Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Windows 10 cloud NSA edition *2* free for everyone
    • presne nejvetsi BS
  • Visty nebyly příšerný systém. Fungovaly poměrně vpohodě, vizuálně byly přitažlivé, akorát prostě nebyly pro majitele počítačů s 512 MB RAM...
    Neříkám, že byly perfektní, ale ten hate si podle mě úplně nazaslouží.
    • nejhorsi win byly Vista, esi si to doted nepochopil, je jiná věc. Zbytečnej zrout HW resources, nastesti prisly win 7... samo si tam moh naplácat 8gb ram a rikat jak ti to je jedno (coz v komentu naznacujes), to ale nic nemeni na tom, že ten system byl neefektivní a stál tím pádem za nic
    • Visty nebyl priserny system, ale mely smulu, ze prisly ve spatnou dobu. A z pohledu uzivatele, kdyz jim casto nefungovaly programy a drivery se zdalo, ze na vine jsou spatne Visty, protoze to na XP fungovalo. Na vine byli, ale hlavne spatni programatori, kteri ty programy a drivery psali.
      • Jo, spatni programatori M$, kteri neumej napsat funkcni system.
    • zaslouží! protože MS je nechal instalovat do notebooku s 512MB ram
      • Spades
        Nad každým prodaným NB totiž stál MS dozor, který dohlížel na to, aby se tam instalovaly Visty...
        Vista nebyla strašná, jen prostě žrala víc jak XP. To sice Win7 taky, ale ty holt přisly do doby, kdy to už tak moc nevadilo.
        • MS dal specifikaci minimalni konfigurace a tam vzadnem pripade nemelo byt 512RAM a ano MS "dohlizi" na to aby se do kazdeho ntbk instaloval jeho OS stejne jako dnes pres vuli uzivatelu cpe svoje W8 na bezdotykove ntbky je to nesmyls
        • Vista byla strašná. Začalo to už jenom neskutečně dlouhým startem počítače, neustálý hrabání na disk i když se nic nedělo, zařízení který nešly nainstalovat, protahování všeho, notebooky kterým nešlo udělat recovery a takle bych molh pokračovat. Skok z XP rovnou na W7 byl naprosto odůvodnitelný krok.
          • Taky jsem presel z XP na WIN7. Bal jsem se toho jako cert krize, ze se mi to podela, nebude fungovat a tak. Instalace bez problemu a funguji bezvadne (Win7). Chci si je nechat tak dlouho jak jen to bude mozne
          • Spades
            Uznávám, to indexování bylo shit, ale to opravili updatem ještě před SP1, ale tak to by lidi nesměli pirátit systém a pak ho neupdatovat, že?
            Zařízení nešli nainstalovat, bo nebyly drivery. Recovery byl sh1t i na XP.

            Jako taky sem zůstal na XP až do 7ček, ale to pouze z toho důvodu, že mi na mojem šrotu jeli XP o dost rychleji. 7čky sem pak hodil na nový komp.
  • Draken69CZ
    Já mám svůj sen o Win pro hráče bez zbytečností a vyladěné vyloženě na výkon, jo to by bylo něco *6*
    • něco jako xbox...
      • Zrovna ten neni moc dobrej priklad. Si vem jen kolik to ma vyhrazeny ramky na samotny OS a to, ze konzole maji vice jader taky neni nahoda. Hold hodne aplikaci.
  • Ted se krasne ukaze kolik z tech lidi kteri tvrdi ze "windows 10 ani zadarmo" to dodrzi *1*
    • Spades
      Ale to nebude zadarmo. Jen pokud už máš licenci Win7, nebo Win8.
      • A kdo nema? ... vzhledem k tomu ze se kuprikladu notes bez woken uz skoro neda koupit...
        • rika se mu macbook :)
          • kamarád mu vždycky říkal předražená podložka pod myš *1* ale předpokládám, že na herním webu bude mít na hraní her macbook cca tak 0% lidí a kupovat win na maca je nesmysl
            • macbook mam takze 0% to nebude:) a hrat se na tom da tez obstojne
  • Počkám si, příští rok vyjedou Directy 13. ;-)
    • Dobra strategie :-)
    • a já zase čekám na Godota
  • Podle mně jsou dvě možnosti

    1) Rozstěpení trhu (viž XP, vista)
    2) Majoritní podíl Win 10 s Masivní narustem Piratských windowsu
    3)SteamOs
    4)Mantle Btw 3 a 4 jsou hodně nepravděpodobný

    já myslím že Microsfot si je 2 vědom a to by v tom byl čert aby neudělalí pořádnou DRM takže jak byl závod o prolomení DENUVO ochrany tak tady bude podobný.já nechci vidět jestli to Microsoft posere Always Online DRM nebo jinou takovou blbostí, jestli jste si mysleli že EA a Ubisoft hate byl velikéj tak počkejte až se do toho zapojí Anti-Windows Hipsteri,linuxáci,Lidi kteří jsou háklivý na sledování (NSA+ Microsoft je z usa=Možné zneužití) atd(tohle je jenom uzké výčet) tak tohle muže změnit tvář internetu,
    • To s tou DRM je blbost.

      Za prvé MS vydělává nejvíc na firemních licencích. Stejně tak většina běžných uživatelů si dnes jako osobní počítač na doma pořídí NB, kde už má OS nahraný. Takže lidé kteří používají nelegální Win netvoří žádné velké procento a z hlediska zisků jsou nezajímaví.

      Za druhé akce typu Always online je nesmysl. Bez OS ti počítač v podstatě nefunguje, takže je blbost podmiňovat jeho chod připojením k internetu. Navíc nové Win jsou také určeny i pro tablety a mobily. Tam by byla nutnost být stále na internetu na obtíž.

      Za třetí každá ochrana je stejně vždy prolomena. U her má ale třeba i měsíční prodleva před tím, než vyjde pirátská verze, velký smysl, jelikož každý chce mít hru co nejdřív a první měsíc jsou také největší prodeje. U Win by to smysl nemělo, protože lidé by si v klidu počkali na pirátskou verzi a mezi tím by dál v klidu používali starý OS.

      Za čtvrté ony i ty pirátské verze MS vyhovují. Mnoho lidí kteří prostě na legální Win nemají a nebo si ho nechtěji koupit tak ve výsledku používají pirátské kopie Win, místo aby používali jiný a volně dostupný OS. Tím pádem pak většina lidí jede na Win což MS samozřejmě vyhovuje.
      • 1) zhlediska zisku M$ potrebuje, aby widle pozivalo co nejvic lidi - proto je vnucuje statni sprave (a klidne i dotuje dodavatele SW, jen aby jeho aplikace byla win only), proto je vnucuje skolam.

        2) v civilizovanejsich castech sveta (treba v africe) je mobilni net tak levnej a tak samozrejmej, ze to nikdo neresi. Muzes si uz dneska koupit auto, ktery bez netu napul nefunguje (treba audi). Nepredpoklada se, ze by s tim mel nekdo problem.

        3) uefi, tpm ... vejmysly M$. Kolik % lidi umi upravit bios/uefi?

        4) zatim, ale to se muze rychle zmenit, jim jde predevsim o to, aby vsichni meli 10tky, protoze to je online system, kterej muzou nadalku ovladat oni. Castecne to maj uz osmy. Navic lidi pouzivaji win z jednoho jedinyho duvodu. Kvuli hram. Zadnej jinej duvod uz davno neexistuje, na cemkoli jinym si pustis video/audio, strihnes film, ... pustis nepreberny mnoztvi aplikaci na vsechno mozny i nemozny. Jen s tema hrama je problem.

        Mimochodem, ad konzole vs pc, jelikoz aktualni konzoje je pc, a jelikoz se jeste neobjevila zadna osefovana hra bezici na pc nativne, da se zcela jednoznacne rict, ze pckari o konzolovy hry nestojej.
    • Uprime receno, ono ms je celkem u p*dele, ze ma par uzivatelu doma upirateny windovsy, ty videlavaji hlavne na licencich pro firmy. Tam jsou majlandy. Ale tohle plati obecne pro ruzne nastroje, jako cad, matlab,atd.
      • M$ se naopak desi toho, ze by lidi doma pouzivali neco jinyho. A naprosto v pr/li jsou z toho, ze cim dal vic lidi ma doma misto desktopu tablet ... s androidem.

        Pro ne to totiz znamena, ze neziska doma navyk na widle, a kdyz prijde do prace, muze prijit s napadem, ze proc by vlastne ten androjd nemoh pouzit jako pracovni system. Uz dneska spousta firem dodava ke svym systemum i klienta pro android. Pripojit klavesnici a mys je trivialni...
      • taky si myslim, ze by byli zbytecne sami proti sobe. Doted to chapali, takze proc by to ted meli menit. Konkurence by toho okamzite vyuzila a MS uz toho pros..li dost. Jinak tu firmu mam rad a fandim jim- makat bych tam ale nechtel :)
    • Asharak
      To se uvidí až za pár let, zatím ale všichni zustanou (pokud nebude W10 lehky v piratske edici k sehnani) podle mě bez problému u W7 a DX11 dokud se neprejde na DX12 only.
  • Hnisavec
    tých 50% výkonu navyše je to isté ako infinite power of cloud v Xbone 900p ?
  • A backdoor ako vrata do hangaru.
  • Když nechcou fragmentovat trh novym directem, proč ho dávájí jen do W10? :D Logika MS Stay židák
    • Draken69CZ
      Zakořenění DX do Win bude hluboké a jen tak šoupnout do Win7 by nešlo nebo by to bylo moc komplikované aby se jim to vyplatilo.
      • Jiste, samozrejme ... jako dx9 do win 98 ... to taky neslo, protoze to byl uplne jinej system ... a voiala, najednou tam byly ...
    • Pretože je pre nich brutálne nevýhodné živiť staré OS, logicky. Zober si WinXP, jak dlho ich strašilo po vydaní novších OS...
      • Xp ma stale neco kolem 20-25%. A jeste dlouho mit bude. Hromada aplikaci na novsich widlich nefunguje, nebo funguje blbe. A to i tech od M$. Navic proc ne, jeste maji support do 2k19.
  • Gordar
    V zájmu Microsoftu není aby lidi hráli na PC, ale aby si koupili jejich produkt Xbox. To streamování do PC to jen podtrhuje. Sice to od nich působí jako trolling ale dává to smysl z jejich pohledu, něco jako: "ted už si na tom podělanym PC ty hry můžete zahrát... když si teda koupíte náš xbox" DirectX 12 dělaj stějně jen kvůli získání vyššího výkonu z Xone a kompetitivní výhody nad PS4.
    • Vždyť na Pc pořád hrát můžeš. Není to tak že by windows zakázal hry. Plus k tomu tam dali jen rozhraní které ti ukazuje tvůj xbox profil kde si můžeš například upravit videa s xboxu nebo nahrávat videa se steamu, chatovat s xbox hráči atd. Což když nemáš xbox tak samozřejmě nevyužiješ takže to ani zapínat nemusíš. Nezakazujou ti instalovat steam a další hry. Jen xbox hráči dostali něco co můžou využít v rámci propojení systémů. Veškerý ten hate kolem všeho co se týče windowsu mi příjde většinou až nelogický.
      Kdyby ti tam dali nějakou svojí distribuční službu alá games for Windows tak bys mohl být nasraný. Jen tam dali program který nevyužiješ a directx který ti ty hry má zrychlit a né zpomalit tak co je za problém? A i kdyby ten directx nefungoval jak říkají tak snad horší než teď už to nebude né?

      Příště raději aby Microsoft nedělal nic, vydal Os co je uplně stejný jak Windows 7 a zrušil Xbox a všechno okolo co by mohklo urazit PC hráče a všichni budou spokojení.

      Já sám nevlastním xbox, jsem PC hráč ale taky neodsuzuju všechno o čem vím v podstatě nic.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit