Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě bude nový ME zajmate pouze pokud to nebude prequel. Pokud ano tak to se budu spíš těšit na tu novou herní značku. *7*
    • jasne ze to bude prequel, ved 3jka skoncila jednym z 3ch svetiel, ako by si na to chcel nadviazat? na ktore svetlo?
      • Xcomik
        Návazat by se čtyřkou na to dalo třeba tou indoktrinací (což by i mohlo vysvětlovat proč to nešoupli do trojky) právě kůli dalšímu dílu. Na druhou stranu Mass Effect serie se točila jen kolem mléčné dráhy čili ani zdaleka tohle universum nemá ještě vyžráno vše a rozhodně se může ještě roztáhnout do dalších koutů galaxie
  • Nelíbí se mi, jak autor implikuje, že RPG může být jen fantasy nebo sci-fi. :(
    • To je pravda. Je až smiešne ako sa fanúšikovia RPG dokážu rozhodovať len medzi týmito dvoma žánrami.
      Pred časom dnes odsupivší Muzyka v rozhovore tvrdil, že by si radi rozšírili obzory smerom k špionážnemu thrileru (argumentom bol aj fakt, tento žáner má širšiu základňu ako SF-fantasy).
      Ak by sa to potvrdilo, tak by to bola paráda, kedže po neúspechu Alpha Protocolu sa do týchto končín neodváži asi nikto...
    • Shaker
      je to zatim ta nejrozsirenejsi moznost...
  • fizola
    Určite to tu niekto už spomínal, ale taká vojna prvého kontaktu, tesne po objavení mass relays by bola dobrá, alebo vziať možnosť že sme neporaili reaperov (ten koniec bez farebnej explozie, s liarinym pososlstvom niekde v zemi) a priniesť uplne nový cyklus.
  • Pokud jde o mě, tak nebudu hádat a rovnou od boku vystřelím, že chci sci-fi a singleplayer. Není možná nesouhlasit a raději bych pokračoval v ME4. Můj Shepard ještě neřekl poslední slovo *3*
  • trolo
    casey hudson? oh god why. on je zodpovedny za ten "art" koniec. -.-
    • Cahir
      On je v první řadě zodpovědnej za celou sérii a za KOTOR. *3*
      • Hudson je zodpovědný pouze na jedničku. Dvojku dělal Chris Avellone (Fallout 2, Icewind Dale 1+2, Planescape: Torment, Fallout: New Vegas).
        • Cahir
          Tak zrovna mě tohle říkat opravu nemusíš. *1*
          "zodpovědnej za celou sérii a za KOTOR" - Píšu snad někde, že má něco společného s dvojkou??
          • Pardon. Tak jak je to za sebou, tak to vypadá jako série KOTOR. Proto to upřesnění.
    • Raz niekto si urobi posmech z Bioware "art" komentaru a uz kazda ovca opakuje. Spytam sa, pisal by si tu take uplakane komentare aj keby ME3 uz od zaciatku obsahoval taky koniec aky je v Extended Cut? Alebo sa teraz nadava len zo zvyku?
      • Sweetchuck
        Každý, kdo prezentuje svůj názor, je hned ovce, to jest zajímavá fixní idea.
        • Ja tu nenadavam na vlastny nazor, ja tu kritizujem zneuzivanie slova art. Ano, v Bioware povedali, ze koniec nebude iny lebo maju nejaku "artistic integrity". Ludia sa nasledne z toho zacali posmievat a v kazdom komentari si z toho robia srandu. A tomu ja nechapem.
          • Sweetchuck
            Ta jejich tzv. "artistic integrity" bylo jen chabé ospravedlnění toho, že konec prostě a jednoduše odflákli. EC to, uznávám, trochu spravil, ale na to, že celý obsah má bezmála 2GB, jsem upřímně čekal trochu více.
            • Cahir: To je srandovní. Prvně se snažíš implikovat, že lidem kterým se konec nelíbil, jsou zaujatí, a těď jseš schopen ignorovat základní zásady psaní, jenom proto, že se ti konec líbil. Nebo že bych si nevšiml, že v Bioware pracují špičkový spisovatelé, kteří si můžou dovolit zpochybňovat samotné zásady psaní, dokonce i v k tomu tak nevhodnému žánru jako je space opera? *1*
            • Cahir
              Ne, to se nedá považovat za fakt. Je to jen názor hodně početné skupiny lidí, toť vše. V 21. století, v době, která má za sebou surrealismus, avantgardu, absurdní drama atd. atd. mi přijde velice úsměvné, když mi nějaký rádoby-spisovatel třetí brakové kategorie vnucuje, jaká jsou pravidla pro psaní. Faktem je, že neexistují ŽÁDNÁ pravidla, existují jen dobrá a špatná díla...

              Např. Mistr a Markétka porušují velkou část zásad z té tvé stránky, a přesto jde o jeden z nejvýznamnějších románů všech dob.
            • Cahir: Konec je odfláklý. To se dá považovat za fakt. Je tam všechno co by tam být nemělo a nic z toho co by tam být mělo. Viz třeba tyhle zásady.
              http://www.writersdigest.com/whats-new/the-dos-and-donts-of-novel-endings
            • Sweetchuck
              Cahir: Já ale nikde nepsal, že se mi konec nelíbil, Pouze to, že je odfláknutý.
            • Cahir
              Aha, takže když se ti něco nelíbí, tak to musí být nutně odfláklé, že ano?? Sto lidí, sto chutí a uřvané hysterky na internetu spamující fóra nadávkami na tom nic nezmění...
      • No podle mě to ten Extended Cut ještě zhoršil. A to mi původní konec zas tak moc nevadil...
        • Tak o takom niecom som zatial este nepocul, zeby niekomu sa pacil koniec povodny a naopak novy koniec to zhorsil :)
          • Slyste slyste!
            Puvodni konec byl ok (s indoktrinacni teorii SUPER)
            Extended cut je nechutnost.

            Ouvr end aut
          • No tak neřekl bych, že se mi ten původní konec líbil, ale ten "vylepšenej" je pro mě určitě horší.
            • ...

              d.2) Control: Jediný epilog proti kterýmu nic nemám, celkem cool.
              d.3) Destroy: Jak se ukázalo, relays jsou jen "těžce poškozena" místo aby byla neopravitelná. Korunu tomu nasazuje hýbající se brnění N7 (údajně žijící Šeprd) po tom, co měj Hackett tak srdceryvný monolog o oběti a smrti Sheparda.

              Zkrátka jednou velké zklamání. Chtěl bych vidět ty fanoušky, co si vyškemrali happyendy a tabuli se jmény padlých v boji. *16* *16*
            • Smith:
              V čem? Tak nejdřív něco o původním konci: Sice to nebylo to co EA slibovalo, ale mě ty 3 možnosti nějak nevadily. Co mi vadilo nejvíc bylo, že společníci, které jsem měl s sebou jsou najednou na Normandy (to přímo bilo do očí). Líbilo se mi na tom, že konec záleží na tom, jak si to kdo vyloží (co je dobré/špatné).
              Se svým koncem jsem byl spokojený, co se mi nelíbilo byla nevariabilita konců. Nejdřív u mně spíš panovalo rozčarování z toho, že už je konec, a až potom jsem si všímal pár nelogičností ("tohle přece není věž Citadely"). Nakonec jsem uvěřil v Indoctrination Theory (hlavně díky 1,5 hodiny dlouhému dokumentu na toto téma) a byl jsem spokojenej.
              Ale pak přišel Extended Cut. A teď přijde teprve výčet věci, které se mi nelíbily.
              a) Beru to chronologicky, takže jako první důvod je opravení oné zmiňované "teleportace" společníků tím, že přímo k paprsku přiletí Normandy (proč je tam proboha nevysadila rovnou?).
              b) Jiné nelogičnosti zůstaly, např. Anderson byl na Citadele dřív, ale přitom říká že vás sledoval.
              c) Přidání rozhodnutí, které je proti všemu co jste v trilogii udělali.
              d) Přidání epilogu ke každému konci:
              d.1) Synthesis: Na tomhle je nejhorší to zelené žilkování a osvícení. Kdyby to bylo jen kůži, tak nic neřeknu, ale na brnění a Jokerově kšiltovce? A opravdu musí všem svítit oči jak xenonový světla?
              ...
            • v com?
  • rovnako....sci-fi singlac....o tom zadna
  • Konec ME3 je špatný a ani přidělaný konec nevylepšil, spíše zhoršil. Já bych si přál aby se někdo podíval na knižní sérii Země upírů od E. E. Knighta, podle mě si tenhle svět říká o pořádnou hru.
    • konec me3 pre niektorých ľudí bolo špatný to chápem ale ostatných 95% hry bolo super :)
      • No s temi 95% bych take byl opatrny. Hlavne vedlejsi mise byly propadak. Naprosto minimalni zapojeni postav z ME2, totalni zmeneni diagnozy u Thana (zajimave, ze toho si skoro nikdo nevsiml) a dalsi veci tech tvych 95% srazi tak nekam k 50%.
  • já osobně bych nějakej další díl bral. Z těch nových sci-fi je univerzum ME jednoznačně nejlepší. Každopádně pokud se to bude odehrávat po trojce tak doufám že autoři nepříjdou zase s nějakou novou super děsivou hrozbou a v pětce ještě z nějakou další ještě horší hrozbou z hlubin vesmíru atd.
  • V Bioware určitě vědí, že by hráči chtěli, aby byl nový ME scifi singl se solidním příběhem a více hardcore hratelností, ale mám takové neblahé tušení, že z toho nakonec vyleze FPS/MMO spinoff, něco na způsob "speciálních jednotek" pod Andersonem aneb co se dělo jinde během války s Reapery. Případně se do klasického singlu budou snažit narvat nějaké sociání prvky nebo rozšířit mulťák, protože ono se to hráčům strašně líbí... Doufám, že se tohle Mass Effectu nestane.
    • Vedet muzou, co chteji, udelat museji to, co jim prikazi sefove z EA. A kam to vede jsme videli u DA2, ME3 a SWTOR. Opravdu nechapu, jak muze byt jeste nekdo tak naivni a opravdu si myslet, ze Bioware udela to, co si preji hraci...
  • Vidlec
    Tohle už není BioWare, sice se to tak jmenuje, ale není. To je jako kdyby GM koupilo Ferrari a pak všechny svoje automobilky přejmenovalo na Ferrari - Detroit, Ferrari - Paris apod. *3*
    • Cahir
      Bioware Edmonton/Montral = Bioware. Na klíčových pozicích jsou stále ti stejní lidé jako před deseti lety...

      Bioware Mythic (Ultima) a Victory (Generals) jsou jiná studia.
      • Ti stejni lide co prave odesli????
        • Cahir
          Muzyka a Zeschuk nejsou vývojáři.
          • Nejsou ale vysoky manazer ma vetsi rozhodvaci pravo kde se bude spolecnost ubirat, nez nakej developerik co bastli modely.
            • Cahir
              Znovu, o těchto věcech vážně nepotřebuji poučovat a nechápu, proč máš stále tu potřebu. Vím, že Drew odešel, proto ho v seznamu nezmiňuji. *3* Hudson šéfoval už od Jade Empire a celý ME byl jeho nápad. Já s koncem nemám problém, líbil se mi, takže já mu opravdu vděčný jsem.
            • Re: Cahir - Karpyshyn už odešel... A BG1 šéfoval ještě samotný Myzuka, design dělal James Ohlen. KotOR1+ME je zase Casey (a právě jemu vděčíme za ten žůžoidní konec ME3 - viz rozhovor s Waltersem).
            • Nad projektem dohlíží v první řadě Executive Prdoucer, což jsou Casey Hudson (ME) a Mark Darrah (DA), Muzyka a Zeschuk nejen, že nejsou vývojáři, ale ani projektu přímo nešéfují.

              Baví se někdo o grafikovi?

              Já se bavím o Lead Designerech, Writerech apod. To jsou lidé, kteří ten projekt tvoří a to nejsou ani Muzyka ani Zeschuk.

              Klíčovými postavami jsou lidé jako Hudson, Darrah, Laidlaw, Ohlen (lead designer obou BG), Watamaniuk, Gaider, Walters, Weekes, Kristjanson... Až tito odejdou, pak je důvod k obavám...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit