Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Celkem mne překvapuje, že se zatím nikdo nepozastavil nad tím, že lučištníci mají větší dostřel než moderní tanky a stejný dostřel jako dalekonosné dělostřelectvo (což je nejočividnější nesmysl z jinak vychvalovaného systému bojů, ale pouze jeden z mnoha).

    Také mi osobně dost vadí ta komixově-kreslená grafika ikonek. Vůbec se do tohoto typu hry nehodí.

    Co se týče ideologií, tak se jedná o dobrý nápad, ale celkem odfláknuté provedení - např. autokracii nevyužije takřka nikdo, protože je k dispozici až v industriálním věku a pokud si odemknete Liberty nebo Freedom, které jsou k dispozici dřív, tak se vám znepřístupní. Ale například komunismus (Order) se s Liberty ani Freedom nevylučuje. Zde bych čekal víc rozhodování, větší propojenost a vzájemnou exkluzivitu "buď A nebo B" (např. Autokracie zablokuje Liberty, Freedom zablokuje Order, Tradition zablokuje Commerce ap.) a ne, že jedna ideologie (autocracy) je šikanovaná a zbytek lze mít libovolně nakombinován.
    • Jo a jeste mne ted napada, ze satelity nezobrazi celou planetu, takze i v roce 2050 vidite z planety jen kousek, pokud teda nejste silenci a vsude neposilate pruzkumniky. A neco jako vymena map s ostatnimi narody? Nenechte se vysmat!
    • No ten dostrel uz je takova tresnicka na dortu. Moderni pesak ma mensi dostrel nez staroveky lucistnik. Navic ten lucistnik je schopny poskodit tank!! Ale to je asi takova logika, jako ze nejdou zbourat/prodat jiz postavene budovy... Tech veci je spousta, daval jsem tu odkaz na civfanatisc, kde to sesumirovali a tusim i predali autorum. Jestli z toho neco bude, kdovi. Novy patch ma vylepsit diplomacii a trochu i AI. Snad tomu tak bude, ale problem je, ze to uz melo byt ve hre.
      • Dobre na pocteni je taky toto: http://www.garath.net/Sullla/Civ5/americanempire.html
        Je to od cloveka, ktery se podilel na vyvoji 4ky a je dost respektovany celou komunitou, byl na to taky odkaz na civfanatics. Btw jsem rad, ze tam nejsem jediny Cech ;)
  • Civ 5 je naprosto uzasna hra, a to ve vsech smerech. plne souhlasim s 9/10.
    hrajeme to ted ve trech v multilpayeru a koncivame vzdy kolem 3 hodiny ranni :)
  • Popravdě řečeno zatím lituji peněz, které jsem za to dal. Doufám, že se to alespoň trochu zlepší vydáním patchů a datadisků. Jen mě mrzí, že tato hra bude dobře hratelná, až do ní člověk nacpe další dva tři tisíce za datadisky. Trošku si myslím , že to byl i úmysl vvýrobce.
  • cz/sk skupina na steame:
    http://steamcommunity.com/groups/civ5czsk
  • Eh ... tohle měla být recenze ? Autore promiň, ale tohle bych si netroufnul dát ani na nějaký blog.

    Jinak k Civ V - mě, jako velkého fandu Civilizace, který strávil měsíce u všech dílu, pátý díl velmi zklamal. Boj dobrý, velké plus. Ale zbytek ?
    Globální štěstí ? Co to je za nesmysl ? Když v jednom městě postavím koloseum, tak určitě obyvatelé města na druhé stráně kontinentu z toho odvázaní nebudou.
    Náboženství ... to bylo vlastně v historii lidstva úplně nepodstatné ... teda asi si to Fireaxis myslí.
    Diplomacie ... šíleně zkrouhnutá.
    Propojovímé surovin s městy není ? To se to musí krásně tahat natežené železo zkrz husté džungle, když tam není cesta.
    Civilizace V je pro mě velikým zklamáním, veze se na vlně zjednodušování, nabídnout hru co největšímu počtu hráčů (a vytřískat tak víc peněz). Náboženství, ekonomika a diplomacie ustoupila stranou vojenství a už se nedá pořádně hrát jako mírumilovný národ bez jakýchkoliv konfliktů.
    Za mě hodnocení tak max. 4/10 *10*
  • Hmm, ja asi hraju jinou hru. AI je TUPA az to boli. I pri peti as sestinasobne prevaze neni schopna prorazit moji obranu. Strategie porad stejna, nechat je rozbit o obranu a pak obsazovat jedno mesto za druhym. Invaze po mori? Dobry napad, az na to, ze AI posle sve jednotky primo pred moje bitevni lode a torpedoborce. Navic diky systemu 1 UPT AI ani neumi poradne presouvat sve jednotky. Sakra AI si ani neumi spocitat, ze kdyz nekam posle jednotku, tak ji v pristim tahu sejmou moje katapulty/dela i kdyz je musi videt. Diplomacie? Co to? To ve hre je? AI se na vas nastve, nekdo jiny ji dobije, vy ji za 2000 let po te osvobodite a hadejte co? Porad jsou na vas nastvani, protoze jste se pred 2000 lety nepohodli! To si nekdo dela srandu. Nebo pozadate AI o pakt spoluprace, posle vas do pryc a v dalsim tahu Dobry den, nechteli byste uzavrit pakt spoluprace? Ee, wtf? Dalsi "vychytavka" globalni happines. Opet nejvetsi blbost. Jaky vliv asi bude mit na moralku lidi v Praze otevreni noveho divadla v Ostrave? Ano, nulovou. Ale ne, tady jsou vsichni v risi stastni, ze jste v prdelakove na druhem konci rise postavili divadlo. Ruku v ruce s tim jde dobyvani mest. Kdyz v nem date loutkovou vladu, tupa AI stavi budovy jako kasarna, ktere jsou vam k nicemu a jen uziraji z rozpoctu. Kdyz je anektujete, jsou z toho vsichni na prasky nez za 40+ tahu postavite soud. A soud je jedina budova, co se neda koupit. V relau tak vsichni hraci mesto proste zbouraji. Zabiti tisicu nevinnych lidi evidentne vasim obyvatelum nevadi. A kdyz uz je rec o budovach, maji tak smesne bonusy v porovnani s tim, co stoji, ze 90% z nich nikdy nepostavite, jinak se zruinujete. Prikladem jsou kasarna, sypky a dalsi. Na co kasarna, kdyz jednotky temer neumiraji, takze se vycvici samy? Na co sypky, kdyz musite OMEZOVAT rust mest, jinak mate celou populaci nestastnou a na prasky? Doporucuji si precist http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=384268 Bylo to prevzato i na oficialni fora Civ 5. Zkratka Civ 5 se totalne nepovedla. Od odflaknuteho testingu, pres bugy po nesmyslne zmeny v konceptu. Ode mne tak 5/10.
    • nic nema na master of orion 2....jinak k civ 5 mam jí legalne a bavila me jen asi tyden....dobre utraceny penize :d ale soudil sem podle dema kdyz sem kupoval njn mel sem si radis stahnout piratskou verzi a zkusit ji alespon bych si nekupoval takovou hru snad tam teda bude s patchem ten hot seat !
    • mainstream zabil zase jednu hru, hlavně mě fascinuje jak dlouho trvá jeden tah navíc, když mapa je prťavá, co se počítá jinýho než AI, který stojí za houby..
      • Protoze AI misto vice jednotek v jednom stacku pocita pohyb vsech jednotek zvlast. Navic je presouva PORAD i kdyz se nic nedeje. Moje jednotky sedi na hranicich a AI je furt presouva sem tam a v dalsim tahu zase tam a sem :-(
    • s většinou musím soulasit, oproti předchozím dílům je to opravdu ořez jako *12* těžko říct jestli je dobré srovnávat pětku s předchozím dílem, je to stejné jako v autě, každá třída má své plusy a mínusy, řekl bych, že tento díl bude spoléhat právě na datadisky, představte si, kdyby udělali nadupanou hru a co pak dál, dalších x let čekání na šesté pokračování ? Mě hra zaujala svou lehkostí, hodně věcí postrádám, ale určo ji nezkoumám do detailů, po práci zasednu a bez většího myšlení mohu hrát, to mi vyhovuje *1* myslím, že postupně datadisky doplní co tam momentálně není. Zatím je to prostě pokračování, u kterého jsem zvědav, co bude na konci páté řady *3* Doufám, že šestka bude a že Civilizace neskončí ! Ode mne má hra řekněme 7/10
    • Já si nemůžu pomoc, ale mě to stejně baví :)

      BTW zjistil jsem, že je lepší hrát na vyšší obtížnosti, než jsem byl zvyklej.
    • Žádný profesionální recenzent by to nenapsal líp. Je vidět, že umíš přemýšlet. Bod.
  • Nevite nekdo zda bude k dispozici i cestina ? jelikoz ma ang. neni idealni a hru bych si bez toho vubec neuzil diky za info.
    • Tak angličtina tam moc není ... jen You can adopt new policy / Choose production / Next Turn :) ostatní věci tam číst je zbytečnost, potřebuješ tam jen peníze a ty získáš postavením marketu, burzy a banky ... a v sociálních politikách si vybereš, aby tě jednotky stáli menší částku na údržbě ... docela mě zarazilo, jaké hlouposti se v manuálu píší, ale že bude jednotka stát tolik a tolik (krom spotřeby zdrojů) tam není ani čarka.
  • Od kdy pri Zlatem veku mesto roste rychleji?
    • Mas bonus jak ke zlatu, tak k produkci: tzn - ve mestech se vyrabi rychleji :P
  • Myslím, že se můžu nazvat klasickým hard-core hráčem. U Civ I jsem strávil dětství a všechny následující díly jsem také hrál dost intenzivně.

    Civ V jsem si koupil, ikdyž jsem četl v zahraničních recenzích dost kritiky. A říkám Vám, dejte na vlastní zkušenost a na zkušenosti ostatních hráčů.

    Pátá Civka je jiná, v některých věcech zjednodušená, ale IMHO geniální.

    Například zjednodušená diplomacie - ano, nemáte tolik informací o soupeřích, ano, nevidíte Montezumovi do hlavy (+4 za stejné náboženství, -2 za neposkytnutí pomoci, -2 za obchodování se soupeřem.... atd.), ale myslím, že tyhle všechny parametry ve hře jsou, jen nejsou přímo vidět. AI se mstí, plánuje a reaguje na Vaše činy. Když jsem nebojácně expandoval svou říši mezi Aztéky a Askie a zabral nejůrodnější místa dvěma městy, tak o pár tahů později mě Azték od těchto měst odříznul svým městem a o pár dalších tahů se spojil s Askií na jihu a vyhlásil mi válku.

    Slabá AI vás obdivuje a prosí o pomoc... silná AI vám vyhrožuje a vysmívá se vám :) ...
    • a v dalším patchi prej rozšíří diplomacii ;-) ta mi tam přijde celkem naprd oproti pžředchozím dílům :-( Jinak hra perfektní
  • ako nieco mi ale nedochadza, ako ponuka "hexagonalni" mapa viac moznosti pre pohyb oproti povodnej mape rozdelenej na stvorce?
    • no mne to tiez nejde do hlavy, ved zo stvorca sa mozes pohnut 4 smermi priamo a 4 smermi diagonalne.... ale na hexagonalnej mape mozes ist len smermi 6timi.... cize 6 je zrejme viac ako 8 :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit