Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/abq7nMO_460sv.mp4
  • DX 12 budou pouze na Win 10, protože nutně potřebují Windows Display Driver Model (WDDM) 2.0, který nevyžaduje kernel-mode driver, což je právě součástí odstranění zpomalujících mezivrstev.
    Stávající verze WIN, podporují pouze WDDM 1.xx. Podpora DX 12 na stávajícíh WIN by pro MS znamenala spoustu práce a prostředků navíc, ze kterých by neplynul žádný zisk a naopak by snižoval motivaci uživatelů upgradovat.
    Postup Microsoftu je logický a jí bych na jejich místě volil stejný postup. Pokud někoho zajímají podrobnosti. viz např. http://diit.cz/clanek/directx-12-windows-8
    • Microshiti PR kecy.
  • co takhle zminit ze existuje nejake to api mantle ktere je hodne dal jak dx12 a nepotrebuje win 10 ?
    • Hodne dal v čem? Ze je vydanej? Jeho vysledky doted zas tak moc neoslnili a prakticky na nem neni co hrat... A sic nepotrebuje Win10, ale zase potrebuje ATI, zatimco DX12 je obojpohlavní. Tak v cem?
  • Mě by zajímalo na jak na Windowsech chce Microsoft do budoucna vydělávat když teď tvrdí, že už jiiné nebudou a W10 bude do smrti aktualizovat zdarma. Ty si budu dokupovat ovladače, nebo ještě hůř záplaty, jako questy v F2P hrách ?
    • conflig
      počkat něco my v prezentaci uniklo??

      Já to teda pochopil tak že stávající majtelé win 7,8 mají možnost do jednoho roku zadarmo updatovat na win 10 a ostatní si ho normálně koupí.. a proč by proboha už nikdy neměla vyjít nová verze win??
    • Spades
      Bude prodávat Windows podnikatelům, jako to dělali doteď. OS pro uživatele jim vynáší asi 10% výdělku. To radši utrží na Xboxu.
    • Myslím že jejich stratedie spočívá v marketplace něco jako appstore, kde budou prodávat software a pro 99% líných lidí co to nechcou hledat jinde
    • no ono zdarma to bude ale zrejmne tam bude lock na HW takze jakmile zmenite desku sup a koupit novou licenci, zatim co ted stacilo vyndat instalacni dvd....
    • konkretni odpoved neznam, ale staci pohled do historie a je hned jasny, ze ms dela zmeny jenom, kdyz se mu zda, ze malo rejzuje, takze to "zadarmo" nas nakonec vyjde pekne draho, to je jasny uz ted
  • Nekdo zaplesa, ze je upgrade zdarma, ale ony i veci zdarma mohou byt drahy. Ten upgrade nemusi byt snadny. Bude po nem fungovat veskery hw, sw a sluzby ktere pouzivam? Bude mi fungovat muj domaci cloud, vpn do firmy, ovladace, verejne sluzby typu google drive nebo drop box, specialni kom. klienti pro zvlastni hardware jako jsou domaci ridici jednotky, hudebni hardware a tak dale. Nikdy to nebylo bez problemu a reseni takovych problemu muze daleko presahovat cenu samotneho os. Takove veci neresi jen ten, kdo ma pc jen na zabavu. A i toho mozna bude zajimat kompatibilita her. Pro ostatni je lepsi ozelet nove hry a nepodlehat takove natlakove taktice. Nastesti zamerene temer vyhradne na hrace. Byznys aplikace na direct x byvaji zavisle jen malo a nezenou se do nejnovejsich verzi.

    Navic to je zdarma jen prvni rok, co to znamena? Jestlize se mi po roce windows zhrouti, a ja nainstaluji ze zalozni partition win8 tak uz nebudu moci znova upgradovat na win10? To jest, funguje to jen jako jakesi demo.
  • morokura
    Time for a celebration... Windows 10 for everyone! Waaait, scratch that. Windows 10 for no one. That can be just as much of a celebration, if you don't like Windows, true?


    https://www.youtube.com/watch?v=QR2FYemIokE
  • Lukyz
    Lehce odbočím a zeptám se: Zkoušel někdo Steam OS? Nějaké postřehy, klady a zápory?
    • Spades
      Je to debian s Gnome 3.
      Toť vše.

      Čekal sem od toho nějaké super prostředí, odladěné drivery atd, ale je to prostě blbej debian, kterému se při startu PC zapne Steam BigScreen.
    • nemyslim si ze by sa niekomu chcelo recenzovat drm na debian
  • Jack1947
    Výhody? tak předně DX12 který přinese zas nové možnosti na poli her. Jinak na W10 není vidět nic moc co by donutilo člověka co nejrychleji měnit. Musí prostě nějak znemožnit práci s win7 což by bylo tedy trapné viditelné tlačení do koupě dalšího systému.
    • Proč musí bejt každej tvuj koment takovej blábol? Neumíš myslet?
      • MrSanta
        Jack myslet umí. Problém je v tom, že tak jak myslí Jack nemyslí nikdo jinej *1*
        • u Jacka už sem prošel snad všechny možný teorie toho, proc pise tak jak pise. Napadlo mě, že si z nas dela frdel, že je narozenej 1947 a je to starej senilní dědek, že je to starej senilní dědek po mrtvici co píše jednim prstem, že je dislektik, že je to dítě, cokoli! Stejně sem nato nepřišel :X
          • jednim sem si ale jistej, Jack v RL bude model par excelance, naprostej unikát a unikátní originál v jednom, Jack bude síla... :D:D myslim že bychom se vsichni pochc..i smíchy, kdybychom měli nějakej real time videofeed z jeho dne, takovou Jack Show...
        • morokura
          To je pravda. Často si musim jeho příspěvek přečíst třeba 4x, ale ani potom vůbec netušim o čem to bylo. Pak přijde ještě poslední zoufalej pokus o přeložení, nakonec ale moje snaha vrcholí zjištěním, že se jedná o nerozluštitelnou Jackštinu. Muj mozek asi neni schopnej absorbovat tolik unikátních informací najednou *9*
  • flash789
    Nevim kde lidi prisly na to ze win xp byl dobrej systém, spis na nej byli zvykly nez ze by byl dobrej. Na hry to byla celkem hruza, Okamzite jsem presel na visty 64bit jak to slo, a mel je v pocitaci asi 3 roky bez jediného problemu. Win 7 mi prijdou uplne to samy, jen v době kdy vysli tak uz lidi měli bezne 4GB+ ram tak si mysleli ze to je lepsi. A win 10? nevim, podle me moc spechaji, lidi jim na to budou prechazet jak sneci křižovatku.
    • "Nevim kde lidi prisly na to ze win xp byl dobrej systém"
      prisli na to tak, ze si pamataju na windows pred xp
      • Ja prisel na to ze Xp je dobry system tak, ze jsem mel poprve v historii windows zcela bez problemu, drivery, nastaveni, vykon, zadna obrazovka smrti :-)
        • Presne o tom zlepseni v porovnani so starsimi win som pisal.
      • Coffin.Corner
        Já si pamatuji že devadesát osmičky SE byl velice dobrý systém. A taky si pamatuji, že do vydání SP1 byly XPéčka synonymem pro modrou smrt...
        • No jéje, 98SE jsem používal tedy drahnou dobu, což o to, ale i ony trpěly nehezkými nešvary. Vyměnit třeba grafickou kartu (či jiný kus hw) kolikrát znamenalo to, že systém prostě spáchal sebevraždu.
        • mozno si mal stastie na aplikacie pretoze vsetky windows nadstavby dosu stali z principu za totalne h* Inak je jasne im chvilu trvalo kym nt vyladili na desktope.
          • * jasne ze im chvilu trvalo
    • Naprosto souhlasim (s posledni vetou). Me prijde kazde dva roky vydavat novy system jako blbost (z pohledu uzivatele, z pohledu vydavatele to chapu, chteji prachy). Treba u nas v praci (banka) se jelo do nedavna na XP!!! Myslim, ze firmy (velke, kde je hodne pocitacu atd...) to oddaluji jak jen muzou, chteji si nechat co funguje a neinvestovat do upgradu. To same myslim uzivatele (jako treba ja). Chci system, ktery nainstaluju a pobezi min pet let, abych mel pokoj. Muzou byt zaplaty apod, to se da zkousnout, ale preinstalovavat komplet komp to je hruza - den v tahu a vsechna ta nastaveni apod. Samozrejme nevim jak funguje upgrade, to jsem nedelal. Ale beru OS jako auto. U auta take nechci kupovat kazde dva roky novy motor. Tot muj nazor
      • co ti brani zustat na sedmickach. Nic
        • Treba v tomto clanku recenzovane Direct x 12?
    • Jack1947
      Visty? to snad nemyslíš vážně zlatej XP kde hry aspon jeli na vistách nejelo skoro nic, nebo jelo ale 2x mizerně jako na DX9 takže jestli win10 (což snad nebude) bude na tom podobně tak souhlasím ale Win7 bude funkční a spolehlivé ještě dlouho.
      • flash789
        No vazne jacku, 64 bit visty mi bezeli naprosto krasne..4 GB ram a nebyl problém..3 roky bez jediného reinstalu nebo nejaky chybovy hlasky. A hry bezely taky super..uplne stejne jako na win 7.
        PS:lidi co minusujou si nevšímejte, v době vydani win vista měli 512 mb ram a do dnes si nechteji priznat ze to bylo tim.)
        • jel jsem visty se 3GB ram a byly ku*va pomaly oproti 7kam, ktery jedu od ty doby doted, jak ty rikas bez jedinyho zadrhelu, visty drhly neustale, tam bylo neco hodne spatne
        • taky jsem mel visty stabilni a vsechno mi slapalo. Tak to proste bylo. A to jen 2Gb ram
  • No neviem kto si bude kupovat ich Win. kazdy rok....5 korun to tiez nestoji ze? Nech si nechaju svoju 10...
    • hlavne ked je zadarmo si ho nikto nekupi:D
    • Spades
      Ale Win10 má být poslední systém, který kdy vydají. Budou vydělávat na server verzích, officech a business systémech.
      • To sem zvedavej jak, 80% firemnich zakazniku resi cim dal vic, jak se widli zbavit - a to nejen na desktopech ale predevsim na serverech. Protoze i zadarmo je to drahy. (a ver tomu, ze widle jako takovy sposuta firemnich uzivatelu prakticky zadarmo ma).
        • Spades
          To číslo sis asi vytáhl z prdele, protože většina firewm by na Linux nikdy nepřišla. Blbý Franta Uživatel s tím neumí dělat, takže Windows jsou jasná volba. Servery jsou něco jiného, tam holt je Linux lepší, ale hodně firem stejnak sáhne po Windows, protože dobré Linuxy pro servery jsou stejnak placené.

          Stačí mi případ naší školy. Mohli by samozřejmě jet kompletně na Linuxu, ale prostě pro běžného uživatele je to opruz, takže máme Windows Server, všude Win7 a na DreamSparku máme Windows, Office, Visual Studio atd zdarma.
          • Vis o tom kulovy. 100% firem je uplne uprdele co kde bezi. Ony resi, kolik je to stoji. A widle jsou nakladny predevsim na administraci. Nakupni cena nikoho nezajima. uzivatel taky nikoho nezajima, uzivatel dostane ikonu a tu pouzije. Nelibi? Tahni, tamhle ceka 1000 dalsich.

            Zadnej tux neni placenej, ani jeden jedinej, plkas howna. Zaplatit si muzes support, coz u widli ani za penize nedostanes. Zdarma mate leda howno, platim to ja ze svych dani.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit