Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tohle je volný trh. V kapitalizmu se řídíme nabídkou a poptávku. Videoherní průmysl je obrovský byznys. Náklady na vývoj dnešních her jsou astronomické a investoři sázejí na jistotu. Důležité je to zabalit do pěkného hávu - enginu, který spolkne spoustu peněz a času a potom nezbývá tolik na ten obsah. Potom tu máme rostoucí vliv - a dnes už dominantní - konzolí. Videohry musí být tak komplikované jak je mainstreamový hráč konzole. Rozhodně to není tak špatné jak je v článku popisováno. Největší problém vidím v umělé demenci počítačových protivníků. Pokud by se ale oponenti začali chovat mazaně a neskákali úmyslně před záměrný kříž pohodlného hráče - spoustu by jich to odradilo a tedy následný pokles zisků. Dnešní vývojáři hold už nemají tu svobodu co ti předešlí, ale čí je to chyba? V čem jsou producenti tak inovativní?
    Nesouhlasím, že by filmový průmysl byl na tom lépe. Například zmiňovaní Inglourious Basterds nejsou žádný zázrak. Nejlepší na filmu jsou dobře napsané dialogy a to v podstatě jedné osoby. Brad Pitt tam určitě nebyl obsazen pro výkony, ale aby zvednul ziskovost snímku, jinak si totiž neumím vysvětlit proč tam působí jak mizerná karikatura na drsného četaře z výcvikového lágru. Samotná parta Bastardů jsou ploché postavičky jak z vystřihovánek kombinující statické obrázky s dlouhými dialogy směřujíc k teatrálnímu násilnému konci. Tarantino může natočit sebevětší béčko a vždy to bude mít úspěch, protože má cool auru.
    To, že v herním průmyslu samotní vývojáři propagují svůj produkt nevidím nic špatného, stejně tak jako když herci obrážejí různé novináře a pořady a tam vychvalují svůj počin - a nikdy jinak!
    Ve hrách obvykle pokračování úspěšného počinu má udržující, nebo i rostoucí kvalitu to se naopak nedá říci o těch filmových, že ano?! Takže pořadové číslo za produktem naznačuje zákazníkovi "značku jakosti" a není vůbec tak to numero na škodu, naopak. Simulátor F-14 je super, ale F-15,F-16, už je ohraný? Budem originální, udělejme simulátor stroje času! Jó! ;-) Chápu ale, že pokračování Medal of honor 23 půjde někomu pěkně na nervy. Zvláště, když to je bez špetky invence.
    Autor článku je otrávený z nového E3 a jeho plodů, budiž, ale ten splín na pozadí, hádám, má jiný původ.
    PS: LA: Noire, Portal 2....
    • Nevím proč do toho pleteš konzole? Jestli se na PC něco prodává, tak Call of Duty. To je přece ta komplikovaná hra kterou PC-čkáři chtějí.
  • Souhlasím s Kubajsz, D-FEND atd.. A ucho: ty asi nechápeš tradice. Tuto hru nehraje kdekdo. Střílečka pro všechny je třeba Call of Duty. BiA už je pro širší okruh hráčů, které trochu zajímá historie a baví je tematika WW2. Vím to z vlastní zkušenosti. Tahle hra pro sváteční hráče není, nebaví je, nechtějí taktizovat. V dnešním trendu nedělat WW2 hry nechápu proč takto zkopou poslední kvalitní FPS sérii. Už Hell´s Highway zklamalo tím, že zdaleka nesplnilo, co slibovalo.
    Mě by třeba i Furious bavilo, ale nesmělo by nést titul BiA. To se jen zcela jiná hra, která nemusí být dobrá a jen čas ukáže zda tomu tak bude, poveze na dobrém jménu pro mne mnohem lepší záležitosti.
    • ... myslis pro "uzsi okruh" hracu... :)
    • 100% souhlas,omlouvám se trochu jsem se nechal unést ale vážně mě to připadá jako plivnutí do obličeje všem co mají tuhle hru rádi,kupříkladu Hell Higway sice přinesl zjednodušení ale děj byl zajímavější,stejně tak i mise se snažili udělat zajímavěji a celkově mě hra nezklamala mě jde o to že tohle se prostě mělo jmenovat jinak i Codemaster z Operací Flashpoint ze hry neudělali Just Cause ale prostě jí jen zjednodušily a spíše se inspirovali hrou Ghost Recon ale ten základ prostě zůstal.
  • Souhlasím s článkem ale to je asi věc názoru. Jediné s čím si myslím že by měli souhlasit všichni jsou Brothers in Arms. Můžete mi někdo vysvětlit jak můžou tak dobrou hru s tak dobrým příběhem takhle pod*lat ? Proč prostě nevytvořili novou serii? Vždyt to s původní hrou nemá VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO!!!! Myslim že je to uplně přesně to o čem tady Dan mluví tvůrci si asi totiž myslí že když to pojmenujou Brothers in Arms tak se to bude určitě prodávat lépe než kdyby se to jmenovalo nějak jinak. Já netvrdím že to bude špatná hra to vůbec! ale proč se to proboha musí jmenovat Brothers in Amrs to fakt nechápu :-(
  • Podla mna su pokracovania super. Preco by som hral hru, ktora nema za nazvom aspon sedmicku? Ved to musi byt strasny shit, ked to ani pokracovanie nema. To znamena, ze sa to nikomu nepacilo, a teda v tom ani nepokracuju. Ked je hra dobra, treba to dotiahnut do konca. Stale je nieco, co sa technicky nedalo spravit v predchadzajucom diely, tak sa to spravi v pokracovani, a takto sa postupne bude hra stavat kvalitnejsou. Akurat skoda, ze uz sa nedaju odsekavat casti tela ako niekedy. Za to mozu taki moralisti ako ste vy :P

    Vavra je d3bil.
    • christianus
      http://www.youtube.com/watch?v=4yze6GqHZ7E
    • Preco, nemusi to byt sh!t(delate si srandu cenzurovat uz i tohle?!). Albion, Realms of the Haunting, Clive Barkers Undying, Planescape... vsetky tieto hry su jedinecne a bez pokracovania. Patria tiez medzi najlepsie co kedy vysli. A ty si ich prave jednym smahom odsudil *9*
      • Ten jen provokuje a snazi se rozjet flejm... ignoruj ho :-)
    • trololokok ;)
    • dalsi reta*d.

      ked som videl brothers in arms 4 titulok, pocul pokec toho typka, a potom _videl_ to video tak som sa skoro posral ci to myslia naozaj vazne. brothers in arms ?? my god.
  • Problém současných her je v tom, že se všichni snaží svou hrou překonat CoD, God of War, Gears of War nebo jinou hru, která je na vrcholu prodejnosti v dané kategorii. Nedokážou ale pochopit, že hráči by už chtěli konečně něco jiného a jediný důvod, proč se CoD, Gears of War a God of War pořád drží v čele prodejnosti, je, že jsou z těch desítek klonů a předělávek jedné hry nejznámější nebo nejlepší. Ale vydavatelé se prostě nedokážou ani za nic smířit s tím, že by vydaná hra mohla přijít o několik procent potenciálních kupujících, a tak tam musí naházet všechny věci, které jsou teď údajně v módě.
    Sdílím Danovo zklamání se současným vývojem. Na E3 mě zaujal jen zlomek představených her, a i k těm jsem měl výhrady. Všechno prostě vypadá stejně, hraje se stejně a výraz "širší publikum" začínám poslední dobou opravdu nenávidět.
  • Vavra sa rovna komplex + velmi negativne emocie... Vavar ty si bol urcite najebany ked si to pisal cico ? alebo si uz narkos ? hm pleties si dojmy a pojmy !
    • Dokonale potvrdzuješ moju teóriu o tom že liečenie komplexov druhým pripisujú výhradne extrémne zakomplexovaný ľudia :-)
      • Ted jsi mu to nandal... :-)
        • chlapci vy ste toho v zivote a hernom priemysle uz urcite velmi vela dokazali ked viete takto objektivne, neosobne a faktograficky hodnotit. lol.
          • Me do toho netahej, ja se sekl a ta reakce patrila k tomu ufonovi co tohle vlakno zacal... :-)
            Ja jsem Danuv skalni fanda a lepsi zamysleni a glosy nez od nej jsem v herni zurnalistice necetl... :-)
            • To nemuzu posoudit, ja stary fotr jsem... :-)
            • aha jasne, sorry. to patrilo tym dvom. ja som zase fanda zdraveho rozumu a udivuje ma ako tu mozu niektori jedinci pisat to co tu pisu. ale je to asi ich vekom no. aj ked ja nie som stary foter a tiez mi tak nej*be, ktovie :).
  • http://www.youtube.com/watch?v=nr3lI_dcZKQ Tak bouhžel zde trailer na nový díl. Proboha které h*vado z Uhnisoftu se nechalo inspirovat Tarantinovou slátaninou Hanební d*menti( pardon parchanti) a proč se snažej odrovnat mojí srdcovou záležitost jako jsou Bia,kruci já se těšil na Ardeny a místo toho koukám na bandu cool husto dementů kreří vypadaj jak mexickej gang,co bude dál?francouzký odpor budou tvořit pokérovaný hispánský štětky,zajezdíme si ve vytunněném Kubelwagenu nebo budem střílet ze samopalu Thompson opatřenej koluminátorem.At jdou do hajzlu.
    • ucho
      stejně jako u filmů, nejde natočit film, který se líbí všem. ani hra nejde udělat tak, aby se líbila všem. tobě se nelíbí, někomu se líbit bude. kvůli tomu nemusíš plivat na autory, prostě si hru nekupuj, nehraj, věnuj se jiným hrám (ideálně těm, které tě zaujmou :) ), ušetříš se naprosto zbytečného stresování.
      jako kdyby se lidé rozčilovali nad tím, že se točí telenovely...
      • Jemu jde ale o to, ze tohle udelali s jeho oblibenou serii.
        To je snad sakra rozdil, ne?? *7*
        • ucho
          Ne, je to úplně jedno. všechny díly série nemusí být dobré, mohou existovat i černé ovce. To neznamená, že se v budoucnu neobjeví něco lepšího (nebo horšího). Je nesmysl předpokládat, že všechna pokračování budou stejně dobrá nebo budou kvalitou růst. U filmů je to stejně tak. (Robocop 1, 2, 3 - klesající tendence nebo Vřískot 1, 2, 3, 4 - 4 je přijata lépe než 2 a 3...).

          edit: mimochodem já se nepřu o to, že se to někomu nemusí líbit. jde o změnu a tu každý bere jinak, někdo pozitivně, někdo negativně. stejně jako nový Tomb Raider. někdo tu změnu vítá a někdo ne. jde o to, že nelibost k autorům je projev oné nevyzrálosti. nic jiného jsem nepsal, tedy nemusíš rozebírat věci, které jsem neřešil...
          • Jak, "rozebírat věci, které [jsi] neřešil"?
            Souhlasil bych s tebou, kdyby slo o nejakou novou znacku.
            Pokud se ale zmeni duch zavedeny serie, fanousci maj pravo bejt nastvany. Fakt neni nutny do toho tahat Robocopa *7*
            Kdyz se clovek tesi na dalsi dil svoji oblibeny hry, a misto toho co by si (opravnene) predstavoval se mu nabizi nejaka zcoolovatela fraska... v tom proste prezrale ucho rozdil nevidi?
            Tak to jsme samozrejme blby a nevyzraly my *7*
            (mimochodem, BIA skoro neznam, a netvrdim ze je zklamani ze zparchantelyho pokracovani potreba ventilovat na autorech, ale to tvoje osvecovani je uplne mimo - tohle rikej tem, co nadavaj na novy IPcka...)
            • No jestli ti jde celou dobu o to, ze nemel nadavat primo autorum, tak ja souhlasim.
              Ja jen rikam, ze je jasny ze cloveka nastve, kdyz se (k horsimu) zmeni jeho oblibena serie. Teda ne ani tak ze klesne kvalita, ale hlavne ze se zmeni DUSE ty hry..!
              Proc do toho tahat zas to imbecilni "tupy ovce" a "nevyzralost" a blablabla.
              Tak ja mam z tebe radost, ze se dokazes prenyst pres zmenenej Tomb Raider, ale snad neni neni nutny delat debila z nekoho, kdo si treba i nejakou tou vulgaritou ulevi (pokud to neprezene, coz koukam tady kolega mozna jo : D)
              Mimochodem zrovna ty zmeny v TR jsou provedeny s citem. Jo - to muze brat kazdej jinak, a treba Lara se zmenila dost.
              Ale celkove prece spis podtrhli neco, co v ty hre bylo vzdycky. Nevim z ceho soudis, ze ta hra bude uplne jina. Mne pripada jen temnejsi, realistictejsi. A kdyz uz tady to slovo zaznelo, tak i tak nejak "vyzralejsi" : D No ne - dobre... Ale hodit do valecny akce koncentrat vseho, co si v tuhle chvili tvurci ocividne predstavujou jako "the definition of cool", mi prijde opravdu jako flusnuti do ksichtu tem, co tu serii meli radi pro to, cim byla. Ale jak rikam - BIA jsem ani nehral, tudiz se treba v leccems pletu.
            • ucho
              Crook: Mám spoustu oblíbených her, ale abych se přiblížil nějakému srovnání. Moje srdcovka jsou Tomb Raidery. Hledání cesty, hlavolamy, zkoumání. Chystaný nový Tomb Raider z mého pohledu neobsahuje to, co jsem na těch hrách miloval. Je to pro mě změna. Lidé ji vítají, fajn, neberu jim to. Ani neříkám, že to bude špatná hra a že se mi nebude líbit, tedy že ji nebudu hrát. Je to odklon a osobně by mi vyhovoval stejný styl, jako byl v posledním díle. Ale ani ve snu by mě nenapadlo být naštvaný na autory a říkat na jejich adresu cokoli špatného nebo jim něco vyčítat. Proč? :) Mrzí mě, že to nebude hra ve stylu, který jsem měl rád, ale holt třeba zase nějaké jiné díly budou, nebo se objeví jiná hra, nebo si prostě zahraju některé díly znovu (teď mám rozehraný čtvrtý díl).
            • Teda... Wheeeew!
              To uz fakt nevim co na to rict : D
              Muzu se zeptat, jaky jsou tvoje oblibeny hry?
              Ja totiz na tom, chtit vic neceho, co se mi moc libi, nic divnyho nevidim.
              Za chvili budou lidi "tupejma ovcema" jen proto, ze dejchaj, zvejkaj, a chodej se vencit. Hlavne bejt oridzinl! : D
            • ucho
              a přesně o tomhle článek je. lidi hry vnímají jen podle názvu, jako ovce...
              prostě si někdo oblíbí značku a všechny další díly trvá na tom, aby byly všechny díly ve stejném duchu, aby ho bavily stejně. a zjevně chce donekonečna další a další díly... (stejné)
              ano, je zvláštní od hry očekávat něco jen podle značky v názvu...
          • Vysvětlím ti to,Vřískot začala jako horrorová vyvřaždovačka ale stále pokřačovala ve stejné lajně,občas jen herci hráli víc mizerněj scénář byl horší nebo režisér totální poleno ale schéma filmu zůstalo stejné série BIA je vážná hra a dost se podobá seriálu Bratrstvo neohrožených a ted jsi představmě kdyby jeden díl dostal kupříkladu Tarantino a udělal z toho totální frašku,určitě by se zvedla vlna znechucení proč ten dobytek uráží válečné veterány,tady se autoři naprosto zbaběle schovávají za jméno vážné taktické akce jen aby z neznalých vydojili penízky a to je prostě svinárna a zbabělost největšího kalibru navíc jasně ukazují že své hře nevěří když se musejí schovávat za slavné jméno.
            • ucho
              Prostě si řekli, že to udělají jinak...
              Vřískot byl jeden příklad, zkusím jiný. Co třeba seriály, kde jsou epizody na jedno brdo, ale občas se objeví nějaký zvláštní díl (muzikálový, snový, jakýkoli, prostě něco jiného). Srovnání s filmy je náročné, tam se většinou netočí "pokračování" ale remaky. Mimochodem z čeho soudíš, že je Brothers in Arms: Furious 4 pokračování série? podle značky "Brothers in Arms"?
              Prostě v té hře hledáš něco, co tam není...
      • Moc pěkné ale bouhžel žvást,série BIA je akční FPS z taktickými prvky,nechápu co má zde učiněný trailer se hrou společného to se už klidně může jmenovat "mastím ptáky přes tepláky" navíc ta hra měla celkem zajímavou dějovou linku která se v posledním díle neuzavřela taky jsem se bláhově domníval že by jí autoři chtěli rozšířit,nemluvě o tom že hra se lehce inspirovala skutečnými vojáky které bojovali ve 101 výsadkářské a vždy jsme si mohli o tom přečíst v bonusech která hra postupně otevírala.P.S svobodně se můžu vyjádřit k čemu chci a kritizovat co chci.
        • ucho
          to ano, jasně, že můžeš kritizovat, co chceš, ale posílat autory čehokoli do hajzlu je projev nevyzrálosti... (je to hloupé)
  • dokud budou lidé neustále dokola kupovat tyto tytuly... budou tyto tytuly neustále dokola vycházet.. a neudělá s tím nic ani Dan Vávra *1*
    Jinak patřím ke generaci, která si ty první ještě pamtuje, ale ještě nejsem tak starý abych zapoměl *3* A možná i tím pádem s Danem souhlasím. Některé hry se už ani nesnaží přijít s něčím novým..
    • Mustaffa
      Já bych spíš souhlasil s tím, aby ses naučil psát česky.
  • Nesmlouvavá kritika opepřená humorem.. Parádní článek :)
    • Radar_PiBtl144
      To mi ten humor teda ukaž... *7*
  • Srovnávat filmy a hry se pokoušejí i sami tvůrci. Jak je jinak možné, že stále vznikají hry podle filmů (podezřele často příšerné) a filmy podle her (to samé), tak proč by to nemohl (třeba špatně) dělat Dan Vávra? Jeho snad vrozenou skepsi chápu, zvlášť proto, že stojí za Mafií (o dvojce pomlčíme, protože do té už moc zasahovali "kravaťáci s kalkulačkama," že?), ale jako vždycky - nic nebude tak hrozné. Ještě tu máme nezávislou scénu bla, bla. A nebo tu přece máme vás, pane Vávro, proč tady šílíte, já mít váš vliv a pověst, už sedím za stolem a kutím scénář k nějaké nové a neokoukané hře...
    • Radar_PiBtl144
      Udělat hru podle filmu nebo naopak je něco jiného než srovnávat herní a filmový průmysl, například z těchto důvodů:
      1) Filmy jsou mnohem mainstreamovější záležitostí a díky diferenciaci cílových skupin a platforem (Kino, DVD, TV, seriál, dokument atd.) existuje v průmyslu též mnohem intenzivnější žánrová a formátová diferenciace.
      2) Kvalitu her a filmů obecně měříme dle zásadně jiných kritérií.
      3) Kvalita filmu není zpravidla tak závislá na technologii a vývoji.
      4) Oproti filmům jsou hry relativně mladým médiem.

      Došly mi odstavce :) Ale představu sis asi udělal.
      • V podstate súhlasím *4* Lenže nemyslím že film a hry sú v článku porovnávané zlým spôsobom. Počet hráčov sa môže len rozširovať , len sa musia objaviť hry ktoré zaujmú určitú skupinu . Ľudia čo bažia po kvalite a dajme tomu " intelektuálnej hĺbke " si hry nekupujú
        pretože to čo oni považujú za zábavu a kvalitu v hrách nieje . Myslím ale že ak by také hry skutočne vznikali , tak by rozhodne hráčsku obec rozšírili . Hry ktoré niečim takým môžu osloviť nepotrebujú rozhodne takú megaúžasnú grafiku a technológiu ako epické strielačky , čo znamená že nevadí obmedzenejšie publikum . Hry sú skutočne mladým médiom ale nedozrejú len tak samé od seba , od toho treba aj Vávrov píšucich rýpavé komentáre a hlavne vývojárov schopných si z nich niečo vziať k srdci . Ideálne ale Vávrov vyvíjajúcich hry *1*
      • Suhlas i ked mozno v buducnu zacne bod 3 ohrozovat i kvalitu filmov. Hovorim o 3D ktore sa stava coraz beznejsie a ktore vyzaduje vacsie naklady a je narocnejsie na tvorbu. To by mohlo mat raz rovnaky efekt ako ked sa vacsina casu investuje u modernych hier do grafiky a podpory roznych efektov a pak ostane menej na to ostatne(pretoze cas a investicie su limitovane). Uz bolo par shitov v podobe 3D horrorov atd(Avatar bol este ok i ked mozno ripoff Albionu *7* ).
    • kolko mas rokov 17 ? ty kalkulacka lol. co si ty v zivote dokazal ? sa uvedom. tento clanok je bohuzial presna charakteristika dnesneho herneho priemyslu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit