Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ten remaster splňuje v podstatě všechny aspekty současného trendu, problém je, ze se to týká jedné z nej her historie, proto ten zasloužený hate. Kdyby to byla nějaká jiná hra, tak to lidi nemají potřebu ani komenrovat
  • Čekám jako na trni na E3, pokud by oznámili remake Demon Souls od borců, kteří dělali Shadow of the Colossus, tak by to byla pecka roku pro mě. Samozřejmě dojde k odhalení nové hry od FS, tak nějak čekám nejlepší E3 za poslední roky.
    Tenhle remaster stojí jen za ignoraci
  • Nějak mi uchází co je zábavného na těchto přehnaně obtížných hrách. Asi jsem na ně už starej....
    • Jack1947
      Já to taky nikomu neberu, někdo hledá vbe hrách trochu až moc přehnanou výzvu a pocit zadostiučení, já například ne jasně neusí ta hra bejt nějak extrémě jednoduchá ale tohle mi příjde je nastavené tak aby se hráč bud učil a nebo ne tedy je to přímo stavěné na přehnaně vysoké obtížnosti ze začátku ale to měla dříve a z éry PSx například valná většina her *3* Jinak to vyšla asi hlavně proto že to je i na Switch jinak důvod nevidím ( i když to jme spíše jinam).
    • To moc starej nebudeš když ti tohle přijde těžký. Dark Souls nejsou těžký, naopak maj odladěnou a napínavou hratelnost. Ne jako Batman, Darksiders nebo Mad Max, kde zavřu oči a mačkám a pak si jen vychutnám outro
    • Blbě se to popisuje. Dark Souls nebo Bloodborne totiž není v zásadě trapně těžkou frustrující hrou. Není to psotavené na bulletsponges protivnících, neviditelných pastí apod. Ta hra ti akorát neodpouští omyly. Pokud ji budeš hrát button mashing stylem, tak umřeš u prvního protivníky. Musíš se naučit využívat všech možností hry. Pak je to velice jednoduché a budeš tam běham v pohodě. V těch hrách lze v pohodě hodiny běhat bez umírání. Jen prostě nesmíš naběhnout do skupiny protivníků a začít bušit do jednoho tlačítka (což třeba stačí ve Witcherovi). Jak se ti souboják dostane do krve, budeš mít problém hrát jiné akce :-D Ty hrou těžké jen tím, že jsou jiné a musíš si zvyknout, co od tebe čekají.
    • What is happiness? The feeling that power is growing, that resistance is overcome.

      Friedrich Nietzsche
    • Asi nejste dost hardcore *5*

      Ne, ale teď vážně: ono je to dost logické, čím více her jste si zahrál, o tom víc by se vaše herní znalosti měli rozrůst (pokud ne, tak jste NOOB forever LOL )... a to jde až tak dál až do momentu, kdy zjistíte, že většina her je až příliš lehká a pokud vás NPC nepřátelé nedokáží porazit/zabít, tak hra ztrácí veškeré napětí.
      Pro tyto zkušeného hráče začali tvůrci her dělat hardcore hry. Easy peasy.
      • Za 25 let jsem odehrál her více nez dost a na takovéto hry nemám ani čas ani chuť se s u nich vztekat. Mám rozhodně důležitejší věci na práci.
        • Psát komentáře o hře, ktara je na tebe moc těžká, úplnej workoholik
      • Ne, ale teď realita: ono je to dost logické, čím více her jste prodal, o tom víc by se vaše znalosti byznisu měli rozrůst (pokud ne, tak jste NOOB forever LOL )... a to jde až tak dál až do momentu, kdy zjistíte, že většina her je až příliš těžká pro širokou veřejnost a pokud vás NPC nepřátelé dokáží porazit/zabít, tak hra ztrácí na prodejích.
        Pro tyto causal hráče začali tvůrci her dělat jednoduché hry. Easy peasy.
        • prý byznis :D TVL *15*
    • je rozdíl mezi těžkou a neférovou hrou. DS bylo delané schválně aby bylo nefér (alespon tento díl)
      • MsRepulsive
        Právě naopak, férovější hru neznám.
        • MsRepulsive
          Píšu Herní Novinky, v knihovně mám od Playstation účtu přes Steam až po krabicovky něco málo přes 800 her a minimálně dalších pět stovek vyhlédnutých. Takže pravda, zas tolik jich neznám. Dark Souls mě však i přes to baví víc, než jsem čekala a ráda se k nim pravidelně vracím :).
        • No to bych úplně netvrdil. Když pro NPC a hráče platí jiná pravidla.

          Třeba když stojíte v úzké chodbě tak tobě se široké útoky zasekávají o zeď ale zbraně NPC zdmi v pohodě prochází a mohou v úzké chodbě dělat jakékoliv útoky.


          I když ono opravdu to tvrzení záleží na tom kolik znáš her, že.
          • Ono jde spis o to, jak definujes fer hru. Imho to neni o tom ze by jsi mel s npc totozna pravidla (to snad ani nejde - ty mas zase jine vyhody proti nim). Ale o tom ze mas sanci se utokum branit a nechcipas nahodne a umrti jsou tvoji chybou.
      • Draken69CZ
        To ale není vůbec pravda. Naopak ta hra je fér a za každou smrt si může hráč sám a bere si z ní ponaučení pro další pokus.
        • Proč vy DS fanatici vždycky musíte popírat realitu? Wiki:

          Souls-like games typically have a high level of difficulty where repeated player-character death is expected and incorporated as part of the gameplay.

          Nemáš pravdu. Opakovaná smrt se očekává a je to součást gameplay designu.
          • Možná by sis měl prostudovat výrokovou logiku, hlavně termíny implikace a ekvivalence.
          • Draken69CZ
            Ehm co? Ano očekává dyk to píšu že ze smrti se má hráč ponaučit, ale to neznamená že hra je nefér. Tak v čem nemám pravdu?
            • Draken69CZ
              Karel: možná už jsem v tom strávil moc času a nevidím to, v čem ti přijde nefér?
            • co na ní není fér??? Asi to, že v totální tmě nevidíš, co? Nebo, že přetíženej, chodíš pomalu, co?
            • v tom že hra není nefér
      • To je ale koncept tý hry, stejně jako i automatových arkád, abys tam musel furt cpát pětikorunu. ;D
  • Nic jsem o remasteru předem nezjišťoval. Souls hry patří k mým nejoblíbenějším a krom Demons Souls (protože jsou tam nemožný drop raty upgrade šutrů - mrknám na tebe Pure Cloudstone) mám ve všech dílech platinové trofeje. Takže jsem si dělal na remaster Dark Souls docela zálusk, ale pro mne je výsledek docela zklamáním. Doufal jsem, že když už se s tím dělají, že to vezmou z gruntu a přemodelujou hru do enginu použitém pro Bloodborne a DS3. Dost mne mrzí, že hru jen přeleštili. Tím pádem to pro mne ztrácí význam a můžu si s klidem znovu projít PC verzi na steamu, nebo PS3 verzi. U té PC se asi s mody dopracuji ke stejné kvalitě obrazu jako v té přeleštěné remasterované.
    • Co se tyce vymazlenosti grafiky, z tech videi, co jsem videl, na urcitych mistech vede namodovana verze a na jinych zase remaster. Co je ovsem nejvetsi rozdil je, ze remastr je extremne plynuly, na modnute verzi proste semtam propady fps jsou, plus povoleni 60fps doprovazi ruzne glitche. Remastr bude super koupe asi az na nej vyjdou nejake dalsi mody, ktere to dotahnou do konce pro ultimatni DS1 zazitek.
  • Sorry jako, ale myslím, že tu hru museli napůl nakopat na jinej engine, aby fungoval v rámci sítě na moderní DA 3 poměrech. Okay?
  • Ne nebudu to už hrát. Z Ornstein and Smough má ještě ted noční můry.
  • Já si remáster pořídul pro novou platformu, switch, a jsem spokojen.

  • recenzent tedy chtel remake jak to tak ctu. Protoze remaster je presne to co tato verze DS splnuje, do puntiku. Jen opravdu malo remasteru se muze chlubit necim vic.
  • ojko mas nejaky duševní problém?
  • Autor recenzie pravdepodobne vobec nepochopil zmysel celeho remasteru. Najma ak vidi jedinu podstatnu zmenu v 60 FPS. HLAVNOU zmenou je vynoveny matchmaking, ktory v starom Dark Souls prakticky uz vobec nefungoval. Bolo treba cakat 20 minut na nody (ak recenzent vobec tusi, o co ide) a aj tak to blblo. Pomocou patchu sa spajanie hracov urychlilo, ale bolo to bez ohladu na lvl a nemalo to hlavu ani patu. Remaster ma matchmaking bezchybny, ocenia ho najma hraci, ktori hraju vacsinu casu online, vyuzivaju covenantov, pripadne si chcu zahrat ako dvojica - trojica coop, cize ti hraci, ktori hraju DS tak, ako sa ma hrat, nie len boss-run-boss system. Stale nechapem, preco recenzenti serie DS ku hre pristupuju, ako keby to bol nejaky single-player hardcore Skyrim klon.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit