Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevidim problem v tom, ze ukazka konzolove hry bezi na PC, ale ze to u te ukazky neni uvedeno.
    • Mně tento fakt taky nijak nepohoršuje. Ba naopak - je to pro mě jasným důkazem, že "exkluzivky" si časem zahrajeme i my PC hráči *1*
      • na to nevsázej
  • Magister_Peditum
    Nejúsměvnější mi to přijde při vzpomínce na nedávné tvrzení jednoho vývojáře (proběhlo to v bleskovkách), že nová generace konzolí je ekvivalentem PC z roku 2014/15. Takže buď to prezentovali na počítačích z budoucnosti, nebo pan vývojář je pěkná kecka. *1*
    • smejki
      anebo je na konzolích přímější přístup k hardwaru a neprochází každej pšouk tolika vrstvami, takže jsou mnohem efektivnější než PC, a tím pádem je utáhne konzole víc než papírově stejně silný, ba dokonce silnější, PC.
      • No a taky (myslím, že hlavně, ale co já vím :) ) se to optimalizuje pro přesně daný hardware....
        • GlaDOS
          No a to souvisí s přímým přístupem k hardwaru. Každý řada konzolí má stejný hardware a proto mohou vývojáři přistupovat přímo k hardwarovým driverům. Na pc se engine napřed ptá DirectX, který teprve přistoupí k hardwarovým driverům. To sežere nějaký ten výkon (ale rok 2014/15 váážně nežeru), ale právě prostředník zaručí, že si mohu vybrat grafiku jakou chci a mám jistotu, že s ní bude OS komunikovat.

          Díky tomu tu nemá monopol jedna firma, což by dobré nebylo. A díky tomu nemůže nová generace konzolí podporovat hry ze staré generace, protože ty starší hry nemohou díky přímému přístupu komunikovat s novým hardwarem. Pokud se nepletu první verze PS3 ještě PS2 hry podporovala. Bylo to proto, že obsahovala i hardware z PS2, který byl levný (slim verze byla kvůli menším nákladům o tento hardware osekaná). To se teď udělat nedá, protože hardware PS3 už by nebyl tak levný a cena PS4 by tedy dost vzrostla.

          To mě přivedlo na myšlenku, že pokud Xbox One hry fungují i na sedmičkách, musí využívat DX. Tudíž je možné, že i samotná konzole bude využívat DX. A nebo jim devkit umožňuje využít jak DX, tak přímý přístup.
          • ruthan
            Pak pokud, by ty vety, o uzasnem pristupu na bare metal, platily a byly vyhodou.., tak by vsichni vyvojari nezadonili o x86 architekturu, kde to muzou od PC oprasknout a nemusi vymyslet i kus OS, driver vrstvy.
            • GlaDOS
              Právě proto mě zajímá, jestli to bude nakonec fungovat jen přes DirectX, nebo ne. Jestli jo, bude to ještě pěkná sranda.
        • smejki
          ano, ještě navíc, právě díky tomu
  • jesne ze je to "normalne" vsetko je len krabica s hardwarom ako je pc - apple, xobx, sony a modulavanie na mensie veci...

    pc je proste kral vsetkeho, postav si a mas, sledujeme E3 ako ps4 a xobx zlepsi hardware ale vlastne mame uz doma herne pc o par tried vyssie...
    • opravdu mas doma herne PC o tridu vys? (papirovy vykon me moc nezajima a skutecny vykon nextgen konzoli zatim nezname) .. na prd je nam super univerzalni PC pokud na nej nebudou hry .. konzoli kupovat nebudu, ale jejich nutnost pro herni trh beru i se vsemi jejich nevyhodami .. byly by PC only hry lepsi? .. pravdepodobne .. oplatilo by se vyvyjet AAA hry pouze pro PC, aniz by se zavadeli mechanizmy, ktere by se hracum nelibili? .. tezko rict ... + nejsme zrovna typicky trh a uz vubec ne trh, ktery by nekoho zajimal ..
      • Nedostatek her na PC ? Kdepak exklusivit máme daleko více a taky kickstarter, budoucnost PC vypadá nanejvýš dobře.
        • presne dnes je vice nez jindy console uz jen pro casual hrace a PC naprosto pro vsechny
  • Bez konzolí by bylo na světě lépe a hry by byly o 73,2% méně dementní.
    • vlastik.plaminek
      Takovouhle číčovinu může vypustit jenom fakan, který si první hru zahrál včera před večerníčkem.
    • Radioaktivni_surikata
      Je každýho svobodná volba na čem bude hrát a co bude hrát. Ale samozřejmě za to může konzole. Za vraždu zase může pistole a za špatnou výchovu dětí televize. A jestli je něco dementního, tak jsou to podobný kecy, navíc absolutně zbytečný. Že na takovej vejžblept vůbec reaguju...
      • Souhlas. Konzole samotný mi nevadí, spíš mi vadí politika okolo nich a někteří uživatelé. Uvažoval jsem o koupi konzole, ale co si čtu ty komentáře od některých konzolistů tady, tak mě to přešlo.
    • Bez konzolí by bylo méně hráčů, méně vydavatelů a méně her!
      • My jsme na straně kvality ne kvantity.
      • kvalita >> kvantita
      • Magister_Peditum
        Teď nejsem na ničí straně, ale říká se přeci, že méně je někdy více. *3* *15*
    • Mám pc a čerstvě i ps3 a například po dohrání uncharted 3(jinak výborná hra) si říkám,že hranice mezi hráčem a divákem je pořád tenčí.Takže něco pravdy na tom možná je.
  • Robotron3
    Doufám, že pak zase nebudou tvrdit, že se jim ty hry nevyplatí předělávat na PC a že by to bylo moc náročný *15*
  • Nic se nestalo, internet pořešen. Carry on, Bohoněk.
  • Dle mého názoru je to pěkná čunárna na lidi, když takhle podvádějí. Ve finále to může být jiné, třeba horší, třeba stejné. Dost lidí si již předobjednává po E3 !!! Osobně jako užívatel XBOX a XBOX360 se po tomto předvedení a omezování uživatele stavím na stranu SONY. Nějaké šmírování, shromažd'ování dat, bránění přeprodeji her atp. si MS může hrát sam !
    • zdeeneek
      Kdyz si nekdo predobjednava neco, co vyjde az za pul roku a nejsou o tom zadny poradny informace, za to spousta spekulaci, tak je blazen. Normalni clovek pocka aspon na nejakou recenzi po vydani konzole a v idealnim pripade jeste na dobu kdy na to bude dostatek her.
    • Robotron3
      Podle mě je to jasnej vzkaz, že souboj mezi Xbox One a PS4 vyhrává PC :)
      • Určítě ano, akorát ta cena za takové PC vyjde dráž, ale zase nabízí mnohem více.
  • Prostě to řeknu takto:Kdo má PC a nenechá na něj dopustit at si nechá pc!
    Kdo má doma X360 tak pokračujte kupte nový !
    Kdo má PS3 at si koupí nový PS4
    S prodejí nemusíte spěchat tyhle konzole tu vydrží alespn 10 možná i 20(?) let!
    • Vydrží tu , tak maximálně 8 let.

      Jinak za co sem dostal BAN ? Komouši zasrani !
      • Nejspíš za tu fotku, třeba má v redakci někdo i dobrý vkus na hudbu. :-D
  • Ten hon na čarodějnice je trapný, člověk by skoro řekl že lidi by byli rádi kdyby tu byla jedna konzole a žádný výběr. Místo toho aby byli lidi rádi že tu máme dva rozdílné směry vývoje tak se jen vysmívají. Mě se XboxOne líbí víc, PS4 mi připadá jako PC jen v jinem, slabším kabátku, a protože PC mám tak nevidím důvod proč bych si měl kupovat druhé.
    • 'PS4 mi připadá jako PC jen v jinem, slabším kabátku' a co ti pripomina xbox teda ? podla mna to je zase len pc jen v jinem, a este slabsim kabatku nez PS4...ak sa tesis na uzasne TV TV TV TV features. tak tie si teda neuzijes...ale ne vazne, fakt by ma zaujimalo co prijme cloveka uprednostnit xbox ? je to to iste co PS4, akurat to ma slabsi HW, horise exkluzivity, a hanebne obmedzenia co sa drm a bazaroviek tyka.
      • Já se netěším na nic, zůstanu u PC ale ano ty featurky mi připadají celkem zajímavé i když to tu fungovat asi nebudou, to nic nemění na tom že v zemích kde budou plně funkční je to bonus ze kterým se musí počítat, kinect a jeho opravdu plynule ovládání mi taky přišlo celkem zábavné + jsem zvědavý na cloud a jestli doopravdy bude fungovat tak jak MS prezentuje, pokud ano tak by se snad mohl výkonoví rozdíl mezi konzolemi ztratit a dokonce hry které byli zatím ohlášené mi přišly zajímavější na Xbox ( krom The Order: 1886).
        Právě proto že skutečnost že mě hw konzolí nechává úplně v klidu protože to není nic z čeho bych měl být překvapený nebo snad nadšeny u mě tyhle “zbytečné vychytávky“ vyhrávají.
        • EDIT: Kolem omezení, většina věcí krom připojení k internetu se snad už vyvrátila a nakonec se zjistilo že rozdíl mezi Sony a MS je naprosto minimální, navíc sdílení her prostým přidáním do profilu kamaráda je moc pěkné a Sony se tímhle pochlubit nemůže, takže nechápu, proč to pořád vytahujete.
      • slabším:D fakt toto je web pre pcčkarov a je tu zbytočné dávať akékolvek príspevky o konzolách...
        • Toto je web pro hrace.
        • v prvotnom prispevku je analogia 'konzola=pc jen v jinem' ... ktoru som rozvinul. to ze ma xbox slabsi HW nez PS4 je jasne snad kazdemu kto cital tie specifikacie. este nieco ?
          • Ano z nejakyho duvodu je novej xbox krapet slabsi ale jak je pak mozny ze ty exklusivity na PS4 nevypadaj vizualne ani z poloviny tak zajimave jak napr. Ryse a Forza nebo jsem vubec zadnou nevidej ..... porad bojuju kterou konzoli si koupit tak velice pozorne sleduju bohuzel zatim je fakt ze PS4 nema jedinou znacku co me zajima
            • Cotillion: tak to je subjektivni ... ja treba povazuji Uncharted serii a Last of us jako vypravecsky dobre zvladnutou, dobrou na koukani ale hloupou, nelogickou, po strance hratelonosti pokulhavajici a chovanim charakteru nesmyslnou serii/hru .. nerikam, ze jsou spatne, ale za takove terno je nepovazuji .. PS4 je mi presto sympatictejsi ..
            • Sony ma hlavne Naughty Dog, ktore vyprodukuju zase zhruba 3 z top hier generacie. Ale inak, ja osobne kupujem PS4 kvoli moznym exkluzivitam z Japonskeho teritoria - este teraz si pamatam, jak som na PS2 hral Shin Megami Tensei hry, Dragon Quest 8, Mana Khemia, Ar Tonelico atd a na PS3 veci ako Atelier seria alebo Valkyria Chronicles ci Disgaea, Tales of seria a nezabudajme na Demon's Soul - bola to exkluzivita a to ze si viedla dobre na PS3 bol jediny dovod preco sa Dark Souls dostalo na X360 ...

              Ak sa vsetci tito vyvojari presunu na next gen (a v niektorych pripadoch konecne rozhodnu rozhodnu znova vyvijat aj pre next-gen konzole namiesto 3DS - POZERAM NA TEBA ATLUS), tak si myslim ze PS4 bude mat omnoho viac a omnoho lepsich exkluzivit ako Xbone. Aspon pre tzv. "niche" publikum.
            • na ryse mam len jedno slovo ... LOL. suverenne najhorsia hra E3. sony maju quantic dream, a maju naughty dog...obe su podla mna pecatami kvality.
    • JustinBieber
      Třeba kvůli exluzivitám, které na PC nebudou ?
      • opravdu clovek nevydrzi par mesicu hype na naku uber super hru na konzole? Nerekl bych ze na pc je malo her . Ale tak kdyz kul tomu koupit xbox a mit 1-2 hry rocne tose asi vyplati no. .
        • JustinBieber
          Ja kupuju PS4 kde bude exkluzivit požehnaně, xbox mě totalně nezajíma.
          • menej hier = viac casu na zeny...vole! *1*
            • Radioaktivni_surikata
              Ehm, nejsem si úplně jistej, jestli někoho s avatarem JB ženy zajímají. Možná se ale pletu *15*
          • Tak to budeš největší borec, že budeš mít exkluzivní videohry. Schválně si to nech vytisknout na tričko a chodit s tím po městě. Už vidím ty jásající davy, omdlévající fanynky a velký zlatý pohár... *1*
          • Miserius
            Hello GGG
  • hmm takze ty Xbox One exclusive tituly by meli behat na pc v pohode.. doufam, ze to nekdo prekope..
    • Vzhledem k tomu, že nikdo nepřekopal ani ty z Xboxu a Xboxu 360, tak být tebou, nechám si zajít chuť. ;)
      • ono taky doted xbox (a ps) mel i jinou architekturu, to jen tak prechcat neslo (i kdyby, tak za cenu krvavych hw naroku, nejspis nesplnitelnych, stacilo mi sledovat vyvoj emulatoru pcs2x), tentokrat to bude o dost jednodussi
      • GlaDOS
        No, Xbox a Xbox 360 taky nejely na upravených osmičkách. Samozřejmě tam bude asi fůra ochran, ale nikdy neříkej nikdy.
      • Paulcz
        Jojo MS a Sony investovali určitě dost peněz do nějakého toho kurvítka. Jinak by jim ta exkluzivní konzolová bublina hodně rychle splaskla :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit