Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nebyl to právě Dan kdo v jednom z posledních podcastu hřměl, že jeho kámoši jsou zapšklí a že nejlepší film byl Matrix atd.???? Tak teď už zapadl do toho samého ranku :)
    Tohle je vždycky subjektivní a o tendencích, že to co bylo dříve je lepší a že teď to směřuje do kopru atd. může a bude ta flame diskuze nekonečná /tady i jinde/
    • Nejde o to, ze to co bylo driv bylo lepsi. Mnohdy to neplati. Jde o to, ze to co bylo dobry se klonuje po stovkach a je toho moc. Kazdej si chce ukrojit svuj dil, kazdej chce vydelat svuj prvni milion. Jak toho dosahnout? Sazka na jistotu....udelat akcni hru se svalovcem, nebo jinym cool borcem, nebo vojakem. Hlavne gun do ruky, par granatu za opasek a je to. Lidi to spolknou.
  • Zayl
    Článek pěkný, v zásadě si za to můžeme sami, jak vývojáři, tak hráči. Nejdříve nám vadilo, že jsme tak nějak na okraji dění... jenže čím více se blížíme mainstreamu, tím horší to je pro nás.
  • Tyhle clanky... Je to napsany pekne, je to v podstate vsechno pravda, ale... K cemu to? Ventilovani frustrace? Podniceni dalsich plactivejch komentaru? To se rozhodne povede. Ale co to komu da? Neni to nic jinyho nez plakani na spatnym hrobe. Zkuste tohle cpat papalasum v Activisionu - treba daj prednost takhle strasne hluboky, uprimny uvaze, pred tema milionama dolaru, ktery do tech ptakovin cpou.
    Ano - treba ten trotl s tomahawkem z ty valecny hry, to je teda na pobliti, ale kolik takovejch obludnosti je? No... Hodne. Ale kdyz tady bylo to srovnavani s filmovym prumyslem, tak bych skoro rekl, ze je to v podobnym pomeru. Kolik je rocne opravdu dobrejch (hodnotnejch) filmu, oproti akcnim sragoram, SAW uchylarnam, pokleslejm hororum, atd.? Je to podobny.
    Ja nevim ze se nenaucite ty srajdy proste prehlizet. Dobry hry tu jsou porad. Ted jsme tu treba meli v jednom mesici Zaklinace a L.A. Noire. A i z ty Etrojky mam uz ted vyhlidnutejch minimalne treba pet her, ktery me fakt zajimaj. To musi byt vsechno krutoprisnohardcore, aby meli co hrat jen ti uremcany dedci? "Blbci" toho zaplatej nejvic, tak se s tim smirte, prokristapana.
    Nevim jestli je dobry svy intelektualni ambice vkladat do videoherni sceny. To je retardovany samo o sobe *7*
    • Mno, netroufnu si srovnavat herni a filmovy prumysl. Nejak tak podvedome se ale nemohu zbavit dojmu, ze filmy jsou na tom lepe.
      Ptas se, jaky ma takovahle plactiva uvaha smysl v tomhle mediu? Dam ti jeden zasadni duvod: Je to osveta! Pokud si to prectou ti nactileti fandove Chucka Norrise, mozna je to donuti zapnou (alespon na chvili) mozek a zamyslet se. A priste si v krame treba vybrat nejakou "inteligentnejsi" hru. A pokles prodeju pak treba donuti producenty zkusit neco jineho.
      Ja vim, je to beh na dlouhou trat s nejistym vysledkem, ale opravdu me nenapada jiny (realnejsi) zpusob, jak herni scenu ovlivnit.
      Pokud tebe ano, sem s nim! :P
      • Spis jsem smirenej s tim, ze dokud nejsem nejakej top vyvojar, tak nemam sanci scenu nejak ovlivnit - hlavne teda, jak rikam, jsem s ni v ramci moznosti celkem spokojenej. I takhle travim hrama vic casu, nez by se sluselo : )
        Ale jo - clovek ma pravdu si postesknout. Mne jen lezou na nervy ty chronicky "whineři"...

        Rozhodne ale neverim tomu, ze tohle osviti patnactiletyho fanouska CoD (modelovy priklad)
        Takovyho cloveka muze jednorazove ovlivnit jedine to, kdyby mu takovyhle nazory cpal nekdo, kdo je mu VZOREM. TO cloveka ovlivni. Priste pod tohle treba zkuste podepsat Bobbyho Kotticka, nebo treba Samera Issu : )
        Jinak to jde jenom hooooodne pozvolna. Kdyz mu do toho CoDu s kazdym dilem pridas o jednu basen vic, treba se z nej po padesati dilech stane fanousek poezie : )
        Placam blbosti, ale snad chapes co tim myslim.
        Tenhle pozvolnej vyvoj vkusu treba pozoruju i na sobe, co se tyce hudby. Co me bavilo pred peti lety, nebavi me dneska, a naopak. Vyviji se to ale pres malinky, postupne se stejnym smerem zvyraznujici odchylky od puvodniho oblibenyho zanru. Smahem to nejde.
    • Mustaffa
      Pěkně řečeno, naprosto souhlasím. A to co se děje v herním průmyslu najdeme ve všech, např. ten hudební je to stejné. Tuny populáru a la Superstar, ale prostě když se mi to nelíbí tak to nesleduji/neposlouchám, ne snad? Tupost by mi pak přišla něco na to někam napsat, jaký jsou to blbosti recyklované pořád dokola bez špetky originality apod. To je jen frustrace.
      • Takze je spravne psat pouze kladne nazory? Neni to prave ten problem? Psat jen jak je vsechno cool, vzajemne si pritakat, placnout se po zadech, ze ta nova bozi hra co prave hrajem je tak uzasna? Tak radi bysme to sledovali a poslouchali a psali prave ty kladne a oslavne clanky na uzasne hry, ale kdyz je jich cim dal min, je cas si postesknout.
        • Mustaffa
          Ne to určitě ne. Ale Dan to vzal poněkud velmi obecně a to mělo za důsledek nic neříkajicí článek o ničem. Všichni to víme jak to chodí, jak to vypadá, ale takový ten průmysl prostě je. Takový je prostě svět, ve kterém se točí peníze. A fňukání a plácání do vzduchu nic nevyřeší. Na to, že taková či maková hra je kravina si můžeme přečíst v X recenzích a pak už je jen a jen na nás, zda-li si ji koupíme nebo ne. Hry vychází špatné i dobré každý rok po celou dobu herní historie. A to, že se ten herní svět někam vyvíjí, mění, posouvá a pro někoho stagnuje, upadá, debilizuje, tak to je prostě přirozený jev. Ale to nedává nikomu právo někoho urážet.
          • To co si zminil je asi to co Dana nejvic se.re. To, že ten herní svět stagnuje, upadá, debilizuje. Proc to neni duvod na to upozornit? Co jineho by mohl clovek delat? Např. o tom napsat a vyjadrit tim svuj nazor. Je to podobny jakoby si rekl, ze nikdo nema pravo vyjit do ulic a usporadat demonstraci jen proto, ze politicka situace se nekam vyviji, coz je prirozeny jev. Naopak, nicnedelani (mlceni) je ten pr.s.er.
            • Nikdo nikomu neupira prava. Ber to teda jako nas "postesk nad posteskem" : D
              Demonstraci byste treba neco zmenili - tak bezte rvat pod okna Activisionu, uvidime - treba vam nakonec vsichni podekujem...
              Timhle se ale nedosahne niceho - naopak uz ted i tvurci radi rikaji "haters gonna hate". Vychazi to prave z toho, ze kritiky je vsude plno, tudiz je uz skoro spis kontraproduktivni. Pokud to neni kritika opravdu hutne podlozena a/nebo poukazujici na nejaky novy tema. Coz tahle neni...
    • Ale my nechceme do her vkládat svoje intelektuální ambice, my jenom chceme kvalitní hry a ne brown and bloom fps no.456716 nebo vykuchanou konzoloidní verzi kdysi kvalitní série.
      • Jasne, ale takovy hry porad jsou. Kdyz vemes jak strasne je vyvoj nakladnej tak je to vlastne malej zazrak. Ja jsem za to vdecnej.
        A ty ostatni kraviny holt tem "tupcum" doprejte (oni to jsou spis "casual hraci", ktery maj mnohdy vic rozumu, nez hrama zijici geek) Budme tolerantni, ne? : D
        A kdyz je nekdo hloupej, a ma rad hloupy hry, tak co? Furt muze byt (nejspis je) daleko lepsi clovek, nez zahorklej patologickej remcac, jehoz jedinej prispevek svetu je trolleni v diskusich. (to nepatri nikomu konkretnimu)
        S tema int.ambicema uz ani nevim jak jsem to myslel : D
        Tim jsem ten koment puvodne zacinal a nakonec zapomel k cemu to bylo.
        Myslel jsem to spis ve smyslu sledovat deni na scene s tim, ze se mi dostane nejaky vyzivy pro mozek. Nejsou hry nahodou z 99% o zabave? I Portal 2 snad prumerne inteligentni clovek projde bez problemu...
        Proste mi prijde trapny, jak si kvuli svy lasce k slozitejsim hram vsichni pripadaj chytrejsi nez ty "tupy ovce". Sice to tak casto i bude, ale roli tam hrajou i uplne jiny veci nez nejakej intelekt, kteryho je i na ty nejhardcorovejsi hry potreba opravdu poskrovnu. *7*
        • Částečně s tebou souhlasím, ale neřekl bych, že si díky svojí lásce k složitějším hrám připadám nějak chytřejší. To zase ne. Spíše než obyčejní "casual" hráči a jejich casual hry mě dokážou hýbnout žlučí názory některých z nich a jejich celková nechuť si aspoň vyzkoušet něco jiného. Tady asi hodně generalizuju, mám prostě dojem, že chtějí pořád další cowadoody a vedení za ruku. Příklad - Zaklínač 2 - okamžitě potom, co vyšel, tak byl internet plný pláče, jak jsou souboje těžké, že jim nikdo nevysvětlil jak používat alchymii, znamení, atd. Nejsem žádný velký intelektuál a přesto mi to přislo okamžitě jasné aniž bych vůbec musel otevřít manuál.
          • Jasne - ja taky trochu zobecnoval, i kdyz to nemam rad. Neber to zrovna na sebe. Samozrejme to neplati na vsechny, ale pripadu o kterejch jsem mluvil je i (nebo hlavne?) tady v diskusich fakt hodne...
            Stejne tak ale (jak sam rikas) generalizujes ty - za tema narkama na vysokou obtiznost nemuselo stat buhvijaky procento hracu. A hlavne Z2 byl zpocatku fakt prehnane tezkej i na normal - to snad uznavali i ti uznavanejsi recenzenti.. ?
            • Já bych řekl, že byl jenom trochu těžší než jiné hry, ale zase jsem vycvičený z Demon's Souls *3*
              Teď mě napadla zajímavá myšlenka, která zároveň souvisí s tím, jak jsi psal o vysokých nákladech na vývoj. Snad nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že solidní část nákladů spolkne podle mě často zbytečně velká marketingová kampaň a dabing opírající se o slavná jména. Místo toho by měli investovat do tvorby takové hry, která se při instalaci zeptá, jestli chceš nainstalovat hardcore nebo casual verzi a podle výběru nainstaluje příslušnou verzi hry. Obě strany jsou spokojené.
  • "Když se prezidenti vykecají a sdělí nám jak je všechno super, jak jim jde o naše dobro, a jak je všechno 3D sociálně interaktivně family mass market onlajn, polovina publika usne, nebo se vyzvrací do přiložených pytlíků."

    Kandidat na vetu roka u mna, malom ma zosulalo z kresla hehe. Tak zaujimavy podobny clanok som naposledy cital v uvodniku v Score 30 z roku 1996 od Jana Eislera. A vo vsetkom suhlasim, inac ten Tintin vypada zaujimavo. Posledne co som hral skvelu hru v spolupraci s Spielbergom a Lucasarts bola The Dig. Aj ja sa tesim na hry ako ME3, Skyrim, Hitman, TombRaider akopec dalsich ale uprimne, radsej bych nieco uplne nove a jedinecne.
  • Vávra mi mluví přímo z duše. Naprostý souhlas téměř s každým názorem, jen bych se ohradil oproti tomu, že si "staří" hráči na dřívější hry nepamatují. Je mi 26 let, hry jsem začal hrát na NES, pokračoval přes ps1, pc, ps2, až po herní pc+ps3. Všichni moji známí vlastní herní pc, ale tak nějak zjišťujeme, že jaksi není co hrát. Rehash stíhá rehash a originalita a zábavnost se až na vyjímky někam vytratila. Kdybych měl jmenovat dle mého názoru nejlepší hry, tak je to vše z období 98-03.
    Ano, dá se vzít slavné jméno a udělat kvalitní pokračování ze kterého dýchne duch strarých časů v moderním zpracovaní - viz Deus Ex: HR, jehož leak mě svou hratelností a podobností originálu příjemně překvapil, ale kolik takových dalších bude ?
  • MickTheMage
    Obvykle s Vavrom nesuhlasim (v poslednej dobe byva prisli, ako sa to hovori... graphic whore :) ), ale tentoraz ma bohuzial pravdu. Kravataci (a dokonca i samotni vyvojari) maju plnu hubu kecov toho, kam, co a ako vysoko to s hrami dotiahnu a pritom vytvaraju pubertalne s racky (vacsinou).
  • Vávra má recht, ví o čem píše. Dobrý.
  • mozna se divi ze se hry opakuji, coz ma u nekterych her pravdu ale vydelavaji.
  • Pana Vávru mam rád, ale už mě poslední dobou zaráží jak se mu všechno nelíbí a nic ho pořádně nebaví a nadává na to. Ano je pravda, že se hry hodně opakují jak říká výbuchy, wow momenty, cool hlášky je to docela ohrané, ale je to celkem zábava na odreágování. Jsem hodně zvědavý s čím pan Vávra příjde na trh, protože pořád jen mluví a s ničím pořádným nepřišel krom Mafie a Vietcongu, které byly mimochodem velmi dobré, ale co bude dál ? Pokud nepříjde s něčím hyper originálním tak se mu budu akorát smát, protože psát o tom jak jde herní průmysl do kytek a jak je všechno nudné dovede kde kdo. Jsem teda zvědav s čím se vytáhne pokud se teda vytáhne. Pořád mi to příjde tak, že on byto udělal lépe a jinak ale zatím teda nic nepředvedl krom těch dvou zmiňovaných her. Chtělo by to fakt už konečně něco, abych si nemyslel, že je pan Vávra jen velká huba. Ovšem nic proti němu nemám zatím.
    • :)
      Hellboy je, jak jsem mel tu moznost ho poznat, proste takovej. Nekdy ma silne negativisticky obdobi, jindy se dokaze nadchnout pro vec. A at je to do plusu nebo do minusu, vetsinou je to naplno.
      A mala oprava: Hellboy doopravdy udelal jen jednu hru, a tou je Mafie. Mafie 2 vychazi hodne z jeho nametu, ale prohlasit za jeho dilo se v podstate neda, na to melo na vyvoj vliv jeste neuveritelna spousta lidi (vetsinou k horsimu). S Vietcongem nemel Hellboy nic spolecneho.
      Nicmene, cele to nema nejmensi vliv na mandat, aby se mohl relevantne vyjadrit k tomu co se na herni scene deje. Helboy si vzdycky udrzoval az maniakalni prehled o cele herni scene.
      Navic je zcela irelevantni, kdo kolik udelal her. Stejne tak nikdo nezpochybnuje nazor filmoveho kritika jen proto, ze nenatocil zadny film.
      A mimochodem, jestli Hellboy udela nejakou dalsi hru nezalezi na Hellboyovi, ale na producentech.
    • Nemusis byt veteran developer s deseti hrama na konte, aby sis mohl dovolit neco kritizovat. Kdejaky floutek si tu pousti hubu na spacir, kritizuje vse co mu prijde pod ruku, ale clovek z herni branze, vyvojar, ktery ma na konte "pouze" dve hry, nema pravo rict svuj nazor (mimochodem ku.va pravdivej nazor)? Je to jen otazka casu, nez i vas ostatni omrzi to tupounstvi nynejsich her. Poprve je to treba fajn vodvaz, ale kdyz za svuj zivot vidite uz desate pokracovani ctvrte kopie tretiho dilu Dooma, tak se nedivim, ze z toho muze byt leckdo docela votravenej. Do tohodle stadia dospejou driv nebo pozdeji vsichni.
    • Taky mi nejsou dve skvely hry dost a myslim ze aby Dan mohl kritizovat musi jich udelat minimalne 6 a jeste ke vsemu dohrat vsechny dily Call of Booty (to bude mit preventivne jako za trest)!
      • Dobre hry nevychadzaju ako na pase.
  • Ten článek je tak hnusně negativní, až mám pocit, že jsem ho psal já. :D Vidím to stejně.
    • Taky mam ten pocit :-)))

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší