Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • O tomto lietadle som prečítal zopár kníh a fascinuje ma. Určite to kúpim. Simulátory som hrával už na amige500 a potom na PC vsetky co sa dali vcetne Falcona 4. Inak Prezívku WARTHOG - Sviňa bradavičnatá -dali vojaci preto, že je to nevzhladne lietadlo, z velkými ocelovými nitni , ktoré vyzerajú ako bradavice.
    • Naše přezdívka Hrábě, pro Sučka 25 je stejně nejhezčí.... *4*
  • Hanzales
    Jen mi prozraďte, jak to ti lidi dělají? *1* Rozumím, jsou to mozkové kapacity, mající povědomí o každém šroubečku onoho stroje, ale co už si nedokážu ani představit, je to vše "namačkat do kódu", aby to fungovalo :D To nemluvím o tom, že jen napsat ten manuál by trvalo 5 lidem, netroufám si odhadnout, jak dlouho. Jako před celou touhle prací hluboký respekt, až pomalu údiv a obdiv dohromady. A ta cena je naopak směšná v poměru k prodaným kusům a odvedené práci. Takové COD proti tomu spíchnout a naskriptovat musí být brnkačka a chctít za to stejné peníze je šílenost. *4*
    • myslim ze to "namackani do kodu" je minimum, ktere zvladne kazdy schopny programator .. treba ono hloupe skriptovani muze byt leckdy zradnejsi ... ale porad je to jen na urovni softwaru .. ale udelat to aby to fachalo v realu a byl to schopen ovladat jeden clovek v takovych rychlostech ... to je makacka ... :)
      • Hanzales
        Tak to nepopírám, že hlavní credit jde těm inženýrům, co stroj navrhli a konstruktérům, kteří ho sestrojili ;o) Nedávno jsem i koukal na nějaký černobílý materiál výroby prvních tanků a bitevních lodí. Někdy člověku zůstává rozum stát nad tím, jak člověk dokáže být koumavý :)
        Já měl konkrétně na mysli právě celé to konstruktérské inženýrské monstrum převést do SW a to v takovéto "komerční" podobě, takže to nejen funguje, ale i hezky vypadá. A nabichlovat a zpracovat veškerá vzájemně propojená data o letadle, fyzice, avionice, AI, je určitě těžší, než tvorba akční střílečky (včetně AI). Neříkám, že za výrobou takové hry není také hromada práce hromady lidí, ale u tahovýchto projektů, jako DCS už mi jednoduše zůstává rozum stát, no. To ještě simulaci auta pobírám, i když s modelem pneumatik si lámou hlavu podobné mozky do teď, ale bojový letoun je přeci jen něco trošku jiného.
    • o čem mluvíš? je to jen program, když tak kapacity jsou inzeniri co to letadlo postavili
      • smejki
        jasně a počítačový model reálné soustavy čtvrtého (možná pátého) řádu + optimalizace algoritmu pro chod v reálném čase je brnkačka *7*
  • Hanzales
    No jestli něco dokáže pořádně navnadit, tak je to opět ten PDF "manuál" :) To tak pročítat a koukat a zase o něco menší zeď před těmi 60 dolary :) Už mám Black Shark a knypl, sotva se do toho ale pořád dostávám. No aspoň tenhle skvost mezitím zlevní, opatchuje se a pak to bude tutovka!
    Osobně mi ale taky chybí nějaké moderní bojové stroje v podání kompromisu mezi absolutní arkádou a absolutním simem. Něco, kde by človkěk využil všech těch hafo čudlíků na knyplu a páce, ale zase by nemusel studovat veškeré technické vybavení letadla/vrtulníku týdny a týdny, aby si výsledek pořádně užil. I když na druhou stranu, pokud se někdy octitnete na ukraině a bude vás honit tlupa hrdlořezů, zatímco opodál uvidíte K-50 na runwayi a hlídače objeku močícího do křoví, nic vám pak nebrání se pokusit s tím odletět :)
    Edit: teď mi došlo, že by musel vymočit spoustu spoustu piv, nebo vlastně "hlídač" limonády :)
    • Bez šance, i když se zamkneš vevnitř, dveře jdou pro případ havárie zvenku odpálit *3* Když se kdysi dostal na net manuál od Apache, taky mě to napadlo *1*
  • TJ - co takhle "Téma: DCS" nebo "Téma: Letecké simulace" na stránky Tiscali Games, kde je na to prostor, nebo dokonce do Score? Svého času tam byl článek o Vašich oblíbených hardcore strategiích, takže určitě nic není nemožné, že *3* Skomírající odvětví leteckých simulátorů by potřebovalo novou mladou krev... *9* Rádi zodpovíme veškeré dotazy týkající se DCS i ostatních simů na odkaze níže u AJaromíra
    • Jen vydělám nějaké money, což u mně jako u studenta může chvíli trvat, ale pak jsem tam jak na koni, létal jsem od mala simulátory včetně falcona 4 :)
      • To rád slyšim, budeš vítán. Já se simulátorům a letectví všeobecně už taky věnuju od mala, jenže jsem začínal ut trošku dřív... ACE na C64 youtube.com/watch?v=oCti1GkgYVI Je zajímavý srovnat pokrok za posledních 25 let *1*
  • Tady posilam link na videa s tutorialy pouzivani zbrani
    http://www.youtube.com/user/Tigerpwrr

    a tady je mala ukazka pouzivani IR zamerovace
    http://www.youtube.com/watch?v=IOZ18GNPI-c
  • Pokud máte zájem, existuje česká herní komutita této simulátorové série. http://dcs-uvp.cz Najdete zde české návody, české videotutorialy a online podporu hráčů.
  • NEVÍ NEKDO jak u hry apache air assault aktivovat svetlice?
    • http://tinyurl.com/5vekmeg
      Jinými slovy - nejde to, odpálí je sám když na něj letí raketa.
  • korat nevim proc se o A10 v recenzi pise jako o stihacce ... jinak dobra recenze z pohledu cloveka, ktery treba neni zas tak ponoreny do leteckych simulatoru ..
  • Mít k "hogu" tohle, tak jsem v sedmém nebi *2*
    http://www.youtube.com/watch?v=IYRn7SVjNKA&feature=related
    • To se prodává na czechcomputeru. Hledej HOTAS Warthog
    • kotty
      Perfektni hracka, jen mit prebytecnych 9k Kč :) T-16000 ale odvede svoji praci taky.
      • Já teda cenu raději ani nezjišťoval, myslel jsem že bude dražší, ale kdybych do něj šel, tak si rovnou asi postavím kokpit :) Třeba místo manželčiny postele... *1*
  • Vďaka za recenziu, ale rozhodne viac by potešila recenzia DCS: Black Shark...
    • Jestli potřebuješ recenzi jen protože váháš zda do něj jít, tak tě můžu ujistit, že s Black Sharkem nemáš co ztratit. Opravdu *4*
      • Jenom upozornění - je to o hodně realističtější, než všechny ostatní simulátory vrtulníku, co zatím vyšly - a ne nadarmo se říká, že létání s vrtulníkem je o tom, že vrtulník se tě snaží zabít a ty děláš všechno proto, aby se mu to nepovedlo *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit