Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Promiň ale meleš nesmysly, se sidequestama z Oblivionu se může srovnávat možná tak Fallout New Vegas, jinak snad nikde nebyly propracovanější a tak nápaditý... Hlavní linie byla slabší, ale práve SQ můžou za to, že je ta hra tak oblíbená... A u těch her od Bioware ti tam chybí minulej čas- dělala, DA2 je až nechutně komerční...
  • tož já bych řekl, že to byl ten Albion, no ni?
  • Amylee.Anderson
    Heh když já u novejch her nadávam, že ty dnešní hry jsou stejnak na prd, tak mam hrozně míusů, když jsme tady tak jste tu všichni takoví.
  • Mopped
    Hmm nabízí se to, ale taky ne.
  • Dungeon Master
  • KIMCID
    jsem klidnně pro remake 15 let starejch her do nového hávu
  • Mopped
    Tak tohle hardcore rpg to taky není, ikdyž by klidně mohlo.
  • Mopped
    Ne ne.
  • Vůbec život v RPG vypadá celkově úplně nah***o. Města vypadají jako sotva přežívající osady o maximálně 40 postavách (super velkoměsto), z čehož 30 z nich jsou postavy, které nic nedělají a mají v (lepším případě) naskriptovanou jednu cestu kolem domu a tím končí. V GTA můžou bez problému vytvořit město 150x bohatší než v RPG. Na spoustu věcí už používají i tak generátory.

    Nevím, jestli je to tím, že v té branži prostě dělají tak nějak průměrní lidé, kteří neumí inovovat a pohlížet na věci z jiné perspektivy, nebo proč. Ale když už někdo nacpe do hry v přepočtu půl miliardy až miliardu korun, tak už snad může spolupracovat s nějakou univerzitou, která jim třeba s AI a jinými problémy pomůže. Univerzity složitě hledají granty a dokážou velké věci se setinami těchto částek.
  • Co se týče AI, tak tam jsem nezaznamenal žádný výrazný posun vpřed, někdy i spíše naopak. "Žíjící svět" u RPG vypadá tak, že postava celý den čeká na jednom místě, až k němu člověk přijde, prohodí s ním 5 příšerně napsaných dialogů, ta se pak večer přesune na nějaké jiné místo a tím je postava vyčerpaná. *7* Tohle není staré jen 10 let, tohle nebyl problém vytvořit nikdy. Nanejvýš co se změnilo je taktika boje, kde ti do mixu přidají neuvěřitelných 5 skriptů a 1 spešl složitý algoritmus pro kooperaci postav (který možná někdy funguje celkem slušně). Nějaká alespoň základní autonomie postav pořád neexistuje (a to už jsem viděl i složitější úroveň autonomie a nepředvídatelnosti v několika dekádách starých projektech, jako game of life).
  • Mně hlavně často připadá, že se ty hry v určitých aspektech vůbec nikam dál nepohnuly za posledních cca 10+ let. Ano, postavy mají realističtější pohyb, textury jsou detailnější a hra obsahuje více polygonů. Ovšem velká část těch přidaných polygonů je pouze pastvou pro oči a nepřidává krom tohoto do hry nic. Ve výsledku, když se pak člověk podívá na scénu, tak to je v podstatě pouze moje postava a případně postava soupeřů, k tomu v některých dalších scénách možná nějaký další objekt, který tam ovšem byl už 10 let zpátky.
  • Neřikám, že to nebude dobrá hra, jenom to už nebude dobrý RPG... V jedničce DA aspoň skilly válečníka a lotra byli nějak uvěřitelný, ve dvojce jsou už i základní útoky skoro přehnanější jak v DMC nebo Final Fantasy... Sorry ale snad nikomu kdo má rád RPG se nemůže líbit když postavy máchaj třímetrovym obouručnim mečem jednou rukou sem a tam jako by byl z papíru...
  • miker17
    přesně....ale vysvětli to těm Expertům
  • Tak by mě tak zajímalo jestli tady většina lidí vůbec chápe co to je hack n slash..a kde ste prosimvás viděli v dragon age hack n slash??? já ho tam teda nikde neviděl ať sem koukal sebevíc..jo boje sou svižnější ale furt se dá taktizovat, a rychlost soubojů z toho rozhodně hack n slash neudělá...to byste mohli říct že jednička bylo pomalý hack n slash..nebo že bg bylo hack n slash...já sem se děsil spíš u prvního dragon age protože starý rpg jako baldurs gate a icewind dale série sem miloval a musim říct že dragon age 1 mě velmi mile překvapilo a myslím že to tak bude i u 2 :) prostě komentáře hack n slash mi přídou úplně mimo mísu a chci vidět ty lidi co řikaj že je to snadný jak to daj na nightmare bez toho aby ani jednou chcípli...no to je tak nějak ten můj názor a sem rád že se držej starýho systému jen ho trošku urychlili což rozhodně jako problém nevidím pauzovat můžete vždy ;)
  • miker17
    dik *5*
  • Šašky jako ty mám ze všech nejraději...
  • F:NV mám konečně rozehrán a musím souhlasit. Opravdu velmi dospělý svět se spoustou morálně nejednoznačných otázek. Tohle dílo budou jednou mladší hráči bezpochyby považovat za klenot.

    Co se Bioware týče, mám z nich dojem, že se tento svůj dosavadní koncept snaží mermomocí prosadit a obhájit. Sází na epičnost, na neustálé zvraty, na filmový zážitek. Jsou-li toto jejich primární cíle, a já věřím, že jsou, pak je nelze s hrami od Obsidiánů příliš konfrontovat. Tenhle "Mass Effect/DA feeling" např. z nového Falloutu nikdy mít nebudeš. Vydali se prostě jinou cestu a já si nemyslím, že nutně horší. Podle mého názoru tedy nelze nejnovější hry obou studií srovnávat, alespoň ne v jejich primární podobě. Srovnávat lze, jak už jsem tu někde psal, pouze v "detailech" a v nich Obsidiani zatím jasně vedou. Pokud se však Bioware podaří své hry prohloubit, rozvinout a v některých aspektech nechat trochu dospět, vznikne nová odrůda starších žánrovek.
  • miker17
    Wizardy?
  • miker17
    Kdyby Bioware nechala DA:O systém a udělala jenom nový přiběh tak by většina lidí tady zase nadávala na že se Bioware veze na slávě DA:O nebo udělejte něco nového a další žblechty.... na bioForu byl topic s vice jak 5000strankami aby udělali souboje po vzoru zaklínače(nebo něco podobného)...bioware věděla že tavíto systém souboju by byl pro hru nevyhovující tak alespon udělala nové animace a ted zas všecí nadávají....
    když si tady čtu přízpěvky typy: To není RPG Fňuk Fňuk nebo Ja sem RPG fanda seru jim na ten Hack n Slash
    a v druhem řádku říkají že Zaklínač 2, Two World 2, Skyrim je cRPG tak se mi chce brečet
    se ani nedivím že se hry zjednodušují protože takovéto hovadiny jsem vživotě nečetl
  • Avatar mi septa Betrayal at Krondor ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit