Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • skaven

    DA Origins bol otras po BG2. Osekany pocet postav, osekany pocet kuzel, osekany pocet povolani, 3-4 odpovede dialogoch, ovladanie ala mmorpg, hlavne ze krv a manga kozy.


  • triptich

    Wartales nie je rok 2022? či dokonca 2021... mám pocit, že je to už dlhšia doba, čo som to hral.
    EDIT: Ospravedlňujem sa. Vážne je to 2023. Tak nemám inú možnosť, ako sa pripojiť k názoru, že Wartales jednoznačne patrí do top 3 roku.

  • triptich

    u mňa BG3 bezkonkurenčne. Rogue Trader-a som ešte nehral, ale z ohlasov sa zdá, že to bude porazený tohto roku = hra, ktorá by žiarila, nebyť supernovy BG3.

  • První Deus Ex je spíš takový praotec hybridu immersive sim/RPG (když záměrně opomenu System Shock a Ultimu Underworld 😅) a je smutné že neobdržel sadu záplat pro funkčnost na nových systémech - to ale může opět být pouze problém verze Steamu, verzi GOG bohužel nemám.  Když jsem nedávno z nostalgie instaloval tak jsem musel stahovat ještě komunitní patch New Vision abych na své nové mašině vůbec tento zaprášený klenot spustil 🥲

    Pohrával jsem si i s myšlenkou remake/remaster, ale raději možná ne vzhledem k tomu v jakých rukou je IP této hry 😄 Mankind Divided měl hezké zasazení 😅 ... ale příběhově a herně to byla dost velká bída.

  • BG3 je fajn a přiznám se že na první ("skoro" 🥲😄) průchod mě taky opravdu hodně bavila. Skončil jsem kvůli tomu že jsem čekal na patche zlepšující chod hry, a když jsem se chtěl do hry vrátit znovu tak už mě to z nějakého důvodu až tolik neoslovilo.

    U Rogue Trader mě baví ten pocit že člověk může rozhodovat o osudu planet v jednotlivých galaxiích, právě ty náročnější souboje kdy člověk musí přemýšlet a taktizovat - i když přiznávám že jde spíš o mou chybu jelikož jsem si nevytvořil správný build který by byl reaktivní s ostatními společníky v mé družině, no a hlavně mě baví ta atmosféra - perfektní hudební doprovod, hezké a brutální animace.

     Jedna z věcí co bych Rogue Traderu vyčetl je že člověk musí u abilit dopočítávat jaký bonus/poškození dostane na základě atributů které má...moc nerozumím proč Owlcati už neimplementovali mechaniku která tyto počty udělá na pozadí a hráč pouze uvidí reálné poškození/bonusy a například když myší najede na konkrétní číslo poškození tak se otevře okno kde bude kalkulace z jakých atributů se počítá (myslím že jsem to tam dokonce na nějaké abilitě viděl, tak moc nechápu proč to neudělali pro všechny).

  • Sierra117

    Ber to tak že to je osobní žebříček redakce. Holt octopatha asi nehrálo dost velký množství redaktorů/ek, aby se to tam dostalo. 

  • Sierra117

    Dragon age origins? :-) ale neblbni, bylo to fajn, ale byl to jen moderní destilát z bg. Plus se to taky musí brát v kontextu doby. 

  • Derp_1337

    Tak všechny 3 díly BG je asi trochu nadsázka. 

    Osobně si myslím, že třeba Vampire: The Masquerade - Bloodlines, KOTOR, Fallout 2, Dragon Age Origins byly lepší než některé díly BG. 

    Možná bych tam ještě přidal ARPG jako Deux Ex či Mass Effect 2.

  • Předevčírem jsem rozehrál BG3 a musím říct, že mě to fakt baví, souboje nejsou nejtěžší (hraju na prostřední obtížnost což možná byla chyba) Ale svět a jeho otevřenost, možnosti... je to snad poprvé co nehraju RPG ve stylu tahle odpověď/rozhodnutí mi dá největší odměnu ale tahle odpověď se mi nejvíce líbí. Co mě třeba vytrhává z imerze je to pitomé házení kostkou :D

  • flash789

    Nevím proč to množné číslo ale FFXVI si může  každý zahrát už teď a na nic čekat nemusí. Tedy ne že by bylo o co stát, je to tak 7/10 hra s odřenejma. Moc nevím co tam mezi BG3 a RT dělá. To už fakt lepší ten Octopath Traveler 2 nebo Star Ocean Second Story R, když jrpg. 

    FFXVI přesně zobrazuje co je s SE AAA tvorbou špatne. O tom ze z mého pohledu jde o dehonestaci série radši pomlčet. 

  • TheRKD

    A tři nejlepší RPG za posledních 25 let? (Cakryš, někteří z nás začínají být už opravdu staří.) -- 

    • Baldur's Gate 1
    • Baldur's Gate 2
    • Baldur's Gate 3

  • Tak BG3 je oproti Rogue Trader hra která vezme hráče za ručičku a polaská ho po vlasech i na úroveň tactician 😄 Rogue Trader jsem hrál na Daring obtížnost a myslel jsem že mi vylezou oči z důlku během entré záporáka na konci první kapitoly a došlo mi že nemám nejlepší buildy 🥲 Především atmosféru má Rogue Trader prostě lepší, osobně mám tedy první a druhé místo prohozené.

    To FFXVI vyšlo na PlayStationa ne ? Počkáme až to vyjde na PC, třeba to bude stát za to...nyní je čas se vrátit do grimdark světa.

  • flash789

    Tak je to taková evoluce toho co dělala Bioware.

  • Sultnsulimn

    Já bych se teď neuměl rozhodnout mezi prvním a druhým místem... Obě jsou geniální 

  • Vitaz zasluzeny. Uz len v ramci pribehu a samotneho scenaru clovek zisti ako plytko vyznieva nejaky Asssasins Creed, Starfield a mnoho dalsich, kde vedlajsie questy by dokazala lepsie napisat AI.

    Samotna hudba nezaostava, hnad za nou znovuhratelnost a skumanie dalsich moznosti a rozhodnuti v hre.

  • SlavicBes

    vsak Starfield, aj jed sracka, tak je lepšie rpg ako FF16. ... a na Ocotopath Traveller 2 sa uz zabudlo ci co 😔

  • KrPa

    za me druhe misto paradni Wartales

  • Derp_1337

    Ano. BG3 je jednoznačně nejlepší RPG roku. To větvění příběhu a další následky rozhodnutí posunulo hranice RPG někam mnohem dál. A to nemluvím o výborných postavách.

    A ještě ta ohromná svoboda voleb. Spousta her dříve umožnila hráčům dělat kdejaké blbosti, co je napadli... ale to je snad poprvé, kdy vývojáři udělali v tak velké míře i různé namluvené reakce postav na ty nečekané činy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit