mám rád.

    Co mě zklamalo byl Doom. V zásadě té hře nemám vůbec co vytknout, dává hráči přesně to, co inzeruje, ale mně to prostě z nějakýho důvodu vůbec nechytlo a nedohrál jsem to. Přitom první dva DOOMy mám projeté mockrát. Nevím. Chyba je každopádně na přijímači, objektivně je ta hra dobrá.
  • Hra roku: Zaklínač 3: Divoký hon - O víně a krvi. První místo Overwatch nemůžu posoudit - nehrál jsem a ani se k tomu nechystám... *5*
    • To co nabízí to DLC za prachy, nabízí každé korejské mmorpg zadarmo, možná tam dostaneš i zajímavější story, škoda že pořád nepochopili, že kvalita>kvantita...
      • To je možný, žádný korejský mmorpg neznam, tak se k tomu nebudu vyjadřovat. Ale na druhou stranu za ty prachy tohle dlc nabízí víc a kvalitnějšího obsahu, než leckterá AAA hra za plnou cenu.
        • souhlasím, toho obsahu je tam extrémně hodně na DLC a vlastně i na AAA hru, ale tak mám pocit, že se i díky tomu zapomnělo řešit kvalitu toho obsahu. O kvalitě obsahu už ovšem souhlasit nemůžu, tu kvalitu obsahu bych přirovnal k DA:I. Gameplayově je to navíc pořád úplně mimo a s RPG systém si nemůžou poradit od druhého dílu a je to už trapné, že tvoří RPG a neumí vytvořit funkční RPG systém. +- jim fungoval v jedničce, od dvojky to byla hrůza...

          Bavit se o nějaké GOTY v tomhle případě je naprosto ale naprosto mimo...
        • Jop, navíc "pořád lepší story než Dark Souls" *1*
          • když vezmu trojku DS, tak je to úplně na stejno, když budeš ignorovat story u obou her, o nic nepřijdeš...
    • Jako ne *15* To už raději Overwatch
    • Už by měl CD Projekt makat na Zaklínači 4, ať má tyhle ankety kdo vyhrávat *4*
  • Blood and Wine... a pak asi Final Fantasy 15.
    • Původní hra fajn i první DLC je fajn, ale tohle DLC je nejhorší práce od CDP, to snad musíš vidět, ne? Tohle už zavání silným fanboyem, ale což tvoje volba...
      • Když tak nahoď nějaký argumenty, takhle je to o ničem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit