Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to parada. Od dob Civ 4 nejlepsi hra. Detailni, propracovane, pekne, dobra prace s prostredim, ctive a zabavne. V multaku to bude absolutni pecka. Pokud jste magori do policek a perfekcionismu a litali jste hlavne na C4, tak si klidne bod a pul pridejte. Za me spica.
  • proč o tom nikdo nediskutuje? ja to hraju, pripada mi že feeling z hry je jiný než u Civ 5, i když v jadru je to to samý. Ale težko soudit po pár odehraných hodinách. Hlavní rozdíl vidím v tom že je tam ten prvek mimozemského života a vaše rozhodnutí jak se k tomu postavit (žít s nimi v harmonii, anihilovat a pod.). To ovlyvní jak se k vám budou chovat jiné civilizace, jaké budete mít jednotky atd.
    Ale v tech tree mam zatím zmatek. Taky mi prijde že ostatní civilizace nedelaji takový warmongering jak minule, ale to bude možná tím že jsem hrál na easy abych se s hrou seznámil.
    • Coffin.Corner
      Souhlas. Pouhý reskin pětky to určitě není a z některých věcí jsem zatím pěkně zmatený, což je dobře :) Pár nedostatků tam je, třeba mi vadí, že se při přesunutí kurzoru nad políčko se zdrojem, neukáže, jakou potřebuji technologii pro jeho těžbu a abych to zjistil, musím tam najet s dělníkem.
      Ale celkově mě nové pokračování civky nezklamalo, navíc má velký potenciál pro rozšiřování.
      • Pro mě jako velkého fanouška Civ4 to zklamání je, a vidím v tom jen přebarvenou Civ5, která sice není vyloženě špatná (akční pohled), ale zkrátka v porovnání se 4 je béčkem. Neříkám, že to nemá i kvality, líbí se mi možnost volby při vylepšování budov i jednotek, hudba je taky pěkná a dál už pro zmlsanost z existence lepších nevím. Že to v čase dodělají o přehlednější vývojový strom a předělají pakárnu jménem obchodování, mi názor nezmění. Kamenem úrazu Civ5 je totiž milionkrát odsouzená diplomacie a chování BI.
      • tu hru hrozne shazuje primitivní chování AI. A tím nemyslím jestli dokáže vyhrát, ale jak se chová v diplomacii. V podstate je to uplne ten samy system co v Civ V, včetne hlášek. Chybí tam nejaký systém "mezinarodního práva" nebo nejaky kodex, neco jako bylo v Europa Univesralis, že pro napadení jste museli mít casus beli.
        Priklad: chtel jsem neco vyzkoušet, tak jsem napadl a dobyl nejakou neutralni obchodní stanici. Par tahu na to, mi moji pratele dali "denounced". Vzapeti rekli jako že bude všechno ok, když jim slíbím že už nebudu obchodní stanice napadat. tak jsem to slíbil a opet jsem byli pratele. Par tahu na to si všimli že mam slabou armadu tak mne začali uražet a delat poznamky at si davam bacha a zas začali predhazovat že jsem napadl tu stanici.

        To je proste komedie a nemužu to brat važne když se AI takhle chova *9*
      • Neni to jen reskin,nicmene vzhledem k tomu ze jde o jiz sesty+ dil,tak je tam tech novinek zoufale,zoufale,zoufale malo. Divim se ze ty leta stale stejneho zakladu se neodrazi v recenzich. U jinych her je stale stejny zaklad vytykan jiz pri druhem dilu a tady? To hodnoceni hry pasuje pro lidi co Civ nikdy nehrali. Zbytek si podle me muze klidne dva,tri body odecist. Ta serie potrebuje nejakou revoluci. Kdyz budu chtit hrat porad to same,sahnu po starsich dilech. Grafika u tehle serie temer nestarne.
        A jiz od druheho dilu(nebo tretiho?) mi tam chybi najeky graficky nahled na mesto. Ano,neni to dulezite,ale bylo to prijmene a malickosti delaji velke hry.
        • rozlisuj recenzie a PR clanky. toto patri skor k PR.
        • taky zaleží kdo recenzuje, smejki se napr. k civce stavi dost kriticky, delal tu recenze tuším na nejaky datadisk
          • Smejki hodnotí vše dost kriticky.. *7*
  • Jak je to s AI? Porad je to artificial idiocy, nebo na tom konecne zapracovali?
    • nevim, ale soude podle obtiznosti, kdy hard uz zacina cheatovat, proste reší obtiznost hry tak že pridava AI bonusy
  • Prave na to hledim ze to vypada jako mod.Sem zvedavej kdy vyjdou k tomuhle dlc balicky za 500 kc jeden.Vlastnim civ 5 bez dlc a muzu rict zlata civ4 a mody.Zajimava diskuze na steamu jak lidem tadle hra pada grafika neni podporovana a ze to vypada jako indie hra
    • S grafikou mám taky problém. Hru jsem si uložil a už nejsem schopen ji zpět regulérně naloadovat. Mapa je modrofialová, nezobrazují se obrázky velitelů apod. Zatím beru tuto civ jako velký propadák a podvod na zákazníka. Pochopil bych kdyby nebyli doladěny některé drobnosti, ale tohle je základ. To je důvod proč radši kupuji hry na konzole než na pc. Bohužel strategie se moc na konzolích hrát nedají.
  • Total Bisquit confirmed: je to mod do Civ V, nevyplatí se kupovat za plnou cenu
  • quill18 už dela letsplaye, taky marbozir ale ten ma otravnej hlas
    • TotalBiscuit uz delal svoje WTF is Civilization Beyond Earth, vse tam paradne rozebira takze tem co umi anglicky doporucuju jeho video...
  • Z intra me prijemne mrazilo na zadech, to jsem u hry uz dlouho nepocitil. Ani Alien Isolation, ale tam mrazi behem hry *1* Jsou v tom asi i obavy, ale podle recenze to vypada dobre.
    - system boju ala Civ5 mi naopak velmi vyhovuje, ten nesmysl v Civ4, kdy jsem na jednom policku mel hafo jednotek byl podivny a clovek byl nucen daleko mene taktizovat, aby neprisel o cenne jednotky.
    - nektere veci popisovane z diplomacie jsou uz i v Civ5 jako napr. kdyz skoupite uzemi kousek od souperova mesta, tak se ozvou apod., tak snad to pokrocilo dal.
    Takze uvidime, snad recenzent nekecal *5*
    Hlavne jsem zvedavy na MP, jakou variabilitu nam poskytne ten zmeneny technologicky strom resp. pavucina.
    • KIMCID
      jo boži hlavně ta reklama na auto *7*
  • Na 30 fps vcelku hladny program.
  • uz sa tesim ako to za 3 roky o vianocnej akcii kupim.
  • zajímalo by mne jake tam jsou pokročile valečne technologie, jestli tam je atomovka nebo prišli s nečim novym a originalnim.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit