Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ve slevě určitě koupím, v podstatě se to neliší od X dalších titulů které jsou po vydání 1.0 verze špatně hratelné. Až odladí odezvu ovládání a další neduhy, tak to bude okay. Navíc vzhledem k tomu jak dobře se to prodává, tak by to do slevy mohlo jít snad "relativně" brzy. To že příběh bude mišmaš jsem trochu čekal, ale jelikož znám knižní předlohu tak to třeba nebude až tak špatný.

    • Carnage666

      Mě teda přijde že čím lépe se hra prodává tím déle zůstává v plné ceně.

      • Záleží jak která, osobně spíš vidím že asijské hry jako Elden Ring, Dragon's Dogma, Secret of Mana a mnoho dalších příliš nedávají slevy na svoje tituly. Zatímco například hry od Rockstaru a jiných západních studií jsou ve slevě poměrně často a relativně brzy od vydání. Ačkoliv je Wukong také asijská hra tak budu doufat že se nebude jednat o případ první skupiny her 🥲

        • Derp_1337


          "asijské hry jako Elden Ring, Dragon's Dogma, Secret of Mana
          příliš nedávají slevy.... Zatímco například hry od Rockstaru
          a jiných západních studií jsou ve slevě poměrně často a
          relativně brzy"

          No zrovna tohle není dobrý příklad. GTA5 si celkem dlouho drželo konzistentně vysokou cenu. Očividně se v tobě projevil fanboy asijských her. 

          GTA5 vyšlo v roce 2013 a prodávalo se za 60USD. První hmatatelná
          sleva (na 30USD) přišla až někdy v roce 2015. Slevu pouhých 10% na Vánoce 2014 nemá smysl počítat (cca 55USD).

          Elden Ring startoval začátkem roku 2022 za 60USD. Ale už po měsící se dal koupit na některých serverech za 48USD. A na Vánoce 2022 byl už dokonce za 35USD.

          Secret of Mana začínal na 40USD v roce 2017. Po 9 měsících se už dal koupit za 32USD a po roce od vydání už byl za 20USD.

          Tudíž tvá teorie nesedí a GTA5 si udrželo vyšší cenu po delší dobu. Takže Carnage měl pravdu a čím lépe se hra prodává, tak tím déle se drží v plná cena.


          • Souhlas, ale záleží taky odkud si hru koupíš. Ačkoliv mohou být někteří pohoršeni, tak v případě že konkrétní hra není něco na co bych se těšil dlouho dopředu, tak si vystačím s klíčem z některých eshopů a ne přímo ze Steamu apod oficiálních obchodů a tam často platí že čím větší zájem o hru je (čím líp se prodává) tím víc klíčů se potom přeprodává a některý se dají sehnat za rozumnou cenu (někdy se může jedna o opravdu markantní rozdíl v ceně mezi oficiálními obchody a obchody s klíčema). V případě že mám o hru vážný zájem tak si koupím kolektorku, nebo si ji klidně koupím za plnou cenu na Steamu. Že zakoupením klíče z neofic. eshopů bude studio poškozeno ? V případě her typu Wukong o tom pochybuji když prodali 10 milionů kopií během prvního týdne. Stejně tak jsem neměl sebemenší problém koupit si klíč na Atomic Heart jelikož jsem si chtěl hru vyzkoušet ale zároveň jsem si ji nechtěl kupovat oficiálně bo se jedná o Ruské studio.

            • Derp_1337

              "ale záleží odkud si hru koupíš... vystačím si z některých eshopů"

              Nepochopil jsi.

              Ty data s prodeji jsem vytáhl ze všech velkých eshopů. Nemluvil jsem jenom o Steamu. Jsou tam započítané i oficiální obchody s klíčema.


              A tebou zmíněný neoficiální (bazarový) přeprodej klíčů jsi snad nemyslel vážně??! Ti lidé na těch eshopech můžou přeprodávat za libovolnou cenu, z čehož nelze usuzovat nějaká cenová politika.

              Např. Hodně lidí dostane nějakou hru zdarma ke své grafice. Jenže ti lidé třeba nechou danou hru hrát, a tak ji přeprodají na bazarovém obchodu s klíčema. A nastaví tam prodejní cenu 1Kč. Snad nechceš tvrdit, že se z té bazarové ceny dá usuzovat, že se normálně dá koupit ta hra za 1Kč??????? LOL 😂 

              V takovém případě jsou všechny hry od vydání dostupné za 1Kč a tvůj argument je bezpředmětný.

              • Reakce na příspěvek:

                V pořádku, máš pravdu. Měl jsem napsat že "snad bude k brzy sehnání za rozumnou cenu" jelikož se nejedná o slevu od oficiálních eshopů a vydavatele. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit