Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hezké, ale je to paradox, takže se to bude dát koupit až tak za 10 let až ohlásí CK4 to půjde konečně koupit jako komplet kolekce na HB za rozumné peníze i se všemi 20 DLC, které jinak v akci vyjdou na 150+ a bez akce 300+ E

    • triptich

      chyba lávky. paradoxie hra sasvojimi DLC-čkami zdokonaľujú, ale už samotný základ býva perfektný a bez akýchkoľvek problémov plnohodnotne hrateľný.

      a potom je tu samozrejme fakt, o ktorom píše kolega nižšie. za tie stovky a tisíce hodín v hre je suma investovaná do kompletnej edície smiešna. + netreba zabúdať, že to nie je suma jednorazová, ale rozdelená na roky životnosti hry.

      • Derp_1337

        Pro většinu lidí je ta investice do kompletní edice jednorázová.

        Jenom největší skalní hráči ty jejich hry hrajou průběžně jak vycházejí DLC. Většina lidí to hraje nárazově: chcou si koupit hru a pak si to zahrát se všemi dostupnými DLC v té době.

        • triptich

          v tomto prípade vyhadzuješ zbytočne peniaze. paradox má vlastnú DLC politiku a veľa ich DLC-čok nie je vôbec potrebných pre plnohodnotný zážitok z hry, ak jej neplánuješ venovať tie stovky hodín. potom záleží od hry, ktorú chceš hrať, ktoré DLC sú pre teba "potrebné" a ktoré môžeš veselo ignorovať. dôležité mechaniky sú vo väčšine prípadov v patch-och, ktoré prichádzajú
          zdarma a obsah DLC-čka teda v hre ani nepostrehneš.

          + naskočiť do CKII so všetkými DLC-čkami chce naozaj, ale naozaj hodnú časovú investíciu a keď ju podstúpiš, tak sa vrátime na začiatok - vstupná suma sa ti vynahradí v tých stovkách a tisícoch odohraných hodín. Ak si chceš hru len vyskúšať, v pohode stačí základná hra a tá je dosť často v akciách "za babku"

          • Souhlas, pokud tomu nechcete/nemůžete věnovat stovky a více hodin, tak pro vás nemá cenu kupovat DLC a i tak vám hra poskytne víc než dost zábavy (crusaders kings II rozhodně už v základu). Pro CK II s omezeným časem se dá uvažovat o DLC: Old gods, Charlemagne kvůli dřívejšímu startu (a možnosti zahrát si za české/moravské pohany). Případně Way of life, Holy fury nebo The Reaper's Due pro některé mechaniky. Ale většina ostatních je už pro ty, co ve hře stráví opravdu spoustu času a ty co jsem vypsal spíš využije někdo, kdo ve hře nějakou dobu stráví.

            Jinak (většinou s novým DLC) vyšla i vyšší verze základní hry. Která pak má podrobnější mapu v některých částech světa, upraví některé začáteční podmínky pro některé vládce jako změna náboženství atd. Ale tenhle patch dostanou všichni kdo vlastní základní hru, není potřeba mít ani jedno DLC 😉

    • honcka

      Mám v ck2 utopených cca 200 euro, ale taky cca 2000 hodin, tj cena mi vychází nějakých 0.1euro na hod a to mi nepřijde vůbec špatný.

      • Derp_1337

        Lidem, co hrajou CK průběžně několik let v řadě, se to vyplatí.

        Lidem, co na to tolik času nemají, se to zas tolik nevyplatí. Já si CK2 zahrál před X lety, jak to vyšlo, a pak jsem si ho chtěl znovu zahrát před 2 roky a jenom jsem se díval na tu částku, kterou bych musel vypláznout za DLC,  která mě zajímala.

    • Miserius

      Překlad: Fabii si dnes nekoupím, za deset let budou mít lepší výbavu, raději budu do té doby doma a nikam nepojedu

      • ještě můžu jezdit s bmw, mercedesem nebo audi, když mám garáž plnou a hromadu aut, kterýma jsem ještě nejel.

        • No tak jezdi teď jinými auty a počkej jak se vyvrbí politika paradoxu. Potom ale je tvůj komentář zbytečný, když dáš přednost jiné značce.

          • v garáži mám i jiné škodovky, ale prakticky u všech platí to co jsem psal původně. Počkat až budou mít kompletní výbavu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit