Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kdyby tak někdo natočil film s takovou atmosférou
    • točí warcrafta, stejne je dark souls jen kopie wowka
      • Dobře jsi pobavil, to chtělo hodně úsilí vypotit ještě větší blbost, než del0vo výpotky *1*
  • hele, když už tu srovnáváte RPG s akční mlátičkou, má teda to nové Dark Souls být aspoň open world (opravdový ow, ne v podstatě lineární chodba a sem tam odbočka) aby ty hry mělý aspoň něco společného?
    • iSpirit
      RPGCodex, což jsou PC konzervy zařadilo Dark Souls na 14. místo v seznamu nejlepších RPG historie např. před všechny Witchery, Skyrim či první Balrurs Gate, takže se prober. Dark Souls má naprosto fantastický role-playing a říkat, že to není RPG, je sebe ponižovaní trolle!
      • del0
        "Dark Souls má naprosto fantastický role-playing..."

        1. Tohle nikde na RPGCodexu nepíšou.
        2. Je to blábol.
        3. Nemáš ponění o tom, co je role-playing.
        4. Úryvek z toho tvýho RPGCodexu plnýho PC konzerv:
        "More of an action game than an RPG, Dark Souls is heavily combat focused and features only minimal story and dialogue. "_______"The fantastic combat takes the center piece here, being easily the best you’ll find in any action RPG".

        Více akční hra, než RPG a combat je jeden z nejlepších, co můžete najít v akčním RPG. Takže díky, že sis sám nas*al na hlavu. DS je kombinace akční hry a RPG, primárně zaměřený na mlácení potvor a minimálně na příběh a dialogy, aka roleplaying. Zabal to. Dělat ze sebe fanboy idiota kvůli hře může fakt jenom duševní mrzák. Mimochodem, dávat do jedný ankety hry jako DS, Diablo a pak Torment, Fallout je asi jako dávat Gabriel Knighta spolu s Uncharted do žebříčku adventur. Prostě nešťastné. *7*
      • A cim sa teda podla teba ten fantasticky roleplaying prejavuje?
        • del0
          Tím, že si dostal naklikaný mínuska. Tady se na argumenty nehraje, nezapomeň. *3*

          Ale pan erudovaný Vogon mi jednou říkal, že role-playing v Dark Souls je to, že si vezmeš plátovku a místo používání štítu se necháš mlátit jako statečný rytíř. Nebo použiješ stealth útoky a budeš za bezcitného vraha. Prostě se vcítíš do postavy a tím se ze hry stane RPG s dokonalým role-playingem. *15*
          • No lol *1* , to je dobrý!
      • no konecne padnej argument, takze rikas, ze darkotouls jsou asi tak 1/5 zabavnosti falloutu (100 vs 500 bodu), souhlasim *5*
        • a obsidiani 3 rpg v top20, kde je ten blazen, co tu porad pise, ze neumi udelat hru? a pochopitele kotor2 zadupal jednicku do zeme
          • Tady jsem. Ne neumi. Mozna umi udelat hru na zakazku, u které někdo uz před nima polozil jasne definovane zaklady ( a i tam to nekdy pekne doserou jako u Dungeon Siege 3) Jinak jejich vlastní tvorba je spsi prumerna. Ale na co jsou experti urcite, je mluvit o tom co vse by chteli udelat :)
            • Dungeon Siege 2 mel k definici klasického rpg dost blizko. To az Obsidian z toho udelal něco co se da jen tezko popsat.
            • vtipnej uryvek z rpgcodex


              To be honest, Dungeon Siege was always crap so I guess Obsidian just wanted to stay true to the formula.

            • tak udelat z dungeon siege rpg je nadlidskej ukol, to se nepovedlo ani blizzardu s diablem
          • RPG CODEX RPGOTY 2014 - Reader's Choice

            #1 - Divinity: Original Sin

            RPG CODEX RPGOTY 2014 - Editor's Choice

            #1 - Divinity: Original Sin

            olala,, vzdy potesi tyhle smycky okolo vlastního krku *5*
      • Ponizujes maximalne sebe, puku. Pojem akcni RPG bylo vymysleno jen proto, aby lide, kteri hraji Diablo meli cool pocit, ze hraji taky RPG. http://www.rpghry.cz/blog.php?id=62
        A presne do teto kategorie spada i Dark Soul, kde je clovek po 4 hodinach kydleni priserek je rad, kdyz narazi na nejake NPC. Bohuzel, skoro vsechny NPC se vyjadruji, jako by prodelaly lobotomii.
        • ten z clanek z odkazu je typickym prikladem člověka který si mysli ze rpg dela prave to co si on mysli ze je rpg. Bohuzel zapomina na to ze kdyby se z jeho definice rpg odstranilo to co nabízí diablo nebude to uz rpg ale adventura. A tak dlouhy clanek sepsal, chudak.
          • del0
            "A tak dlouhy clanek sepsal, chudak."

            Chudák? Flashíku, ach ty ubožáku. Dave de Sadeho znám osobně. Je to člověk, který vlastní snad všechny konzole, které kdy vyšli (včetně 8bitů), dohrál tolik RPG a JRPG, že i já můžu držet hubu, vyrůstal na stolních RPG (dokonce si i designoval svoje), dělal i přednášky na K. Univerzitě o historii počítačových her.

            Zatímco ty, ty si jen hlupáček z diskuze na games.cz, co nemá argument, o RPG ví očividně kulové a proto tvrdí, že RPG může být cokoliv a každý si definuje RPG jak chce. Divím se, že máš takovou chuť tady ze sebe neustále dělat id*ota.
            • To bude tim Dele ze me neznáš osobne. Ale něco malo ti prozradim. Lidi jako nas chudak de Sade znam plno, sberatelu, recenzentu, kritiku, hernich distributoru, hernich vyvojaru a taky třeba Fuku (i když je fakt ze na pivo s nim nechodim). Nektere recenze které jsi mozna kdysi cetl, byli ode me, akorát jsem az doted nemel potrebu to nekde ventilovat. Zhruba od roku 2000 pracuju u her, tolik hracu, hernich podivinu, nazoru na ruzne herni věci co jsem slysel, no protocily by se ti panenky. pana de Sadeho neznam, a myslim ze svojim výrokem jsem nijak jeho kvality nesnizil. Za to ty by jsi mel prestat soudit lidi které neznáš, mohlo by se ti to v realu pak seredne nevyplatit. A co se tyce pojmu rpg. myslim ze o něco vyse jsi snad pochopil ze jsi to krapet nepochopil:)
          • clanek cist nehodlam, ale diablo vzdy byl hack&slash grind, a krome vyvoje postavy s rpg nic moc spolecnyho nemelo

            ale nakonec vyhrala 100krat opakovana lez a dneska se vsem podobnym jednonohym rika rpg
      • netřeba slovíčkařit, oba víme, že se jedná o žánr akčních rpg, tedy v podstatě Diablo s 3rd person kamerou, ale o pravém klasickém rpg opravdu nelze mluvit
        • iSpirit
          oba víme, že jsi troll, který to nehrál a interpretuješ hlody dalších místních expertů, co to viděli z rychlíku na youtube, a když jsme u slovíčkaření, tak mi předveď argumenty, proč Dark Souls není RPG :)
          • No, to nevíme a neodbíhejme prosím od tématu, napřed mi odpověz na vážně míňenou otázku, jestli to tedy bude open world či ne?
        • Problém je v tom ze ve slove rpg vidi každý něco jiného, někdo pribeh, někdo rozvoj postavy, někdo cisla další třeba vyrobu vybaveni. A tak nejak všichni mají pravdu, takze když někdo tvrdi ze Dark Souls rpg je, tak bych se s nim moc neprel.
          • del0
            Oh. Flashík a jeho bláboly nesouvisející s realitou. Doporučuju nastudovat fakta (jestli víš, co to slovo znamená) o historii RPG. O pojmech jako table-top RPG, CRPG, JRPG, rouge, akční RPG, hack and slash RPG a hlavně chronologii vývoje, co se z čeho vyvíjelo atd. Tvrdit, že si pod RPG každý může představit co chce, je samozřejmě hloupost. To jako tvrdit, že si pod strategií a adventurou někdo může představit i Call of Duty, protože je to dobrodružství a můžes si tam plánovat postup uličkou. Tímhle hloupým a nicneříkajícím (u tebe nepřekvapivé) stylem argumentace ve finále všechno může být vším a jakákoliv kategorizace postrádá smysl.
            • Jiste, něco jiného z tech polozek co jsem vyjmenoval. Snazis se marne odvádět hovor nekam jinam. Nevim proc sem porad motas, strategie a akcni hry a další zanry, o nich se tu nikdo nebavi.
            • del0
              "Rozumis, když diskutuju v diskuzi kde se resi rpg, je logicke ze když něco vyjmenuju myslim tim rpg"

              Logické? Tywole. :)))) Jak to může být logické, když si přece každý pod RPG může představit něco jiného? Podle tvojí logiky, hraju akční hru, kde je vývoj postavy, pro mě je RPG o vývoji postavy, takže je to pro mě RPG. Lol. Líbí se mi, jak pokračuješ v tom sraní si do úst a ještě se u toho směješ. *7*
            • To ze tyhle prvky patri i jinam jsi ted vybral ty, a udelal jsi z toho zamerne něco jiného nez jsem mel na mysli. Rozumis, když diskutuju v diskuzi kde se resi rpg, je logicke ze když něco vyjmenuju myslim tim rpg, ale jestli priste potrebujes jasneji definovat kde se nalézáš, tak ti muzu k jednotlivym polozkam pripisovat tahaky, aby ses nam neztratil:)
            • del0
              "Problém je v tom ze ve slove rpg vidi každý něco jiného, někdo pribeh, někdo rozvoj postavy, někdo cisla další třeba vyrobu vybaveni."

              "myslim ze jsem jasne vyjmenoval prvky které se tykaji rpg a z nich si každý muze vybrat co chce."

              Když pominu, že "moci si vybrat" a jasně definovat, co je a není RPG jsou jablka a hrušky, tak vývoj postavy, příběh, čísla a výroba vybavení jsou prvky, které obsahuje spousta adventur, akčních her, strategií, arkád atd., čili můj předchozí post stále platí. Opět si jen na*íráš čím dál víc na hlavu. Tohle tvoje zamotávání se do vlastních blábolů je už takový trend. *15*
              A že se snažím být chytřejší než ty? Není důvod, vzhledem k tomu, že ty ze sebe neustále děláš idiota. Mimochodem, měl by ses zaměřit spíš na sebe a na to, co tu plácáš. Tím, že na mě budeš ublíženě ukazovat prstem fakt ničeho nedosáhneš. *7*
            • myslim ze jsem jasne vyjmenoval prvky které se tykaji rpg a z nich si každý muze vybrat co chce. Tak nevim co sem motas CoD, strategie a podobny nesmysly, joudo. Vazne dele, ona pritiargumentace za kazdou cenu, protože se snazis za kazdou cenu byt chytrejsi nez ja nemá moc smysl. Priste zkus prijit z nejakou myslenkou sam, a ne jak mas ve zvyku se porad vozit na cizích sanich a diskutovat jen u neceho co někdo nakousne.
  • iSpirit
    ach konkurence to má těžké, Bloodborne hra roku 2015, Dark Souls 3 hra roku 2016. Bloodborne mě hodně překvapil, ty nejtěžší Chalice dungeony obsahují nejtěžší bosse ze všech her od FS. Bloodborne předvedl asi největší art, co jsme mohli vidět ve zpracovaní světa v herní historii. Tohle se bude těžko překonávat, naprosto elektrizující atmosféra Lovecrafta.Temné, temnější, depresivní to je Bloodborne. Naprosto skvělá představivost tvůrců, která dokáže překvapit. Když projede pro tebe ten kočár, tak jsem čuměl jako puk.
    • Proc jak? Kdyz *5*
      • iSpirit
        proč sám sebe i nás urážíš svou inteligencí?
        • No, narozdil od puku aspon nejakou inteligtenci mam *5* Proste v Tvem pripade, kde nic neni ani smrt nebere. Jinak jsem fakt netusil, ze theGGG ma bratra.
  • ajeje, Dark Pokémoni, snad přidaj konečně nepřátelům AI a půjde tam aspoň plavat *7*
  • Fuha to je tazka dilema toho poskodzovania zbrane...ja len ci to nie je v hre s bozodnym batohom na pleciach a autorepairom u ohniku tak nejako uplne jedno.
    • vidim ze si urazil modlu japanofilo, hned ta zminusovali
    • Lol ze to povie zrovna clovek ktoreho naj hra je Baldurs Gate 2, kde vsetko prebieha na zaklade toho ze nejaky herny panbozko niekde hadze kockami a od toho zavisi pol hry. Btw jedno z naj rpg historie Gothic 2 ma presne to co vytykas Dark Souls ale tak co cakat od "hsraca" co nevedel 2 roky prejst Demon s Souls a i tak tam neobjavil polku veci. Radsej si tam hraj indie Cckove pc exkluzivity
      • Myslis , ze ked budes dokola opakovat tuto hovadinu zacne to byt pravda? ;) A ano mam radsej RPG ako mlaticky. Demon's Souls bola lahka hra, presne ako kazdy souls, ziadne naroky na hraca len trpezlivost, mozes byt aj analfabet a co nedas...dogrindujes.
      • Nereaguj ked nerozumies co je rpg mechanika a nemas o tom ani sajnu, bez si hrat arkady. D&D ma vybornu mechaniku, a BG nie je grindovacka, musis tam pracovat s obmedzenymi zdrojmi , lebo nenafarmis ako v nemenovanej hre.
      • dark souls je lepsie, tam sa daju aspon poriadne vyglitchovat bossovia, mozem mat bezodny inventar, schovat sa za 100%tny stit, pripadne zasimulovat trosku kotule...
        a ak nieco nevie clovek prejst tak kamosi pomozu...
        ziadna nahoda je super, vzdy nepriatelia na tych istych miestach ked clovek lokaciu prechadza na 156ty krat v dark souls je na nezaplatenie :-)
        naj hra pod slnkom, a tie hitpoints kolizneho systemu ked nepriatelia, slahaju cez hrube stlpy ! to je hra pre fajnsmekrov :)
        • Ja ze pises o Witcherovi...ale hej sedi to v dacom i na Dark Souls..az na ten 100% stit lebo taky tam nie je nakolko nepriatelia maju viac druhov elementarnych utokov. Takze ten 100% stit je k hounu u napr. Darklurkera.
          • witcher nepouziva stity, nema bezodny inventar ani netreba prechadzat lokacie tolko krat, a hlavne nema taky tragicky kolizny system (aj ked DS2 ho uz mala ovela lepsi oproti DS1), takze slaby pokus :-)
            ooo 100% stin funguje iba 99% herneho casu, no tak vytiahnes iny 100%ny ktory ma k tomu vysoky resist na dany typ utoku, sak ty poznas vsetky triky a glitche po tych 1000ckach hodin v souls hrach :)
            • Ty si aky zufalec, uz len kvoli games by som si zakladal nove konto...Witcher 3 ma zle hitboxy, a AI je takisto casto tragicka.. so souls si mozu ruky podat, ale nestalo sa mi tam, ze by lietajuci drak zomrel na pad do priepasti ako v DS1 ;-)
            • V DS zadny kolizni system neni. Prisery se prosekavaji navzajem, prosekavaji steny. Nejvetsi zazitek je, kdyz jdou 2 kostlivci za sebou a toho druheho pres prvniho nejde videt. Najednou prijde tafka, prestoze ten prvni nic neudelal a Vy odletite, protoze ten zadni kostlivec prosekl toho prvniho skrz naskrz.
            • nie som mantor, pozrime si ten skvely kolizny system dark souls :
              https://youtu.be/N6vFIpeFkBE?t=702
              od 11:40 si clovek moze pozriet ako zbran titanite demon prachadza cez hracovu postavu a aj cez steny uplne bez problemov - a to je tam bezna prax, nie bug
              https://youtu.be/N6vFIpeFkBE?t=709
              ... ona konca aj cez hruby stlp prejde, tolko k tomu koliznemu systemu :D
              suboj zacina cca 10:40, tak si clovek moze pozriet tu uzasnu AI dark souls, ktora asi vobec neexistuje...
            • iSpirit
              mantor detekován *15* Bože ty jsi tragéd synu... Witcher 3 má nejhorší hitboxy, co jsme měli možnost vidět v RPG v posledních letech. AI není blbá, ale AI tam snad aní není, a tak bych mohl pokračovat donekonečna, pokud chceš něco vyčítat Dark Souls a zaštiťuješ se tímhle zmetkem, tak jsi ještě větší tragéd, než jsem si myslel.
  • Mohli by hlavne implementovat subojovy system z Bloodborne, ktory bol genialny a bezchybny. Hlavne dufam ze sa vrati s Myiazakim i spojeny prepracovany jeden svet ako ma DS1 i Bloodborne a bossovia, ktori idu zabit viac sposobmi a vzdy je u nich skryty nejaky trik ako to zmaknut i s nizsim lvl
    • No to doufám ne. Já se plně ztotožnuji s názorem Andreje z posledního Labůža, že bojový systém Bloodborne na Dark Soul ani zdaleka nemá. Ale to nic nemění na tom, že je BB kvalitní gamesa.
  • p.s.
    podle videa to vypada na recyklaci nepoužitých materiálu ktere jim zustali po bloodborne
  • serie ma postupne zhoršující se kvalitu, první demon souls byl super, dark souls ješte šlo a pak dvojka a bloodborne o ničem. hlavne je to videt na bossech kteri už ani nemaji taktiku a hry jsou moc lehky
  • tomocz
    Hratelnost ať nechají jako u jedničky. Raději by měli dovést k dokonalosti soubojový systém, ve kterém přeci jen bylo dost chyb, co se týče detekce hitů, a taky by konečně mohli z těch konzolí a PC vyždímat trochu výkonu, a ne mít deset let starou grafiku při nextgen nárocích. (Očekávám milion mínusů od fanboyů typu Haha).
    • Vogon
      Protože "krása" grafiky závisí na rozlišení textur viď? Je důvod proč Parappa the rapper vypadá pěkně i v dnešní době a hry které se v roce 2010 považovaly za nádherné v dnešní době působí zastarale, tím důvodem je samozřejmě art direction, ve které jsou Souls hry velmi silné. Taky závisí na použití grafického zpracování, ve kterém souls hry také excelují(Klasický horor, který je stylizovaný, tak že vypadá jako večerníček nebude moc fungovat) Nehledě na to, že Bloodborne je jedna z nejlépe vypadajících her na PS4.
      A stěžovat si u her od Fromsoftware, že z hardwaru neždímají výkon, je slušně debilní. Všichni(kdo Dark Souls hráli, samozřejmě) si určitě vzpomínáme na výborné fps v blighttownu. Ony Souls hry ždímají z hardware až moc, kvůli špatné optimalizaci(Fromsoftware je stále docela malý tým, který je více soustředěný na design, než na programování) , složité AI a hrozně udělaných kapalin.
      • tomocz
        S tím ždímáním jsem s špatně vyjádřil. samozřejmě jsem to myslel tak, že to ždímá až moc, na to jak to vypadá. A netvrdím, že design některých míst je parádní, to ano, ale zrovna Blighttown byl hnusnej - ale jinak hnusnej, než měl bejt. A jistěže že "art direction" na to má vliv, nicméně jde o to, jak to vypadá a kolik to žere výkonu. A pokud je textura jedna vyblitá placka, tak v dnešní době to už strašně bije do očí. Ještě teď si pamatuju tu chodbu ze začátku DS2, která mi připomínala chodby ze starýho Die by the sword, bez p*dele :D

        Bloodborne jsem nehrál, nemám PS4. Ale je pravda, že dle videí to vypadalo líp, to zase musím uznat, páč si nebudu mlít svou, pokud vím, že nemám pravdu.
      • slozite ai? zacinam chapat, proc "nekteri" vidi v mgs fantastickou ai, když v ds bez ai je podle nich slozita *1*
    • tomocz
      Jako bych to neříkal :D 10 minut a 13 mínusů. Stačí jedno křivé slovo na DS a fanboyové se můžou pokakat :D
  • Praise the sun *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit