Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Připomína mi to spíše středověkou Mafii u té se taky kladl duraz na detail(ne jen graficky)...
    • Trisska
      Však taky tomu šéfuje ten samej puntičkář! A to je dobře!
  • Xcomik
    Tak v první dedukci si myslet že bude mít hra na jeden loading velikost desítek kilometrů je víceméně nemyslitelné uvědomme si že to běží na CryEngine a pokud ho klucí celej nepřekopou tak je to nereálné aby vykreslil na třeba současnou střední třídu 4 jádrových cpu s 4 - 8GB Ram nebo s 1GB pro GPU o celkové propustnosti 80GB/s (ani nějak neočekávám že by měli příští konzole lepší propustnost nebo více paměti).

    Já osobně úplně nechápu proč Dan zvolil zrovna Cry 3 přitom třeba jiný strom vývoje původního Cry Engine je třeba Dunnia Engine který je vlastně úplně přepracovaný Cry 1 a u toho třeba právě je vyřešená velikost lokace i s výbornou grafikou (na rovinu tam to asi nepřekopávalo 40 vývojářů).

    I třeba Unreal podle mě je schopen vykreslit větší plochu při solidní grafice než Cry 3. Zkrátka Cry 3 je spíše už tunelová záležitost proto třeba nechápu jak chtějí udělat velké lokace. Když si třeba vemu Crysis 2 na pné detaily a to je setsakra koridorová hra s mnoha loadingy v Dx 11 a v HD textůrách na to potřebujete opravdu už výkonnou sestavu aby to utáhla a teď si představte že by ty lokace měli být 10x tak větší. To je prostě na tomhle Engine nereálné
    • Kr.Pa
      Tolik kecu a s OpenGL by to bylo jeste lepsi a mene narocne
    • ty ses chytry jak cyp kur v a �
    • Paulcz
      Copak Crysis 3 engine neumí postupný nahrávání dat ? Např. Arche Age toho zobrazuje dost a pochybuju, že tam furt lítá obrazovka loadingu
      • Xcomik
        Nevím jak Cry 3 ale u dvojky se pouze postupně nahrávali textury ale objekty museli být už při úvodním loadu načtené. Všimni si že od vývoje Far Cry 1 jsou na Cry Engine menší a menší lokace pro loading to samo o sobě něco vypovídá třeba Crysis 1 + datadisk měli asi velikost map zhruba dvou třetinovou oproti starému Far Cry a nový Crysis 2 má lokace cca třetinové oproti staršímu Crysis 1.

        Engine který umí tohle řešit je třeba Avalanche (ten to asi umí podle mě nejlépe) běžel na něm Just Cause 2 pak je to Dunia na té běží Far Cry 2 a nová trojka (ta je ve velikosti absolutně boží) notabene rozjet to na ntb MSI CX 600 je něco o čem budu tvrdit že kluci z montrealu jsou fakt neskutečný šikulové co se týče optimalizace. Z českých luhů a hájů je to třeba engine pohánějící Armu nebo i kluci z 2k Czech ukázali že to jde s Mafií 2.

        U Cry 3 jsem zatím neviděl hru která by měla velké lokace pro RPG hry tohoto typu.

        Trošku mi to připomíná scénář jako na ukrajinském GSC tam se před vydáním Stalker Clear Sky rozhodla asi třetina vývojářů odejít kůli rozporu s myšlenkou hraní dotyčné hry tahle třetina chtěla koridorovější postup hrou a kůli tomu vzniklo vlastně studio 4A Games které stojí za Metro 2033 a nově připravované Last light. Podobný scénář byl i u Cryteku když se odtrhla většína a šla pod EA. Menšina co zbyla převzala Cry 1 a překopali ho dneska do názvu Dunnia a podívej jaké jsou rozdíly. Řekl bych že obrovské!
        • USER47
          Ehm, co třeba Aion?

          Jinak oni asi ani nebudou dělat lokace o desítkách kilometrů čtverečních. Maj to rozdělený do menších map a v novým blogísku píšou něco o jednotkách kilometrů čtverečních (ačkoli to tam není zmíněný přímo v souvislosti s existující herní lokací).
        • Máš pravdu, všichni jsme blbci a za tři měsíce zkoušení jsme si nevšimli, že v CE3 naše hra vlastně nepude udělat :)
          • Xcomik
            Nikdo netvrdí přece že jste blbci jen demagogicky tvrdit že jedna lokace bude mít velikost pomalu desítky kilometrů čtverečních je absolutní nesmysl což asi ty musíš vědět nejlépe :-) Nebo mi tu snad chceš tvrdit že bude mít hra jeden loading? Asi ne viď? Cry Engine 3 spíše nahrazuje starých ID 3 Tech který se ještě do dneška použivá (třeba serie CoD) než aby byl použit na tento typ her.

            Ostatně i MMO projekty které se na něm staví jsou toho důkazem (warface, MechWarior atd) a hry které na něm poslední dobou byly ohlášeny jsou všechno 3D střílečky nebo hry zaměřené na tento styl hraní.

            Jestli si myslíš že ti tu brojím proti tvé hře tak to si na velkém omylu naopak ti to přeju přeci jen ať už Mafia nebo Mafia 2 jsou mé oblíbené hry takže budu jedině rád že v tomhle byznise pokračuješ ikdyž tenhle žánr asi není můj horký šálek kávy ale po téhle hře třeba přijdeš s něčím co bude tutovka i na mě. Jen je prostě nesmysl tvrdit že na jednu lokaci v CryEngine 3 bude rozloha mnoha kilometrů čtverečních.

            Jasně všechno jde upravit jenže pokud si dobře pamatuji tak vás je aktuálně něco kolem 40 lidí a problém je ten že jestli chcete hru třeba do 3 let vytvořit v menším týmu je na to nejlepší engine který už všechno tohle v základu má ne? To jako chcete cca rok až dva jen engine překopávat aby uměl všechno co potřebujete no to sorry ale to jste si rovnou mohli napsat vlastní a vyšlo by vás to o jednu americkou megu méně :-)

            Zeptej se kluků z 4A Games těch o moc víc nebylo když začli dělat na Metru a kde jsou dneska a vývoj byl taky krátky (je sice fakt že tam maj programátora kterého jim může závidět i celý CryTek) ale stejnak za tři roky to měli hotové.
  • Teda musím říct, že ta dispozice objektů je opravdu... odpovídající. Těší mě, že si někdo dal práci s researchem dobových objektů.
    • však tam kdesi bylo napsáno, že spolupracují s historiky... konečně středověké RPG bez fantasy, magie, draků, orků a ještě k tomu z české kotliny 15. století s důrazem na dobové reálie
  • MidnighT91
    Cítíte tu slovanskou atmosféru...
    • jo něco tu cítím, to bude těma chybějícíma dveřma od hajzlu : D
    • Keyz
      Prostě to vypadá jak má.
    • spíš typickou českou krajinu... ty stromy, mlýnský kolo, zakalená brčálová voda a... a... shakespearovská angličtina *8*
      • Magister_Peditum
        Prostě chtějí, aby překlad v angličtině zněl archaicky, řekl bych. Což by mohlo znamenat, že i čeština bude mít nějaké ty archaismy. Že bych konečně uplatnil v nějaké hře pomocné vědy historické? *15*
        • Tikov
          Úkol typu přečti dopis bych si rozhodně nechal líbit (jen chudáci ostatní)
          • Na začátku 15. století se písmo ještě docela dalo číst. Zvrhlo se to až v průběhu novověku, kdy se ty dopisy daj číst fakt špatně. Taky mám PVH za sebou. *15*
            • Magister_Peditum
              Přesně můj případ. Zatímco středověký texty se četly jedna báseň, tak u textů ze 17. a 18. století to byla strašná práce. *1*
          • no a jak to vlastně bylo tehdy s obecnou gramotností? nevíte někdo?: D třeba bude čtení jeden ze skillů který se budete muset časem naučit : )
            • mne napadlo něco ve smyslu "odemykání" postupně jednotlivých písmen, ty co neznáš by se v textu zaměnily za jiný znak. Něco podobnýho jako bylo tuším ve Final Fantasy X. To stím pozměněným fontem ale taky vypadá zajímavě : ) Ale stejně si myslím že učit postavu číst už je na běžné hráče asi moc hardcore a do hry to nedaj : (
            • Tikov
              Pro následující Jagellonské období se uvádí 10-20% ve městech. Texty se předčítaly převážně nahlas. ( Macek.J- Věk doby Jagellonské ) Bohužel pro husitské období nemám nic načteného, ale lze se oprávněně domnívat, že gramotných bylo ještě méně (nějakých 10-15%). A to mluvíme o městech- centrech obchodu, kde se velmi hodí vedení účetnictví.
              Ten nápad na skill se mi rozhodně šíleně líbí (jen otázka jak omezit hráče, aby nečetl něco co nemá umět- možná proměna fontu textu v závislosti na skillu (od náhodně seskládané hlaholice pro negramotného přes diplomatickou minuskulu k novogotice (možná i humanistickému))
    • Trisska
      Cítím a miluju ji!
  • Doufám, že ta kadibudka bude patřičně využita v rámci nějaké mise. Místo tradičního "zabij krysy ve sklepě" tam bude - běž a spláchni hofno. Odměna 100 XP.
    • MrSanta
      Já věřím v achievement "Vykonej potřebu ve 100 kadibudkách".
    • Keyz
      Dle obrázku kde hajlz nemá dveře,tak bych spíše viděl úkol typu "sežeň dveře k hajzlu které mi někdo ukradl" apod.
      • Zapomen na dvere. Tehdy se k hajzlikum zadny nedelaly. Vono je uz s podivem, ze tu diru meli vubec obehnanou prknama. Sralo se kde to slo.
      • hele to není žádná legrace, jednou na brigádě na archeologických vykopávkách nám někdo přes noc vzal ToiToiku a pak jsme museli chodit do přírody... a navíc si potom holky stěžovaly, že je šmírují klíšťata
        • Kozy
          Tak když už jsme u těch výsernic, tak já si to nejvíc užil když jsme jeli s bandou do Rychlebských hor s dřevěnou židličkou která měla vyříznutý otvor v sedáku. To se pak v lesíku vykopala jáma s výhledem na potok, a řeknu vám, to byla nádhera.
          • Keyz
            To věřím.

            Známy co jezdí do Indonésie zase vyprávěl jak domorodci chodí konat potřebu do vody a ryby se tím živí.Když to šel zkusit tak se prý pod ním začala "vařit" voda a bál se,že mu ryby ukousnou koule jak byli "hladoví".
            • Menttor
              Ryby bylY hladovÉ...
            • Trisska
              Nejčastější druh diskuze! *15*
            • tomu rikam diskutovat o hovnu *15*
          • to já to zas hodil v Polsku někde mezi Raczibori a Opole do shrabanýho sena na poli... hospodář musel mít radost *15*
    • Trisska
      To by byl ale fakticky divnej úkol, splachovat suchej záchod! *15*
      • kotty
        Jeste divnejsi by bylo, jit vybirat jimku. A za odmenu jeden gros a pulku chleba :P
        • Trisska
          A další quest - umýt se ve vířivce a vyfénovat vlasy! *15*
    • reálně vidím nějaký vávrovský Easter egg... divil bych se, kdyby tam autoři něco ze srandy nevymysleli
    • Kozy
      Aha, spláchni, tak to jo.
  • Trisska
    Rubriku Dana Vávry si občas přečtu v Levelu a i když s ním nesouhlasím úplně ve všem, vesměs považuji jeho názory a myšlenky za kvalitní! Na tu jeho hru jsem teda fakticky moc zvědavá!
    • nez to vyjde budes vdanna a nejaka vavrova hra ti bude jedno:)
  • Lidi nevím proč řešíte co si lidé budou mysltet :D Ale, já bych řešil, že jsem viděl video, které se toulá internetem a jsem fakt z toho nadšení. Jestli bude takto vypadat celá hra, to bude skvělé. V týmu mají lidi, kteří dokáží co jsem zatím neviděl.... ty detaily jsou neskutečné a věrná předloha je zachována:) Konečně hra, která dokáže ukázat něco z našeho prostředí a budeto vypadat hezky. Moc se těším :)
    • Keyz
      Hlavně jak řeší drobnosti to je skvělé.Grafiky rozdíl ze kterého bych se podělal jsem nečekal.Již hry nevychází pouze na PC kde se HW měnil velice rychle a skoky byli velké....
      Škoda,že se nemluvilo o fyzice a pod.Možná mluvilo na jiné přednášce od Warhorse.
      Snad to bude na video od games.

      Jinak proč ten halz nemá dveře?
      :)
      • sleepless
        No, třeba kadibouda u nás na venkově (stále užívaná) má dveře až od padesátých let, kdy je tam natloukl dědek. Do tý doby žádný neměla.... Obvykle nebyly potřeba, kadibudka byla stranou dohledu čumilů a ono se soukromí vnímalo trošku jinak :)
        • Keyz
          Vím,že byli hajzly kde nebyli dveře a lidi chodili okolo.
          Ale když již někdo postaví takový barák tak,že by neměl na dveře?

          Určitě nebyl chudý a tuším,že bohatší lidí nechodili moc na veřejné hajzly když nemuseli.
          Jestli ale to soukromí bylo takové všude tak pak to chápu.

          Ale nechci vidět,jak jdu ve hře a zdálky vidím strejdu v kadiboudě *1*
          Anebo chci? :)
          • Tikov
            Soukromí rozhodně lidé tehdy chápali jinak. Stačí se kouknout na hospody v 16. století, kdy byly pomalu v každém měšťanském domě a pohybování se sousedů (obecný výraz pro zbytek obyvatel) po domě nijak zvlášť regulováno nebylo (až zpětně se řešilo, že např. soused "ležel v posteli" s hospodskou (většinou žena majitele), ale nakonec to soud uznal za mravné, poněvadž měl spodky :) )

            Jako dodatek můj oblíbený citát z 16. století "Zvyjebený zrádče, co na mne močíš?" (Aneb proč se nepohybovat pod pavlačí měšťanského domu)
            • To finale me opravdu pobavilo, az mi z toho prasknul zmrzly ret :D
          • no to je možná ono. Zámožnější člověk si tehdy nadělal do nočníku a pak to vysypal/ nechal někoho vysypat *4*
        • Petr Poláček: Prameny
  • Kozy
    To je právě to, lidi jsou tak zblblý z těch Skyrimů, takže si budou myslet že Husiti jsou nějaká fantasy rasa lidí. Ale snad se mýlim.
    • Trisska
      Hádám, že třeba takovej cody si to myslí už dávno! *15*
    • počkej až ti tam začnou poskakovat nazí Adamité, to si budeš myslet to samý i ty *15*
      • tak to doufám že to už v základu bude vypadat aspoň na úrovni jako TES hry po aplikaci Better Bodies modů : D
      • Kozy
        Ale když si to tak vezmeš to by nemuselo být špatný :D, akorát nevim jaký odměny bys u nich dostával za questy
  • zachod potesil

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit