Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • DirectX ?
    • 9
      • Uvidíme, jestli se vyloupne nějakej DX11 patch.
        • musí bejt. miluju tesalaci. konečně né samý shadery simulace povrchu ale konečně ten povrch je tvarovanej *5*
        • u jinych studii by se to cekat dalo ale tady u nich v to ani nedoufam
    • kotty
      Svet Oblivionu byl dost propracovany, objevovat ruzna zakouti jeho sveta byla jedna z mych nejoblibenejsich cinnosti. Pres kopirak byly akorat nektere dungeony, ale zas takova katastrofa to nebyla. Svet Oblivionu byl barevnejsi, takovy pohadkovejsi, oproti syrovemu svetu Gothicu, ale v nem zas byly nelogicnosti typu jehlicnaty les a za rohem poust.
      A modifikace Oblivion posunuly o 2 tridy vyse...
      • Leonidasss
        Nevím jak ty, ale já v Gothic narážel stále na nějaká rozmanitá monstra, npc atd. a pořád bylo co dělat, i na úkor toho že svět Gothicu byl měnší než třeba v TES, ale zase tam úplně chyběly dungeony, které mě však vůbec nescházely, neboť třeba právě v TES se dost často opakovaly.
        Naproti tomu v TES jsem mohl proběhnout obrovskou plochu a narazit pouze na jednoho osamělého vlka, který padl na jednu ránu.
        Takže propracovanější svět byl dle mého spíše v Gothicu.
        • kotty
          Vsak ja nikde netvrdil, ze svet Gothicu neni propracovany. Navic jak sam rikas, svet Gothicu byl mensi, tudiz se nelze divit, ze tam byla vetsi hustota monster. To jeste ale nutne neznamena lepsi propracovanost. Ve skutecnem lese taky nenarazis na kazdem kroku na divokou zver, presto se jedna o nejpropracovanejsi svet, ktery zname.
          Na mysli jsem mel predevsim ruzne oltare, hostince, zriceniny, svitky, ale i prosta zakouti, kterych bylo v Oblivionu spousta.
          Neber to ale tak, ze bych jednu znacku zaslepene prosazoval. Obe herni serie jsou odlisne, ale obe maji neco do sebe a stoji za to si je zahrat.
        • MrSanta
          Každá série má své klady. V Gothicu úplně chybí lore v podobě knih a dalších věcí na čtení a zkoumání. Také vedlejší "zbytečné" questy v Gothicu moc nebyly. Každý si najde to svoje, mě se více líbí TES hry (hlavně Morrowind) - přijde mi, že mají větší svobodu co se týče role-playingu a možnosti vývoje postavy.
          K té havěti ve volné přírodě - to opět záleží na vkusu hráče, mě to zase v Gothicu přišlo takové moc "přelidněné" *3*.
          Ale jak Gothic 1 a 2 (trojka mi vůbec nesedla, pro mě je to největší herní zklamání) tak Morrowind a Oblivion si hodně užívám.
          Dungeony a jeskyně v Morrowindu jsou naprostá paráda. Obzvláště hrobky v Morrowindu mají své, pro mě nepřekonatelné, kouzlo. Z toho všudypřítomného šepotu mi kolikrát běhá mráz po zádech a moc se mi do nich nechce ještě dneska *1*.
          • 4MrSanta: Doporucuji si zahrat G III s poslednim Cp 1.74 na tezke obtiznosti se zapnutou alternativni vyvazenosti i umelou inteligenci ktere dopridal zmineny patch a vsadim se, ze zmenis nazor ;)
            • MrSanta
              Frater: no, ten level-scalling snad bude v pohodě. Celkem se jim vydařil u Morrowindu (ano, je tam), u F3 byl taky docela v pohodě. Akorát ten Oblivion, tam jim nevyšel (i když mě to nějak nepřijde, prostě to beru jako fakt). To jsou dvě ze tří, tak snad zvládnou i ten Skyrim.
              Vždycky můžou zavolat o pomoc do Obsidianu *4*.
            • Tak to je skoda, ja jsem hru "objevil" nekdy pred rokem a pul (do te doby jsem nemel na trojku ani adekvatni PC a stejne tak i mira udajne zabugovanosti do te doby tez mluvila proti) a s cp 1.72 na zminenem hernim nastaveni se vsim na full i po graf. strance jsem posleze byl hrou doslova unesen, a to jsem se do te doby povazoval za zaryteho TESare a na konkurencni Oblivion nedal dopustit :). Zkratka v soucasne podobe je G III tvrde az hardcorove a hlavne nelevelovane rpg, uzasna syrova atmosfera, smysl pro detail, negenerovane prostred atd atd.... Sam se priznam, ze je mi toto pojeti od jiste doby pres vsechny prednosti jez TES nabizi jiz blizsi. U Skyrimu se bohuzel bojim, ze cela jeho hratelnost bude od pocatku cilena na mainstream publikum, zvlaste na vybalancovanost hry a udajne citliveji zakomponovany levelscalling jsem nesmirne zvedav (a priznam se, ze i silne skepticky).
            • MrSanta
              CEPa jsem samozřejmě zkoušel. O obtížnost, AI atd ani nejde. Nějak mi prostě G3 nesednul.
              Koupil jsem si ho, když vyšel u Levelu (nebo Score, teď nevím) a hru jsem měl uloženou v šuplíku asi rok, než jsem pořídil nový počítač. Hned jsem ho nainstaloval, celej natěšenej, a spustil. Hned od začátku se mi něco nezdálo, hrál jsem dál, ale po několika hodinách jsem hru velmi zklamaný opustil. Ta hra mě prostě vůbec nezaujala. Po nějakém čase jsem G3 nainstaloval znova a dopadlo to stejně. Pak jsem to prubnul ještě jednou a zas nic. Jednoho dne se na ní ještě podívám, ale zatím ne. Mám na hraní spoustu jiných titulů, které mě baví o dost víc.
              Gothic 3 nehodnotím, protože jsem ho nehrál dostatečně dlouho. Ale po skvělé zábavě s prvním a druhým Gothicem, u kterých jsem se bavil od první minuty, je pro mě G3 zklamání. Ten mě nezaujal a nepodařilo se mi do něj proniknout. A docela jsem se snažil.
      • Presne tak. PB svety taky fajn, ale mistama to bylo natriskany dost neprirozene.
        Oblivion pak mohl pusobit prazdneji, ale pro me zaroven mnohem prirozeneji. A o to vetsi byla radost ho zkoumat.
    • no nevim.. piranha hry mám rád, ale realněji to na mě nepusobilo.. snad jen více osobněji.. TES je hodně o detailu.. Gothic a Risen byl zase spíše příběhovější.. ty hry si jsou podobné ale zároven odlišné :)
  • V Morrowindu BYLA levitace a zjevně to záměry tvůrců nijak nenarušilo. A do menu se kvůli quicksave nemuselo chodit ani tam, ani v Oblivionu.
    • MrSanta
      Mě osobně levitace nijak neschází - v Morrowindu jsem jí použil až po zhruba 50ti hodinách při druhém hraní. Vývojáři se k levitaci vyjádřili ve smyslu, že se jim úplně nepodařilo jí do hry zakompnovat. Vedla v některých situacích k přílišnému ulehčení hry. To samé kouzlo Recall - jednoduché řešení jak se dostat z každé mlaty když člověku došly flašky. Podle mě je lepší nějakou věc ze hry vyndat, když nevím, jak to udělat, aby to nenarušovalo balanc. Samozřejmě se dá s levitací užít velká sranda a je trochu škoda, že v dalších hrách není, ale zas tak velkou tragédii v tom nevidím.
      Pořád jsou TES hry svou velikostí a možností svobodného konání daleko před svou konkurencí. Vlastně žádnou pořádnou konkurenci zatím nemají - uvidíme, jak dopadne Kingdoms of Amalur: Reckoning.
      Každopádně se těším, až do Skyrimu vypustím svého orca s dvouruční sekerou *1*.
    • sleepless
      Proto je tam slovo "třeba" quick save/load, ve smyslu například. A levitace byla vztažena na Skyrim, nicméně jsem to pro jistotu upravil doslovně, aby nebyl nikdo uveden v omyl. :)
      • Děkuji uctivě. *1*
    • Spades
      V oblivionu se dalo pomoci modu s levitaci dohrat zakladni linii pribehu asi za 5 minut...
      • to je nesmysl. Těžko by se to dalo stihnout. Za 5 minut se člověk ani pořádně nenají. Věřil bych tak 20 minut - to ano.
      • A narovinu - kolik lidí to bez návodu dokázalo? Pokud ji normálně hraješ, tak to sice teoreticky možné je, ale to spší vyhraješ ve sportce, než že by jsi hru koupil, přinesl domů a za 5 minut koukal nevěřícně na závěrečený titulky. Pokud budeš hárt poctivě bez návodu, tak na to aby jsi to dohrál za 5 minut buddš muset strávit pár desítek hodin hraním než vůbecn ajdeš, dke to končí a naplánuješ jak to s alchimií obejít.
      • No a? Tvůrci hry s tím nepočítali, tak to neměli ošetřené. S cheatem dohraju téměř jakoukoliv hru mnohem rychleji, než její autoři počítali. Kromě toho není chyba hry, že je v ní levitace, maximálně může být vnímáno jako chyba, že je dostupná na nižších levelech, případně je tam dostupná ve verzi, která umožňuje pohodlné cestování.
    • Hlavnu pribehovu linku Morrowindu som dohral behom 20 minut, len vdaka levitacii (a strasnej spusty alchymie) na lvli 2. Mozno to tak nevyzera ale je skutocne zazivnejsie najst si cestu hore na strmy kopec ako si nanho proste vyletiet.
      • 1) to samé co píše Dworkin 2) jde o glitch ve hře, ale žádná hra není bez takových chyb, takže si to nech od cesty. 99,9% hráčů tento glitch nepoužila.
        • Cajk
          Nepochopil jsem, a co jako? Já jsem v tý hře strávil vlastně přes rok občasnýho hraní a na nějaký glitche z vysoka s*ru.. Nic, no..
          • A já zase nechápu, proč to píšeš mně? Vždyť o tom píšu, že většina lidí na tyhle chyby kašle. *7*
      • Jinými slovy jsi viděl nějaký speedrun a zkusil jsi to taky. Nikdo, kdo tu hru nehrál a neviděl nebo nečetl, jak se to dělá, by za dvacet minut mainquest neudělal. Já jsem ve hře strávil poprvé cca 60 hodin a vyhlídkové lety nad krajinou (levitate a boots of blinding speed) jsem si nechal až na samotný závěr. V tom je ta hra úžasná - můžu si dělat, co chci, kdy chci. Akorát si musím umět poručit.
  • Mírně offtopic-Mě na tvůrcích z Bethesdy vadí jediné, jejich upřednosťování konzolí proti pc. Zrovna u TES je to poměrně nepochopitelné když Morrowind byl na pc jistě úspěšnější než na konzolích a Oblivion jistě také nebyl výrazně pozadu. Proč tedy ona hra nemůže vznikat alespoň současně pro všechny platformy, proč jsou tvůrci takoví k*ti že to na pc nepochopitelně udělají jako konverzi a ještě to Todd Howard oznámí (tehdá) poměrně arogantním stylem (převádět hry je podle něj "v pohodě) přitom každá jejich hra je prolezlá chybama a jen proto že TES neustále osekávají tak chyb mírně ubívá (méně věcí na dělání=méně možností pro tvůrce udělat chyby :D)

    TES Skyrim stále vyhlížím (pc verzi) ale konzolista Howard (to on tam zavádí tenhle konzolový styl) mě štve již značně.:D
    • No pročpak asi, protože na konzole se v současnosti vyvíjí primárně a nezáleží na kvalitě zpracování, ale na množství prodaných kusů. To sice chápu protože se do vývoje takových velkých titulů zapojuje obrovské množství lidí a finanční nároky na vývoj jsou rok od roku vyšší. A čím víc platforem tím lépe co záleží na kvalitě vždyť na PC vydají s obrovskou slávou editor a komunita se bez nároku na honorář ve svém volném čase pustí do vylepšování a oprav chyb ubohé konverze. Lidi si to vyladí, dodají nově věci a možnosti a po pěti letech fanouškovské práce přijde Bethe$da sebere zadarmo nejlepší nápady a vydá za těžký peníz další díl který komunita opět s chutí nakoupí a opraví. Nekonečný koloběh. To jsem nějak odběhl od tématu tak nic. *4*
      • Ano, ale ať mě netvrdí že Morrowind měl víc prodaných kopií na Xboxu než na pc. Vždyť to byla její konzolová premiéra, podobně pak i ten Oblivion. Prostě je nepochopitelné že vývojaři hru více a více směřují směrem ke konzolím a to i přesto že pc zas o tolik nezaostávalo v prodaných kopiích.

        Je to jako by Valve udělala z HL3 z ničeho nic hru jasně cílenou na konzole.
        • kotty
          Myslim, ze za dob Morrowindu byl podil trhu PC vs. konzole uplne nekde jinde, to nelze porovnavat se soucasnou situaci. NA druhou stranu, jakozto PC hrac, bych byl taky radsi, kdyby uprednostnovali PC verzi oproti konzolim, ale takovej uz je zivot :)
          • No ale já to neporovnávám, já mluvím o tom že již od dob Morrowindu ( od dob kdy ve firmě Bethesda začal zastávat funkci Todd Howard) je TES více a více cíleno na konzole a to i přesto že v době morrowindu měla pc verze nejvyšší prodeje. Proč tedy bethesda místo toho aby podporovala pc hráče cílila svou hru více a více ke konzolím tak aby jejich podíl rostl (ale na úkor pc hráčů).

            Jak jsem psal, jeví se mě to stejně nepochopitelné jako by Valve z ničeho nic všechny své hry přecílila na konzole a podpora pc by díl od dílu klesala.

            Jak může Bethesda tvrdit že podíl pc hráčů jejich her klesl a tak jsou jejich hry tvořeny pro největší komunitu (tu konzolovou) když oni jsou ti kdo za to může.
            • kotty- No jasný no, zas ale je spousta firem co ukazují že i s pc se dá krásně přežít. Jedna věc je totiž když udělají až později konverzi na konzole z pc verze (nebo když to tvoří současně) a jiná je když původně hru která byla vždy silně pc a má obří pc základnu z ničeho nic zcela přecílí na konzole jako by pc skoro ani neexistovala.

              Ale jinak souhlas s tím co jsi psal.
            • kotty
              Pokud zacali primarne vyvijet na konzole uz Morrowind, tak to je jina. O tom nic nevim. Nicmene v dnesni dobe se uz neni cemu divit. Predevsim okolo konzoli se tocej obrovsky prachy a je jen malo firem, ktery si tenhle fakt muze dovolit ignorovat (alespon v tom smyslu, ze na konzole vytvori koverzi z PC).
            • Dc- Myslel jsem to tak že Howard dostal hlavní slovo. V Bethesdě byl již dříve ale faktem je že hlavní slovo dostal pokud vím až u vývoje Morrowindu. A tento díl se také pod jeho vedením začal vyvíjet pro konzole.

              V Bethesdě je ono směřování ke konzolím prostě jeho čin. To on to tam zavedl.
            • ehm no tak Howard prisiel do Bethesdy uz pri dokoncovani prvej Areny a ma prsty v Daggerfalle, Terminatorovy, Redguarde aj Morrowinde atd. Nemyslim ze je to jeho iba jeho agenda, smerovanie na konzole. To je celkovy dnesny trend a pri nakladoch na vyvoj proste nemaju inu moznost ako nahrabat peniaze na vyvoj. A tazko povedat ake su predajne cisla, je fakt ze porovnavat predaj Morrowindu na PC a konzole je blbost. Jednak to bol prvy port (a tusim to ani priamo bethesda neportovala) a potom povodny Xbox nebola ziadna slava.
              Momentalne tvrdili zw Fallout Bew Vegas mal na PC tusim cez 200k kusov a na konzolach to urcite islo cez 1m. To je bohuzial smutna realita :-(
  • Spades
    A já už čekal nároky na železo :D
    • stejny jako vsechno multiplatform co ted vychazi, grafika 8800 GT a vic a 2gb ram procak klidne aji P4
      • S P4 uz toho moc nerozjedes *1*
  • A bude to zas copy&paste jako byl Oblivion? *1*
    • Requiem1990
      Klidně at je .
      creation kit to bude jistit
      • Já radši hotový hry už při vydání...
        • Hotová hra by byla určitě super, ale v současnosti musíme být rádi alespoň za tu možnost si to sami dodělat. *1*
          • Joha
            Tak niektore mody na krajinu a mesta v Oblivion su teda uzasne :D A takisto ten mod co mi zmenil inventar a velkost HUD a pismen... chvalabohu ze sa to niekomu chce robit (inak kebyze viem ako a som zrucny v programovani tak to aj pojde, som zvedavy na creation kit na Skyrim ci len nebude nejak osekany :P)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit