Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    Ok, fair enough.

    Ale je zbytečné až moc řešit nějaké subjektivní číslo a dělat z toho úsudek, jak tě něco bude bavit. Vždycky je lepší přečíst si text a udělat si svůj vlastní názor/hodnocení.


    PS: Proto taky některé herní weby opouštějí číselné hodnocení, protože se vždycky objeví někdo, kdo polemizuje nad číselným  hodnocením a že to neodpovídá jeho názoru.

  • Morlang

    Napsal jsem, že jsem zvědavý. Zajímá mě, jaký rozdíl bude mezi těmi hrami a jestli mě náhodou Wukong nebude bavit víc :) 

  • Derp_1337


    "asijské hry jako Elden Ring, Dragon's Dogma, Secret of Mana
    příliš nedávají slevy.... Zatímco například hry od Rockstaru
    a jiných západních studií jsou ve slevě poměrně často a
    relativně brzy"

    No zrovna tohle není dobrý příklad. GTA5 si celkem dlouho drželo konzistentně vysokou cenu. Očividně se v tobě projevil fanboy asijských her. 

    GTA5 vyšlo v roce 2013 a prodávalo se za 60USD. První hmatatelná
    sleva (na 30USD) přišla až někdy v roce 2015. Slevu pouhých 10% na Vánoce 2014 nemá smysl počítat (cca 55USD).

    Elden Ring startoval začátkem roku 2022 za 60USD. Ale už po měsící se dal koupit na některých serverech za 48USD. A na Vánoce 2022 byl už dokonce za 35USD.

    Secret of Mana začínal na 40USD v roce 2017. Po 9 měsících se už dal koupit za 32USD a po roce od vydání už byl za 20USD.

    Tudíž tvá teorie nesedí a GTA5 si udrželo vyšší cenu po delší dobu. Takže Carnage měl pravdu a čím lépe se hra prodává, tak tím déle se drží v plná cena.


  • Záleží jak která, osobně spíš vidím že asijské hry jako Elden Ring, Dragon's Dogma, Secret of Mana a mnoho dalších příliš nedávají slevy na svoje tituly. Zatímco například hry od Rockstaru a jiných západních studií jsou ve slevě poměrně často a relativně brzy od vydání. Ačkoliv je Wukong také asijská hra tak budu doufat že se nebude jednat o případ první skupiny her 🥲

  • nightborne

    Wukong má jedno lehký kombo, tři těžký útoky a tři variety komba, v každým postoji jedno, každý ze dvou útoků. Kombinovat to samozřejmě jde, ale vzhledem k tomu, že žádnej nepřítel není vyloženě slabší na určitou stanci, vůbec to není potřeba. A veškerá obrana se smrskává do spamu uhýbání, případně občasnýho zkamenění, který ale na půl bossů beztak nefunguje. A to je na nějakých těch 40-45 hodin celkem málo.

    Ještě jednou, i v textu zmiňuju, že boj jednou zbraní není automaticky špatně a že kouzla i transformace jsou zábavný ozvláštnění. A boje mě ve Wukongovi bavily, maj zkrátka říz, ale systém jako takovej je velmi triviální. 

    Outlaws jsem zatím nehrál, srovnání nemůžu komentovat, ale trochu se míjíme v žánrech, ne?

  • toka

    Nemusíte mít rád chytání se čísla, ale tak ten svět a lidé prostě fungují. A v tomhle případě je do očí bijící, že Outlaws nemůže mít stejný hodnocení, jako Wukong a Hogwarts Legacy. Za mě je Wukong silná 8, HL je pro mě osobně 10, ale taky bych tomu uznal 8. 

    Outlaws má nudný stealth, variabilita zbraní je tristní, reputační systém je zbytečný a díky němu vznikají stupidní situace. Že vám Jabba Hutt zadá důležitý úkol, ale cestou z jeho paláce se vás snaží jeho gang zabít, protože špatná reputace. O tu hru se zajímají lidé jenom z jednoho jedinýho důvodu, a to je nálepka Star Wars. Bez ní by to skončilo v propadlišti dějin jako Dustborn nebo Concord. 

    Outlaws určitě má nějaký kvality, třeba hudba je skvělá. Ale když to finální hodnocení je stejný jako u Wukonga a HL, tak redakce prostě a jednoduše ztrácí svoji reputaci podobně jako zahraniční weby typu Screen Rant, Polygon a IGN, který už tu reputaci dávno ztratily.

    Jinak Wukong fakt nemá jenom jedno kombo teda. Je tam hromady věcí, jak efektivně kombinovat stance, spelly a transformace ve správný moment. To, že vás do toho hra nenutí, není její problém. Jinak souhlas, že Wukong má největší problém s neviditelnými stěnami, ale vyprávění příběhu mi přijde úplně v pohodě. Neměl to každopádně být hate na GoW, spíš porovnání toho, že výtka na danou věc (jedna zbraň) není konzistentní napříč hrami.

  • Derp_1337

    Zase někdo znovu pláče nad tím, že jeho osobní názor nesouhlasí s konkrétním číselným hodnocením?? 😀


    Co na to říct? Sto lidí, sto chutí.

    Co baví jednoho, nemusí bavit druhého. Mám známého, co hraje jenom fotbal FIFA pořád dokola. Všechny ostatní hry jsou pro něj nuda 0/10.

  • lito

    tak nejlepší je na diskuzi, ale určitě to je jedna z největších her roku, klidně můžeme namítat, že je to způsobeno Činou, ale prodeje jsou prodeje a ty jsou obrovské.

  • nightborne

    A to ti bez jakýhokoliv sarkasmu naprosto a upřímně přeju. Jako celek mě Wukong taky bavil a bavil dobře.

    Předjímat, že hodnotím hry podle země původu, je nicméně absolutní pitomost.

  • No ale Tsushima není čínská hra, proto ten rozdíl v hodnocení. Wukongu jinak Tsushima nesahá ani po kotníky.

  • Black Myth: Wukong je jedna z největších a nejlepších her roku. Stačí? Nebo si snad myslíš, že po recenzi games.cz změním svůj názor? Já se u téhle hry bavil královsky, nikomu svůj názor nevnucuji.

  • Carnage666

    Mě teda přijde že čím lépe se hra prodává tím déle zůstává v plné ceně.

  • Tanatonaut

    Asi tak. Zejména u hry od státu který do bot farem nainvestoval miliardy.


  • Tanatonaut

    Hodnocení si u téhle hry nevšímej.  Ze 640 000 je 622 000 recenzí v čínštině. Hra se buď stala pro číňany něco jako facka západní kultuře ( feminismus apod ) anebo šli peníze na hru od vlády a ta si hodnocení posichrovala pomocí farem.

    Já osobně nepovažuji názory lidí z jakékoliv diktatury za validní. Jejich občané jsou ovce a otroci.

    Na západě hra zase tolik lidí netankuje

  • lito

    "Mimoto píšu, že boj jednou zbraní nemusí bejt nutně na škodu a souboják, byť primitivní, mě bavil. Nekonzistentní level design, neviditelný stěny, nezvládnutej závěr, chaotický vyprávění, nenápaditá výbava a pár silně nepovedených bossů už míň. Všechny tyhle prvky zvládal GoW perfektně, když už jsme u toho srovnávání."

    Všechny tyhle prvky zvládal GoW perfektně, no nezvládal, což jsme si řekli i v diskuzi. 😉

    Takže opatrně na tyhle soudy. 

  • Veskoslav

    Mám doma půjčenou PS5 i s danou hrou (předtím jsem zkoušel posledního Spidermana, ale nějak mě to nebavilo:)

    To je hlavní důvod a to, že mi umřel můj letitý Xbox ovladač na pc a hrát to na K+M by byl čistý masochismus:)

  • Veskoslav

    Nemá cenu. Lito vede osobní vendetu od novodobého vydání GoW a doteď nezkousnul fakt, že to patří mezi nejlépe hodnocené hry hráči.

  • nightborne

    Na havrany jsem taky kašlal, ale postranních linek, výbavy, trinketů (nebo jak se to menovalo) jsi mohl najít dost, plus Niflheim a Muspelheim snad byly úplně nepovinný skrytý světy, ne? Ne, není to Elden Ring a jeho maniakální množství pokladů, ale s neexistující explorací bych zkrátka byl malinko opatrnější. 

    Ve Wukongovi je schovaných docela dost věcí, a žádný maličkosti, klidně celý zóny a herní mechaniky. Však to taky chválím – původní srovnání se týkalo soubojáku.

  • lito

    já se nehádám, ja bez emoci píší, že God of War jsou mizerné nadesignované hry v rámci gamingu a je to spíše filmová hra s občasným mlácením. Jestli považuješ za exploraci a rewarding za exploraci trofej za likvidaci havranů, tak ok. Jen se tady bavíme o hře, co tu má desítku, přitom  v mnoha aspektech je Wukong mnohem lepší hra než God of War. 

    Jinak proč tak podrážděně, zrovna ty jsi správně odhadl Dark Souls 3 a zaslouženě jsi dal osmičku, protože opravdová desítka přišla až s Ringed City. Já s hodnocením +- 7/10 souhlasím, souhlasím i argumentem, že je vás více v redakci, ale argumenty s God of War už nejsou na místě.

  • nightborne

    Tak já toho našel docela dost, takže s neexistující explorací bych byl opatrnější, jezero, svartalfheim ani niflheim mi nepřišly úplně lineární, schovaný poklady se rozhodně neválej pouze na hlavní cestě a loading skrytej za nějakou pomalou aktivitu typu lezení škvírou hry používaly dávno předtím. Ale taky mě to rušilo, to ne že ne.

    Ale hlavně, poslyš, nemám úplně touhu se hádat o GoW v diskuzi k Wukongovi. Pouze jsem reagoval na srovnání, který v tomhle případě dává alespoň žánrovej smysl  ;).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit