Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kozy
    Hm, nemůžu říct že bych z toho byl zrovna nadšenej, docela jsem doufal že Bloodbornem skončí a půjdou na něco úplně jinýho ale když to sype...

    PC verze podle mě bude určitě ale konzole budou mít časovou exkluzivitu si myslim.
  • From Software umí jako jediná firma vyvořit pořádný drsný, temný svět. Docela sranda, že i ze Zaklínače vznikl takový kýč, přitom by to měla být taky špinavá fantasy a v té hře je všechno čísté, barevné jako v pohádce.

    BTW pokud Jumpe a Franku potřebujete pochovat, že vám nikdo nepodrží, tak to prostě řekněte, takhle na sebe trapně upozorňovat. *7* že se nestydíte...
    • Severní království jsou v podstatě střední Evropa v pozdním středověku. Ačkoliv v té době u nás probíhaly husitský války, ve středomoří se šířil mor, stoletá válka na západě tomu taky moc nepomohla, pořád venku svítilo slunko, stavěly se katedrály a ve městech bylo živo. Lidi se umývali a prádlo si prali, takže hygiena tu byla. Svět Zaklínače dává smysl a myslím, že atmosféru z knížek vystihli dobře (ok, 3ka by mohla být míň barevná, ale pokud ti to vadí, jsou na to enb :D). Je to vlastně úplně jinej typ světa, než je ve hrách od fromsoftu. V DS jsou všichni buďto mrtví nebo nemrtví (jasně, to je trochu zbrklý popis, ale víceméně sedí), svět je v prdeli a na mytí podpaží člověk nemá čas :D Dalo by se to celkem přirovnat k takovýmo post-apo světu.
      • Hlavne svet v DS je absolutne nefunkcny, je to ako skanzen s exponatmi, ktore nic nerobia a nemaju ziadny zmysel.
        • Svet DS je vskutku staticky a to zcela cilevedome, bez toho by to nebyla takova hra, jaka je. Je to designove rozhodnuti a vzhledem k oblibenosti hry mozno rict, ze velmi dobre. Svet je to ale naopak velmi funkcni a velmi dobre navrzeny.
    • Drsný temný svět s kýčovitými manga xichty *1*
      • Je to kýčovité jen natolik, nakolik to sám dovolíš. Pro normálního Čecha to může být kýčovité asi tak, jako pěstovat na zahradě ananas. To že vyhledáváš podobné věci a pak si stěžuješ, to už je tvůj boj. Pokud tě manga nezajímá, nestřetáváš se s ní tak často, abys mohl psát něco o kýčovitosti.
        • Co to meleš, radši dám přednost slovasnkému fantasy v podobě Zaklínače. Manga je prostě kýč a nejenom ty xichty, to ti řekne každý se zdravýma očima.
          • esteze je Zaklinac mimo ine tak silno inspirovany Berserkom (Manga).
            http://static.giantbomb.com/uploads/original/15/159209/2228212-_animepaper.net_picture_standard_anime_berserk_skull_knight__bandw__22598_lcriveller_preview_c1321a45.jpg
            a to nielen skull knight, ale aj ine veci
            + samozrejme Dark souls:)
          • A proto mangu nevyhledávám. Ty očividně ano. Protože ji nevyhledávám, nepřijde mi jako kýč když se někde objeví její mírné rysy. A dávej si přednost čemu chceš, ale zníš jak někdo kdo je schopný kritizovat zaklínače, protože tam nejsou auta. *7* Moc jednoduché uvažování.
            • Já jsem jen odpovídal na to individuum nahoře, které tady všem cpe svůj názor na japonské hry. Jsem čech a tudíž dávám přednost "domácí" tvorbě. Podle něho je Zaklínač moc barevný. Ten člověk asi nikdy nebyl venku, protože to tam opravdu hýří barvama. Zaklínač je dost temný a nepotřebuje si to kompenzovat v nekonečných dungeonech a padesáti odstínech šedi. V DS zase máš veškeré lokace skoro stejné a to že to jsou pořád zatuchlé kobky neznamená, že Zaklínač je oproti tomu pohádka.
            • Abych to rozvedl.. ty hry takové jsou. Ale není to rušivé v kontextu ke zbytku obsahu. Zaklínače 3 si užívám stejně, jako kdekdo jiný, ale bloodborne je hra, nad kterou musím furt přemýšlet i během hraní Z3. Oni hry umí. To že sem píšeš blbosti ohledně stylizace je tvoje věc, ale nepředhazuj někomu svůj názor jako obecný fakt. Nevyhledávám mangu a proto mi to přijde originální a ne kýčovité. Pokud v manze (či jak se to skloňuje) žiješ to už je druhá věc. Ale uvědom si že je to opravdu názor jako kdyby ti někdo kritizoval zaklínače jen proto že tam nejsou auta.
              Je to hra od japonců!
          • hovoríš mi zo srdca, brat moj slovanský !!!!
          • MidnighT91
            Chci od tebe popsat co je na tom kýč, to že někdo umí malovat nebo co přesně??? Oči mám zdravé a stejně to nevidím...https://www.google.cz/search?q=manga&client=opera&hs=W2I&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=SY11VcSXNMTTygPKsYHgBA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=912#imgrc=SxYSe9Sxs1s_hM%253A%3B5NjsGkInV7kcXM%3Bhttp%253A%252F%252Fmedia.giphy.com%252Fmedia%252F11AnDNj9CGrYCk%252Fgiphy.gif%3Bhttp%253A%252F%252Fvampire-naruto.blog.cz%252F%3B500%3B372
            • No.. tak k tomuhle musim něco.. jestli vám to pod tímhe odkazem nepřijde jako kýč, tak máte vážně něco s očima + ignorujete snad celou uměleckou historii západního světa, počínaje ja nevim italskou renesancí a konče "současnou".. no třeba Ena Swansea.
              A jestli nevíš co je na tom kýč, tak je to právě to, že všechny ty obrázky používají stejnou techniku, kterou se naučíš v kurzu a je z tebe pan umělec. akorát nejsi sám, je vás dvacet milionů, všichni kreslíte stejně a vašim objektem jsou vaše infantilní představy infantilních dvanáctiletejch holčiček který cucaj lízátko. nejspíš to taky vypovídá o umělci, ale to bych nechal psychologovi. (vážně bych to chtěl slyšet)
            • Já když jsem poprvé pustil DS 1 tak jsem se ihned musel smát při tvorbě postavy, to je prostě totální kýč. A potom ty půltunové meče. Dobře někomu se to líbí ale potom nechápu co je na Zaklínači tak kýčovitého.
  • Co se týče obětování mohlo by to vypadat tak, že až váš kamarád bude umírat vy k němu přiběhnete a dáte mu svojí duši, vašeho přítele to oživí ale vás to zabije. Tak bych ten systém aspoň vyděl já.
    • kennyB
      Pak coop stejně skončí a kamarád se vrátí do svého světa. To nedává smysl...
  • kennyB
    Že by se konečně vrátil pyromancer???
  • frag.ment
    Koupil jsem DS na PS3 hned po vydání a nějak mi hra nesedla. Po asi 6 hodinách to leží na poličce, prostě nuda. Divím se, že je to tak populární, hlavně u "hardcore" hráčů, i když nikdo pořádně neví, co to je..
    • Vogon
      Takže ty mi chceš říct, že každý člověk má rád něco jiného? No to si snad děláš srandu.
    • jeanczarny
      Hele u DS je problém se do toho "ponořit". Dost lidí to na začátku odradí. Ani ne obtížností ale prostě tim, že ti to nic nevysvětlí. Já to na poprvý hrál asi 10 hodin a sekl jsem s tim. Nainstaloval jsem to po půl roce a nahrál jsem na tom 400 hodin...
    • wtf
  • A nebude to na PC. Prej pirati zase budou muset udelat prosebnou petici *1*
    • petícia nebude PC hráči budú hrať nový X-COM
      • Jo, to je konkurenceschopna akcni hra. Ale puvodne jsem doufal ve strategii.
      • Jo, to mě docela udivilo. Myslel jsem, že se konzolisti pochlapí (jestli to jde) a podpoří prodeje, když se na PC prakticky nic neprodá :(.
    • A nebo budou radi, ze si tim nezas**ou PC.
      • asi tak, jediná hra co kdy opravdu stála za port z konzolí bylo Red Dead Redemption
    • Asharak
      Nebo vyhrožovat, že si to stáhnou na konzoli *5* *15*
  • s půjde tam skákat, nebo se aspoň skrčit? *4*
    • Vogon
      Skákat šlo už v Dark Souls(1), v Demon's Souls sice nešlo skákat, ale postava dokázala přelézt přes nízké stěny.
    • skákat jde ve všech souls hrách, skrčit se musíš holt kotoulem....
      • vím, že tam byl takový skok do dálky ze sprintu s rozběhem, ale klasický skok do výšky ve stylu "kdo neskáče není Čech" tam chyběl
        • Asharak
          Nebo skok o tyči co *4*
          • to by bylo super, mohl by jsi z té tyče házet výbušné bomby na nepřátele dole, jako týpci v poslednim Mad Maxovi *1*
            • Presne na ten film bych pako jako ty vubec nepoustel.
            • Frank: Ty máš něco proti grindu? https://www.youtube.com/watch?v=b4kYY50K__k
            • to je pravda, proč přidávat zábavné prvky, když místo toho můžete mít 100 hodin grindování
            • Asharak
              Bohužel, polozábavné prvky do hry nikdo přidávat moc nechce :(
    • já jen, že to uměl už Duke 3D z roku 96 *7*
      • A od kdy se u lidstva projevily první příznaky přemýšlení? Že tě to stále míjí.
        • tak před 100-80.000 lety, ale kritické myšlení je znakem inteligence, vede k pokroku, bojuje proti stagnaci a dovoluje nám se vyvíjet, když se ptáme "co je špatně a jak by to šlo udělat lépe" a všemu nepřikyvujeme jako stádo ovcí *4*
          • Na jakém správném pokroku pracuješ ve svém životě? Vymýslíš alespoň nějaký lék nebo pomůžeš nás dostat se na Saturn? Nebo se rovnou raději zasypeš bez obtěžování ostatních? Opatrně s tím myšlením...
            • znamenitým diskusním králem mě ještě nikdo nenazval, veličenstvo děkuje *1*

              Jinak nechápu, proč máš potřebu převádět to do osobní roviny, bavme se tu o hře a jejích mechanikách, ne o našich životních cílech.
              Já si třeba myslim, že Souls hry do jisté míry na omezenosti mechanik staví, ať už je to takřka nulová AI nepřátel, malá interaktivita s prostředím, nebo omezení random prvků jako fyzika, nebo zásahové zóny nepřátel, ale myslim, že zrovna skákání by tomu neublížilo, resp širší repertoár pohybů pro hrdinu obecně, v článku se píše něco o nových kombech, tak jsou třeba na dobré cestě
            • Void

              Nepochybuji o tom, že je to znamenitý diskusní král, ale zatím moc nepřesvědčil o pozici inteligentního a přemýšlejícího člověka. Ty jsi se ho hezky zastal, ale ve skutečnosti mě děsí, kolika z vás do vínku vlastně dáno nebylo. Pochopit tak jednoduché věty a stejně to znamená problém. Je to ale ukázkou toho, že pokud se podobná logika a rozumy dostávají do názorů třeba co se týká her, je vymalováno.

              Chceš-li si však diskutovat, tak se naopak musím zeptat i já, čím sám přispíváš? Uděláme z toho podřadnou filosofii s ponaučením?
            • Kejsí Ku*va Rajbek: Dáva ti dobře, s tím saturnem jsi to pohnojil, sám jsi nedoložil co tak extra přínosného pro lidstvo děláš ty... tohle už vzdej, na něho nemáš.
            • Řekneš člověku, aby dělal v životě něco užitečného a pošleš ho vymýšlet cestu na slunce? To je skoro Kavkovsky absurdní. Ale máš pravdu, že na tom ve výsledku nezáleží
            • Frank

              Počítám, že se tu bavím se zmateným a zahořklým človíčkem, přesto nepochybně už tak nějak dospělým, kterému by mohlo dojít, že i kdybych uvedl Slunce, tak na tom přece v té intepretaci vůbec nezáleží.
            • jdi radši plánovat cestu člověka na Saturn, ať jsi k něčemu užitečný *1*
            • Frank a jump

              Jste obdivuhodní bratři v triku, kolegové, ale moc rozumní a přemýšlející mi nepřijdete.
            • Až na to, že i ti geniové potřebují občas prvek náhody a nebo pošťouchnutí od lidí, kteří přemýšlí a nemusí o tom tolik vědět. Takže tvoje narážka, že pokud nejsi genius, co to někam dotáhne, tak nepřemýšlej je úplně mimo.
            • To víš, těd budu 30 let pracovat na cestě člověka na Saturn, aby mi pak nějaký chytrák oznámil, že se jedná o plynného obra a jakýkoliv kolonista by na povrchu okamžitě zhynul bídnou smrtí, nebude jednodušší poslat tam jen sondu? Taky bys to s tim myšlenim neměl tak přehánět *3*
        • Asharak
          Jednat i v době, kdy zjistili, že můžou skákat.
      • to neznamena ze to musi umet kazda dalsi hra. Pokud se to nekde nehodi a kazi to celkovej koncept, tak to tam nebude.
        • kdepak, to si pleteš s kotouly, ty se tam nehodí a kazí celkový dojem, skákání je v poho *4*
          • Kotouly jsou herni mechanika. Skakani je abilita pomoci ktery hra vypada jak demence pro dementy jako ty, ktery nekam bezi a neustale u toho skacou jak retardi.
            • samozrejem ze jeto hracuv problem, ale nebudeme podporovat ten nechutnej kokotismus kterej z toho pak ty hraci timhle delaj, ze ano, samozrejme.
            • To už je snad hráčův problém, kor v SP, nebo konzolisti potřebují podržet i za ruku v tom jak vypadá jejich přechod z místa na místo? Fakt nechutný plebs jak tak čtu.
          • maros.goc
            skakanie v takom tazkom brneni je v pohode? :) urcite -_-
            • Keyz
              I tak šlo dělat kotouly další kreace s těžkým brněním a 3 metry dlouhý, komicky vypadajícím mečem.
              *15*
            • můžeš hrát i nalehko, nebo si taky jako ve správném nextgenu nebudeš moct vybrat typ brnění vůbec (dívám se tvým směrem, Bloodborne) *13*
  • Jako deset postav na výběr?
  • MidnighT91
    Je tu někde Ježíš? Chci mu poděkovat...
    • zájdi do kostola
      • MidnighT91
        Kostoly tu v čechach nemáme, takže tam nezájdu...
        Btw: Ježíš je jeden z diskutujících tady, tak proč za ním chodit do kostela...
        • som si aj myslel, že asi myslíš jeho, ale pre istotu *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit