Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Díky Markovi a jeho týmu vážím si vaší práce.
  • Lars
    Markovi a jeho týmu patří velké DÍKY!!! Konečně si můžu DA2 zahrát v češtině! MOCKRÁT DÍKY!!!
  • verapohlova
    Tyhle lokalizace každého jenom otravují. Já bych všechny ty překladatele zakázala.
    • smejki
      paní Pohlová, Věro, důchodkyně, na vaše pokrokářské názory je svět stále ještě nepřipraven *1*
    • Lars
      Nevěřím tomu, co tu čtu.... Neuvěřitelný....
      • smejki
        Věř a víra tvá tě uzdraví *3*
        http://i.iinfo.cz/urs/verapohlova-125317262947432.jpg
    • http://img131.imageshack.us/img131/6474/1228864232254qb6.png
      • http://cs.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1_bych_v%C5%A1echny_ty_internety_a_po%C4%8D%C3%ADta%C4%8De_zak%C3%A1zala
        • Nemusíte mne poučovat. Vím, kdo je paní Pohlová a co řekla. Jednoznačně jste se nedíval na ten odkaz, co jsem poslal. Ale vy se prostě neustále musíte do mě navážet, že.
          • Poslal jste obrázek, že je to trolling. Ale tohle trolling není, to je úplně obyčejnej fórek, kterej evidentně několik lidí nepochopilo.
          • smejki
            podle vás je recesista (zjevný tak, že už to zjevnější ani být nemůže) troll? Quo vadis, komunito? O_o
            • Ano, Recesista, který nepíše k tématu, je Troll. Viz definice: http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29
    • - nevím, ale mám pocit, že jsou zde lidi co rádi jen prudí. Pokud se Vám na překladu něco nelíbí tak ho nestahujte a neinstalujte si ho do hry. Je to na každém hráči zda bude hrát v originále nebo použije češtinu. Na druhou stranu z praxe vím, že lidi jako jste Vy tohle dějí cíleně a úmyslně, je to taková vaše nemoc a tím nemyslím pouze Vás.
      - nechápu jak si někdo dovolí tímto způsobem kritizovat práci těch málo lidí díky kterým si můžeme hry jako DA a ME zahrát ve svém rodném jazyce. Je mně Vás líto a byl bych rád, kdyby jste své názory ventilovala někde jinde. Pochybuji, že by jste byla schopna obětovat tolik času a práce jen z nadšení, je jednodušší po všem a po každém šlapat.
      • Amylee.Anderson
        15 mínusů? Mám pocit, že nemáte smysl pro humor :D
      • Klid, jen jste to nepochopil. *4*
    • Nepripadas si tak trochu trapne?
  • No cestina pro zakladni hru jede, ale ta pro DA:Legacy mi nefunguje. Hru mam patchnutou 1.03. Mam DLC The Exiled Prince i Black Emporium a Legacy. Pri instalaci mam vyhledat 3 item packy, coz nedelam, protoze je nemam. Nejake rady?
    • - já to nainstaloval bez problémů, u hry mám patch 1.3
      • No mně se to taky nechce nainstalovat Legacy mám nainstalované ale u češtiny do legacy mi to ukáže že je nainstalovaná ale přitom je to pořád v angličtině. Čeština do základní hry ale funguje bez problémů.
        • Zkoušel jsem novou verzi, kterou jsem připravil dneska v 6 odpoledne? Stáhněte si ji jiným prohléžečem ideálně na jiném PC, abyste obešel cache prohlížeče/počítače/cache serveru a nestahoval stále dokola starou "vadnou" verzi. Jak poznat poslední verzi? Hned na první obrazovce je menším písmem napsáno: "Testovací verze BETA1 české lokalizace za muže DLC Legacy pro hru Dragon Age 2". Pokud máte ty slova zpřeházené, máte starší verzi.
          • Tak sem si ted stáhnul tu novou verzi a stejně mi to nejde, nainstaluje se to ale pořád to je v angličtině, zítra to skusim stáhnout u kamarádky. Ale je to divné většinou mi tyhle doplňky šli normálně, na základní hru mi cz funguje bezchybně. I tak díky za pomoc snad se to nějak pořeší rád bych totiž pomohl s testovánim.
            • Dneska jsem zkusil - čistá instalace Win7 64bit CZ + aktualizace - na to instalace DA2 + všecha DLC + obě lokalizace = všechno přeloženo. Kde jsem to zkusil, tam to jede OK. Prostě nechápu, jak instalátor, který funguje tak dlouho a všem, najednou některým nefunguje. Zkuste přijít na Facebook, kde se objevilo pár dalších lidí se stejným problémem a zkusíme to vyřešit tam. Díky. https://www.facebook.com/dragonage.czsk
            • No zkousel jsem to znovu, a porad mi to nejde :/. Jediny co funguje je zakladni verze. Nejde mi Legacy a koukám, že ani Black Emporium, jehož překlad je součást DA2 základní verze.Chjoo.. :(
              • Reakce na příspěvek:

                Jdu nainstalovat Win7 64bit + DA2 a podívám se na to.
    • A mimochodem, v instalátoru mám na dané obrazovce nahoře napsáno tohle: "DLC není nutno instalovat. Pro pokračování v instalaci klepněte na tlačítko Další."
      • No instalaci jsem dokončil i s prázdnými kolonkami pro item packy, a i přesto je dobrodružství Legacy pořád jen v angličtině.Mám pocit, že se nic neinstaluje, i když instalátor tvrdí, že byl úspěšně dokončen :/.
        • Právě jsem to zkoušel a znova se mi instalace provedla zcela v pořádku. Nemáte náhodu hru přesunutou do jiné složky/jiného PC, než byla původně nainstalována? Protože pak by instalátor měl problém s nalezenou cestou a provedl instalaci jinam. Popřípadě možná je problém s 64bit Windows, protože testování instalátoru proběhlo na WinXP 32bit a Win7 32bit.
          • No všechny hry instaluju co C:\Games, instalátor češtiny "DA2CZ_Muz" neměl problém, ale "DA2LegacyBeta1" mi prostě nejde. Mám to už rozehrané, ale i když začnu Legacy od začátku je to anglicky. S angličtinou nemám velký problém, ale myslím, že většinu hráčů to přinejmenším zpomaluje. A navíc by byla věčná škoda nevyužít a neocenit tak překlad Vašeho týmu. Dodávám že mám Win7 64bit, tak je možné, že zde je zakopaný pes neboli jádro pudla. Nevím jak moc velký problém by to představovalo, ale třeba by pomohlo instalátor poupravit tak, aby se dala cesta zadat ručně. Každopádně díky za ochotu ;)..
            • Nepřišel jsem na problém, ale provedl jsem pár drobných změn v kódu + přidal řešení na situaci, kdy nejprve nainstalujete češtinu do DA2 a až pak nainstalujete DLC Legacy + češtinu. Instalátor Legacy totiž znova nainstaluje patch 1.3, který přinesl nové soubory s opravenými texty a ty se pochopitelně přepíšou na anglické. Takže instalátor Legacy teď navíc obsahuje počeštěné a očíslované i ty soubory z patche. Pokud Vám čísla vadí - proveďte na závěr znova instalaci DA2CZ_Muz.exe
            • To je divné - oba mají totiž stejný instalátor. Ale včera jsem na chvíli na Tracu měl odkaz na jednu nepovedený build. Nestáhl jste ho náhodou tam? Ale jdu ho tedy ještě jednou zkontrolovat.
    • Hra Vám může pomoci s instalací ItemPacků, prot které obsahuje lokalizaci. Když je nemáte, prostě klikněte na tlačítko Další a nainstaluje se lokalizace pouze do těch DLC, které instalátor nalezl (zobrazí se jejich seznam).
    • DarkHawk
      Mám stejný problém.
  • ME2 Genesis?? TO co je?? *13*
    • Tý jo, když jsem viděl Tvůj dotaz úplně ve mně hrklo, jestli náhodou nemá Google celosvětový výpadek...
      • Cahir
        *1*
  • Každý den se tu neobjeví rozhovor člověkem, který žije v představě, že originální hry kupováné v zahraničí jsou warez.Važme si této chvíle.
    Už teď slyším ten nářek kdy si češtinu do DA2 instalují hráči, kteří koupili DA2 ze zahraničí kde ušetřili 350,-
    Ano ceny Xzone jsou bezkonkurenční.
    • Pakliže v licenci máte uvedeno, že software smíte koupit a používat jen v určité lokaci, pak jeho instalací v jiné lokaci porušujete licenci. Z hlediska práva jste porušil licenci a máte ji neplatnou, tudíž z hlediska práva jste ve stejné situaci, jakobyste nainstalovat warez. Z hlediska morálního je to věc jiná a v případě Deus Ex jednoznačně distributor ustoupil zákazníkům a podmínky upravil.

      Hry od EA koupené v rámci EU mají licenci v češtině a jdou plně v souladu s českým právem a tudíž je zcela legální je instalovat a používat na území České republiky. Ceny na Xzone kometovat nebudu. Nejsem jejich zaměstnancem.
  • No, takže obligátní otázka: Jak máte licenčně upraveno, že můžete překládat cizí autorská díla?
    • Ty si dobrej mamlas.
    • Cosi
      Citace z instalátoru češtiny do Dragon Age 2 hned první věta. "Vítejte v instalátoru testovací verze pro mužskou postavu češtiny pro hru Dragon Age 2, který vznikl s vědomím a požehnáním českého zastoupení společnosti Electronic Arts Inc."
      • Jejda, mi tam zůstala hláška o testovací verzi ;). Z licence jsem to vymazal, ale tady na to zapomněl. Jinak s Dworkin se nemá smysl hádat. On má vždycky pravdu.
        • Nebuďte hysterka *4* . Ptal jsem se, protože jste tady sám přiznal, že nemáte svolení od EA na Deus Ex. Pokud na tohle svolení máte, fajn.

          EDIT: I když jak to čtu pozorně, tak je to vlastně ten samý případ, protože "české zastoupení" asi nebude pobočka EA. Takže otázka trvá.
          • Electronic Arts Czech Republic s.r.o je český zástupce Electronic Arts, Inc. (EA) (NASDAQ: ERTS). Více informací na http://ww1.electronicarts.cz/pages/6608/
            • Fajn, beru.
          • Pan_Klobouk
            Byl by docela zazrak ziskat od EA svoleni na Deus Ex. Deus Ex u nas totiz dela Cenega. ;) A je vseobecne znamo, ze meli snahu zaridit oficialni preklad, bohuzel to neklaplo. Tudiz jiste radi podpori ten "neoficialni", prodejum jejich hry to jen pomuze.
            • My bad. Nevím, odkud mi tam naskočilo EA. Ale jde mi o rozdíl mezi majitelem práv a distributorem.
  • Hmm, kdybyste lidi misto pulrocniho cekani absolvovali jazykovy kurz, nejen, ze si mnohonasobne zvysite sanci na trhu prace, ale do budoucna uz nemusite cekat na zadne preklady.
    • - jistě máš pravdu, ale někdo bohužel má dost jiných starostí jako je rodina a práce, ale neberte to jako výmluvu.
      - já osobně si kupuji originální hry za plnou cenu a očekávám za to kvalitu. Proč, když jsem z České republiky mám hrát hry v jiném než českém jazyce. Jde hlavně o princip a i kdybych anglicky uměl, tak hry chci hrát v rodném jazyku. U her ME a DA to platí dvojnásob. Jak napsal Marek Tvrdý, když není poptávka nebude ani nabídka a bohužel je zde ještě hodně hráčů si hry pořizuje nelegálním způsobem.
      - pokud je u nás taková situace tak buďme vděčný za každou pomoc, která se nám dostane
    • Kdyby se lidi chovali chytře, zodpovědně a nesobecky, tak tu máme ráj na zemi. Místo toho je tu finanční krize, panikařící boháči na trzích, flákající se socky, agresivní trolové na fórech, atd. Nějaká znalost angličtiny je proti tomu zcela minoritní záležitost.
  • Cahir
    Díky za poctivou práci! Marek Tvrdý a jeho tým jsou machři.
    • Poděkování:
      - pracuji ve státní správě a i když za uznání si nikdo nic nekoupí tak aspoň potěší, znám to ze své zkušenosti. Nejdříve se musím přiznat, že ve svých 38 letech anglicky neumím, mrzí mě to, ale už jsem se s tím naučil žít. Tímto bych rád napsal velké uznání a velké poděkování celému překladatelskému týmu a musím vyzdvihnout jméno Marek Tvrdý. Pokud je někdo negativní vůči vám nebo vůči vaší práci, mějte trpělivost a pokračujte ve své práci. Věřte my, hráči, kteří si vás váží a váží si vaší práce (je nás daleko víc než těch negativistů) za vámi stojíme a víme jak náročná práce to je. Bohužel nemohu nabídnout nic, mohu pouze napsat DĚKUJEME.
    • Děkujeme za uznání.
  • DarkHawk
    Chtěl sem vyzkoušet ty betaverze do DA2 Legacy a ME2 Genesis. To moc velké překvapení není, když odkazy nefungují. Mužete je obnovit? dík
    • Dobré ráno. Omlouvám se, došlo k chybě (mezera mezi "a http v linku) - už jsem nahlásil. Prozatím si to můžete stáhnout na naší bug-report stránce http://trac.bio-world.cz:8000/bioworld

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit