Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdokoli máte nějaká čísla Score, Levelu, Gamestaru (tyto 3časáky do roku 2006),
    PlayStation magazínu (CZ i UK) (do roku 2000).

    Nevyhazujte je, ale nabídněte je na karelpipin@seznam.cz
    (dál sháním časopis QUO)
  • Mozek
    Já myslím, že můžeme být rádi, že tu bývalou elitu z LEVELu máme teď na Games a stojí to za to *4*
  • GlaDOS
    Když už jsme u těch časáků, nepamatuje si někdo, jak před několika roky vycházel pár měsíců takový tenký herní plátek cca za 12 Kč? Už nevím jméno a po nějaké době zanikl, ale čtení to bylo solidní.

    Jinak já si nemyslím, že by herní časopisy v době internetu neměly budoucnost. Net je poslední dobou přeplněn spoustou rádoby novinářů, jejichž recenze se podobají jako vejce vejci. Myslím, že takový plátek do cca 100 Kč bez dvd přílohy s kvalitní redakcí v pozadí by se mohl prodávat solidně. Ani by nemusel být nějak tlustý, třeba i menšího formátu. Se slušným designem a menším porostem reklam (z nostalgie jsem si nedávno koupil Level a na každé druhé straně reklama).

    Level už taky nekupuji. Přestal jsem s tím po odchodu redakce, kvůli které mě bavil číst. Teď už to prostě není ono.
    • Ten plátek za 12 kč si pamatuju. Mám pár kusů ještě doma, ale na jméno si nevzpomínám (píšu z práce). Čtení to bylo skvělý! A dokonce pak začli přihazovat i DVD. Nebo chtěli, teď ani nevím. Každopádně pak zanikl. Moc dlouho se neudržel.
    • Ad reklamy.. Ty si opravdu myslis, ze reklamy jsou nejakym negativnim znakem? Sehnat inzerci pro takhle profilovany casopis je umeni a cim vic, tim jasnesji signal, ze je na tom subjekt dobre. Pokud se tedy nejednalo o in-house inzerci jinych titulu vydavatelstvi...
    • Jmenoval se GameON a dělal ho Tomáš Zvelebil (Ali) ještě, tuším, s Tukanem a lidmi, kteří skončili na webu Gamecenter. Bez silného vydavatele ale nebyli schopní ustát začátek, kdy se na peníze z inzerce čeká klidně i půl roku, a proto časopis lehnul. Tolik k tomu, proč není tak snadný kompletně změnit koncept a začít vydávat čaosopis hned bez přílohy. Velká spousta reakcí v týhle diskuzi je obecně hodně mimo a chápu, že byť se zdá vydávání časopisu bez přílohy za rozumnou korunu jako logický, nenajdete žádného vydavatele, který by byl přesvědčený, že si časopis koupí adekvátní počet lidí. Vždyť si to vemte - časák stojí 200 Kč, půlka jde distribuci, půlka je zisk. To jsme na sto korunách. Při nějakých 5000 prodaných kusech to dělá půl milionu. A teď si představte, že by časopis za 80 Kč bez přílohy musel na ty stejné peníze (které je nutné opět vrazit do výroby, tisku a dalších věcí) prodat kusů 12500. Tolik neprodává Score ani Level dohromady, čili prostor pro časák bez přílohy (a to se bavíme o ideálním stavu) tu zkrátka není... Proberte se.
      • Jo, Gameon. Máš pravdu. Kdybych četl dál a hned nešel psát.
    • 13_11
      Napadá mě akorát „100% nezávislý PLAYSTATION 2 magazín“ PLAY (85 Kč) nebo „Magazín všech hráčů“ DOUPĚ (29 Kč). Že by stál nějaký videoherní plátek 12 kaček, to si vůbec nevybavím.
  • Ach kde je staré dobré SCORE. Oproti LEVELu tehdy podstatně více sršelo humorem (ačkoliv váhám, jestli se nejdnalo o humor pubertální a kanálový. Je to docela možné, protože jsem se zrovna pohyboval v věku, kdy mne takové "legrácky" zrovna mohly oslovit). Tukan a Démonický Ali (safra, jak ten se jen jmenoval občanským jménem) a jejich vystupování ve SCORE live (či jak se to jmenovalo?). Nejraději jsem četl recenze od pana Prella (kde tomu je dnes konec, čert ví). Však přišel čas, kdy dávat 200 korun za něco, co jinde dostanu s mnohem větším časovým předstihem, bylo čiré bláznovství a když se mi pak po letech dostalo opět do rukou, jen jsem si potvrdil to, že chybu jsem neudělal. LEVEL jsem odebíral sporadicky a to především proto, když se tam objevila kvalitní plná hra (jó kdybych tak věděl, kde mám dnes ty dva díly Broken Sword). Recenze mi přišly přespříliš věcné a suchopárné (kdoví, snad je to tím, že jsem byl malý ňouma, který ty laciné fórky potřeboval na každém řádku). Gamestar byl z tohoto triumvirátu vždy takový chudý příbuzný, přesto se pár desítek výtisků u mne objevilo. Velká škoda, že jsem to vše i se čtyřlístky a EXCALIBURY jednoho krásného dne odnesl do sběrný papíru :/. Když slýchávám, kolik z toho kolikrát lidé "vyvařili", je mi až do breku.
  • Jen ať plívy pokrachují a pak se vratím já s prvním a nejlepším časopisem EXCALIBUR.
  • K těm prodejům.
    Pokud se nepletu, Levelu vycházelo 60 000 ks, Score 30 000 ks a Gamestaru taky 30 000 ks. Jestli dobře počítám tak se každý měsíc vydávalo 120 000 výtisků, nepočítám Game4U a další. Ostatně později, už během krize, ukončili vydávání časopisu Doupě, když prodeje klesly pod 10 000 (bez záruky, jen jsem to četl). A redakce Levelu prý měla slíbené, že jestli překonají hranici 100 000 prodaných ks, tak je majitelé vezmou zdarma na 14 dni na dovolenou do tropů.
    Teď už se do těch tropů nepodívají.
  • Level už není to co býval, kupoval jsem ho 10 let ( 2 roky předplatné ) a za tu dobu se strašně změnil. Zejména se po odchodu staré party jako je Poláček, Grygar a další snížila úroveň článků. Recenze již nejsou to co bývaly, což je škoda.
    Stačí se podívat, pár let zpátky, kdy Level dosahoval desítek tisíc prodaných kusů, a dnes to je sotva pět tisíc. Myslím, že to už o něčem svědčí.
    Level TV je kapitola sama pro sebe, její vtipnost a další aspekty, proč jsem se na ní díval dávno zmizely. Pak přišlo zdražení na 260 Kč, to mně také dostalo, zejména když už poslední rok, tam byly přidávány hry, jejichž hodnota byla více než nízká. V tomto musím prohlásit, že v tomto mám rád SCORE jenž dokázalo si udržet určitou úroveň a minimálně jedna z jejich her, je vždy pro mne jako hráče zajímavá.
    Co se týče kvality papíru, tak ta šla rapidně dolů, když tu srovnám rok starý Level ( který je mimochodem o pár palců větší a je tlustý jako dvě čísla která vycházejí nyní ), tak se my vždy stalo, že se papír při jakékoliv manipulaci na minimálně jedná stránce roztrhl.
    Proto jsem při konci předplatného resolutně prohlásil, že si už Level nekoupím, jelikož se to nevyplatí. Recenze si přečtu zde na Games, a co se týče plných her, ono se vždy narazí na nějakou akci na Steamu, a proto není potřeba vlastnit všechny Levely.
    • Ve všem s tebou víceméně souhlasím. Já osobně si kupuji pravidelně SCORE. Je větší, má vyšší počet stran a lepší kvalitu papíru. Také má vždy více her, kdy se vždy trefí do mého vkusu minimálně s jednou. LEVEL si kupuji jen vzácně když mě velmi zaujme hra. Časáky si samozřejmě čtu, hlavně v práci o přestávce. :)
      Kvalita LEVELu ale i SCORE dost klesá. U LEVELu to teď tak neposoudím, jak říkám, nyní si už delší dobu kupuji jen vzácně. Ale SCORE se zhoršilo docela dost v kvalitě svých článků. Poslední taková rána pro SCORE byl odchod Tukana a Modráka, s novým redaktorem se prostě nemůžu srovnat. Jeho články mi nesedí, v každé větě se snaží být strašlivě vtipný a strašlivě mu to nejde. Z jeho recenzí se nedozvím vůbec nic (třeba recenze na Bulletstrom - to byla tragédei!!!). další věcí je psaní paní Alžběty. Nic proti holkám, ale to co ona píše je poněkud nechutné? Vůbec nechápu, proč bych se z úvodní stránky SCORE měl dovídat, že jsem perverzák. A i kdybych byl, ona nemá právo mi něco takového takto sdělovat. Její koutek "Alžbětinec" slouží asi k jejímu uvolnění, protože si tam neustále stěžuje jak se hráči chovají k hráčkám a pod. Zřejmě jí to nechtěli tisknout do SCOREGirl, tak s tím přišla sem. Sama ale nedokáže napsat jediný článek kde by několikrát nezmínila ko*y, prd*le a tak dále. Často dělá sexuální vtípky i na svoji osobu a zní to fakt otřesně. Jestli SCORE začíná cílit na hráče/čtenáře 10-15 let. tak se jim to daří a věřím, že nejeden z nich se dokáže udělat dřív než dočte Alžbětinec. Já bych ale spíše uvítal čtenější články na úrovni, kdy to v každém odstavci nesmrdí hnědejma, nebo mokrejma vtipama a hlavně exkluzivní info o hrách a ne kde jakej hráč urážel nějakou hráčku. Jinak si pro svoji dvoustovku z výplaty každý měsíc už najdu jiný využití.
    • a co teprv stará garda jako Michal Rybka...to bývavaly recenze.
  • Level som viacmenej prestal pravidelne kupovať so zánikom mini formátu, keby že to stále vychádza tak za 2-3 eurá mesačne tak to by som bral bez problémov.
  • Akorát nechápu co tím modelem dělat level i bez přílohy za cenu do 100kč můžou ztratit. Například udělat nějakej měsíc limitovanou edici levelu bez přílohy v počtu cca 500 kusů a pokud se to prodá tak můžou přidávat. Kdo chce přílohu koupí si s přílohou a kdo nechce stejně nekoupí. Takhle by koupil možná aspon bez přílohy.
    • 13_11
      Když dáváš do lisovny 500 kusů a pak čekáš, jestli se prodají (a ony se prodají), a pak zadáš lisovně zakázku na dalších 500 kusů... no, pochopitelně se ti to prodraží, než kdybys jednorázově objednal 1 000 kopií časáku. Množstevní sériová výroba je vždycky levnější, než výroba jednoho kusu.
      Nevím, jestli je cena do 100 korun v dnešní době pro videoherní časopis reálná, s ohledem na počet lidí, již by si časopis každý měsíc skutečně koupili. V takovém roce 2000 byla cena za samotnej časák 60 korun, s CD za 170 – ale to se s dnešním stavem nedá srovnávat, poněvadž byl mnohonásobně větší odběr! Je pochopitelně několik variant, jak by to muselo fungovat:

      Kdyby se zítra probudilo takových 100 000 lidí, již by okamžitě letěli do trafiky pro LEVEL, a každý měsíc by se toho drželi, troufám si tvrdit, že s cenou 100 korun za časopis by nebyl problém. Jenže pokud vstanou pouhé 4 000 lidí, tak to trošičku problém je. V takovém případě by se musel časopis osekat, snížit počet článků, velmi pravděpodobně i snížit redakci a počet externích spolupracovníků. Papír by nebyl tak pěkný, jak si pamatujeme, a barvy by taky byly nějaké vybledlé.

      Jedinou cestu, jakou vidím, je mít velmi dobré kontakty s těmi, co mi časopis reálně vyrobí (lisovna, grafici atd.), již mi dají i nejlepší ceny na trhu. To samé platí o samotných „redaktorech“, již se přetrhnou, aby psali nejlepší texty svého života a za to budou chtít minimální mzdu. (Ehm :-) A pak objednávky – aby se nevyrábělo ani víc, ani míň, než je reálná poptávka, a časák by se zasílal přímo konkrétním odběratelům. V tom lepším případě by se postupně navyšoval počet objednávek, lidé by občas za časák přihodili i víc než „sto“ kaček (kdyby chtěli) a čas by ukázal.

      Věřím tomu, že lačnost po dobrých věcech nikdy nevymře. Teď jde jen o to, jestli je o „dobrý časopis“ v naší zemi skutečně zájem? A samozřejmě: „novinky“/recenze by byla hloupost. Cestu bych viděl v dobře psaných preview, v článcích o videoherní historii, úvahách a obecně v intertextualitě článků – když chytrý čtenář vidí, že má autor načteno, že to dává smysl a je to třeba i vtipný, je to vždycky plus. A kdo ví? Za čas by časopis mohl doopravdy něco vydělávat a z jedné utopie by mohla vzniknout opravdová legenda.

      A že by noví autoři byli zpočátku příliš noví? O to přeci jde, ne? I taková naše malá celebrita Lukáš Grygar začínal támhle v prodejně s videohrama a strašil děti svým „nezvyklým“ úsměvem. A kde je dnes? Na tohle nezapomínejte.
      • Tak jsem předpokládal, že když se dělá level s přílohou tak neni problém prostě z toho nákladu kterej se dělá k 500 časákům tu přílohu prostě nepřidat. To přece neni nic nákladnýho spíš naopak. Časopis je uplně stejnej jen se do folie nepřidá příloha. Jinak souhlas no dnes už nemůžou táhnout časák recenze ale zajímavé články a na druhou stranu je na trhu spousta jinejch časopisů zaměřenejch na určitý téma a prodávaj se i bez nějakejch příloh.
  • jooo to byly časy.... jak rád vzpomínám na doby, kdy jsem jako malý kluk běhal každý měsíc(pokud teda zbylo kapesné) na benzinku pro nové číslo levelu. Články nabité, vtipné a obsah CD většinou velmi hojný. Rybka, Průša, Honza Herodes... ti tomu dávali hrozný náboj. Level jsem čítal od prvního čísla a pořád mám doma celou kolekci a sem tam si i jdu zavzpomínat a pár čísel si přečtu. Měl jsem i Score, ale to už nebylo tak dobré. Sem tam jo, ale Level byl Level. Ach jo... staré časy nevrátíš....:-(

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit