Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No nevim teda jak se v tom mám viznat *1*
    Celá recenze plná spousti negativů a možná jednoho až dvou pozitiv a nakonec si to odnáší docela slušných 7 bodů. Bože jasně, že třeba nějaká pozitiva ještě naklaní hodnocení k lepším číslům, ale jak může někdo naplnit recenzi skoro samou kritikou a pak takhle rozhazovat body.
    Opravdu teď fakt nevim jestli náhodou číselný hodnocení a recenzy nedělaj dva různý lidi *1*
    • smejki
      směrodatný je text ideálně v kombinaci s preview, na které odkazuje. 7/10 jsem dal, protože:
      - náboženství funguje skvěle, jen mi chybí jedna funkcionalita, jejíž absence trochu dupe po logice. to ale neznamená, že je to špatně. Pouze to vede k nepředpokládatelným komplikacím.
      - špionistika funguje, ale není to nic extra, přestože být mohlo
      - Civ5 má u mě 6/10 (hlavně za diplomacii a AI) přitom s datadiskem je hra výrazně lepčejší
      - Ačkoliv lepčejší, většina dva roky starých a zásadních chyb zůstává a pár nových přibylo
      - jsem si přečet "Jak hodnotíme", kde u 7 stojí "Hra ocejchovaná sedmičkou bude zajímat především fanoušky daného žánru, kteří ji pro jiné kvality odpustí drobné a možná i nějakou tu větší chybku, která by pro širší spektrum hráčů byla hůře akceptovatelná. Pořád se však jedná o kvalitní titul, u něhož pozitivní aspekty viditelně převažují nad negativy." a to na Civ5 v kombinaci s G&K sedí.

      i tu šestku bych tomu dal, ale to bych musel civ5 suspendovat na pětečku a ta nesedí. Navíc když jde o datadisk, předpokládám, že si jej kupují lidé, kteří základní hru mají a znají a tedy jim nemusím popisovat, co je na základu super.
      • Jo já tě chápu proč jsi dal 7, ale v recenzy se zmiňuješ jen o samích negativech takže pro většinu lidí docela matoucí dokonce tady v tom malém textu si to dokázal popsat o dost lépe než v samotné recenzi. Jistě dáš tam nějakej odkaz na nějakou preview, ale recenze by měla postihnout každý aspekt hry s klady a zápory samo o sobě pro přípat, že by šla v tištěné podobě nebo by ji dostal někdo prostě jen zkopčenou, i když ten elektronický věk dost pokřivuje i novinářskou činost *1* .
        Prostě jako někdo kdo četl jen tu recenzy bych prostě nechápal proč hře dáváš tolik bodů když si ji v recenzy vlastně dosti zdrbnul.
        Zkus se příště při psaní té spousty negativ více zaměřit i na to dobré co si v tom našel.
        I když vím, že všichni recenzenti mají jedno pravidlo :*1* - Ž e i když je daná věc skvělá a přelomová tak je stejně snažší a pro čtenáře zábavnější( lepší), když se zaměříme jen na ty věci, které tomu pořád ještě chybý.
        • Naprostej souhlas s timhle. Absolutne nechapu jak nekdo muze napsat ze je to datadisk na spatnou hru, co ma prohnilej zaklad a jeste k tomu rict ze cena neodpovida hodnote(navic kdyz to stoji jen 400) a pak dat 7 z 10. Po takovym hnoji co je v recenzi bych cekal maximalne 4/10.
          • smejki
            "špatný je synonymem pro dílo, ve kterém dobře funguje jen polovina důležitých prvků a jehož potenciál zůstal přes bohatou historii nenaplněn."

            civ5 není hra, co má prohnilý základ. sama civ5 je prohnilým a neoddělitelným základem tohoto datadisku. civ5 sama má ale základ (rozuměj koncept) dobrý, provedení je z půle bídné. a možná jsem měl být specifičtější. speciálně pro tebe upravím ->

            "špatný je tentokrát synonymem pro dílo, které má skvělý koncept, ale ve kterém dobře funguje jen polovina důležitých prvků a jehož potenciál zůstal přes bohatou historii nenaplněn."

            přijde mi to nyní zbytečně redundantní, ale budiž, snad to vnese trochu světla. a cena je 29,99€, českou distribuci jsem pominul a to je chyba, to uznávám. Holt zlozvyk, kterého se propříště posnažím vyvarovat, když se pasuju do role nákupčího rádce. *3*
            • To je marný ten to nepochopý furt obhajuje samotnou hru a nedochází mu že kritizujem to jak tu hru popsal *1*
              Nebo to záměrně ignoruje ostatně jako všichni *7*
  • A jak je to s AI v porovnani s puvodni Civ 5? Tam totiz zadna neni a AI vyhlasuje vlasku furt dokola jak i d i o t. Vyhlasi valku, dostane na drzku, uzavre mir s tim, ze mi da i svoje kalhoty a za par tahu zase s zase. A to stane v okamziku, kdy mate jen milimetr spolecne hranice... P.S. Tiscali, jdete uz z tou cenzurou nekam, stejne tam kazdy to slovo napise s mezerami.
    • smejki
      ne, že bych tohle přesně popisoval v recenzi, ale myslel jsem, že ze sekce o AI plyne, že je to celé furt na prd. je to nemlich stejné. Montezuma mi vyhlásil válku pětkrát a nikdy neměl větší úspěch než jednu dvě zabité jednotky, zatímco přicházel o jedno město za druhým a svoje jednotky pasoval do roje krmiva pro (dělo)střelectvo. Po prohrané válce byl FRIENDLY, za pár tahů bezdůvodně denuncoval a v mžiku se "do mě pustil" znova.
      • Dik, mne slo spis o stupen toho naprd :-) Je to skoda, ta diplomaticka AI mi na petce vadila ze vseho nejvic.
  • Tak v zasade musim souhlasit, pouze jedna vec neni podle me az tak jednoznacna a sice inteligence AI. Pokud clovek hraje na urovne kolem stredu, tak je pravda, ze nejvetsi obavu musi mit tak na zacatku z barbaru. Ja jsem nyni zkusil hru na posledni dve urovne a tam je to zcela jina kava. Kdyz pominu temer nemoznost srovnat technologicky rozvoj s AI(zde se spioni opravdu maji co otacet), tak pocitac je schopen i prekvapivych uderu - zvlaste kombinaci leteckeho a namorniho, kterymi behem jednoho tahu zabere pobrezni mesto/a. Je pravda, ze pozemni jednotky stale ponekud natvrdle, ale jakmile maji vzdusnou ci namorni podporu, tak je mnohdy treba se hodne ohanet....:)
    • smejki
      To je pravda. Nicméně, já hraju na normal (Prince) případně ještě o jenu výš, když si vezmu nějakou OP civilizaci. Osobně nesnáším, když je vyšší obtížnost jen o tom, že jsi oproti AI hendikepován. O ničem jiném bohužel Civilizace není. Jó, když tě násobně přečíslí, tak umí válcovat, ale při přečíslení malém, nebo při rovných silách a na stejné technologické úrovni dostane vždycky na<>prdel (pokud hráč není úplný vocas). I tak by ale AI trpěla popsanými problémy z klobúku vytažených stealth atacků přes půl mapy a dalšími lapsy.
      • tak ono to je problem strasne vela inych strategii.. Veterani si isto spomenu na Ascendancy (pre mna srdcovka). Hra mala strasne velky potencial, nadhernu hudbu dokonca vysiel na nu AI patch ale stale to bolo, ze ked sa to uz clovek naucil hrat, mal vyskumane vsetky technologie kym protivnici mali len polovicu stromu a rozmasiroval aj 7 superov naraz po vesmire. O diplomacii to bolo tiez ako hod kockou...Som zvedavy, logic factory sa kasaju ascendancy 2 .. uvidime co z toho bude nakoniec.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit