Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja teda souhlasim s tim, ze hry jako Bulletstorm, Homefront, Call of duty jsou na jedno brdo, ale kdyz to hraci chteji hrat, good for them. Ale porad je tu spoustu paradnich her, ktere nejsou v tomhle mainstramu a popravde nikdy jich nebylo vic. Tak treba ted hraju L.A.Noire - ukazte mi podobnou hru (a nerikejte Mafie, protoze to je neco jineho), pak ma vyjit Mass Effect 3, Alliance: Colonial Marines, Uncharted 3,... to budou vsechno nejspis bomby a vbec to nevypada na vymastene ptakoviny... takze Danova kritika ano, ale jenom na cast herni sceny. Rozhodne JE na co se tesit.
    • Mustaffa
      Ne L.A.Noire, ME3, Unchardet3 vůbec mainstream nejsou *1* *1* *1* *1* . Jasně, že jsou na jedno brdo, protože je to v rámci jednoho žánru.
      • No tak dobre jsou v mainstreamu, ale nejsou takove o jakych mluvil Dan. On pise, ze vsechny hry jsou s wow efektama a nabusencema a sama strelba a uplne stejne. Ja tvrdim, ze jexistuje spousta AAA her, ktere do jeho popisu nezapadaji a tudiz zadny upadek nepozoruji.
        • Mustaffa
          Tak v tom případě ano *3* , ale jde o to, že máš určité žánry a ty mají svá určitá specifika. Nemůžeš srovnávat CoD s Uncharted apod.. Kdo nechce ve hrách wow efekty, milióny vypálených kulek, neohroženého hlavního hrdinu, tak si přece nekoupí Crysis.. A kdo si ho koupí a pak na to nadává jaká je to blbost, že už to není hra jako hry před 450 lety, tak to je podle mě úplně mimo mísu. Nemyslíš?
          • Nekteri lide budou vzdycky nespokojeni, at se jim da cokoliv:)... takze souhlas.
  • Mahcake
    S článkem souhlasím.

    Originálních her jako je ICO, Shadow of the Colossus nebo nové hry od Rockstaru (Red Dead Redemption a hlavně L.A. Noire) je prostě málo. A nikdo nemá odvahu nebo možná ani nápad do něčeho originálního jít. Zlatej Rockstar a Fumito Ueda..... Taky samozřejmě nesmím zapomenout na flOw,Flower nebo novou Journey od Thatgamecompany nebo takovýho Abbeho, kterýho už (nejspíš) nikdy neuvidíme. Je to smutné.
    • Kvalita se vždycky vyskytuje v omezeném množství. Kvalitních her je přesně tolik, kolik jich má být. I kdyby se mávnoutím kouzelného proutku staly všechny hry originální až na půdu, stejně je lidi začnou rozdělovat na srajdy, průměr a kvalitu. Jedinej problém, kterej hry, filmy a hudba mají, je jejich množství. Prostě nesmrtelná Gaoussova křivka: malé procento totálních hovadin, drtivá většina mezi podprůměrem a nadprůměrem, malé procento opravdových skvostů. Nechápu tyhle nářky. Lidi zřejmě žijí ve svých hlavách ve světě, kde je každá hra, co vyjde, přivede do extáze. To je ovšem pouhé zbožné přání daleko, daleko vzdálené od reality...
      • Tu rozhodne neide o to že by bolo málo kvalitných hier ale o to že kvalitatívny štandard je nastavený hrozne nízko . Vývojári a zdanlivo aj hráči sa zhodli na tom že postačí ak hry budú v podstate len krajšie automatové arkády navlečené do pubertálne cool kabátiku a nikto nič iné nechce , pričom sa občas objaví nejaká svetlá výnimka . V skutočnosti ale existuje dostatočne veliké publikum ktoré by chcelo dospelejšie/rozumnejšie/nápaditejšie veci . Keď si zoberieš filmy alebo knihy tak tam je oddelené to primitívne prvoplánové a hodnotné . V hrách to tak nieje , to čo medzi filmami predstavuje na stupnici kvality napr Prelet nad kukučím hniezdom zastupuje v hrách F.E.A.R. , a pritom to tak byť nemusí . To že hry musia byť "hratelné a zábavné " rozhodne neznamená že tá hratelnosť a zábava musí vyplývať z akcie a výbuchov . Možno som naivný ale myslím že ak by si to ľudia uvedomovali , mohol by na tom byť herný priemysel lepšie a preto som vďačný aj za tento článok *4*
  • *1* výborně jsem se pobavil *1*
  • Radar_PiBtl144
    Ten Vávra už se snad definitivně zbláznil?

    Zaprvé, hodnotit, jak vypadají vývojáři her nebo šéfové vývojářských studií? WTF? To je jako kdybych přišel a řekl "Ridley Scott natočil super film o válce v Somálsku, ale vůbec nevypadá jako voják, tak to se na to radši koukat nebudu..."

    Zadruhé - srovnávat hry s filmy? To je asi jako srovnávat jízdu na koni a šroubovák.

    Zatřetí (a to je nejhorší) neuvěřitelně kecá! Copak filmaři nedělají tiskovky, na kterých vychvalují své filmy, mluví o "fýčurách" filmu, jak vznikal, kdo v něm hraje a proč, jaký je příběh, jaké se použily revoluční technologie a jak se dělaly speciální efekty atd atp. Copak jsi, Vávro, nikdy neviděl jediné "Behind the Scenes"? Nebo třeba záznam z tiskovky? A co teprve, když o filmu vznikne plnohodnotný film, jako například Matrix Revisited?

    Dane, lžeš si sám do kapsy? Nebo jsi skutečně už tak zoufalý, že máš potřebu lhát čtenářům, abys dodal svým článkům bez myšlenky věrohodnost? Tak či tak, v každém případě je to velice ubohé.
    • Danovy clanky jsou jako dobre hry... nejsou pro kazdeho... nekdo je miluje, nekdo nenavidi, nekdo je pochopi, nekdo ne... nekdo souhlasi, nekdo ne... nic si z toho nedelejte... :-)
    • Dan Vávra je jediná česká celebrita herního průmyslu a o té se nepochybuje, to nevíš? *1* *1* *1*
      • Radar_PiBtl144
        Doporučují 4 z 5 Radků Hulánů :) Mám z Dana poslední dobou (resp. od nových Tiscali Games), že se snaží svým článkem naschvál naßrat čtenáře, aby se s nimi potom mohl hádat v diskusích a přesvědčovat je o své pravdě.

        Danovo pravidlo č. 1: "S arogancí nejdál dojdeš" :)
        • to sa vam zda preto lebo ste mladi sopliaci a nemate nadhlad.
          • Radar_PiBtl144
            A tak soudíš dle čeho?
  • Anarcha
    Osobně s Danem celkiem souhlasim zatim jsem nenarazil vzásadě skoro na nic zajímavého a jediné co je tam oznamováno jsou xtý pokračovaní starých zaběhlých serií a popřípadně restarty starých zaběhlých serií a nejvíc mě pobavila ukázka s COD , ačkoliv jsem čekal , že se serie posune někam nejen v grafice , ale i v hratelnosti tak ač po grafické stránce to vypadalo pěkně co do hratelnosti to vypadalo opět jako naskryptovanej tunel a stejně to zase koupí mrtě lidí , protože budou ovlvněný tou marketingovou masáží. *9*
  • Dobry clanok
  • Naprostý souhlas s autorem. Herní průmysl dneška je bohužel jen zrcadlem hráčů. Bohužel je tu poptávka po co nejjednodušších hrách, ideálně kde se mačkají dvě tlačítka a nemusí se přemýšlet. Jákákoliv "složitost" je na škodu a vypatlánci to odmítají hrát. Vyjde strategie, ale nesmí tam být více jak jedna surovina, nějaké složité budování a přemýšlení prostě hlavně ať to chrlí miliony monster o nic víc nejde...Ty tam jsou časy dokonalých strategií typu Heroes, Warlords atd, dokonalých adventur Monkey Island. Dneska vše na jedno brdo a tupounci slintají, hlavně že to má cool grafiku a cool efekty. Že to je ale 100x opakovaná srágora dohraná za 4 hodiny nikdo neřeší. Doufám že jsme již na dně a vše půjde k lepšímu...nebo naopak. a pak nám buď nebe milostivo...
    • Pokud tě baví nascriptované strategie, nic proti tomu. Kde jsi ale přišel na to, že hráči strategií jsou chytřejší než ostatní. *7* Někoho to zkrátka a prostě nebaví. *3*
      • To je to elítářství který je mezi HC hráčema celkem normální.
    • zrovna ohledne tech heroesu .... ano na papire omezeni surovin vypada jako facka do xichtu vsem fanouskum ale podivejte treba na staricke age of wonders.... ma 2 suroviny a imho heroesy tomu nesahaji ani po kotniky takze s tema heroesama bych pockal az to vyjde a pak vynasel nejaky soudy
  • Napsal spoluautor klonu GTA... Mafia 2 mimochodem splňuje všechna kritéria, na něž pan Vávra nadával...
    • Mafie I vznikala v době, kdy existovalo tak maximálně GTA I, tedy sranda autíčka zhora. GTA III bylo vyvíjené paralelně s MI pro stejného publishera a že jsou si obě hry podobné, protože byly obě jako první zasazené do velkého města je shoda náhod. Obě hry vyšly ve stejném roce a byly ve vývoji mnoho let. Pokud máš výhrady k MII, které se netýkají scénáře, doporučuji si projít titulky ve hře a obrátit se na ty správné lidi.
      • Mafia II měla nějaký scénář nebo příběh? Vždyť to vypadalo jako slepenec náhodně vygenerovaných misí, ve kterých příběh nehjrál žádnou roli...
        • Dufam ze len zartujes, napriek tolkym strihom to bol stale jeden genialny pribeh. Zrejme si hru ani nedohral ze. M2 moze pribehom takmer konkurovat GTA4 len to mohlo skoncit trochu inak(myslim tu uplne poslednu cutscenu po final boji). Hry ako FarCry2, Mercenaries2 ci Just Cause 2, to je pribeh na ktory by som plul. Ze vobec hra bola este tak skvela hlavne dejom po tolkych vystrihoch to len napoveda co za masterpiece z toho mohlo byt. peace
          • Hru jsem bohužel hrál a dohrál a na konci mi bylo úplně jedno, jak to vlastně dopadne, nemluvě o tom, že náplň misí byla velmi podobná tomu, co bylo k vidění v prvním díle. Té hře chybělo napětí a jakýkoli moment překvapení. Odkaz na první díl fajn, ale co dál? Nic. Každá mise naprosto předvídatelná a celkové vyznění příběhu žádné. Pevně doufám, že ve třetím díle dojde k odpravení Vita - rozhodně bych toho litoval míň než Tomyho...
            • Nuz, nie kazdemu vsetko sadne, ale povedat ze je to zmes nahodne vygenerovanych misi bez role je trochu daleko od pravdy - take hry su tie co som menoval vyzsie a urcite nie M2.
              Toz, nemyslis ze mozno ta spetka skveleho co tam este ostala je tam prave zasluhou pana Vavru a ze sa to "nepovedlo" skor koli ostatnim a nasledne jeho odchodu? - Kedze si reagoval na neho a teda to berem ze davas "zly" scenar za vinu prave jemu...? Nakoniec, on predsa stal za M1 ktora bola tak skvela nemam pravdu?
        • V jednom podcaste Dan mimo iného tvrdil že scénar pre M2 použitý v hre je dosť odlišný od jeho pôvodného , mimo iného tým že vo výslednej hre toho bolo dosť vynechaného . A s tým že by mala M2 až taký hrozný a príšerný príbeh by som mimochodom tiež nesúhlasil
          • Mafia II měla příběh především nijaký, děravý a bez napětí. Závěr byl jako přerušená soulož, i když v případě Mafie jsem byl spíš rád, že už je konec. Hlavní postava vyloženě nesympatická, zcela bez vývoje - pd začátku až do konce obyčejnej grázl, kterej dělal všechno jen pro prachy. Nico Belicimu (nebo jak se to píše) by mohl lízat paty. Toť jen můj názor.
      • Ja bych mel velke vyhrady i k tomu scenari. Jsem privnej rejpal? To kazdopadne : )
        • *protivnej
          ta klavesnice me uz prestava bavit : D
  • Odulin
    Pane Vávro, udělal jste mi tímhle čtením radost. Fakt, že jo. Poslední dobou začínám mít stále časteji pocity podobné těm v článku. Her, které by mě fakt chytly nebo líbily něčím jiným než jen nablejskanou grafikou je čím dál tím míň.
    Jinými slovy: Herní průmysl mě začíná už nějakou dobu pěkně sr*t, ale horší je, že mu nedokážu dát vale a furt jak pitomec musim ta Xtá pokračování zkoušet....kua. Ale zas mu to oplácím jinak..he..hehe...muhehehehehehehe (<--táhlý zlověstný smích) *3*
    • Gratuluji! Díky tvému neustálmu zkoušení Xtých pokračování (pokud si je kupuješ), je na tom herní průmysl tak, jak na tom je...
  • Ano, článek má pravdu, ale i ne, nemá pravdu.

    Jistě, existuje a bylo představeno množství her s provařeným a klišovitým konceptem , ale zároveň je tam pořád dost titulů, co opravdu stojí díky originalitě konceptu aspoň za zájem, kupříkladu Prey 2(to byl můj černý kůň a podle reakcí z reportu to vypadá ještě luxusněji, než předtím), Bioshock Infinite, Batman Arkham City a další. A je tam i pár her co nejsou až zas tak novátorské jako Rage, Skyrim, Bf3(sice je to ohořelý koncept, ale zato hra vypadá technicky dokonale) a zase spousty dalších.

    Pokud chceme být kritičtí jako Dan(na tu vtipnou část článku už musíte mít osobnost *1* ) tak se nám těch nudných klišé a neuvěřitelných technologií vleze pod mušku celá řada, protože jak bylo v článku řečeno, pořád investorům vydělávají, tak proč v nich nepokračovat. Ale zase, kdo hledá, tak najde, viz. předchozí odstavec.

    S těmi recyklacemi názvů titulů. Když nemá jméno vliv, nevadí(jasně, mohl by být nový název ale když není vliv na hratelnost, kupříkladu Prey 2), když už se kvůli pokračování(tedy jménu) snaží tým měnit původní koncept, vznikají nepovedené polotovary, popřípadě se jedná o recyklaci předchozího dílu, tak to je pak uplnej hnus a blátíčko.

    A s jednou věcí musím zásadně nesouhlasit, že záznam nahradí zážitek naživo. Když se párkrát do roka dostanu na koncert, či hokejový zápas, tak to jsou zážitky. Když to vidím v telce či na monitoru, tak je to jen krátká vzpomínka. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit