Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Life is Feudal je v některých věcech propracovanější.
    • wenceslaus
      Nevím, moc se mi zatím nelíbí... ale uvidíme.
    • Tak to je pecka! Díky za tip!
    • VaZqeZ_EU
      Takových názorů bych se na tvém místě zdržel, dokud nebudou obě hry doopravdy dokončeny.
      Nebo napsat, "Life is Feudal se mně zdá propracovanější" a hned ti někdo odpoví *3*
      • Pokud totiž se nebude upravovat terén, napřiklad po těžké bitvě, nebo jen tak. Nebo bořit historickým způsobem boje budovy, popřípadě je znovu opravit podle potřeb. Pokud si nemusím hlídat kvalitu nasbíraného materiálu třeba na výrobu zbraní, aby se to pak promítlo i na kvalitu té zbraně. Tak tím se mi toto RPG zdá už poněkud tuctové. Je to jen můj názor. U Kingdome Come se těším pouze na příběh.
        • Paulcz
          Nepřijde mi, že by Life is Feudal měl nějaké větší ambice, vypadá jako ostatní sandbox MMORPG hry (Mortal Online, Darkfall, Wurm) a vytýkat KC věci (stavění atd.), které ani nechce mít je trošku hloupé.
        • wenceslaus
          Pokud to není čistý sandbox tak je to tuctové? Nic proti tomu, co říkáš, ale tomu se většinou musí obětovat spousta jiných věcí (výkon, grafika, autentičnost... atp)
          • ano ... poněkud tuctové. Questy ... cesta za cílem ... questy ... boj .... questy ... pěkné jsou samozřejmě prvky jako praní prádla, aby člověk nevypadal jako šupák, nebo koukání na mávání rukama při alchymii, zajímavý pohyb NPC při zabití výčepního atd. ... ale shoří dům pokud na střechu padne ohnivý šíp ptám se ?? Prostě chtělo to více reality podle mého.
            • wenceslaus
              To by bylo naprosto skvělý... jen si nemyslím, že je to ještě dneska možný bez toho, aby hra vypadala jako z roku 2001.
        • VaZqeZ_EU
          Tedy uvidíme *3* Každopádně Life is Feudal vypadá taky "prďácky".
          Více takových projektů.. jen více! http://home.hio.no/sevu/Pi3web/bilder/ET%20computer%20kid%20happy%20surprised2.jpg
          • Po Kingdome Come se těším ještě na Novus Inceptio ... vím, že Life is Feudal a Kingdome Come jsou dva různý žánry. Jedno se zaměřuje na příběh a druhé spíše na stavby hradů, ale nesnaží se oba tyto tituly o simulaci středověku ? ... a to se Life is Feudal opravdu daří.
            • Nevím kde všichni vyhrabali, že KC má být simulace... Spíš tam jde o to odprostit doposud nikým nevydařený žánr RPG od zhovadělého fantasy a dokázat, že hry můžou být i něco jiného než bezhlavé sekání a farmení na stále se spawnujících NPC.
            • wenceslaus
              Life is Feudal simuluje spíš low-fantasy.
            • VaZqeZ_EU
              Souhlas *3*
  • "Jen si nejsem jistý, že bude hráče bavit vařit veškeré „spotřební,“ tedy neúkolové lektvary tímto způsobem." divím se, že si tohle autor článku nezjistil, pokud se nepletu, tak je tam možnost nechat lektvar vyrobit jedním kliknutím (přijdete tím o tu srandu, ale asi tak vyrobíte jen lektvary, na které máte recept v ruce). *3*
    • To by vyžadovalo investigativní žurnalistiku. Herní novináři zvládnou jen podívat se na video, které jim někdo pošle, případně přečíst si tiskovou zprávu. Pak stačí jen přidat jejich osobní názor, který nikoho nezajímá, a článek je hotový.
  • Při každém článku, kde figuruje jméno Vávra, přemýšlím co vlastně udělal tak špatného, že ho tak velké množství lidí "hejtuje" v diskuzi.
    • staci si cist jeho hejty na ostatni hry. Zatim nej byl clanek ohledne "debilniho" gta a Scarface kde se dusoval, jak to bude v Mafii 2 jine a jak to dela lepe :D A tp radsi pominu clanek o Skyrimu, Falloutu a radou jinych.
    • walltar
      Napsal co si myslí o Skyrimu... *1*
      • spíš si prostě jen řekl, že bude super kchůl hejtovat něco, co se všem líbí.... je to prostě akorát děfka bažící po pozornosti
        • Nezlob se na mě, ale Skyrim je z celé série TES obecně nejvíce kritizovaný díl, a to ve spoustě ohledů. Vávra rozhodně nebyl jedinej, kdo by se směrem ke Skyrimu vyjádřil nelichotivě. Navíc Skyrim skutečně není kdo ví jaký zázrak, a názorů že Oblivion je lepší je víc než dost (Ten byl lepší hlavně v tom že přinesl nějaké nové věci. Skyrim nepřinesl v podstatě nic, a kdyby to byl jen datadisk k Oblivionu, asi by v hodnoceních dopadl líp, jelikož je to vlastně jen Oblivion s novým scénářem, a to ještě ke všemu slabším). Navíc to, že pointa většiny současných RPG je na jedno brdo je taky fakt, a změnit to zásadnějším způsobem, vyžaduje dost jiný přístup. Např. nedělat to fantasy.
    • Taky netuším. Jakoby nějaký titul o životě a chování draků mělo být něco úžasnýho samo o sobě. A kvůli takové chujovosti pro zmrzlý makrely dokáží na sebe lidi být tak zlý až to pěkný není.
      • *zlí

        abych nepohoršoval
    • Hejtovat jednoho z největších hejtrů všech dob nelze.
  • Pane Vávro, nenechte se odradit zdejšími hráči Skyrimu. Je to lůza, která je nejvíc slyšet, ale věřím že většina rozumných lidí Vás podporuje a přeje Vám úspěch :)
    • Označovat někoho za lůzu... no dobře. Pochybuji že Vávra čte zdejši diskusi, ale i kdyby ano, tak se tím určitě nenechá odradit.
      Ono je třeba to tu brát s nadhledem. Nemyslím si, že někdo přeje Vávrovi něco špatného *4*
      • Vzhledem k tomu že se Dan na facebooku již několikrát ohledně zdejších komentářů vyjadřoval a někdy i citoval, tak bych řekl že si to tu občas přečte.
    • Nakoniec aj Vavra bude musiet spravit ustupky, je to skoda ale peniazky nepustia.
      • Myslíš ústupky jako řeka tekoucí do vrchu nebo nahý bandita v mrazu? To není o penězích ale o IQ/lenosti/nezájmu (vyberte si) vývojářů.
  • Kdyz to tak vemu ...

    Vylezlo "technologicky" demo, kterymu nefungovaly ty technologie. Je to cca 1/2 roku co mi skleroza slouzi.

    Za ten pulrok, tu mame demo alchymie. Zatim se muzem pos…rat.

    Pocitejte se mnou. Co dalsiho jeste potrebujem simulovat. Lov zvere, zber korinku a roslinstva, zemedelstvi, vyrobu nastroju, kovarstvi. To mame 3 roky jen to fikne. A kde je nejakej pribeh, boj, AI, ... takze za 10let to prijde jak na koni.
    • jakubc
      Sice vím, že to nemá smysl lidem jako ty vysvětlovat, ale alfa se nemá stát plnohodnotnou verzí, nemá tam přibývat obsah, který mají hotový, je to jen ukázka toho, co zrovna ukázat chtějí, odměna pro backery a taky šance na nějaký ten širší test technických problémů. Jestli si myslíš, že alfa prezentuje současný stav hry, tak jsi vedle - jestli jen trollíš, tak jsem tě nakrmil a běž spát.
      • Aha, taksi tupan, kterej netusi, jak dlouho co trva udela. Alfa je soft, kterej obsahuje veskerou zasadni funcionalitu. V tomhle pripade system qstu, boje, funkcni grafiku ... a to vsechno pochopitelne muze mit bugy, i pomerne zasadni, ale nemely by byt viditelne na prvni pohled.

        Do alfy se pak jeste muzou pridavat dalsi kravovinky, ktery nejsou podstatny pro funkci samotnou.

        V tomhle pripade se ty kraviny resi predem, a na to podstatny nezbudou prachy.
        • Pleteš si alfu a betu. Alfa nemusí obsahovat vůbec nic, vyjma zrovna laděného kusu. Teprve až beta by měla obsahovat vlastně všechny zásadní herní mechaniky, a ty jsou navíc často zasazeny např do jednoho questu, který ve finální hře ani nebude (nebo si opravdu myslíš, že se nějak dostaneš k testovací verzi, tu si v klídku odehraješ jen s oželením nějakých těch bugů, a na finální verzi se tím pádem budeš moct vykašlat, protože to nebude mít význam?)
          • Bohuzel, neplete.
            • Ty se nevyjadřuj. Máš v tom uplně stejnej bordel.
      • Naopak ano. Alpha ma byt zabugovana plnohodnotna verze. Vsechny dulezite herni mechanismy by tam meli byt, byt v neodladenem stavu. Mozna ne u svetoznamych ceskych hernich designeru, ale normalne to tak u vyvoje her chodi.
  • prosimtě Dane suchý pečivo, čaj a piškoty.. a taky se nemusíš se všim chlubit, ještě že si nedal na twitter fotku tý hnědý kaše
  • ondra.ch
    jsem fakt zvědavej jestli tahle hra bude tak dokonalá a bez bugů, od té doby jak negativně kritizoval Skyrim jsem zvědavej jak on sám tu hru udělá
    • Paulcz
      Co do ztvárnění světa mi přijde dokonalá už teď.
    • ... a ty jsi už nějakou podobnou udělal ?
  • Dane, prosim, priprav si co reknes do videa predem, napis si to, a precti to, anglicky mluvit umis, ale nejde ti vymyslet obsah za chodu. Pusobi to strasne blbe kdyz mluvis jak robot.
  • Vím, že je to alpha verze, fandím Warhorse, ale věnovat 30 minut imaginárnímu travícímu problému vesničana ve středověkkých reáliích, to chce hodně sebezapření, Vávru mám rád, ale po třech minutách jsem to přetočil na polovinu a z poloviny na poslední minutu, nic se neděje, FPS locknuté na 30 FPS, vidět to celé, unudil jsem se k smrti. Asi už stárnu.
    • Spíš jsi prostě tak trochu víc nemozkovýho kusu debila. To nebude věkem.
    • Asharak
      30FPS by mělo být k vůli videu, je to lepší, ikdyž mohli dát 60 no, jelikož to už uTube podporuje. Jenže sem tam ty FPS někde dost spadnou takže 30 optimalni pro ukazkovy video *2*
    • Je to technical alpha. V podstate len pre backerov. To ste hádam všetci nečakali, že budú teraz implementovať do hry questy priamo súvisiace s príbehom (alebo v podstate iné reálne questy, ktoré už majú napísané alebo budú písať). Veď nemajú ešte všetky mechanizmy a systémy v hre implementované, preto sú questy v alphe takéto jednoduché.
  • Jsem jediný kdo je pohoršený tou whiskey co má vávra na stole ?
    • Jsi pohoršený tím, že si nemůžeš dovolit dobrou whiskey?
    • Třeba je to průjem
    • Třeba je to čaj
    • Chim
      Ne, určitě vás bude víc.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit