Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Snidam, popijim kavu a nemuzu se nesmat. Staci precist prvni desitku prispevku a lepsi zavrit stranku. Po takovych ohlasech jeden aby se bal hru si poridit. Nimene pro ostatni, kteri o hre uvazuji. Doporucuji jeji porizeni. Hazet hru do odpadu kvuli vyrazu postav? Ja mam teda dost prace s titulky, takze me to nijak nerusi a i kdyby, ta hra je perfektni (ne dokonala). Je o prozitku, o mem prozitku (ne o prozitku u vyrazu tvare okoli) a z toho me pousmivajici Cora rozhodne nevytrhne. Kdyz opomenu ten vyraz, po nejakych odehranych 45h jsem zaznamenala zatim jediny bug (ktery opravi nasledny patch). O technickem propadaku tedy nemuze byt rec (verze pro ps4, vlastnim i pc verzi). Zdejsi diskuze je pomerne nevyznamna s ohledem na zpusob kritiky. Ja od hry ocekavam zabavnost a toho se mi dostava. Na realnou mimiku se muzu podivat do zrcadla. Podobne chyby, nedodelky (rikejte si tomu po svem) prechazim s usmevem, protoze vsechno ostatni pro me hra splnuje. Nerikam ze mi to uplne nevadi, ale nebudu si tim kazit hru. Adekvatni vyrazy k situaci by byly jen prijemny bonus (imho kdyz se na ty vyrazy soustredim, i tak me z prozitku nerusi). Mluvit tedy o amaterismu neni na miste. Amater jsem ja, pustte me k te technologii a vyleze teprve ten pravy "odpad" resp nevyleze nic. Snizte hre znamku ve vasem osobnim hodnoceni, ale nemluvte o odpadu kterym neni. Trochu korektni kritiky by neuskodilo. Priklad: hrozne mi vadi ten vyraz ve tvarich, pro me neprekonatelna chyba, kvuli ktery si to nezahraju, skoda. Tecka. Ok. Kazdy ma na to pravo. Velmi prestrelene uz ale pusobi "hru jsem nehral, hrat nebudu, ksicht me rusi, je to odpad stoleti. Hmm ktera varianta zni korektneji? Nastvany byt muzete (leda tak na sebe). Protoze se pripravite o poradny kus zabavy, kterou ve hre hledam ja osobne nejvic. Ale to uz je rozhodnuti kazdeho z nas. (Stejne si myslim ze 90% kritiku hru potaji hraje nebo hrat bude). Tak a vzhuru zpet do Andromedy. Kafe dopito.
    • Virgi
      Silvajs: neberu ti tvůj názor, chápu, hra se ti líbí. Ale vykašli se na ten výchovný tón, tady na to není nikdo zvědavý. to aplikuj na své rodinné příslušníky, sorry mami *3*
    • Což o to, ksichty a animace, to jsou detaily, který by samy o sobě nikdo moc neřešil. Jenže jsou to symptomy závažnějšího problému - ta hra je prostě nedopečená. A smutný na tom je, že všechny ty otravný drobnosti jsou něco, co ve hře vůbec nemuselo bejt, kdyby strávila o jeden blbej měsíc delší čas ve vývoji. To by byl takovej problém otevírat i zavírat mapu Mkem? Jasně, že nebyl. Bylo by těžký moct parťákům zadat kterou schopnost a kdy maj použít? Vzhledem k tomu, že to šlo před deseti lety, tak asi ne. A jasně, jednotlivě jsou to nepodstatný maličkosti, ale nasčítaj se a člověka nasíraj sice po troškách, ale konstantně.
      Ponecham stranou, že dialogy a postavy mi připadaj dost nudný a klišovitý, za to si můžu sám. Neměl jsem tejden před vydánim Andromedy hrát Torment, kterej je v týhle oblasti trošku jiná liga.

      Ale jak už jsem několikrát řek, problém neni v tom, že by Andromeda byla špatná hra. Ona je to ve skutečnosti hra dost dobrá. Ale to mi od nástupce jedný z nejlepších videoherních trilogií všech dob ani zdaleka nestačí. Sorryjako.
    • Bohužel to co sem viděl na gameplay záznamech spíš ukazuje, že to odpad vskutku bude a to že na tom dělali politicky korektní droni tomu moc nepomáhá.
      • aha "odpad" https://www.youtube.com/watch?v=lptcmV6k_u4
        Kontroverzní možná a skutečná 7/10 ano ale žádnej odpad to není.
    • Tak ale ono lidem nevadí jen animace, ne? To je jen taková třešnička na dortu do které se nejlíp kope přes posměšná videa a meme (ono se blbě dělá meme na téma kvalita příběhu). Ale lidi hlavně odrazují MMO rindovací questy a mrzká kvalita scénáře?
    • jamar28
      To máš docela štěstí, že se ti tam vyskytl jen jeden bug. Já mám neustálé problémy. Občas nejde zapnout skener (respektive zapne se, ale okamžitě zas vypne), postava se místy zasekává, třeba po doskoku, prostě se pak postaví, trhá nohama, ale nehýbe se, místy se objevují neviditelné překážky, přes které je sice vidět, ale nejde přes ně střílet, když chci v Nomadu někoho přejet, tak to dělá psí kusy (zasekne se o obyčejného vojáka, případně přejede pavouka, ale nic mu to neudělá atd.).

      A jinak co říkáš na prostředí? Nepřijde ti zbytečně přeplněné (všude základna, všude naleziště, všude někdo přistává, bojuje) na úkor kvality? Je ho sice hodně, ale většinou nezajímavé? A to samé s postavami, mnoha questy atp.? Podle mě by udělali lépe, kdyby toho udělali méně, ale dali tomu víc péče. A nebo na galaktickou mapu? Nepřijde ti to ukrutně zdlouhavé?

      Ale jako odpad to fakt není, to se zas musím hry zastat, že takový hejt, jaký tu někteří předvádí (katastrofa, tragédie) mi nepřijde adekvátní. Je to rozsáhlé příběhové sci-fi RPG s několika otevřenými světy - kolik takových her existuje? Planety vypadají nádherně, průzkum taky baví (ten pocit, co měl člověk u jedničky, se vrátil, jen to na planetách moc žije, méně je někdy více), easter eggy a odkazy na trilogii zahřejí u srdce, v tom balastu se pár zajímavých postav a questů najde (rozhodně to není tak, že by tam byli POUZE questy "přines, zastřel, oskenuj") a ať si říká kdo chce co chce, Ryderovic famílie mi přijde nadmíru sympatická (byť místy infantilní, to je bohužel pravda, ale holt jim je asi 22 let no), včetně Sary (která mimochodem vypadá jako úplně normální ženská a já osobně jsem rád, že neměli potřebu tam nacpat nějakou sexbombu).
      • Tak to je celkem peklo. Já nevím jak je to možné, že někomu to tak hapruje a někdo má bug jednou za čas. Já hraju na PS4 Pro. Ty co ? PC? Xbox ? Prostředí... no jako je celkem je tam toho mrtě, zase nadruhou stranu jsem si snažil představit, že s nomadem jedu třeba 4 min a nic nepotkám. Jasně asi by to byla víc realita(vlastně realita by byla jezdit x hodin a nic nepotkat), ale ... chápeš na hraní mám tak tu hoďku denně. Takže z toho nechci 25 jezdit prázdnou krajinou :-) Kdybych to měl nějak odseknout řeknu tolik. Ty buggy by měl setsakra rychle opravit. Já tím netrpím, ale chápu že kdo jo tak to pěkně s... přece jen je to hra za mastný peníz. Ale zbytek záleží jaký je člověk hráč. HC který řeší každý detail a logiku daného universa asi bude šílet z questu typu: "Jé ty seš Pathfinder, vím že zachranujš celou Adromedu, ale prosimtě kdyby se ti chtělo, támhle za rohem hlídají Remenanti 10 jablek, můžeš mi je přinést ? Potřebuju je na vývoj nového jablečného džusu který bude chutnat i Kettům" :-D A pro všechny HC, kteří by to chtěli koupit tohodle je tam fakt dost. A nic proti tomu že to někoho s... taky sem kdysi býval HC. Jenže když si cassual, máš x jiných koníčků a povinností a máš hoďku denně na to si trochen vyčistit hlavu a máš rád sci fi a ufouny atd... prostě to neřešíš.Tohle není hra, která posbírá 1000 ocenění a všechny rozbije. Je to něco jako dobrý seriál, odpočineš si u toho, hodíš se do klidu a v momentě kdy to vypneš do 10ti min je ti to jedno. Ty doby kdy sem šel spát v 5 ráno a vstával v 7 do školy, tam se dospal a zase mohl pařit... no díky bohu to už pryč *5*
        • jamar28
          Hraju na PC.Co se toho času týče - právě bych tipoval, že lidi jako ty to bude štvát naopak ještě víc. *1* Protože všude tě někdo zastavuje a střílí na tebe a tak. Otázka je, co je lepší? Jet hodinu a během té doby narazit na 5 generických nepřátelských táborů, 2 nezajímavá naleziště a zažít 3 přepady, nebo je lepší jet hodinu a během té doby narazit třeba jen na 3 lokace/události, zato ale na takové, do kterých byl investován čas a snaha? Já bych dal přednost té kvalitě nad kvantitou. A právě pokud máš na hraní méně času, tak máš taky lepší mít toho třebas méně (protože jestli hraješ fakt hodinu denně, dokončíš to tak za 2-3 měsíce), ale zato propracovanější a zapamatovatelnější. Ne?
    • Ty jo no konečně někdo. Hraju na PS4. Tak jak říkáš. Není to dokonalá hra. Třeba třízení questů nebo že do mapy musíš přes dvě tlačítka. A ano animace obličejů jsou - no pro mě a přítulu která se někdy dívá když hraju spíš zdroj srandy. Jo nějaký bug sem zaznamenal frame rate spadne na pár sekund tak jednou za 3 - 4 hoďky hraní. Ale to všechno vem čert. Me to prostě baví. Souboje sou super. Některé questy nuda, některé fajn a nej sou ty kdy nic nečekáš na na konci se potkáš s architektem ( kdo hraje ví :-D ) Když sem kupoval bylo to v rozpacích, že podporuju něco co se mi nebude líbit, ale není to tak. Jestli bude další andromeda myslím, že už bude líp chycená. Největší kletba té hry je ten nápis před... MASS EFFECT. Jasně ME 1,2,3 dohráno několikrát. Ryder není Sherpard. No a co? Já mám rád Hamburger i Svíčkovou. Obojí je hovězí ale každá jinak upravená. Takže pohoda vím, že mě teď sežehne plamen hate, ale až přijdu po tréningu domů. Nakopnu svoji PS4 usadím se do vladko-křesla tak na to rychle zapomenu :-D
      • jamar28
        Já bych jim dal tak trojku. Ujali se toho nováčkové (což byla chyba), nějak se s tím poprali a jestli si vezmou poučení, další díl by mohl být mnohem lepší.
    • Hru bych nikomu rozhodně nedoporučil, ale osobně mě moc baví a souhlasím.
      Není to skvělá hra, ale baví mě a o to jde.
      Obecně to, co mě nejvíc štve je prostě celková nedotaženost a naprosto očividná skutečnost, že to prostě nestihli a celkově mě děsí, že tak je to dneska skoro u všech AAA her.
      Holt za vším hledej prašule..
    • tohle by mělo být trestný, ty chybějící odstavce
  • Luckiller
    Ze scénaristy, co zesmolil konec trojky a znepřátelil si tak půlku internetu pověřili napsáním célého ME:A. A tou programátorkou je cosplayerka co před tím udělali jediné video s názvem "Nenávidím bílé muže" a jejíž jeidné kvality se nacházejí mezi krkem a pupkem. Drop the mike *5*
  • U her od EA uplaťnuji stejnou politiku jako u her od Ubisoftu....raději knihu!
  • Hru jsem si koupil jen kvůli mulťáku a ten je povedenej. Ostatně celá ta bojová část je perfektní.
    Ale říkal jsem si že se zkusím do SP podívat abych to viděl na vlastní oči.
    A nevím teda jestli jsou horší ty animace a nebo ta korektnost. Aby se nikoho nedotkli tak se snaží nacpat každou rasu už do úvodu hry a působí to směšně. A teď nemluvím o Kroganech a tak podobně. V kombinaci s tím že jsou lidi dost ošklivý to způsobuje, že chodíte po základně a držíte si peněženku.
    A pár vteřin mě trvalo než jsem pochopil že na mě v jedné scéně mluví krogan/žena - ten hlas je síla.

    No a ty animace... na začátku je q kde řešíte kdo udělal sabotáž. Podle mě jsou podezřelý všichni protože když s někým mluvím tak se podivně klepe a má skelnej pohled upřenej někam k mléčný dráze. Radši se soustředím jen na titulky.

    A ještě musím zmínit dialogy, kde když dáte "citovou" možnost tak z něho vypadne tak infantilní žvejk že pokud to je jediná naděje tak máte chuť se rovnou zapíchnout. Strašnej ufňukánek.
    Slyšet jednu tu větu krogan, tak s váma celá rasa nepromluví do konce hry.
    Ale mulťák je na pohodu.
    • jamar28
      Jak jako aby se nikoho nedotkli? To se snad už najdou tací, co měli comingout a zjistili, že jsou krogany uvězněnými v tělech lidí nebo co? *1*

      Ale vážně - o jaké korektnosti mluvíš? Že tam dali kroganky? Ty jsou v ME už od druhého dílu. Tady furt vidím něco o tom, jak je to určené pro SJW, ale zatím jsem neslyšel jediný konkrétní příklad.
      • Ta kroganka má akorát hlas jako taková milá tetka. Bys neřekl že to vyjde z tak mohutnýho těla.

        A ta korektnost? Nehraješ to 30 minut a už tam potkáš bělocha, hispánce, černocha, japonce, mulatku, něco co vypadá buď jako arijec a nebo ze skandinávie a inda. A se všema mluvíš, né že tam jenom někde stojí. Šílená přehlídka.
        • jamar28
          A ve trojce měla ta kroganka hlas nějak výrazně odlišný? Jediný hlas, který mě štve, je hlas salarianek, ten neodpovídá předloze.

          A tohle považovat za korektnost...Proč? No tak tam nejsou jen samí běloši. No a? A jakmile tam je pár nebělochů, tak to má hned být multikulti propaganda? To přece není žádná korektnost, pol. korektnost by byla třeba to, kdyby každý běloch v té hře byl gauner a každý černoch andílek. A nebo se tam tlačily nějaké jednostranné liberálně levičácké názory. A to tam není. Btw mnohé z těch postav vypadají tak, jako žádná rasa nebo etnikum na světě, prostě neexistující anatomie, barvy, proporce atp. Takže řada z nich možná měla být běloši, ale holt když to dělají nováčci... *1*
          • Schválně jsem ještě předtím kouknul na video a měla hlas uvěřitelnej. Tahle nemá.
            Mě rozhodně nejde o to aby tam byli samí běloši, ale tady se nemůžeš ubránit dojmu že ti je ukazujou jak opice "hele koho tady ještě máme". To se nedá popsat. To bys musel vidět.
            Tu korektnost myslím tak že Zaklínač taky čelil kritice za to že tam nejsou černoši.

            Ale možná mě to jenom tak připadlo. Ze začátku je tam dost mluvení a tak pozoruješ ty charaktery jak se klepou jak kdyby se držely fáze, v xichtech mimiku že čekáš kdy praskne a vyleze vetřelec a to nahlodává soustředění na děj a ty přemýšlíš proč na misi do jiné galaxie poslali zrovna chovance Jedličkova ústavu.
            • Černochy do Zaklínače dodali v Srdcích z kamene... politická korektnost je mocná síla.
            • jamar28
              Tak takový pocit jsem neměl ani chvilku. Andromeda Initiative otevírala dveře každému, přijde mi přirozené, že tam půjde Amík, Číňan, hispánec, whatever...Že spousta těch postav vypadá divně imho není nějaký propagandistický záměr, ale odfláknutá práce. Třeba bledý zrzek s afrem a rysy černocha, to prostě není snaha propagovat multikulturalismus nebo tak, to je prostě mizerně odvedená práce (kdoví, jestli tyhle postavy vůbec dělali manuálně). Ale chápu, že člověk může být v dnešním SJW světě trochu paranoidní. Naprosto to chápu, je to logická reakce na všechen ten pol. korektní balast ze západu. Ale nesmí se to přehoupnout v "politickou nekorektnost za každou cenu", třeba v každém černochovi vidět podporu multikulti atp. To bychom se vlastně vůbec nelišili od nich. *3*

              Taky jsem z toho měl trochu obavy, ale zatím jsem tam nezpozoroval vůbec nic takového.
  • To si tady nekdo plati omluvne clanky pro Andromedu? U AAA hru pro tady ten amaterizmus neni omluvy. Navic nezapomente, ze Bioware Montreal nema spolecneho s puvodnim Biowarem vubec nic, je to jako jabko a hruska, proste team amateru dostal na starost AAA hru zname serie a je to prus3r.
    Ti co to porad omlouvaji, ze sem tam par chyb prece neni zadna pohroma...ta hra je tragedie jako celek, a ano, taky me to sere jak to poku****i...
    • Btw jsem si misto Andromedy poridil Nier Automata a muzu rict, ze pro me jednoznacne zatim GOTY, silny pribeh, poradna rubacka, dokonaly soundtrack. Za vikend nahrano 34 hodin a porad to jede dal
  • A jak je možné, že třeba v Zaklínači s tím nebyl problém? Nebo Dragon Age Inq. ? Promiňte ale tohle zní jako snaha najít nějakou výmluvu.

    Sakra i Mass Effect 1 měl lepší nasvícení a živější obličeje než Adromeda.

    Jasně pochopil bych, kdyby byli špatné animace u nějakého side questu ale tyhle problémy začnou prakticky od první minuty hry a vlečou se skrz celý příběh. Ryderová vypadá často až, parod, retardovaně když se přiblble usmívá a koulí mrtvýma očima.

    Jasně hra má i svoje plusy ale sakra je to AAA titul od BIOWARE. Neměli by jsme čekat trochu víc a lepší kvalitu po pěti letech?
    • Myslím, že problém začal po tom, co je koupila EA a několik velkých jmén odešlo z BW.
  • Čert vem animace, ale co třeba obchodníci?
    Ryderová: Jak by tohle brnění vypadalo ve starorůžový? Obchodník: To nevím, ale můžete si ho u mě koupit, pak půjdete támhletou chodbou rovně, na konci doprava, po schodech nahoru, tři stanice tramvají, pak přes tu velkou halu a několik chodeb až do lodi, s tou musíte odletět někam pryč. A pak si můžete zkusit, jak to bude vypadat. Je to snadný.
    nebo
    Ryder: A co tahle brokovnice? Můžu jí vyzkoušet? Obchodník: To teda nemůžete, musíte si jí koupit, pak skočit do lodi, odletět do vedlejšího systému, přistát na čtvrtý planetě. Tam pak chvíli pobíhat, než najdete někoho, na koho si zastřílet. No a kdyby vám ta bouchačka nesedla, tak se vraťte, vrátím vám za ní ceny 10% zpátky.

    Někdo: Whoa, další vault, co budeme dělat?
    Ryder: To co vždycky, půjdeme chodbou, pak zmáčknem tlačítko, pif paf, půjdeme chodbou, zmáčknem tlačítko, pif paf, půjdeme chodbou, pak zmáčknem tlačítko, pif paf a hotovo.. A pak to buď oš*káme nebo oskenujem. Nebo obojí.

    Takže opravdu, čert vem animace. Ta hra je plná debilit a nesmyslů. V multiplayeru nejde úplně vypnout voice chat, tlačítka poskakují sem a tam. Uživatelský prostředí je přeplácaný a nepřehledný, chybějící tlačítka, myš invertnutá i na naprosto nevhodných místech, samy se odznačující nepřečtený položky už jenom při skrolování, podivný přechody mezi nabídkama přes několik úrovní menu. Místama aby se v tom prase vyznalo. Když se k tomu přidá opravdu bídná optimalizace (doporučené nastavení pro 1060 6GB je 1366*768 a nízké/off nastavení, haha, na čem to bych to jako měl hrát?) a spousta nudných stereotypů, vyleze z toho hra, která má sice spoustu věcí, ale ani jednu udělanou dobře. A ani náznak nějakýho nápadu, něčeho originálního. Což je ve výsledku neskutečně otravný.
    • Menu a interface celkove je opravdu peklo :-( At uz je to denik, codex apod....peklo v tom neco delat :-( Nekdo si tu v nejakem starsim clanku stezoval na mapu....otevre se M ale uz nejde zavrit...jen pres escape. Smal jsem se tomu, ale vzhledem k tomu, ze mapu oteviram casto, protoze ten compas je temer nepouzitelny, je zavirani mapy pres escape a prechod zpet do hry asi pres dve rozdilne menu opravdu na facku :D

      Animace a obliceje neresim, to se da prezit, byt Ryderova je fakt maso v nekterych scenach :D. Ale interface a nepreskocitelne prelety mezi planetamy a podobne me na tom fakt drazdi asi nejvic.
      • Drobný "life hack" - mapa (inventář, deník atd.) jde zavřít i přísně utajovanou klávesou TAB. A až se budeš rozčilovat, proč ti nejde upravit barva oblečení/brnění, tak barvu je potřeba potvrdit mezerníkem. Ale pšššt, je to přísně tajný. Tak tajný, že to ani do tý hry nedali.
        • Fakt? :D Jsem to ale trubka :D
          • Nejsi.. Tyhle klávesy tam nikde uvedený nejsou, to byly naprosto náhodný objevy..
        • jamar28
          A do Tempestu se dá z planety dostat i podržením klávesy T. *3*
          • A taky hned hbitě odstartuje do vesmíru, aby člověk mohl vzápětí natrénovat přistání na tom samém místě a přitom se musel dívat na minutu animací, i když si jenom chtěl přečíst email?
  • jamar28
    To je náhoda, že shánějí tolik nových lidí, nebo to nějak souvisí s Andromedou, co myslíte? *1*

    http://www.bioware.com/en/careers/?sf53391521=1
  • x_ander
    S přivřenýma očima bych i dokázal pochopit ten argument, že v rozsáhlé hře, kde se vyskytují stovky postav, není možné ukočírovat všechno a zajistit dokonalou mimiku všech postav, např. nějakých zapadlých vedlejších, které málokdo ve hře potká, jak je v článku uvedeno.

    Ale nebavíme se tady náhodou o tom, že většina postav, včetně těch hlavních - hráč a jeho parťáci - mají tu animaci dost šílenou?

    Jako já to nechci hejtovat, hru jsem nehrál. Ale jak původní trologii uznávám a považuju ji za jedny z nejlepších her, tak Andromeda mě zkrátka ničím nenalákala - mdlé trailery, recenze i hodnocení hráčů jen lehce nad průměrem. Animace obličejů je u mě to poslední, co by mě odradilo od koupě hry, ale výmluvy typu "málo času" jsou mimo. Jak je možné, že to u minulých Mass Effectů šlo bez problémů?
    • Ve skutecnosti nemusis tu hru ani hrat ani resit animace, staci se podivat na ty drzky, tohle kdyz ukazes detem ve skolce, tak utecou, protoze urcite nekde videly nejakej film se zombie pozirajicima lidi.
  • Pokaždé, když si čtu cokoliv ohledně tohoto...ehm, vybaví se mi tohle:
    https://www.youtube.com/watch?v=-pZekhEWCHg

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit