Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Veskoslav

  Místo Maria bych dal Spidermana. 

  • radim.zaty

   Tak kdyby tam nějaký Mario byl, že ano ;)

  • kulhy_parici_spici

   Jenže Nintendo se Switchem vrací úder a je třeba si na přítomnost jeho titulů v best-off zvykat. Nejde to předat pokud jste to nezažili, jsou to vymazlený game designy k dokonalosti.

   • Dr-Zoidberg

    Škoda, že redakce Games moc neholduje PS hrám a proto jsou většinou nedoceněné.

    Např. v roce 2016 většina světa označila Uncharted 4 za celkově nej hru roku, ale redakce ji víceméně ignorovala, protože PS.


    PS: Dokonce ani neuznali Uncharted 4 za vítěze v jeho kategorii "akční" hra roku a raději vytrolili čtenáře s nějakým Owlboy... :FACEPALM:

    • Corvus

     Když už píšeš o nějakém Owlboyovi a PS: https://www.metacritic.com/game/playstation-4/owlboy  VÍME?

     • Dr-Zoidberg

      To je hezké, že na PS4 Owlboy získal ohodnocení 89% od kritiků (od uživatelů 66%) ... ale třeba na Xbox One už je to horší a má to jen 83% (resp. 56%).


      Tím neříkám, že Owlboy je špatná hra, ale podle mě se s Uncharted 4 nemůže srovnávat. Když to porovnáš s Uncharted 4 a jeho 93% (resp. 84%) , tak rozdíl je nezanedbatelný.


      ----------------------------------------------------
      Navíc v době ankety o nej hru roku 2016 ještě Owlboy na PS nevyšel a byla to čistě PC hra a proto to byl střet PC hry vs PS hry...
      Nebudeme si nic nalhávat, ale v redakci ne každý hraje regulérně na PS, zatímco prakticky každý holduje PC hraní.

      • Tuhletu hloupost jsi prosímtě vzal kde? Kromě kluků z HW clubu a Pavla Dobrovského všichni regulérně hrají na PS4 a navíc letos v téhle kategorii vyhrála PS4 exkluzivní hra, trochu si protiřečíš, ne? Navíc proč by měl vyhrát xtý díl zavedené série proti originální indie hře? To že měla menší rozpočet neznamená že nemůže být mnohem zábavnější než další, byť povedený klon Tomb Raideru.

       • Dr-Zoidberg

        Reakce na příspěvek:

        Letos je slušná změna. Předchozí roky byly horší.

        • Reakce na příspěvek:

         Bavíš se o loňské anketě, vloni tu bylo stejné složení akorát tam byl ještě navíc Petr Poláček, který taky hraje na PS4, navíc že by se tu protěžovalo PC a kašlalo se na Playstation prostě není pravda a nikdy nebyla. Herní web který se snaží pokrýt celou herní scénu nemůže psát o všem a je tu pár her, u nichž mi absence jejich recenzí chybí, ale máš tu jiné weby, jako je konzolista, kde se ale zase nedozvíš nic o pc hrách.

 • TheGGG

  s pojmem akční hra je to složité, protože takové RDR 2 je tedy rozhodně akční a stejně tak i spidey a oba by tam měli být místo toho maria

  god of war souhlas, ta hra je geniální

  • Dr-Zoidberg

   RDR2 ne, protože určitě bude v kategorii "akční adventura".

   Ale s tím Spider-Manem máš asi pravdu, nic lepšího než "akční" hra mě nenapadá a je to dost dobrá hra, aby se kvalifikovala pro top 3. I když se nedivím, že v redakci lidi pro ni moc nehlasovali, protože to není jejich oblíbený styl.

 • Vogon

  Jeden z nejhorších bojových systému za dlouhou dobu, který selhává v základních a důležitých prvcích, jako je například nesmyslná kamera, což tvůrci sami přiznávají tím, že vám po obrazovce lítají šipky, když je někdo za vámi, pro bojový systém nepoužitelné animace, které magnetizují Kratose k nepřátelům v závislosti na tom, jak je od nich daleko, ale vzdálenost, kdy se tak stane nelze určit. A tak dále by se dalo pokračovat dlouho, ale to není moje práce.

  Hra nedokáže obstát před DMC, Bayo, MGR a ostatními akčními hrami, jelikož není dostatečně hluboká, nedává hráči hodnocení, nedává hráči podnět pro to, aby se vylepšoval. Neobstojí ani před Dark Souls, kterým se inspirovalo, a které sice má o dost chudší bojový systém, než výše jmenované, ale otáčí to ve svůj prospěch, jelikož nemá tolik prostor pro páchání tak vážných chyb jako nuGoW. (Proto jde Dark Souls systém tak dobře přeložit do 2D skákaček - Dead Cells, SaS, Hollow Knight, atd. - Je univerzální a jednoduchý, čím víc prostoru a hlobky má, tím víc chyb se nabízí - viz. Nioh) 

   Hlavně, GoW selhává jako hra samotná. O to smutnější, jelikož staré byly v tomto dokonalé, nové je akční hrou zdánlivě bezdůvodně. Akce je pouze prázdná výplň prostoru, aby hráč nedostal existenční krizi z toho, že by si uvědomil, že ztrácí drahocenný čas koukáním na špatné filmy a ne hraním her. 

   Ve starých GoW byl boj docela široký pojem, jelikož samotné otírání truhlic byl boj, ale také měl dost dobré opodstatnění, totiž hratelnost udává o postavě Kratose daleko více informací než jakýkoliv dialog. To jak se hýbe, to jak se ovládá a více hráči dávalo informace o tom, s kým má tu čest, aniž by to hráče rušilo při mlácení, řezání, bodání, trhání, operaci apendixu, atd. V novém GoW je hratelnost jen na obtíž už tak mizernému "Oscar bait" příběhu. Ve starých bylo jako jádro konceptu hry použito pár slov ,"hněv", "krev" a "vyliž si", v těch se nesou všechny prvky hry.

  Jakými slovy se asi nesla koncepční fáze nuGoW? "novináři" "peníze" "trendy".  Hra se snaží v hráči probudit pocit rodičovského pouta mezi ústředními postavami, ale v tomto ohledu naprosto selhává, proč? Atreus existuje pouze na podnět hráče(rozkaz) a v cutscéně, jinak ho svět hry ignoruje. Atreus není hráčův syn, je to pouze jeho tlačítko. Pro AAA hru v roce 2018 naprosto směšné, RE4 tohle zvládl daleko lépe, nebo například indie Brothers: Tale of two Sons, který se nesnižuje k brakové akci.

  Akční hrou roku je Fortnite, vyliž si. 

  • iSpirit

   Asi až moc zbytečně kritcký ke God of War. Ale v některých bodech ti dávám za pravdu.

   Je naprosto nepochopitelné, proč Altreus není schopen střílet sám a jen čeká, až zmáčkneš tlačítko. Je to na zabítí, protože dmg dává dobrý, ale většinu času stejně na něho úplně zapomeneš, takže syn jen kouká. Nechápu, kdo tohle programoval a koho to napadlo.

   Ano, hráč si často uvědomuje, že akční scény jenom zdržují progress a arény se naplnují přesně tak, jak čekáš. Je to otravné, předvidatelné a zcela zbytečné v roce 2018.

   Asi je celkově zbytečné to srovnávat s těmi nejlepšími akčními hrami, nejsem si jistý, že ta hra má tyhle ambice, proto je to trošku nefér.

   Hra samozřejmě sází na epičnost, na krásné scenérie, na první efekt. Ta hra slušně funguje na jedno dohrátí. Samozřejmě pokud bych to rozjel na NG+, tak je jisté, že ta hra už bude selhávat mnohem více.

   Pro mě to 8/10 asi má.


   PS. BTW ty chyby v Nioh. Zkus to rozepsat. Já pořád nevím, proč ta hra je tak dobře hodnocená.

   • Vogon

    Takový počet odstavců a nic si v nich nenapsal. Prázdná slova jako epičnost ukazují prázdnou hlavu. Kdybych se chtěl dívat na krásné scenérie, podívám se na obraz, ten je asi tak interaktivní jako scenérie v GoW.

     Odstavec o Atreusovi nám jenom potvrzuje, že vývojáři nedokázali přenést příběh do hratelnosti. Když ani takový 8/10 fanoušek jako ty nedokázal pochopit, co nám chtěl vývojář říct. Hra vystavuje to, že Atreus střílí pouze na Kratosův rozkaz už v úvodních minutách, kdy zastřelí srnu na Kratův rozkaz. Jedná se o to, že Atreus prakticky hráče vůbec nezajímá, zajímá ho jenom jeho šíp, pochybuji že to tak Kratos cítí. Příběh je o tom, že se syn a otec vypravili na nebezpečnou výpravu, ale hra o tom není, protože ve hře ten syn neexistuje.

    Herní novináři se rozplývají nad tím, jak velký kinematografický zázrak GoW je, mimo naprosto do oka bijící pitomost tohoto vyjádření, protože GoW není film, nejedná se tak o kinematografiký počin v žádném ohledu, je to hloupé protože i jako kinematografický počin to selhává. Protože i v dobrém akčním filmu mají všechny akční scény důvod, v GoW nemá důvod skoro žádná, kromě výplně.

     To, že hra neobsahuje žádný střih není žádný úspěch, to dokázali už Space Invaders nebo Tetris, které po hráči požadují daleko větší míru uvažování než GoW, a dokázaly zaujat daleko starší publikum, jedná se tak o daleko dospělejší hry než GoW. Kdybys chtěl vytáhnout další prázdný  přívlastek, kterým se GoW honosí.

    "Detaily" jako NG+ nebo nastavení a balanc obtížnosti, bych radši ani nezmiňoval, protože by mě trefil šlak. To, že je odbyli, ale udává pouze důkaz toho, jak vývojáři uvažovali. Proč by se patlali s detaily, když hráči jako ty nejsou schopni pochopit ani očividné prvky příběhu a je jim to jedno.

    • dworkin

     Kamera mě občas štve a z bojového systému používám zlomek, ale ta hra je NÁDHERNÁ. Hraju na high-endové 4K telce s HDR a je to asi nejkrásnější hra, kterou jsem kdy hrál, ever. Některé scény jsou fenomenálně dobře udělané. Popravdě řečeno by mě bavilo i jen překlikávat mezi nima a moci se jima procházet a kochat, protože něco takovýho jsem ještě neviděl a to už mám hodně nahráno. Tohle bych chtěl vidět jako standard grafiky v roce 2019, ale můžu si leda nechat zajít chuť.

     Musím taky říct, že mě příjemně překvapily puzzly. Je to moje první hra v sérii a z lore jsem si přečetl jen pár odstavců na Wikipedii. Asi to nebude úplně můj šálek kávy a starší hry spíš hrát nebudu. Ale u téhle hry se  - po hodně rozpačitém začátku - dobře bavím.

    • iSpirit

     Fanoušek? Ani náhodou. Kratose jako postavu nesnáším, původní trilogie je jen špatná kopírka DMC, takže jsem jen uvítal, že se konečně vysrali na hack and slash a zkusili něco jiného. Jak říkám, zbytečně to hrotíš, i když v některých bodech máš pravdu, tak ignoruješ, že hra je opravdu v některých věcech povedená. Jestli se nepletu, tak např. i velký fanda Souls her Sterling tomu dal GOTY2018, takže když pomineme přehnaný hype novinářů, tak hra oslovila i hardcore komunitu(souls youtubeři apod.) a ne jen ovčí fanoušky. 

  • Mart9

   Přečetl jsem si pouze poslední větu a mám pocit, že Fortnite jsem hrál už 2017.

   • Vogon

    Moje chyba, vyšlo to 2017, androidová a ios verze 2018. Myslel jsem,že Battle Royale mód přidali až tento rok. Tak tedy Black Ops 4, bejku.

 • Mart9

  Diskvalifikovat akční hru, protože má RPG prvky, je samozřejmě špatně. Stejně jako bude v další kategorii špatně diskvalifikovat RPG hru, protože je hodně akční. To se asi Spider-man neumístí nikde.

  • NEkromanT

   God of War má taky RPG prvky

   • Mart9

    A bude tedy v kategorii nejlepší RPG?

 • jindra.veliky

  tak jestli je Mario vic akcni nez treba Spider-man, tak teda ok :D dalsi best of uz ani radsi komentovat nebudu

 • uher

  Souhlasím s redakcí. God of War je i pro mě akční hra roku, ale taky je to u mě kousíček od Dead Cells.


  Jinak mě teda na rozdíl od ostatních níže v top trojce Spider-Man opravdu nechybí. Po technické stránce mu nemám co vytknout a když sem poprvé dostal možnost pavouka ovládat, tak ty jeho pohybové schopnosti mě opravdu dostaly, jenže taky je to bohužel hra narvaná spoustou copy-paste úkolů, které akorát otravují (hlavně když chce člověk nějaký upgrade, tak je musí chtě nechtě absolvovat) a to tu hru zcela zbytečně degraduje směrem k Assassins Creed a podobným výtvorům made in Ubisoft...

 • Pro mě je GoW hrou roku (spíše několika více roků). Soundtrack třeba valím dokola...a jo mám nahrány  i dlouhé hodiny v RDR2

  • Dr-Zoidberg

   Tak zase to nepřeháněj.

   Rok 2017 měl perfektní The Legend of Zelda: Breath of Wild, Nier: Automata a další vynikající hry jako Horizon: Zero Dawn nebo Hellblade: Senua's Sacrifice

   Rok 2016 měl perfektní Uncharted 4: Thief's End a vynikající DOOM, XCOM 2, Final Fantasy 15, Deus Ex: Mankind Divided

   A rok 2015 snad ani nemusím zmiňovat s perfektním Zaklínač 3: Divoký Hon, Metal Gear Solid 5: Phantom Pain a další vynikající hry jako třeba Pillars of Eternity nebo Bloodborne


   Pokud si myslíš, že GoW byl lepší než všechny tyhlety hry, tak to bude jenom z toho důvodu, že jsi ty hry buď nehrál a nebo jsi je hrál tak dávno, že jsi zapomněl, jak dobré byly. Bohužel spousta lidí má krátkou pamět a nevědomky dodržují pravidlo "sejde z očí, sejde z mysli".


   • iSpirit

    God of War mně nějak neučaroval, ale proč mu nutíš svůj názor proboha? God of War má lepší hodnocení než většina těch her, co jsi vypsal. Jedině Zelda má lepší hodnocení, tak nevím, komu cpeš zase světopravdy. Když je to pro něho top hra, tak je naprosto irelevatní, co jsi tu napsal. Jsi tu čtyři dny a jsi jen další boreček, co zase všem nutí svoje názory.

    • Dr-Zoidberg

     "God of War má lepší hodnocení než většina těch her"

     A to hodnocení jako bereš na základě čeho? Budu hádat: Metacritic?

     Je ohromně ironické, že člověk, který bere hodnocení z MC jako za čistý extrakt reality, poučuje ostatní o tzv. "světopravdě".

     Navíc některé z jmenovaných her na tvém oblíbeném MC dostali hodnocení 93%, což není moc velký rozdíl oproti GoW s jeho 94%. Tak malý rozdíl je zanedbatelný a nemůžeš přece kvůli němu automaticky odsoudit ostatní hry.


     A myslím, že jsi moc nepochopil hlavní myšlenku mého příspěvku. V předchozích letech vyšlo hodně dobrých her. Jenže z důvodu toho, že od té doby už uplynula nějaká doba (očekávání a preference lidí se za tu dobu vyvinou a změní), tak se objektivně nedají ty hry moc dobře porovnat s aktuálními hrami. Stačí mi, že si lidi uvědomí, že takovéhle srovnávání je nepřesné a neobjektivní.

     • iSpirit

      Kdo nechápe psaný tex jsi pouze ty, Já nikde nepsal, že soudím kvalitu hed dle MT. Já jsem jen poukázal, že je to druhá nejlépe hodnocená z těch her, co jsi vypsal a jediná, která má jen zelené recenze. Má jich 118. Takže když on napsal, že je pro něho nejlepší, tak klidně může být. Jinak podle čeho chceš soudit? Podle Open Critic? Tak tam má God of War 95% a zase je druhá z těch, co jsi vypsal. Takže ve výsledku je to jeho nejlepší hra této generace a nám to může být putna a musíme to respektovat. Pro mě je jednoznačně Bloodborne a Nier a nemáš mi do toho co kecat.

      • Dr-Zoidberg

       Já taky považuji Nier: Automata za nej hru roku 2017, ta hra si to fakt zasloužila.

       Nicméně tvrdit, že hra je nejlepší hrou generace, jenom protože má 95%, zatímco ostatní mají "jenom" 94% , je trošku přehnané. Jako subjektivní názor jedince je to ok, ale objektivně ne.

       • iSpirit

        Reakce na příspěvek:

        "Nicméně tvrdit, že hra je nejlepší hrou generace, jenom protože má 95%, zatímco ostatní mají "jenom" 94% , je trošku přehnané"

        Sakra chlape! Ty jsi natvrdlý, nebo neumíš číst. Kde tohle tvrdím? To by mě zajímalo, jak jsi pobral filozofii v Automatě, když nechápeš můj psaný text.

        • Dr-Zoidberg

         Reakce na příspěvek:

         Ty jsi ten, kdo neustále opakuje nesmysly typu "God of War má lepší hodnocení než většina těch her, co jsi vypsal" nebo "tam má God of War 95%" a nebo "má 118 zelených recenzí".

         Nevím, co sis při psaní toho textu myslel a chtěl jsi vyjádřit, ale to co jsi ve skutečnosti napsal, vyjádřuje dost odlišnou myšlenku. Kdyby jsi nechtěl soudit kvalitu her podle těch "ukazatelů", tak by jsi neměl potřebuje je neustále předhazovat a porovnávat.

   • omiklon

    Ehm.. spíše nepřeháněj ty. Napsal svůj názor, co jemu osobně připadá jako nej hra posledních let. Chceš snad tvrdit, že z výše vyjmenovaných her nemůže být pro někoho nový GoW top hra?

    • Dr-Zoidberg

     Ale jo může, vskutku to je možné. Jenom si nemyslím, že je objektivní porovnávat starší hry se současnou hrou.

     1.) Jak jsem již říkal, spousta lidí má problém si přesně vybavit starší hry (sejde z očí, sejde z mysli).

     2.) Pak je ještě potřeba vzít v potaz postupný vývoj preferencí lidí/hráčů: hra, kterou člověk považoval za vynikající pár let zpátky, může být letos vnímaná jako pouhý lepší průměr.

     GoW si vskutku zaslouží bojovat o titul nej hra roku 2018 a myslím si, že ten souboj bude vskutku těsný: někdo označí GoW jako nej, někdo jiný RDR2. 
     Nicméně srovnávat to s hrami předchozích několika let není moc fér (objektivní).

     • dworkin

      Zkrátka on napsal "pro mě", čímž z toho udělal subjektivní hodnocení, do kterýho mu nemáš co kecat. Ty se z toho celou dobu snažíš udělat objektivní hodnocení, ale my umíme číst. "pro mě" znamená "pro mě". Z tohodle se prostě nemůžeš vykecat, sorry.

     • omiklon

      Hele, mně osobně se zdá, že se v tom zbytečně moc vrtáš. 

      Jasně, můžeme tady objektivně polemizovat, ale pak ti subjektivně řeknu, že nejlepší Metal Gear je trojka a první DeusEx žádný z jeho následovníků nepřekonal..

 • radim.zaty

  Měli jste možnost ukázat, že máte koule a dát to Dead Cells. Neudělali jste to a i když je God of War rozhodně dobrá hra, po stránce akce se na Dead Cells nechytá. Já vím, pixelart a chabý příběh, tak raději budeme kakat u zdi.

  • iSpirit

   Ani omylem. Combat v God of War je milionkrát komplexnější než Dead Cells. Dát to Dead Cells by byla střelba do vlastní nohy.

   • ja_nic_nevim

    Combat....kéž by všechny hry měly alespon v základu to, co předvedl "For Honor".

    • iSpirit

     to by byla ukrutná nuda viz KC:D, kde je combat nejhorší složka hry.

  • TheGGG

   god of war je po stránce hratelnosti promakaný k dokonalosti.. nevím proč by mělo games podlézat nějakému indie pixelartu... už tak je tady řada lepších akčních her, co tam měla být a DC tam nemuselo být vůbec

  • Mart9

   Pokud je to ta hra, ve které když umřeš, musíš ji hrát od začátku, tak ta nemůže být první ani omylem.

   • radim.zaty

    A to jako proč? Zavolejte nemocnici fňuknov, Mart nedokáže zkousnout roguelike mechanismy, takže taková hra nemůže být první? 

 • Baví mě, jak se lidi jenom podívají na obrázky a už rozhněvaně komentují. 

 • bukrr

  V čem přesně spočívá ta skvělá akce, kterou nabízí Dead Cells? 

  • Corvus

   9/10 - https://games.tiscali.cz/recenze/dead-cells-recenze-316772

  • Akce je velmi rychla a hekticka (zvlast kdyz jdes na blizko). Udery zbrani a komba pusobi velmi robustne a audiovizualni stranky hry s nimi jde ruku v ruce. Ve hre je spousta typu nepratel a casem se jejich pohyby naucis, ale stejne je musis stale respektovat a pripravit svuj build na vsemozne nastrahy tak, abys byl schopen prekonat cokoliv. 

   Hlavne ze zacatku, kdy v podstate stale nachazis nove veci a ucis se mechanikam, te ta hra nepusti, protoze umiras prevazne z duvodu vlastni neznalosti a nezkusenosti a dost dobre vis, co bys do budoucna udelal lip, abys ses ze svizelnych situaci dostal. Frustrace nastupuje az v pozdejsich fazich (docela zalezi, jaky je strop tveho herniho skillu), kdy uz si v podstate vetsinu figlu objevil a uz moc nevis, jak na hru vyzrat krome toho, ze bys hral perfektne (a ze nektere situace jsou opravdu joo nesmyslne).

   Nicmene opravdu doporucuji, na to, ze me obvykle rougelike moc nebavi, tohle bylo jak ciste zjeveni a hru jsem si naprosto uzival az do prekonani posledniho bosse, na new game+ uz mam ale dosti problem :)

   • bukrr

    Já už jsem právě něco málo nahrál. Překvapuje mě, jak hodně je to vyzdvihovaný, jestli jsem něco nepřehlédl :D 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit