Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Už se těším, až je budou mé legie masakrovat. Z těhle barbarů jsou stejně mizerní otroci.
  • Menttor
    ROMANES EUNT DOMUS!

    nebo snad Romani Ite Domum? *1*
    • Overwatch
      :D
    • Magister_Peditum
      "Lidé zvaní Romanes, oni jdou dům. Co to je za nesmysl?" "Ne, má to být: Římané, jděte domů." "Ne, to tam nestojí, jaký je plurál od slova Říman?" "Romanus, Romani, -o, -um, -e, -o, -i - Romani!" "Dobře, a jaký je imperativ od slovesa jít?" "Počkejte, eo, is, it, imus, itis, eunt, ite - je to ite!" "Dobře, a domů je jít někam, takže?" "Domus, ne, domum." "Fajn, a teď to všechno opíšeš stokrát, abys se to naučil!"
      • a vůbec, co pro nás kdy Římani udělali?
        • Ano, vyjma kanalizace, lékařské péče, vzdělávání, vína, veřejného pořádku, zavlažování, silnic, zásobování pitnou vodou, co pro nás udělali? *4*

          Komentář Werdese je ovšem naprosto báječný *1*
          • To je tak, kdyz nekdo nema "nastudovan" Monthy Python a pak jeste chce poucovat. Hezky se sam ztrapnil *15*
          • Werdes svych nechtenym failem pekne pobavil :)
            • užil jsem si čtení každého slova, jak to mumlal do zdi, za kterou se mu smál dav lidí
        • Příteli, tento výstřel do tmy, je opravdu k politování. Zkus nejdříve zadat do té "slavné" Wikipedie Řím, Římská říše a čti, poté si v knihovně půjč nějakou lehčí knížku o době antiky a slavného Říma. Poté možná, až to uděláš budeš vědět, že doba antiky byla klíčová pro vývoj naší kůltury a nejeden základní kámen byl položen v oboru (právo, matematika atd.)
          Možná, až to zjistíš, tak teprve zjistíě, jak jsme malinkatí v porovnání s obry z minulosti.
          • za prve, nejsem tvuj pritel, za druhe http://www.youtube.com/watch?v=ExWfh6sGyso
            • To bylo jen přátelské gesto, ale je vidět, že bys potřeboval i zvít do ruky nějakou knížku o slušném chování :D
  • Hmm vypadají jak banda agresivních fodbalových fanoušků
    • Však jejich potomci dnes spolehlivě pokračují v tradici...
  • Takže vrhači hlav? Tyhle chasníky musím vyzkoušet :), RTW jsem kdysi projel za Germány, Kartágo, Juliovce a Bruty. Můj kamarád si zase podmanil celou mapu za Řeky. Neznám ale nikoho, kdo by kampaň vyhrál s Parthy, pokud někdo takový je, má můj obdiv :).
    • Veskoslav
      No s nimi bylo docela peklo dobývat větší města....Fakt. Ten kdo to dohrál medaili *1*
      • pokud se nepletu, mají Parthové cataphracty i camel cataphract... nejtěžší je myslím začátek, 2 města daleko od sebe, nějak to rozjet, když se ale člověk dostane ke cataphractům, neměl by být problém, já za Arménii dobyl celou Malou Asii, Kavkaz, Blízký východ a Egypt jen za dominantního použití jízdy, na dobytí města stačí najmout jednotku pěších žoldáků a nechat je podkopat hradby, s kavalerií to naprat dovnitř směr centrum, co sleze dolů pročesat chargem a zbytek na hradbách nikoho po 3 minutách nezajímá
        spíš bych rád viděl někoho úspěšně hrát za Nubii, jak přežít nápor Kartága a později Scipiovců
        • Určite si myslel Numídiu*3*.
          Za Parthov to bola celkom výzva, napokon som jazdou valcoval aj falangy hellénskych národov.Hranie za konkrétny kmeň je myslím krok historicky korektnejší a to je len dobre.
    • RTW pořád klasifikuju jako jednu z nejlepších her, co jsem kdy hrál. Za Řím, Kartágo, Řecko apod. jsem to dohrál xkrát. Ale snad nejvíc ze všeho mě to bavilo za Británii, Galy a Scythijce. Za Seleuky to byla docela výzva... Za Parthiu se mi to ale nikdy nepodařilo dohrát. Když se teď to téma znovu otevírám, dostal jsem docela chuť. Omluvte mě, jdu znovu instalovat! *3*
  • S těmahle by mohli mít moji legionáři makačku *1*
    • Dcery znásilnit, a Boudica už chcipne sama. *4*
  • Veskoslav
    Tentokrát posypu solí zem Římskou!
  • Fajn asi budu ta černá ovce já ale těch DLC bude asi hodně .. když je tu tak málo národu :(
  • To já doufám, že než se dostanu k legionářům tak to chvili bude trvat.Přece jenom jsem si v jedničce ani neužil triiari a už jsem měl ranou kohortu.
  • Já stále doufám,že tam bude i Sparta...v Rome Total war i v modu Roma Surectum jsem to za ně dohrál a můžu říct,že mají naprosto bezkonkurenční vojáky,ve falanze naprosto neporazitelní...byla by škoda,kdyby tady chyběli.
  • Ja bych chtel videt valecnika te doby, co by mel takhle vypracovany telo. Barbar Conan by mohl zavidet. To je tak nerealisticke.... :)
    • Je ti jasný, že v tý době se všude chodilo pěšky a být fyzicky zdatný znamenalo dožít se dalšího dne?
    • Bych naopak řekl že tehdy měli těla dost vypracované. Jedli v podstatě jenom maso a to, co jim vyrostlo na poli. A pohyb měli plusminus 24 hodin denně někde v přírodě. Z toho vychrtlý bezdomovec opravdu nevznikne
    • Viktor_H
      Už ve Starověkém Řecku měli velké znalosti o tom, jak pracovat s tělem. To, co je na obrázku, nevypadá vůbec nereálně. Samotná transformace těla je z 50% závislá na správném složení stravy a tyto znalosti nebyly různým kulturám v minulosti cizí. Ostatně, podle čeho myslíš, že dělal Myron svého slavného Diskobola? ;-) http://www.iisoh.org/discusa3.jpg

      Spíš by mě zajímalo, jak by sis představoval, aby někdo, kdo denně trénuje různé styly boje, různé formy cvičení, všude chodí pěšky/jezdí na koni (ne, na koni se při klusu opravdu nemůžeš uvolnit a vyvalit jak v autě), nebyl "namakanej".

      Jinak barbar Conan zde: http://collider.com/wp-content/uploads/conan-the-barbarian-arnold-schwarzenegger-movie-image.jpg To má do toho, co je na obrázku, dost daleko...
      BTW, vždycky jsem si myslel, že Arnold se do tý role nehodil. Pominu-li, že neuměl hrát a že je ho štýrský přízvuk tahal za uši, vůbec nevypadal jako někdo agresivní/rychlej/dravej/atletickej (viz knihy), ale spíš jako když zrovna vyšel z gymu...
      • ZvacA
        Víš, co by ti na to řekl: http://youtu.be/inTRblYTevk?t=3s :D
        • Viktor_H
          Případně ještě tohle: http://www.youtube.com/watch?v=S1QzZ15-L38

          BTW, jen aby to nevyznělo špatně, já samozřejmě Arnolda zbožňuju - bez něj by mé dětství bylo poloviční.
    • Menttor
      Pod pojmem "vypracovaný" si představím něco opravdu jiného, to co je na obrázku klidně reálné být může...
    • Veskoslav
      Jediný důvod, proč by nemohl mít?
    • Mno když rozdýcháš ty pruhovaný elasťáky může ti to už být jedno.
      • Pruhovaný elasťáky Keltové běžně nosili.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit