Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dworkin

    Víceméně to shrnuje moje pocity z gameplay videí.

    Kromě toho, a to je moje subjektivní stanovisko, pokud mám možnost nedat vydělat Číňanům, tak to udělám. Malá kapka v moři - jasný. Ale jsou to moje peníze a nesoudím lidi, kterým je to jedno.

  • Veskoslav

    Takže říkáte, že je defacto na stejné úrovni jako nové SW? Good, good a pak že máme Games brát vážně a to říkám jako někdo, koho 1. boss v DS zabil tolikrát, že ani terakotová armáda nemá tolik členů:)

    • cms.jakub-malcharek

      Čteš někde v textu, že je Wukong de facto na stejné úrovni jako SW, nebo vytrháváš z kontextu jedno číslo, které vyjadřuje Honzových skoro 16K znaků? To snad ne :)

      • Veskoslav

        Nevytrhávám. Ale text SW recenze neodpovídá 7/10, maximálně tak 5/10....A ano, recenze vždycky čtu celé, byť nakonec si stejně většina lidí bude pamatovat to číslo:) 

        A hned se nabízí porovnání s recenzí WO LONG: FALLEN DYNASTY od stejného autora se stejnou známkou. Byť Wo LONG je více než tragická dle recenzí na Steamu:)

        • cms.jakub-malcharek

          Ještě bych pro úplnost dodal, že 7 dostal Starfield, Hogwarts Legacy, Hellblade 2 a namátkou Expeditions: Mudrunner, ať máme ty hry stejné úrovně pokupě...

          • Veskoslav

            Tak to je Vaší vizitkou:) 

    • medveddd

      Ne. Říkají, že Wukong se Honzovi líbil podobně jako se Šárce líbily Outlaws.

      Na Metacriticu se od sebe ty hry svými průměry liší o 0.4 bodů.

      Kde je problém? Jaké hodnocení by měly hry dostat, aby si Games.cz vysloužily tvůj respekt? 🙂

      • Veskoslav

        Krapet si zapomněl říct, že se jedná o redaktorské recenze, co se takto liší:) Nikoliv hráčské a ano, je to Ubisoft hra, takže očekávám nějakou formu trolingu a 0 za nic (což si skoro žádná hra nikdy nezaslouží), ale ta hra nepřeleze 5.0 v uživatelském hodnocení.


        • medveddd

          Můj protiargument sis tam napsal sám. Uživatelská hodnocení, která navíc nejsou založená na tom, že člověk tu hru aspoň koupil, jsou leda tak k smíchu :)

          Kromě toho tu přeci porovnáváme redaktorská hodnocení, tak snad dává smysl sáhnout opět po hodnocení redaktorů :)

          • Veskoslav

            Hru koupil? Tak to vyřazuje 99% redakcí, co ji dostanou zdarma😂

            • medveddd

              V případě běžných uživatelů je ale podmínka koupě (nebo obecně třeba vlastnictví na Steamu) nejjednodušší způsob, jak vyfiltrovat ty, kteří hru nehráli.

              Doufám, že už mě jen taháš za fusekli a tohle ti nemusím vysvětlovat :D

              Rád bych se ale vrátil k mé původní otázce - jak se hry líbily tobě a kolik bys jim na základě svého zážitku dal ty? :)

              • Veskoslav

                Reakce na příspěvek:

                Wukong? Zatím jenom hodina na PS5 a na to, že hry typu DS mi jdou jak mrtvému zimník, tak cajk. Ale zážitek zatím skvělý a dlouho jsem takový neměl a ano, 20 minut jsem spíše čuměl po prostředí, včetně ovládání. 

                U SW? Bohužel tam jsem sledoval jenom gameplay, ale plánuji nejspíš v rámci Ubisoft+ předplatit na měsíc a zkusit, kupovat rozhodně nebudu, poslední AC jsem taky nedokázal dohrát. A ano, je to reskin klasické Ubisoft hry s mizernou optimalizací jako Avatar. A ten jsem po 8 hodinách vzdal, protože to byla tragédie.

                • medveddd

                  Reakce na příspěvek:

                  Takže v jedné hodina a v druhé nula 😁

                  Ale v tom tě máchat nebudu - pojďme to uzavřít na tom, že hodnocení je vždycky do značné míry subjektivní, hodnotili to dva různí lidé a zrovna ta sedmička je taková smířlivá v tom, že ji může dostat i devítková hra, která nesedne, nebo pětková, kde k recenzentovi naopak něco promluví :) Závěry o celkové kvalitě herního webu bych z toho nevyvozoval :)

                  Hezký večer! :)

                  • Veskoslav

                    Reakce na příspěvek:

                    Teoreticky asi ano a ano, recenze je vždycky čistě subjektivní věc:)

                    Problém je skutečně ten, že když uděláš recenze na dvě očekávané a velké hry se stejnou známkou, tak se prostě lidé začnou ptát i z toho důvodu, že se třeba řídí recenzemi a mají rozpočet třeba na jednu hru. A teď si vyber:) A ne, podle textu se moc řídit nelze ani u jedné z nich:)

            • Medved ti argumentuje uzivatelskymi recenziami .Patria redakcie patria medzi "uzivatelske recenzie"? Tvoje argumenty su na urovni sestrocneho dietata ;)

  • Počkám si až přijde uživatel “vyteklá moč” a zopakuje svou hlášku o "jedné z největších a nejlepších her roku".

    • lito

      tak nejlepší je na diskuzi, ale určitě to je jedna z největších her roku, klidně můžeme namítat, že je to způsobeno Činou, ale prodeje jsou prodeje a ty jsou obrovské.

    • Black Myth: Wukong je jedna z největších a nejlepších her roku. Stačí? Nebo si snad myslíš, že po recenzi games.cz změním svůj názor? Já se u téhle hry bavil královsky, nikomu svůj názor nevnucuji.

      • nightborne

        A to ti bez jakýhokoliv sarkasmu naprosto a upřímně přeju. Jako celek mě Wukong taky bavil a bavil dobře.

        Předjímat, že hodnotím hry podle země původu, je nicméně absolutní pitomost.

  • michaelfoucault

    Já se bavil na 8,546 / 10.

  • toka

    Bojujete jenom s holí a talentovými stromy ten souboj zas tak moc nezměníte, nůďo 7/10.

    Cože? Nový God Of War? Restart série? Bojujete jenom se sekerou? Chains of Chaos až bůh ví kdy? No tak to je jasných 10/10!

    Že má Wukong spolu s Hogwarts Legacy stejný hodnocení, jako Outlaws s extrémně nudným soubojovým systémem je úlet. Ale tak co, redakce má právo na divnej vkus. Mě zase bavil Forspoken. 😁

    • nightborne

      Jo, ale Kratos tou sekerou zvládá víc než jedno kombo, umí nejen uhejbat, zvládá bojovat i bez ní a po chvíli má i ty čepele, přičemž můžeš mixovat použití obou zbraní dohromady se všema jejich kombama. Komplexita a rozmanitost fakt jinde.

      Mimoto píšu, že boj jednou zbraní nemusí bejt nutně na škodu a souboják, byť primitivní, mě bavil. Nekonzistentní level design, neviditelný stěny, nezvládnutej závěr, chaotický vyprávění, nenápaditá výbava a pár silně nepovedených bossů už míň. Všechny tyhle prvky zvládal GoW perfektně, když už jsme u toho srovnávání.

      Zmiňuju, že chvílema to bylo na 9, chvílema na 5, chytat to pak do jednoho čísla taky nemám rád.

      • toka

        Nemusíte mít rád chytání se čísla, ale tak ten svět a lidé prostě fungují. A v tomhle případě je do očí bijící, že Outlaws nemůže mít stejný hodnocení, jako Wukong a Hogwarts Legacy. Za mě je Wukong silná 8, HL je pro mě osobně 10, ale taky bych tomu uznal 8. 

        Outlaws má nudný stealth, variabilita zbraní je tristní, reputační systém je zbytečný a díky němu vznikají stupidní situace. Že vám Jabba Hutt zadá důležitý úkol, ale cestou z jeho paláce se vás snaží jeho gang zabít, protože špatná reputace. O tu hru se zajímají lidé jenom z jednoho jedinýho důvodu, a to je nálepka Star Wars. Bez ní by to skončilo v propadlišti dějin jako Dustborn nebo Concord. 

        Outlaws určitě má nějaký kvality, třeba hudba je skvělá. Ale když to finální hodnocení je stejný jako u Wukonga a HL, tak redakce prostě a jednoduše ztrácí svoji reputaci podobně jako zahraniční weby typu Screen Rant, Polygon a IGN, který už tu reputaci dávno ztratily.

        Jinak Wukong fakt nemá jenom jedno kombo teda. Je tam hromady věcí, jak efektivně kombinovat stance, spelly a transformace ve správný moment. To, že vás do toho hra nenutí, není její problém. Jinak souhlas, že Wukong má největší problém s neviditelnými stěnami, ale vyprávění příběhu mi přijde úplně v pohodě. Neměl to každopádně být hate na GoW, spíš porovnání toho, že výtka na danou věc (jedna zbraň) není konzistentní napříč hrami.

        • nightborne

          Wukong má jedno lehký kombo, tři těžký útoky a tři variety komba, v každým postoji jedno, každý ze dvou útoků. Kombinovat to samozřejmě jde, ale vzhledem k tomu, že žádnej nepřítel není vyloženě slabší na určitou stanci, vůbec to není potřeba. A veškerá obrana se smrskává do spamu uhýbání, případně občasnýho zkamenění, který ale na půl bossů beztak nefunguje. A to je na nějakých těch 40-45 hodin celkem málo.

          Ještě jednou, i v textu zmiňuju, že boj jednou zbraní není automaticky špatně a že kouzla i transformace jsou zábavný ozvláštnění. A boje mě ve Wukongovi bavily, maj zkrátka říz, ale systém jako takovej je velmi triviální. 

          Outlaws jsem zatím nehrál, srovnání nemůžu komentovat, ale trochu se míjíme v žánrech, ne?

          • toka

            V Elden Ringu taky power stance nebyly potřeba a nevidím nikoho říkat jako negativum, že to není potřeba.

            OK, zůstaňme u žánru. Nový Lords of the Fallen má na Games hodnocení 9/10! Na Steamu 60%, streamery to moc nebavilo, hráče už vůbec. Flintlock Siege of Dawn tu má stejný hodnocení jako Wukong. Přitom opět Steam pouhých 77% a bylo to celkově dost zklamání a šili to horkou jehlou na poslední chvíli.

            Hele, já nemám moje životní štěstí postavený na tom, co si myslí ostatní lidé o tom, co mám rád. Říkám, mám Forspoken na 100% a fakt chápu ty hodnocení a nemám to nikomu za zlé. Games.cz hodnotí za mě poměrně kvalitně. Ale občas se prostě hrubě seknou. Jako když třeba vyhlásí multi-player hru roku Death Stranding a nebo když dají Wukongovi nebo Hogwarts Legacy 7/10. Dál to asi nemá smysl rozebírat.

            • blaiddtom
              "Wukongovi nebo Hogwarts Legacy 7/10. Dál to asi nemá smysl rozebírat"

              Pravda wukong je tu pravdepodobne zamerne podhodnoteny, ale zrovna hogwarts je prinajlepsom s prizmurenymi ocami tak 6kova hra. Ani obrovskym omylom viac ako 7. Rovnako ako outlaws krasny svet ale vo vsetkom ostatnom je objektivne omnoho horsia.

      • lito

        Když jsme u toho level-design, tak ten má God of War naprosto tristní, většinou chodíš lineárních koridorech, explorace neexistuje, hra zavedla jednu z nejhorších mechanik v gamingu a to prolézání škvírami, můžeš skákat jen na určených místech, velké truhly s poklady se váli všude po hlavní cestě.

        • nightborne

          Tak já toho našel docela dost, takže s neexistující explorací bych byl opatrnější, jezero, svartalfheim ani niflheim mi nepřišly úplně lineární, schovaný poklady se rozhodně neválej pouze na hlavní cestě a loading skrytej za nějakou pomalou aktivitu typu lezení škvírou hry používaly dávno předtím. Ale taky mě to rušilo, to ne že ne.

          Ale hlavně, poslyš, nemám úplně touhu se hádat o GoW v diskuzi k Wukongovi. Pouze jsem reagoval na srovnání, který v tomhle případě dává alespoň žánrovej smysl  ;).

          • blaiddtom

            Ak toto nie je zaujatost tak uz neviem co. Wukong ma uplne bez debaty lepsiu exploraciu ako god of war, kde takmer neexistuje. A to mam god of war rad. Leveldizajn je v gow zdaleka najslabsia stranka hry.

          • Veskoslav

            Nemá cenu. Lito vede osobní vendetu od novodobého vydání GoW a doteď nezkousnul fakt, že to patří mezi nejlépe hodnocené hry hráči.

          • lito

            já se nehádám, ja bez emoci píší, že God of War jsou mizerné nadesignované hry v rámci gamingu a je to spíše filmová hra s občasným mlácením. Jestli považuješ za exploraci a rewarding za exploraci trofej za likvidaci havranů, tak ok. Jen se tady bavíme o hře, co tu má desítku, přitom  v mnoha aspektech je Wukong mnohem lepší hra než God of War. 

            Jinak proč tak podrážděně, zrovna ty jsi správně odhadl Dark Souls 3 a zaslouženě jsi dal osmičku, protože opravdová desítka přišla až s Ringed City. Já s hodnocením +- 7/10 souhlasím, souhlasím i argumentem, že je vás více v redakci, ale argumenty s God of War už nejsou na místě.

            • nightborne

              Na havrany jsem taky kašlal, ale postranních linek, výbavy, trinketů (nebo jak se to menovalo) jsi mohl najít dost, plus Niflheim a Muspelheim snad byly úplně nepovinný skrytý světy, ne? Ne, není to Elden Ring a jeho maniakální množství pokladů, ale s neexistující explorací bych zkrátka byl malinko opatrnější. 

              Ve Wukongovi je schovaných docela dost věcí, a žádný maličkosti, klidně celý zóny a herní mechaniky. Však to taky chválím – původní srovnání se týkalo soubojáku.

              • lito

                Reakce na příspěvek:

                "Mimoto píšu, že boj jednou zbraní nemusí bejt nutně na škodu a souboják, byť primitivní, mě bavil. Nekonzistentní level design, neviditelný stěny, nezvládnutej závěr, chaotický vyprávění, nenápaditá výbava a pár silně nepovedených bossů už míň. Všechny tyhle prvky zvládal GoW perfektně, když už jsme u toho srovnávání."

                Všechny tyhle prvky zvládal GoW perfektně, no nezvládal, což jsme si řekli i v diskuzi. 😉

                Takže opatrně na tyhle soudy. 

        • Prolézání škvírami, do kterého se schovává loading nezavedl GoW (pokud nemáš na mysli původní sérii, kterou jsem nehrál). Já si toho poprvé všiml v Tomb Rider (2013) a předpokládám, že to bylo použité už dřív. Animace průchodu zúženým prostorem kvůli loadingu byla už v prvním Resident Evilu, ale tam šlo o otevírání dveří.

          • lito

            Apple taky nevymyslel smartphone, ale zavedl ho. God of war 2018 zavedl spousty mizerných mechanik. 

  • Morlang

    7/10? Tak to sem zvědav. Napr ghost of tsushima zde dostal 9/10 a ja ho po osvobozeni stryce Chmury smazal, protoze po 10 hodinach byl gameplay totozny s tim po 2 hodinach a zacali se kopirovat questy

    • Jarisko84

      Tsusima bola dobra hra ale tiez nechapem ten humbuk okolo nej lebo zas daco extra to nebolo... len iny AC...

      • Morlang

        Ja se na něj těšil jak malej a furt mam vyčítky ze smazani, ze neuvidim cely ostrov, ale s detma si clovek uz fakt musi vybirat, do ceho da cas. Kdyby tam aspon byly zajimave questy, ala witcher 3, ale zachranovat 9. zajatce ze stejne situace laxniho zajeti... Meh. Ale tech 10h bylo peknych. 

    • Derp_1337

      Zase někdo znovu pláče nad tím, že jeho osobní názor nesouhlasí s konkrétním číselným hodnocením?? 😀


      Co na to říct? Sto lidí, sto chutí.

      Co baví jednoho, nemusí bavit druhého. Mám známého, co hraje jenom fotbal FIFA pořád dokola. Všechny ostatní hry jsou pro něj nuda 0/10.

      • Morlang

        Napsal jsem, že jsem zvědavý. Zajímá mě, jaký rozdíl bude mezi těmi hrami a jestli mě náhodou Wukong nebude bavit víc :) 

        • Derp_1337

          Ok, fair enough.

          Ale je zbytečné až moc řešit nějaké subjektivní číslo a dělat z toho úsudek, jak tě něco bude bavit. Vždycky je lepší přečíst si text a udělat si svůj vlastní názor/hodnocení.


          PS: Proto taky některé herní weby opouštějí číselné hodnocení, protože se vždycky objeví někdo, kdo polemizuje nad číselným  hodnocením a že to neodpovídá jeho názoru.

          • Morlang

            Tahle polemika je stara, jako recenzovani samotne. Me se cislovani 1-10 celkem libi, ikdyz je pravda, ze se vetsinou používá jakoby to bylo 1-5. 


            Ne vždy mám čas / chuť se začíst do recenze, ale jak hra dopadla mě zajímá pokaždé.


            Samozřejmě, že člověk si musí dycky přídat nějaké sve bodiky, podle toho, jak se mu hra trefuje do vkusu. 


            Příběh monkey kinga je pro mě top sam o sobě, stejně tak ninjove/samuraiove. Proto me zajima, jak moc se budou tyhle hry kvalitativně lišit. 

    • No ale Tsushima není čínská hra, proto ten rozdíl v hodnocení. Wukongu jinak Tsushima nesahá ani po kotníky.

      • Morlang

        Chapu, že si moc vyměklá, ale stejně bys měla tu spotřebu konspiračních teorií krotit 😁

  • blaiddtom

    Recenzia znie ako od niekoho kto hral hru nasilu a vacsinu mechanik odignoroval alebo zamerne zavadza a pise polooravdy. 

    Ze v hre nie su buildy a armory sluzia len na defenzivne/zbrane na utocne ciselka su vylozene kolosalne lži. Buildovanie v tej hre je a funguje skvele. Suboj je zámerne tiez popisany velmi zjednodusene a rozhodne je komplexnejsi nez v god of war aj ked sa autor snazi nizsie presviedcat o opaku(pisem ako clovek ktory GoW dohral na max obtiaznost vcetne sigrun na ktorej som stravil 5hodin)..Pribeh rovnako zavadzanie..ano znalost predlohy znacne pomoze, ale ak clovek dava pozor, poriadne hlada a cita popisky dokaze si ho dat dohromady..to ma znova len utvrdzuje v tom ze hru odflakol a navyse mnoho vedlajsieho obsahu vynechal. Exploracia je oproti gow o dva parniky napred(znova narazka na komentare nizsie). Okolo tejto recenzie nejaka objektivita a nezaujatost ani len nepresla, ked vidim autorove znamky pri inych hrach.  Beriem ked niekoho nieco nebavi, ale neznasam ked viem ze niekto v recenzii zavadza..ci uz umyselne alebo nie.


    • Derp_1337

      Recenze: "...A prakticky to samé lze prohlásit o výbavě – Předurčeného můžete oblékat do čtyř kusů zbroje, ale žádné příjemné rozmýšlení, co na sebe nasadit, se nekoná. Prostě sáhnete po nejvyšších číslech, hotovo nazdar."

      V recenzi je vskutku chyba. Pokud autor článků jenom řešil jenom statistiky brnění, tak se ochudil o některé silné bonusy.

      Problém s těmi bonusy byl v tom, že se aktivovali jenom když hráč má kompletní set brnění (4 kusy). Není to moc šťastné řešení, protože i jiní hráči si toho nevšimnuli.

      Ale zase na druhou stranu těch unikátních setů brnění je v celé hře jenom 16. To není zrovna hodně. A ještě k tomu ty některé sety mají dost slabé bonusy, takže použitelných je jen pár.

      • nightborne

        Ale prd chyba, fakt si myslíš, že sem za 40 hodin hraní neuviděl setovky, protože sem inventář sledoval se zavřenejma očima, nebo co =D?

        Stejně to vybíráš podle čísla, ne podle setu, jelikož set beztak dělá naprostý minimum a radši nasadíš lepší armor než abys dostával dvakrát takový rány a "užíval" si setovej bonus, kterýho si ani nevšimneš. Itemizace armorů je prakticky neexistující. A zbraní víceméně taky - snad jediná, která má zajímavej efekt, je kopí z Erlanga, ale to beztak vemeš do ruky tak jako tak, protože má taky ještě k tomu nejvyšší útok, žeano.

        • Derp_1337

          Jako je samozřejmé, že sis toho určitě všimnul, ale v recenzi to tak nevyznělo. Asi to chtělo trošku zmínit, protože lidi, které baví prolézt všechno a všechno vysbírat, se bez toho budou cítit trochu ochuzeni.

          Fakt, že ty sety brnění mají chabé bonusy a nejsou moc použitelné, jsou druhá věc.

  • miskong

    Tiez mi to hodnotenie pride zvlastne - vzhladom na to, ako Games.cz hodnoti ine hry, by bola podla mna zasluzena 8ka.

    Hra ma urcite svoje problemy (zmienene chaoticke rozpravanie pribehu, neviditelne steny a nevyrovnany level design), ale core mechaniky boja su podla mna neskutocne navykove a od hry som mal problem odtrhnut sa. Hra ma silny nadych epickosti. Pomimo zbroji a zbrani, ktore mi prisli dostatocne rozmanite a podporujuce rozne buildy postavy, je tam obrovske mnozstvo roznych trinketov (curios, gourds, drinks, soaks, vessels, spirits) - dokonca by som povedal, ze prilis vela. No a ako bonus vyzera neskutocne.

    • nightborne

      Jak už jsem psal - pro mě to chvílema byla devítka, chvílema pětka, pak dávat finální číslo je docela peklo. Ale nechápej mě špatně, nad osmičkou bych se taky neurazil.

      Boje jsou mechanicky jednoduchý, ale ZÁBAVNÝ, to opakuju pořád dokola =).

      Nastavitelnost "estus flašky" jsem chválil i v textu, fajn nápad imo, a s trinketama máš pravdu, jsou jich mraky. Ale účinek opět docela minimální - zkoušel jsem různě kombinovat samozřejmě, a že by se někdy hrálo vyloženě jinak, to jakože ne. A poměrně hodně týhle itemizace směřuje k resistům na burn/poison a tak dále, což je imho taky k ničemu - v takhle rychlým soubojáku v tom ohni prostě nestojíš, skoro nikdo nemrazí a poison dává tak málo, že ho člověk může v pohodě ignorovat.... K čemu pak plácat sloty výbavy na resist, když si místo nich můžeš narvat víc útoku nebo obrany?

      Sám řekni - jaký buildy postavy tě takhle napadnou? "Víc mlátim", "víc kouzlim" a "jenom mlátim, protože používám spellbinder". Osobně mě žádný další stavění buildů nenapadá, a všechny tři se fakt hrajou dost podobně. Nemluvě o tom, že skillpointů je k mání docela dost - obzvlášť pokud vybíráš i tajný zóny - a hra vyloženě do specializace nijak netlačí.

      A ty samotný zbroje / zbraně... fakt jsi je někdy vybíral podle setu a ne podle armoru a damage? Ty sety nedělaj skoro nic, nenapadá mě případ, kdy by síla setu byla lákavější než vyšší armor... A v některých případech je ten set dokonce tak špatnej, že se cíleně musíš snažit ho nepostavit, což je taky dobrá radost - viz bull armor z tajný zóny pátý kapitoly, kterej s plným setem znemožní perfect dodge, což je při zdejším stylu boje naprostá sebevražda.

      • miskong

        Buildy (to zahrna vyber zbroji a zbrani) sa daju postavit napriklad okolo sprintovania, jedneho z troch stances (ktore sa nelisia len na oko - dost podstatne sa inak "nabijaju" a funguju tazke utoky, ktore su alfou a omegou), kuziel Rock Solid, Immobilize alebo Perfect Dodge, na co existuju specialne armour set bonusy - osobne som napriklad vacsinu hry pouzival Galeguard Set prave na Perfect Dodge. Pilgrim Set zase sprintovanim moze zvysit Attack o 100% a k tomu este na mythical urovni dobijat Focus. Neplati tiez, ze sa pri zbroji treba zamerat na staty - vsetky zbroje sa daju upgradnut a napriklad prave spominany Galeguard Set som si upgradol az na mythical a nic som v ramci statov teda nestracal ani na top set z Chapter 6. Podobne to je so zbranami, je ine maximalizovat Critical Hit Chance, Attack alebo ist si po nejaky specialny efekt - vzdy som mal dilemu aspon medzi 2-3 zbranami. A to som sa ani nedostal ku kreativnejsim buildom ako je Bull King Set s Dark Iron Staff (nesuhlasim, ze sa hra neda hrat bez Perfect Dodge, neda sa hrat bez uhybania, ale to nie je to iste ako Perfect Dodge) alebo Poison build, zalozeny na tom, ze je tvoja postava neustale poisoned.

        Este k tym Four Banes a resistom - suhlasim, ze je to skor povrchova mechanika a clovek moze resisty vacsinu hry odignorovat, ale "len" vacsinu. Teraz si nespomeniem presnych bossov (mozno Scorpionlord v tajnej zone Chapter 4, na Poison), ale boli pripady, ked som si resist na nejaku Bane posilnil, pretoze ten boj skratka inak isiel tazko. Rovnako pomahal resist voci Scorch pocas celej Chapter 5.

        Skratka, mam pocit, ze si nevyuzil vsetko, co ta hra ponuka - to je v poriadku (ja rovnako), ale z recenzie to miestami vyznelo tak, ako keby to ta hra neponukala. Tieto veci mi pridu ako rozdiel medzi udelenou 7kou a mozno viac zasluzenou 8kou.

        • nightborne

          Ale budeme hrát nějak jinak, když si postavíme jinej build? Víc critu někde nebo bonus k perfect dodge někde jinde je samozřejmě fajn, ale je to... obyčejný. Nudný. Build si představuju jako zaměření na nějakou konkrétní věc, ke který postavíš synergie a pak s ní budeš hrát nějakým zajímavým způsobem.

          Tady si můžeš mírně posílit tohle nebo tamto, ale fakt jedinej efekt, kterej opravdu je znát, a hrozně rád bych takovejch viděl víc, je to Erlangovo kopí, který ke thrust stanci přidá extra útoky. Vypadá to najednou jinak, pocitově to je jiný, super. Akorát škoda, že to dělá jedna zbraň ve hře a ještě taková, kterou 99% lidí nevyzkouší.

          Ne všechny armory jdou vylepšit na stejný staty, třeba ten bull armor, kterej sme už zmiňovali, má v základu víc. Ale je pravda, že drtivá většina ostatních jde. 

          Ale hlavně - itemizace nebo rozmanitost buildů nebyly hlavní důvody ke snižování hodnocení. Vadil mi především ten level design a, nebudu lhát, silně nepovedená šestá kapitola, která mi zkrátka a dobře pokazila dojem. Na konci pátý bych tu osmičku ještě dával taky.


          • miskong

            V niektorych pripadoch ano, build ovplyvni styl hry a nie je len o lepsich statoch - napriklad to sprintovanie dookola s Pilgrim Set, "tankovanie" s Bull King Set, pripadne doraz na Rock Solid (ktory zabera rovnaky slot s Cloud Step, na ktory hra tiez dava moznost zamerat sa) alebo uz spominany Spell Binder. Ok, mozno to nie su take dramaticke rozdiely, ale z mojho pohladu poskytuju postacujucu rozmanitost hernych stylov, v logickych medziach toho, o aku postavu sa stale jedna. Ale vsetko sa to da samozrejme odignorovat a hra sa da plus minus prejst jednoduchym busenim - z tohto pohladu su mechaniky naozaj jednoduche. Inak prave ta Erlangova zbran sice vyzera skvele, ale mechanicky v nej brutalny rozdiel dodatocne k standardnemu Thrust Stance nevidim.

            So siestou kapitolou sa vseobecne neda nesuhlasit, asi nie nadarmo ma titul "Unfinished" :) Uplne takym dojmom posobila.

            Kazdopadne som zvedavy na buduce pociny Cinanov.

  • Peca

    Já si tento titul patrně někoupím, není to úplně můj šálek čaje. 

    Jen nerozumím, jak je možné že se tak hrozně moc liší Steam hodnocení a hodnocení redakcí (nejen games.cz) různě po světě? Ta hra má 95%+ poziivních hodnocení ze skoro jak 500 000 hlasů a komentáře, které dávají hře 10 z 10 mají tisíce liků. To je to opravdu taková bída? Něco takového jsem neviděl ani u legend typu Witcher 3. 

    Z textu mám totiž pocit, že je to vlastně dost průměr. 

    • Tanatonaut

      Hodnocení si u téhle hry nevšímej.  Ze 640 000 je 622 000 recenzí v čínštině. Hra se buď stala pro číňany něco jako facka západní kultuře ( feminismus apod ) anebo šli peníze na hru od vlády a ta si hodnocení posichrovala pomocí farem.

      Já osobně nepovažuji názory lidí z jakékoliv diktatury za validní. Jejich občané jsou ovce a otroci.

      Na západě hra zase tolik lidí netankuje

    • yeniczek

      Z nějakýho nepochopitelnýho důvodu se to taky stalo modlou "anti-woke" lidí. Což je samozřejmě úplná hloupost. Ale asi to funguje.

    • lito

      90% z recenzí je z Číny, Čina je schopna ovlivnit hodnocení nahoru/dolů. Když jdou Čínani spát, tak počet lidí padá z 2 milionů na 200 tisíc. To hodnocení nelze brát vážně. Navíc do hry se míchla i politika, takže tam bude i ten aspekt, podívej se na hodnocení Stellar Blade na MT, což je taky dobrá hra, ale je to spíše poctivá osmička. 


      • lito

        ještě dodám, že teď jede nějaký bot i na MT a vystřelil to tam ze 7,5 na 7,8 za den a všechny poslední recenze jsou 10/10. Takže prosím, snad je to už všem jasné, že argumentace uživatelským hodnocením vždy a vždy bude mimo.

        • Tanatonaut

          Asi tak. Zejména u hry od státu který do bot farem nainvestoval miliardy.


        • Veskoslav

          Je to tak humorné, když si pár let zpátky pro změnu u série DS všem okolo omlacoval o hlavu, jak jsou uživatelské recenze na Steamu naprosto úžasné a jak ukazují, že se jedná o nejlepší sérii historie.

          Tak jak to je? Uživatelské recenze jsou jenom dobré, když reflektují to, co máš rád ty?:)

          • lito

            nefabuluj, nelži. Že se ozývá borec, co neustále lže, v jedné diskuzi má Radeon 7800, v druhé pak 7900, ale pak pro jistotu hraje Wukong na PS5, kde to vypadá naprosto šílené a hra nemá ani  skutečný 60FPS mode.

            • Veskoslav

              Ale já jsem měl 7800XT, který teď bydlí u manželky, já teď mám 7900XT, protože jsem měl tu možnost a za ty peníze neměla konkurenci. A ano, teď po cca 3 hodinách jsou celkem šílené FPS propady na PS5, takže žádná sláva. Takže co tam máš dál?

              • lito

                Reakce na příspěvek:

                promiň kámo, ale propady FPS je to poslední, co by tě mělo trápit, pokud tedy opravdu hraješ na PS5, hrát akční hru s vysokým input lagem a rozpadem obrazu díky FG je zvěrstvo, ale nějak nerozumím tomu, proč to nehraješ na PC. Čína hraje na PC, konzole tam jsou minoritní, proto taky ta optimalizace na PS5 neexistuje, ty informace se na internetu valí. Předpokládám, že jsi dostal PS5 verzi zdarma, je to tak?😀

                • Veskoslav

                  Reakce na příspěvek:

                  Mám doma půjčenou PS5 i s danou hrou (předtím jsem zkoušel posledního Spidermana, ale nějak mě to nebavilo:)

                  To je hlavní důvod a to, že mi umřel můj letitý Xbox ovladač na pc a hrát to na K+M by byl čistý masochismus:)

  • nostek

    Za mna skvela hra nedavno som dohral elden ring dlc a ked to mam porovnat tak tu sa bavim o trosku viac. Asi to je tym ze je to nieco nove a na 1 pokus klobucik dole.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit