Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • WTF? Tak na tohle jdou prispevky tech chudaku co si dobrovolne urvou od huby aby nakrmili deti ve valecnych zonach? ... no potes p*del ... vedeni te organizace by se nad sebou melo zamyslet... jestli je dulezitejsi rejat do vitualnich a fiktivnich situaci nebo se venovat palcivejsim problemum...

    Btw... vazne mne pobavil posledni odstavec... zrovna to o cem se tam pise... tj. strelba podle terma je celkem bezna praxe a vojaci si vetsinou rozhodne nemysli ze je dulezitejsi usetrit se "collateral damage" oproti vlastnim zivotum... war is hell...
  • Uz v CK nekdo hral Saints Row? Doporucuju *1*
  • Milióny detí na svete nemajú prístup k pitnej vode, tisíce dalších ľudí trpí chorobami ktoré sú ľahko liečiteľné atd. A ČK idú riešiť problémy virtuálneho sveta. ??????????????????????????????????????????????????????????
    • Ale takhle to ve světě funguje normálně už po staletí, aby se odvrátila pozornost davu před jinými a mnohem vážnějšími problémy, rychle se zmedializuje nějaká naprostá ptákovaina a udělá se z toho hrozná aféra.
  • valka je valka..
    to jestli se bude dodrzovat zenevska konvence zalezi jen a jen na situaci...
    jakmile si nepritel uvedomi, ze by mohl prohrat konvenci vetsinou zacne dodrzovat .. viz. nemci kdyz zacinali prohravat valku, jak se hned lip zachazelo ze zajatci
    dokud resi papalasi takove blbosti jako jsou tyto.. a nemotaji se do realnych stretu (ba co vic) pochybuju ze si vubec zjistuji jestli se to zjistuje v realu...
    osobne nechapu do dneska par situaci .. a to je napr.
    - Pouziti atomove bomby na hirosimu, nagasaki.. to ze to schytalo cele mesto beru, ale to ze je kazdej druhej japonec porusil zen. konvenci a jine dohody.. s tim ze se sel vzdat a mel v ruce granat.. (bohuzel to neni pripad jen z filmu a her) .. 2 atom. bomby usetrily zivoty mnoha lidi na ukonceni valky .. japonci jsou takova natura ze by tenkrat byly schopny do jednoho zdechnout...
    - nebo dalsi v cechach.. vyvrazdovani sud. nemcu - v soucastnem stavu to vypada ze mi jsme ty zly, oni si tu valku nezacali, na zacatku valky vubec nesympatizovali s nemeckem, nebrali nasim majetek.. sem se proste hodi prislovy.. kdo seje vitr, sklizi bouri
    takovydlech pripadu tu muze bejt vic.. ja jen rikam ze by se lidi meli poucovat z chyb zpusobenych valkou, pravidla se vzdy porusuji pokud jde o preziti v samotnem boji tak bych ani ja neresil zadne dohody.. bohuzel pak prijde par humanistu a zacne resit proc to neslo resit jinak, ze se ty lidi zabijet nemuseli
    ----
    valky vzdy meli a vzdy budou mit civ. ztraty.. at se cerveny kriz snazi jakkoliv... proste nekdo kdo to nezazil do toho nema co kecat, tot muj nazor.. kdo si tu situaci neprozije, nevi jak ma jednat *7*
    • Možná by bylo dobré si něco o daném tématu zjistit, tím myslím především ty atomové bomby. Japonci se několikrát pokusili vzdát a chtěli kapitulovat, byli na kolenou, podmínkou bylo ponechat si císaře, toho se jim nedostalo, atomovka byla shozena, poté kapitulovali a císař? Toho jim pak nechali. Atomovky shozeny být nemusely, také jsem si myslel jak to bylo nutné atd. ale to člověk nesmí sledovat jen ty košér oficiální zdroje. Truman pak o Hirošimě mluvil jako o vojenské základně, jen lež, kterou by alespoň nějak ospravedlnil shození atomovek. Ti zmínění kamikaze jsou sice opravdu trestuhodní i když nevím odkud si to čerpal, ale řekl bych že je to malý odvar proti tomu co dělali Sověti nebo proti Eisenhowerovým táborům smrti, kde nechali Američani vyhladovět stovky tisíc zajatců. Uvědom si, že první obětí války je pravda a nic neni černobílý, v tomhle konfliktu nejsou ti hodní a zlí, všichni maji na rukou špínu, rozhoduje jen kdo bude vítěz, ten pak bude psát historii.
      • ano moje slova..
    • edit: chapu ze to sem nepatri, a cele tema je trochu jinde.. ale nekam uz jsem to napsat musel..
      to jak kazdy dnes resi jak jde vsechno resit bez nasili a mirove..
  • Nejdriv at zajisti at je dodrzuji lide v realnem svete / viz. WTC, humanitarni bombardovani Jugoslavie, napadeni Lybie, napalmy ve Vietnamu, unosy civilnich lodi na pobrezi Afriky, genocidy v Gaze a na Kavkaze atd/ pak at se zabyvaji hrama...asi nemaji co delat, za ty prachy co se do nich sype, spatna prace...
  • Navíc si myslim že takové hry naopak můžou působit jako odreagování a odstranění agrese.. Jsou jako boxovací pytel... Abych ze sebe vytáhl ten vztek tak boxuju... To mi pomáhá pro to abych náhodou jednou nevybuchl někde... Protože hromadějí vzteku je nebezpečné... Takže si takhle ulevuji na pytel... :) Ale na druhou stranu vím že do pytle mlátit mohu ale do lidí ne... Stejně tak se hrama... Tak buď sme lidi a víme kde jsou hranice a nebo jsme zvířata a stejně se na nás tyhle pravidla nevztahujou....
  • Opravdu jsme všishni tak hloupí že potřebuje vodit za ručičku nasazovat růžové brýle a podobně? Co je špatného na hře kde střílím do civilistů? Je to jen hra.. Proberte se... Copak lidi kteří hrají Saints Row 3 pak chodí po ulicích a masakrují obyvatelstvo? Já sem zastánce toho názoru že sme všichni svéprávní a máme svůj rozum... A to znamená že víme co se má dělat a co nemá... A tudíš jsme schopni střílet civilisty ve hře a poušět straé lidi sednout ve skutečnosti... Nebo jsme všichni tak hloupí že se násilí musí před náma cenzurovat a musí se nám nasazovat růžové brýle dokonalého happy free světa, když to neni stejně skutečnost? Neměli by se tyhle lidi zabývat opravdovými problémy v opravdovém světě? Já myslel že peníze do těhle organizací tečou pro to aby pomáhali lidem co opravdu potřebují pomoci a e se zabývali blbostma... Proč zachraňovat životy Afrických dětí s AIDS když mlže místo toho diskutzovat o limitaci her... Já se nechi dožít doby kdy v hlavě budu mít čip kterej bude korigovat moje myšlenky a fantazii tak aby to bylo humání a korektní... Inteligentní lidé přece vědí kde začíná a končí realita a co si v které části mohou dovolit...
    • Kdybys cetl (nebo cetla?) clanek, tak bys vedelo, ze to neni jen o nasili, ale o nesmyslech a vlastne nerealisticnosti akci ve hrach jako COD treba, kdy bys asi ve skutecnosti nebylo poslano na misi, kde by nebylo mozne rozeznat 100% civilisty od vojaku a takova mise by nebyla schvalena. Jak se ostatne pise v clanku. S cim stopro souhlasim. Takov pohled na valecne hry by byl jen svezi vitr do zanru akcnich / vojenskych FPS, a mohli by byt o to verohodnejsi a tedy zajimavejsi.
      • S tím souhlasím ale dnešní trend moc nenasvědčuje podobným inteligentním vychytávkám...
        • Já nemam nic proti simulacím... Když ta simulace bude vydařená... Ale hry by nikdy neměli být omezovány nebo nuceny k tomu aby byli simulace.. prostě některé jsou a některé nejsou... Hráč by měl mít možnost si zahrát oboje...
          • No to nepochybně, možnost volby je nejlepší.
            • No ne, oni to ale nejspíš chtějí cpát do her, kam to nepatří...
            • Takže nakonec mam z toho pocit že ČK je skupina herních návrhářů co propagujé více simulací na herním trhu..
      • To je ale prostě hra... Jako nemůžeš takhle limitovat hru... Ve hrách je mnoho nesmyslů... To takhle můžem diskutovat o tom proč tě nezabije jedna kulka... Jsou hry kterým se říká simulace ve kterých se snažím zobrazit válku co nejrealističtěji (ARMA) a jsou hry které jsou akrády, kde prostě ta hra je schválně tak různě postavená... Má nějakej ujetej scénář a podobně... Přece hry nemusí být vždy válečné simulátory.. To je jako by si asociace řidičů stěžovala na některé NFS série... ve hrách je mnoho nesmyslů... A většinou je to kuli hratelnosti nebo scénáři...
        • Ac tyhle hry primo nehraju, tak na me COD a Battlefield (MOH) pusobi jako akcni hry, ktere se vsak snazi pusobit (alepson napohled) realisticky. Neco jako zazit si valecnou vravu na vlastni kuzi. V tom smyslu mi pak vubec neprijde divne uvazovat nad tim, aby se ve hrach neobjevovaly nesmyslne akce, kdyz ve skutecnosti by se to resilo uplne jinak. Minimalne jako vec na zamysleni je to prinos.
          • EuroSamurai
            Hry jako COD nehraju proto abych abych zjistil jako to vypadá ve skutečnosti .
            Dyt to je jen obyčejná "popcornová" zábava s béčkovým příběhem a to že pravá válka je daleko jinačí tak nato stačí jen zdravej rozum.
          • Hra ve které můžeš schytat několik ran a pořád běhat jako kamzík se nesnaží hrát na realitu... ARMA se sanaží hrát na realitu... COD nebo Battlefield se snaží skloubit něco z reality a něco z arkádové hratelnosti... Oni nechtějí tu hru udělat tak těžkou aby jste na její hraní potřebovali projít armádní vícvik... Představte si hru která je uplná kopie reality zasazená někde ve válečném prostředí.. To by bylo tak těžké hrát že by hráč musel nejdřív projít vojenským vícvikem aby přežil první level... Navíc hry jsou kreativní a vždy by být měli... Takže by měli být i nesmyslné pokud chtějí.... Já bych to viděl spíš tak že jestli chce ČK realistické válečné hry tak ať si najme tým a nějaké udělá ale aŤ nenutí to dělat všechny...
            • No ale vždyť takové hry existují a říká se jim simulace.. tam se snaží dělat hry co nejvíce podle reality... Arkádové hry kašlou na realitu více méně... ale to jim nikdo nemůže vyčítat... Pokud chcete realitu hrajte simulátor pokud chcete odreagovat se nenáročně hrajte arkádu... Navíc by si hráč asi moc nezehrál kdyby mise byla odvolána :D... A taky třeba v mnoha hrách když zabiješ civila tak končíš a musíš znovu... prostě jsou hry co jsou takové a hry co jsou makové.. a měli by být na trhu všechny..
            • Ale to neni o obtiznosti, to je o volbe, kterou si jinak hrac neuvedomuji. Vzdyt jak se o tom pise v clanku. Kdyz treba je moc nebezpecne jit do akce kdyz by byli zraneni / zabiti civilisti, tak se mise odvola atd. Jenze v tehle hrach (aspon co vim) se to kosi hlava nehlava. A predstav si, ze treba by si sel do akce a v nejaky moment by se akce odvolala, ze je moc nebezpecna, atd. Jde o to, aby tam ten nadech reality byl, aby si ho hraci aspon trochu uvedomili, ze i vojenske akce se resi s rozumem a ne vystrilet vsechno co se hybe (i kdyz to jsou civilisti)
  • No jo, už vidím třeba Serious Sama jak se stará o nějaké mezinárodní právo.

    A poslední dobou nějak lidé zapomínají, že hry jsou o zábavě, ve většině případů pouze a jen o zábavě. Ne o výchově, reklamách, atd. Přikazovat mi zákonem, jak se mám bavit, když tím nikoho neomezuji ani nijak nepůsobím, je dost mimo racionální uvažování.
    • co sa tyka Serious Sam...

      vezmi si pojem na ktorom ČK a medzinárodné dohody stavajú...HUMANITA....co ti to slovo hovori? ze cela problematika je zamerana na ludi? proti komu bojujes v Serious Sam? su to ludia? NIE....tak ako sa humanitarne dohody nevztahuju napr. na zachadzanie so zvieracimi zajatcami tak sa nevztahuju na zajatcov mimozemskych druhov vsakze.....

      a podla mojho nazoru je podobna diskusia nutna....hry kde mozes strielat do civilistov proste nepatria do ruk malym detom.....a nezacni vytahovat argumenty ako rodicovska ochrana, PEGI - 18 alebo ta otazka v MW 2 a 3 : chcete spristupnit nevhodny content?
      tie veci maju asi taku vahu ako I agree with a license agreement....nikto to necita a neriesi....
      • Když místo Serious Sama použiju například AVP, kde jsem za vetřelce celkem běžně pojídal bezbranné slečny, ve všech Falloutech a TES hrách vyvražďoval celé vesnice včetně dětí, i to CS, kde rukojmí střílím jen tak... bude to lepší?
        A pak tu máme definici člověka. Většina podobných organizací totiž pracuje s dost velkou tolerancí, takže "na támhleto by se střílet nemělo, vypadá to jako člověk, i když to jen řve a místo hlavy to má velkou černou kulatou bombu".
        A upřímně, dokud nebudou stejná pravidla pro zvířata a mimozemšťany, veškerá tahle humanitní pravidla mi jsou s dovolením u šípku. Lidské zajatce je špatné střílet, ale mimozemské klidně po tuctech?
        Hry, kde se střílí civilisté a má to nějakou myšlenku....proč ne. Pod občasným dohledem, jestli se v tom dítko moc nevyžívá, nebo něco. ("děti" beru od deseti výš, mladším bych moc nedával nic s "realistickou" grafikou)
      • No když budou lidi považovat za hrdinu cápka, co bez ušetření postřílí 500 vojáků za jednu misi a pak si otře jejich krev do vlajky..bude to těžký něco takovýho prosazovat.
        Ale jinak souhlas a palce nahoru. Vypadá to, že máme v rámci možností stejný názor na ČK, navíc jejich názory velice respektuji a nutí mě to potom k zamyšlení. Možná že jako kolegové ze zdravotnictví to bereme jinak. *15* Tedy, pokud ses zabýval zdravotnickou pomocí při práci u ČK ;o) The power of humanity!
        • zdravotník som nebol :)...u nás v meste sme založili s partiou ľudí pobocku mladeze cerveneho kriza pred dvoma rokmi....boli medzi nami kvalifikovani zdravotnici to hej ale ja som medzi nich bohuzial nepatril :D...
  • hele robo je vidět, že se vymlouváš na každou pí*ovinu. Jasně že když dětska nejsou blbý a něco s pc umí, tak se dá něco prostrčit. Fakt hodně toho ale jde v týdle době uhlídat...Jen se trošku zajímat, občas zkouknout kde surfuji, co cobi atd...
    Nechci ti radit, ale jako kdyz ti to jako rodicovi, ktery zna svy decko nejlip, pirjde, ze ti ho hry kazi, tak mu je proste zakaz ne? Pokud neposlechne, tak nějakej ten trest. To už fakt záleží jak se rodiče postaví k výchově vlastních dětí...
    Vtipná věc nakonec: Jako když děckům nevštípíte takový banální základy jako že na přechodu jen na zelenou, hry a filmy jsou natočené a uměle vytvořené, že se nekrade, že se nezabíjí, mno, tak to jim nemusí dojít třeba i takováto věc: "Dýchání pod vodou vede k předčasnému umrtí"
    • Nemam deti, jen jsem chtel upozonit na to, ze si nemyslim, ze je to jen a ciste o rodicich, i kdyz ty samozrejme velkou vahu maji.
      • A o kom by to tedy melo byt, kdyz ne o rodicich? Jasne, prodejci v obchodech s hrami by si meli take davat pozor (a v USA casto vidim, jak se prodavac pta na vek kupujiciho), ale nemuzes to svadet vse jen na ne a na vyvojare. Rodice jsou ti, kdo maji nejvetsi kontrolu nad tim, co jejich dite dela. Proto by meli mit prehled o tom, co dela, kde a jak si hraje, i jake hry ma na svem pocitaci/konzoli, a na jake se diva filmy.
        • A jak si tohle predstavujete? Ze rodic je neco jako policajt a predpoklada, ze dite je zlocinec, dokud se jeho vina neprokaze? :) Tohle je prece o celem prostredi. Na dite nema vliv jen rodina, ale i skola, kamaradi, parta, atd. Proto se musi o takovych vecech hovorit a ne jen rict, to si zajisti rodice a hotovo.
          • Ano, skola, kamaradi, parta maji na dite vliv. To nevyvracim. Zaroven by se ale rodic mel zajimat o to, jak dite ve skole prospiva a jak se chova, s jakymi kamarady se styka, a v jake parte travi svuj volny cas. Predstavuji si to tak, ze rodic bude s ditetem mluvit, ptat se a zjistovat. Snazit se diteti vysvetlit, co je a neni spravne. A samosebou nastavovat zamky na konzolich a uzivateskych uctech.
            • Aoyagi: Promin ... spatne jsem te pochopil. Je pravda ze rodice to ted maji mnohem tezsi. Myslim take, ze ucitele ve skolach by se meli vic snazit a z her nedelat demony kteri stoji za spatnym prospechem, naopak. Mela by tam byt snaha, treba ve vypocentce nebo obcance, o techto tematech mluvit bez predsudku.
            • "Takze ty to vyresis tim, ze proste dite nechas byt protoze "facebook a podobne blbiny se spatne filtruji?" No nevim, jestli to je nejlepsi reseni."

              O né, to netvrdím :) . Ale rodiče jsou, obzvlášť dneska, dost neschopní co se týká rodičování. Informovanost společnosti (jak říká Robotron) je podle mě nejlepší cestou...jenže ne informovanost stylem "Terorista trénoval na Counter Strike!" nebo "Batole prodalo svoje oko, aby si mohlo koupit nové DLC do Sims 18!".... jenže jiný styl v novinách a zpravodajských službách asi nebude.

              Edit: A samozřejmě spolu s tím jemné, ale trvalé tlaky z domova, ze školy, z různých propagand...
            • @Ayoagi: Takze ty to vyresis tim, ze proste dite nechas byt protoze "facebook a podobne blbiny se spatne filtruji?" No nevim, jestli to je nejlepsi reseni.
              @Robotron: Podle sebe soudim tebe? Zajimave ... ja se necitim jako zkazene dite. Naopak. Rodice mne cepovali jak zito, a snazili se mi vstipit nejake hodnoty. Strilecky a nasilne filmy jsem nemohl hrat do puberty. A i potom se se mnou na tema nasili ve hrach ktere jsem hral a filmech/serialech ktere jsem sledoval, casto bavili. (Zajimave je, ze o nasili v literature nepadlo nikdy ani slovo ...)
              Take nerikam, ze rodice muzou za vsechno. Jen vyjadruji nazor, ze by meli mit povedomi o tom, co jejich dite dela. Tot vse.
            • Ano, az na ty zamky a omezovani. Je zajimavy, jak deti se dozaduji volnosti, rebeluji proti dospelym, ze je omezuji, a pak kdyz vyrostou, tak chteji delat svym detem policajta a automaticky v nich predpokladaji, ze budou stejne zkazeni jako oni, vzdyt to da rozum :) Mnohem vetsi smysl ma prave o tech vecech mluvit a nejenom v ramci rodicu, ale v cely spolecnsoti. To je jako s kourenim. Kdyby bylo jen na rodicich, rikali, hele Pepiku nekur, nebo dostanes rakovinu, tak schvalne bude kourit. Kdyz je ale v cely spolecnosti atmosfera a informovanost, jaky rizika koureni prinasi, tak uz si kazdy rozmysli, jestli mu to stoji za to. S hrami je to trochu jine, ale ne zas tak moc. Taky je potreba informovat, jaky dopady by treba nasilny hry na deti mohly mit a ne jen rikat, to je vsechno v pohode, vliv to nema a stejne za to muzou nebo nemuzou rodice. To je jen takovy odsunovani problemu, at ho nevidime a at se o tom nemluvi. Opak je potreba.
            • A dítě bude samozřejmě trpně sedět a poslouchat. A samozřejmě že co mu rodič řekne, že není správné, tak to nikdy neudělá.

              Spíš se mi zdá, že dnes na děcka nejvíc působí média, facebooky a podobné kraviny. To se těžko filtruje.
          • oprava: nevina. Nak sem se zamotal :)
    • bylo to adresováno Robotron3 (sry nějak nefakalo vlálno).
  • ak cerveny kriz dokaze, ze sa 100% dodrziavaju haagske a zenevske konvencie vo svete, maju pravo pozadovat od hier dodrziavanie tychto pravidiel, dovtedy hry len reflektuju beznu realitu vo svete :)

    viem si prestavit nejake obmedzenia ak hrajem v hre za nejakeho vojaka, napr pri zabiti civilistu by mi klesla moralka a nevedel by som presne mierit, ale spravit z civilistov len kulisy, nieje realne
    • Červený Kříž, narozdíl od tebe, se tohle snaží zajistit, alespoň lékařskou a humanitární pomocí. Není jejich práce trestat válečné zločiny, je mi to líto. Hlavně když prosazují nestrannost a neutralitu, pomáhají všem bez rozdílu.
      • tak nech sa staraju o lekarsku a humanitarnu pomoc, nie o hry.alebo mas pocit, ze ak niekto v nejakej hre vyvrazdi civilistov, tak ho mozme sudit za vojnovy zlocin, alebo zlocin voci ludskosti?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit