Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tip pokud se chystáte hrát na konzoli - v nastavení vypněte Depth of Field and Motion Blur. Hra potom vypadá znatelně lépe. Až mě překvapuje, že tohle je defaultně zapnuté, protože to značně sráží první dojem. (vypnutím se z mazanice stane normálně vypadající hra)

    • Inquisitor

      Motion blur vypínám všude jako první. Hrozná věc.

      • To plati, pokud se motion blur aplikuje na celou scenu, tzn. cela obrazovka se rozmaze pri rychlem pohybu. Motion blur aplikovany na specificke objekty, treba pohyb mece pri animaci nejakeho utoku, ale muze mit prinos a vyvolat dojem vetsi dynamiky, bez toho aby to snizovalo celkovou kvalitu a ostrost obrazu.

        • 1984

          Tak jest, per object motion blur rozhodne neni na skodu. 

      • Derp_1337

        True story.

        Ta technologie je sama o sobě vadná. Rozmazáním ostrosti snímku se snaží imitovat iluzi pohybu na scéně. Technologie, která z principu snižuje kvalitu obrazu, je prostě špatná.

  • Realtoltek

    Tak na netu už se objevili první uživatelské (nejvíce objektivní) recenze dost negativní, že jde o přehypovaný suck :). Začíná se tedy naplňovat to co jsem očekával. Ostatně sám nejsem příznivcem her v jednom městě...a hra je označována jako open world...

    • Derp_1337

      Trololol

      Uživatelské recenze od lidí, co můžou mít nahrané maximálně tak pár hodin?!! To fakt musí být "velmi objektivní" a vůbec do toho "nebude" zasahovat předpojatost těch lidí!

      Hateři budou z principu dávat 0% a fanboys zase 100%. Člověk nemůže věřit nikomu z nich.

    • Uživatelské recenze 50-100h hry napsané dopoledne v den vydání jsou ty nejvíc objektivní? Ale no tááák....

      A takto negativní jsou všechny? Nebo jsi si jen vyzobal ty názory, co se shodují s tím, co jsi očekával, protože ty ti lichotí, jak jsi měl celou dobu pravdu? :-D

      • Asi stejne objektivni jako recenze tady :)

    • homeles8

      No vidíš, já kašlu na veškerý recenze a prostě si užívám hru a je to paráda. Nechápu tadyto myšlení.  A ještě jsem nenarazil na jedinej bug, ale na to mám asi štěstí, protože to jsem při hraní těsně po vydání nenarazil ani ve Skyrimu, Falloutu 4 a dokonce ani v Kingdom Come. A i to RDR2 a Gta5 mi běželo krásně hned. Jiný hry jsem za poslední dekádu těsně po vydání nehrál.  Ale hlavně ty bethesdí hry a KCD měli všichni plno keců na technickej stav hry, já s tím neměl snad nikdy problém. Vydají hru na kterou se těším, zapnu, hraju a užívám si to. A nechápu tady ty sra*ky co tu pořád řešíte a jinde taky. Vždycky to tak bylo.

      • 1984

        Tak to mas celkem zazracne stesti, protoze u tebou zminenych her to z meho pohledu uplne idealni nebylo:) Troufam si tvrdit, ze cyberpunk je po vydani v lepsim stavu:) Jinak souhlas.. je to parada.

  • Ahojte, 

    hrám na RTX3070, I7 10700 a hra je celá rozmazaná taká blurry ... vypol som aj film grain a nic. Je to dizajnom ? Alebo to je len nastavenim ?

    Dik

    • Carnage666

      Vypnout film grain, chromatic aberation, motion blur a ještě depth of field.

      • diki za dobry tip vyzera to lepsie, rozmyslam ci DLSS zapnute na vykon nemoze mazat tiez tu hru.

        • Carnage666

          Jo to rozhodně taky, mam to zapnuté na kvalitu a je to ostrý a naopak na výkon to maže.

          • To chce zapnout sharpening filtr pres nvidia overlay. Ja mam takhle DLSS na balanced a s tim sharpening filtrem nevidim oproti nastaveni na quality DLSS rozdil.

  • První pohled ve hře a hned chyba, paní nemá nohy. :-) 

    Asi to s těma chybama bude vážný :-)  ... uvidíme co dál. 

    https://i.imgur.com/NUE7q1D.jpg

    • Dojdu k prvnímu kontaktu a neslyším jeho hlas. Titulky jedou, ale hlas slyšet není. U jiných lidí v místnosti jsou titulky a opět není slyšet jejich hlas. :-( 

      Tak to vážně není moc dobrý. Asi počkám až to odladí. 

      • S tím zvukem to nebyla chyba hry. 

        Mám nastaven výstup přes DolbyDigital a kupodivu hlavní hlasitost ve Windows ovládá jen hlasitost dialogů a ostatní zvuky ne, ty jsou naplno. Takže jsem jen zvedl hlasitost hry v mixéru a dialogy již byly slyšet. 


        Zatím jiné chyby krom té ženské bez textur nenastaly. (mám poslední grafické drivery)

  • sylens

    Dneska přijde, už se těším :) 

    • sylens

      btw očekávat u nový hry, že bude naprosto bez bugů, navíc když je to takhle obrovská a rozsáhlá hra = nevidět si na špičku nosu :))



  • TheGGG

    ajajajáááj 71 % user review na steamu....

    • Derp_1337

      Recenze od hráčů, kteří mohli nahrát maximálně tak desítku hodin, budou "velmi objektivní".

      Tyhle brzké recenze budou spíš výkřiky do tmy od různých "attention wh**e". Hateři budou z principu dávat 0% a fanboys zase 100%. Do toho ještě sem tam nějaký hráč, který má problém s HW. To fakt ne.

      Myslím, že na první skutečné recenze si budeme muset počkat pár dní, až to někdo skutečně dohraje.

      • TheGGG

        no jo, mě docela zajímají názory lidí co mají normální herní PC a ne mega dělo v redakci s gtx 9000

        • A je ti jasny, ze hned po vydani budou ty negativni recenze mnohem viditelnejsi? Protoze ti, co jsou nespokojeni, se nastvou a hned to jdou napsat na Steam a vsude kolem, zatimco ti spokojeni hrajou dal? Takhle to funguje ve vsech pruzkumech spokojenosti. Tim nerikam, ze hra nema technicke problemy, ale takova casna hodnoceni zaroven nelze brat jako nejake objektivni hodnoceni kvality hry.

        • Derp_1337

          Nebylo by to poprvé a ani naposledy, co lidi měli problémy s HW během dne vydání hry. Proto taky mnoho hráčů nehraje day 1 hry a počkají si pár dnů (v případě Bethesdy půl roku) na nějaké ty patche.

    • Maxianimal

      Sorry, ale recenze typu "37 FPS on GTX 1080 max settings 1080p ? :D trash game" fakt nemůžeš brát vážně...

      • TheGGG

        naopak, to mě zajímá docela dost, pokud si to mám koupit.... víc než špatné recenze někde z gamespotu, kde brečí novinář, že mu hra nesedne do jeho politicky korektního světonázoru.

        A na steamu mohou hodnotit jen lidi co hru vlastní, takže trolly to filtruje dobře.

        • unicz

          Co chceš na hře s obsahem 100h+ hodnotit první den po vydání? Krom fatalního problému (nemožnost spuštění nebo obecná nestabilita) v podstatě nemáš co. BEr to s rezervou, tohle není hodnocení filmu po shlédnutí v kině, tak to u her nefunguje:)

        • Maxianimal

          To jo, ale pokud někdo čeká, že mu na 4+ roků starý kartě pojede nová hra na plnej knedlík, tak je prostě hloupej, to ať se na mě někdo nezlobí. To je takový to "před čtyřma rokama byla ta karta top, tak to musí jet jak po másle né". Nemusí, nepojede, sorry jako. Ten HW prostě zastarává jako prase. A to bůh ví, jestli tam ten bl.b nemá zapnutý RT (protože to jde na týhle kartě). 

          Jinak neříkám, určitě tam jsou problémy, ale tipnul bych, že minimálně 30% negativních recenzí bude v tomhle duchu.

          • Carnage666

            mam RTX 2080 Super a musel jsem si RTX vypnout aby to jelo ok. Hraju v 1440p a ve městě autem jsou propady ze 120 fps na 45, špatný.

          • TheGGG

            nesliboval CDPR jako doporučenou kartu na high pro fullhd gtx1060? No pokud se hrou má problémy i gtx1080 na nějakých rozumných detailech, tak je to docela špatné. No a navíc, toto asi nebude jeden dva případy, ta hra má očividně problémů dost, minimálně čistě technických, jinak by nejvíc hypovaná hra desetiletí nebyla na 71 %.

            • yeniczek

              gtx1060 6G mám, hra mi automaticky nastavila vyšší grafické nastavení a moc to teda nejelo. Nastavil jsem si teda střední, něco posunul výš a vypl šílený rozmazání pohybu (který nejvíc prozradí, že fakt nejedete plynule alespoň 50 FPS) a jede to... 30 - 40 FPS. Po instalaci nových ovladačů spíš 40. Takže asi tak. Snad se to ještě poladí. Ale je to zvláštní, vždycky jsem mě spíš opačnou zkušenost, že hry mojí sestavu dost podceňovaly.

            • 0011

              Nesliboval, 1060 je dle oficiálních zdrojů na doporučené na 1080p u high uvádí lepší karty ale taky vyšší rozlišení

              • TheGGG

                Reakce na příspěvek:

                dyť tam vidím u recommended: GFX setting: High. A to s gtx1060 ve fullhd. To podle mě mluví za vše.

                Co znamená GFX? Sám jsem si to musel vygooglit.

                Je to zkratka pro graphics... na mě to tedy působí tak, že ve fullhd na high stačí gtx1060. Klidně mě opravte.

                • 0011

                  Reakce na příspěvek:

                  Jo stačí ale fps nebudou nic moc já už mám překlad ale teď mám takové práce že se k tomu dostanu nejdřív v sobotu večer. Imho reálně pokud budeš chtít plynulý framerate tak spíš nastav medium, ale zkus high a uvidíš. Na Digital foundry chválili jak hra vypadá úžasně, jenže na 3090...

                  • TheGGG

                    Reakce na příspěvek:

                    já mám gtx1080, tak uvidím, hru koupím buď na PC nebo PS5 za pár měsíců. Asi jim dám čas, aby to odladili prvně. Nikdy jsem na C77 nebyl super na hypovaný, takže pár měsíců si klidně ještě počkám.

                    • 0011

                      Reakce na příspěvek:

                      Hele na k+m se to ovládá divně, hlavně auta, přece jenom jsem se k tomu dostal, ale gamepad jsem ještě nezkoušel. PS5 je o trochu výkonnější než tvoje grafika, ale jestli hodláš čekat počkal bych na next gen patch.

    • to bude kvůli technickýmu stavu, ten je celkem tristní....

      • unicz

        No snad to nebude tak tragické jako u obdobu- Watch Dogs 3:)

        • Nevim, WD jsem nehrál a hrát ani nebudu. Každopádně framerate na 2080ti žádnej zázrak.

  • homeles8

    Je to krásná hra a běží mi na mým počítači krásně. GTX 1080 / i7 7700 na ultra 1440p nevim kolik fps, ale 30 poznám, takže min 40. Baví mě to! A nedokážu si představit to hrát za muže 😀

  • Myslím, že po RDR2 to bude zase solidní dávka zábavy, takže zakoupeno/předstaženo přímo od autora a zítra se uvidí :-). 

    • Ja jsem planoval to koupit na páře, je nejaka cesta jak koupit primo od autoru, aby dostali vic penez primo oni? Vim, ze by to asi slo najit, ale jsem liny a radsi si necham poradit.

      • Jj, přes GOG. 

      • GOG

  • AdrianDixxx

    Rád bych řekl, že se mi recenze moc nelíbí a působí na mě rychle spíchnutou prací "Jen abychom už to měli na webu". Určitě  by se dalo více napsat o diverzitě vedlejších úkolů....chybí mi tam nějaké bližší info o celkové rozloze světa, jak funguje dějová linka? Budou se tři rozdílné začátky někdy sbíhat do jednotného příběhu? A asi bych mohl pokračovat dále.

    Pokud máte u headlinu recenze napsáno něco ve smyslu nejočekávanější hra roku, tak bych čekal, že recenze bude obsáhlejší a více detailní. Dá se namítnout, že se to nedá stihnout za 40 hodin. Proč si tedy nedáte na čas a třeba nepočkáte i na Day 1 patch? Proč musíte šít recenzi horkou jehlou jen proto, abyste se mohli honosit titutlem "jedna z prvních recenzí na CZ/SK? 

    Spousta lidí na recenze klade obrovský důraz při rozhodování, zda si hru zakoupí či ne. Přijde mi zvláštní recenzovat hru bez důležité opravy, kterou 99% zákazníků bude mít a s těžovat si valnou většinu recenze na bugy nějaké nehotové novinářské verze. Nemusí být opraveno vše, ale taky může a paskvil, který mají recenzenti...to není problém koncového zákazníka. Proto se tedy vracím k bodu, zda by Vás nezabilo počkat a zrecenzovat finální verzi hry a ke všemu pořádně. Tohle není Call of duty s tří hodinovou kampaní abyste to mohli napsat na koleně.

    Nechci se tímto názorem nikoho dotknout. Vážím si Vaší práce a zajisté se asi taky musíte ohlížet na to co chce vedení. Zda řeknou musíš vydat tehdy a tehdy a nezajímá je kvalita práce, tak chápu těžkost situace.

    • Ono je to asi těžký no. Pokud máš mezi dodání kódu a embargem dva dny, tak takovouhle hru pořádně zrecenzovat nemůžeš. Pokud ji zrecenzuješ pořádně, tak recenzi vydáš týden po ostatních a několik dní po vydání hry. A krom toho, že už ji nikdo nebude číst, tak akorát sklidíš posměch a hate za to, že s ní přicházíš s křížkem po funuse.

      Takže tady v tom je imho Tiscali nevinně. A člověk může nadávat jednak na CPR, že nedodal review verzi včas (jsou hry co chodí třeba i dva týdny předem a to je potom o něčem jiném) a druhak na čtenáře, že opožděnou recenzi stejně nepochoválí.

  • LiarForHire1

    Dotaz na recenzentku: Není mi zcela jasné jestli byl po 40 hodinách vyčerpán obsah z velké části, nebo tam bylo side obsahu ještě habaděj. Jak to prosím je ?


    • Pokud vim, tak přímo v recenzi je někde napsaný, že odhadem viděla recenzentka asi čtvrtinu všeho, co hra nabízí.

      • LiarForHire1

        Ano, upřesním to. Zajimalo mě jestli se těch avizovaných 120+ hodin rozprostře mezi ty alternativní cesty questem a příběhem. Nebo to je obsah, který se dá zkonzumovat nezávisle na rozhodnutích.

        • cms.sarka-tmejova

          Za mě se to rozprostře. Teď mám nahráno něco přes 60 hodin a většinu vedlejších linek opravdu hotovou, když nepočítám drobnější questy na úrovni kontraktů z witchera 3 - "kšefty" jsou samostatná kategorie úkolů a těch mi zbývá dost, stejně jako možnosti koupit si vozidla, které jsou taktéž vedené jako úkoly. 

          Hodně bude záležet i na herním stylu, plížení samozřejmě zabere víc času než akce, z toho vyplývá i to často citované vyjádření testera, který po 175 hodinách nemá dohráno. Protože to hraje stealthově a QA navíc nehraje úplně standardním způsobem.

          • Jde to tedy dohrat, ze uz nepujde nic smysluplneho delat? Nepratele vybiti, questy dokonceny, vsude zavladl mir a porozumeni.

          • LiarForHire1

            Děkuji, tak na to jsem velmi zvědav.

    • Zostatních recenzí jsem pochopil, že hlavní příběh je tak na 30 hodin a pak je tam habaděj vedlejšího obsahu a ještě hodně dlouhou dobu hraní. (nemluvě o znovuhratelnosti díky několika úplně jiným začátkům, několika úplně jiným koncům a svobodě mezi tím). Jenže to člověk za 40h asi nezrecenzuje :-/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší