Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pitanimal
    Ať přestanou dělat filmečky a konečně oznámí přesný datum kdy ta hra vyjde.
  • Kua sor zase jsem to odklikl kua brzo enter psat enter psat a hlavne ze si kontrolni obrazek vyplnim jako prvni:D:D
  • Omlouvam se za hrubky ktere jsem si uz vsiml a ne jedne ale psal jsem to jenom na rychlo a bez poradneho predcteni jenom jsem se zastavil u dost komentarua apsal jsem co jsme si zrovna myslel a nevznikl tu zbitecni handrkovani kdo ma pravdu pac na kazdem komentari co jsem cetl bylo neco pravdy:)
    Tak jsme udelal z vasich udajnych myslenek celek a zaroven doplnil dost argumentu a k zamysleni:)
    Jeste jednou omlouvam se za hrubky nejsem cestinar ale o hernim byznisu vim dost na to abych mohl posuzovat pac se v tom pohibuji od roku 90:)
    Dekuji za pochopeni.
  • No asi takto nesudte to je to jenom naka ukaska.
    Nevim proc v dnesni dobe davate na videa,dema,bety dokud si to nevyzkosim sam plnou verzi nejdu kupovat pac to bych kupoval zajice v pytly a ne jednou jsem se spalil pr. Gothic 3 (rozchod Jowood a Piranha reknou as si koupite!!!),Mafie 2 (komercni sr.... co nam sprasily 2K divize a odchod Vavry a to tesne pred vidanim skrouhly takovejch veci ze jsem udelal vycet na A4 ktery se na netu dlouho neohral duvod pry to skodi prodeji i kdyz je to pravda napsaly mi to redaktori:) tak jak rikam nejvetsi komercni sr.. v historii ceskeho herniho byznisu),Hawx 2 (konzolova prasarna na pc se v....), atd.
    Po kvalite enginu je to na dnesni malo a dost bidne ale me nejde o kabatek ale o system celkoveho hrani.

    A to co tu kazdy popisujete je pravda ale zamyslete se jinak kde by mohl bejt kamen urazu!!!
    Co je havok co je PhysX???
    Myslite si ze to je neco revolucniho ci budoucnost ja osbne si to nemyslim did vlastne je to jenom zasuvny modul do her kde se to zameruje na model chovani ve hre ale ne podle reality ale podle nakeho skriptu co si nekdo vymyslel.
    Spise by se melo udelat spesl karta ci aby to umela graficka karta nebo procesor ktera dokaze pocitat fyzikalni zakony,Balistiku,atd. Jak uz nekdo rekl a vydeo ukazovalobarak se po kameni nikdy neroztristi na vsechny strany pokud by tam nebyl treba sud s prachem a to jeste podle zakonu urcite nebylo do vsech stran stejne daleko a to si vemte treba co kdyby ve staroveku mely zrovna svicku ci naky barel z vodou nebo tak uz by to bylo zase jine chovani ci do hradby vypalite kouly tak nekolik znich se zabori jenom do steny nez to povoly nebo taky moznost trajektorie kdy by treba upalila jenom ruzek hradby to by bylo vetsinou na jednu ranu ale tohle by chtelo aby tohle karta umela a ne ze by to vyvojari delaly je to casove narocne,slozite a stejne to neni ono pr.
    (Batlfield bad company 2 proc diz vystrelite s granatometu upalite dicinky stejnou cast v urcenem bloku proc musim vsechny v uvozovkach upalit hlavni nosnice a kort diz je naka vanice to uz ma dopad na stabilitu baraku kort diz je cihelny a dvoupatrovy nebo taky otresy po bombach atd. a to mate v kazde druhe hre zamerene na destrukce.) Tohle je i docela uz velky podel kazdy se jenom zameruje na prulom grafiky a tak dale ale dulezity je celek hlavne system a podoba enginu a ne co komu muzete upalit a dobre naskriptovat to neni to podstatne ale neni rok uz 2000 a chtelo by to trosku se zamyslet o to kam s hrama jit ono se od Crysis 1 vlastne nic nezmenilo a kazdy ma strach udelat neco noveho a radsi se vsichni drzite jednoho zaruceneho systemu did vschni jenom kopirujete moduly do svejch her a jenom sem tam obcas neco udelate sveho me se zda ze od roku 2007 se nic nezmenilo spise naopak zhorsilo a hodne me stve jak prznite sve hitovky typu Max Payne,Dragon Age,NFS serie,ATD proc musi pr. Dragon Age kazdy rok novy dil nebo Call of Duty a jeste na stejnem enginu ktery uz je vycerpan a to jenom ze zmenite nazev a par zbrani??? Did je to uplna blbost pac dobra hra potrebuje cas pohrat si stim a pokud by to tak bylo tak jako u diabla 2,Crysis,age of empires,Mafie,GTA San Andreas,Knight and Merchants ,Transport Tycoon deluxe,atd. vstoupilo by to do legendarni podoby ze hra se bude prodavat jeste 5-10 let po te a k tomu by se o ni mluvylo dalsich 20 let jaka to byla pecka je vetsi uspech nez kazdorocni dily ktere stejne za rok zapomenem a uz po nich nesteke ani pes!!! ne honem honem sup dokud hra dava chechtaky. Hra pokud se dobre udela ma vetsi zisk nez hra splatana za 1 rok. No jsem dost odbocil i kdyz je to k veci o tomhle by slo napsat klidne kniha jak se herni byznis meni od roku 90 let ci mene:) Ja osbne jinak Stronghold zboznuji osobne mam rad 1 i 2 a 3 je nejvetsi odpad sve serie. Jinak prosim pokud jsem tu dal prednost pred nakou hrou ci naopak je to pouze priklad her na ktere jsem si zrovna spomel jinak jich znam peknou radku ktere by se nemely prehlednout pokud by nekdo mel zajem o naky vicet mohu pomoct pac od roku 90 znam dobrejch 3000 her vselijakych zanru a kombinaci ktere jsem otestoval a soudil dost jich mam za svoji vytrinkou v ne male podobe a hlavne neposkozene i s bonusovym obsahem a neprodejne to je muj konicek.Tohle by mohlo bejt asi vse:)
  • To tu jako nikdo nepochopil o co v tom videu jde??? To je snad jasný, že v ostrý verzi hry nebudou mít budovy 1hp! V tomhle videu ukazují jen destrukční model s enginem Havok. *11*
    • A myslis, ze kdyby meli moznost ukazat realisticky postupny odpadavani kusu zdiva po kazde strele, ze by to neukazali?
    • Elanius
      Problém není v tom že to zničí jeden kámen, ale jak nerealisticky to zničení vypadá
  • Takové hradby co tam ukazoval by katapult jen velmi obtížně ničil a oni tam pošlou 1 ránu a všechno co je na hradbách jde dolů a 2 koule zničí pro jistotu i hradbu po celé délce...doufám že to takhle nebude protože je to hodně trapné. Jak pošlapat značku Stronghold začal už u 2 a tohle jí dodělá.
    • proboha, testují fyziku ne realističnost... Dá snad rozum, že nebude půl hodiny koukat jak katapult ničí hradbu, aby se mohl podívat, jestli se to rozpadne dobře nebo špatně. Taky kvůli tomu nebudou dělat hodinový video....
      • Problém je, že každý kamen má zničit kus hradby a to realisticky, už se mi nelíbí jak je budova vždy kompletní a po vyčerpání HP se najendou zboří, v tohmle videu se dokonce rozlítně do stran, má se bořit postupně, z části si s tim vyhráli v AoE3, kde je v možnosti enginu budovu postupně rozstřílet až na základy. Dál je problém s tzv. realistickou fyzikou co vidíme, že kusy hradeb a kamenů, budov mají lítat po směru střely, ale na videu je vidět jak střela dopadne a vylítně gejzír částic všemi směry jako když na povrch země dopadne meteor kolmo k povrchu a vymrští zem do všech směrů, to je ale nesmysl, když kamenem rozbiješ např. okno tak ti střepy taky letí po směru balistické dráhy toho kamenu, když hodíš šutr zvenku do okna, tak střepy nevyletí z okna ven ale dovnitř domu. Tady ale vidíme jak projektil bez ohledu odkud přiletí vždy vymrští částice do všech směrů a pořád stejně, stejný problém je i v AoE3 kde je havok taky. To dokáže totálně zničit dojem takový efektů a spíš je to k smíchu. V AoE3 se tohle všechno aspon trochu zakamuflovalo i prachem a kouřem, takže to tolik nemlátilo do očí, ale tady i prach a kouř chybí.
        • tohle očividně není AoE3, takže mají nárok si to dělat jak uznají za vhodné BTW hradby jsou trošku něco jiného než sklo, takže se všechny kameny ve zdi nemusí pohybovat jen jedním směrem při její destrukci ... To co tam předvádí je sice trochu nerealistický, ale fakt nechápu jestli je tohle to nejdůležitější a někdo se podle toho bude rozhodovat, jestli si hru pořídí...
          • h++p://www.gamespot.com/pc/strategy/stronghold3/video/6334832/stronghold-3--developer-diary-2-video
            Nikdo nikomu nic nepodsouvá, tak se hlavně zklidni a nech si osobní výpady, přestaň vyvozovat co jsem chtěl říct a čti co jsem napsal. Ty máš hlavně problém pochopit, kdy to někdo říká jako ironii a kdy to myslí vážně (primárně asi očekáváš, že na tebe někdo útočí -neútočím, jen diskutuju). Bagatelizuji to, co mi přijde jako zbytečnost.
            Přesně si na to narazil, hra ještě nevyšla a ty už víš naprosto přesně, že to bude špatně. A co tam tedy řešíš, když ti jde IMHO o to jak se hroutí stavba (tj. kam co padá)? Celá diskuse se dala uzavřít s tím, že je to pro tebe špatně, pro mě ok, nemusíš v ní pokračovat a rozhodně ti nenutím svůj názor. Jen bych ještě ocenil, kdybys mi prozradil, kde je v současné hře uděláno to, co očekáváš od S3, že bych se podíval, jak se to má dělat. Vono když není konkurence, není důvod investovat do tohodle.
            • souhlasím, je to marné.... *13*
            • Hm, takže místo 20-30 komentářů z tiscali sem dáš link na 10 komentářů jako důkaz, že se diskutéři z tiscali mýlí a fyzika je ok protože na gamespotu je 9 lidí spokojených. Já tam negativní komentář vidím (Well, the physics look a little exaggerated... But I guess this is just the building stage) Takže si si nepomohl, ten člověk jen doufá, že je to nedokončené a zlepší se to, závidím mu jeho víru pouhý měsíc před datem vydání. Já jsem klidný, ale s tebou to nějak mává, nějak nejsi schopen ustát, že se mi to nelíbí jako tobě, jinak nechápu ten tvůj urputný boj. Nevyvozuji nic, zohledňuji jen přesně co píšeš, neříkáš pravdu. Problém s pochopením ironie, to mi říká někdo kdo nechápe sarkasmus, zajímavé. Ty bagatelizuješ a podsouváš tím dojem, že lidem snad vadí cituji "jestli ta plaňka spadla támhle nebo se kámen odrazil takhle" což není pravda, takové drobnosti tu nikdo neřešil, to jsou jen tvé účelové rádoby vtipné komentáře aby si ten problém postavil na jinou úroveň. Že jsem na to narazil? narazil jsem na to u tebe, když si řekl, cituji "Tohle si taky budeš moct upravit" což je nesmysl, když hra nevyšla, nemůžeš vědět jak půjd modding. Já ale mám právo soudit podle videa jak kvalitní ta fyzika je, nemusím čekat až to vyjde, soudím fyziku tak jak jí vidím na videu, zatímco ty jsi potenciál pro modding věštil asi z kávové sedliny. Neřeším kam padá kámen nebo plaňka, ale efekty jako celek, ne jestli jeden kámen letí blbě, to je zase jen další nesmysl, který mi podsouváš. Jestli mám nebo nemám pokračovat v diskusi nech na mě, to je snad moje věc, každou další reakcí mi dokazuješ že se mi snažíš vnutit, že fyzika je ok, teď si ještě začal s tím že nemám snad právo jí posoudit dokud hra nevyjde, to už je moc. Nové hry už nesleduji pečlivě, ale zatím jsem neviděl nic lepšího v RTS ohledně destrukcí co by překonalo 6 let starý a modifikovaný AoE3, jež má navíc nevyužitý potenciál. Odpovědi na otázku, proč nemůže být implementace Havoku v AoE3 srovnána s implementací Havoku ve Stronghold 3, tak té se asi nikdy nedokčám.

              Ale v jednom máš pravdu, je čas diskusi uzavřít, už před X hodinami jem řekl, že je to marné a nemýlil jsem se. Je to marné...
          • KV - Poslední reakce na tebe, protože už to začíná být opravdu marné. Jedna rána do zdi není problém, každý vidí, že video je demonstrační a neni čas civět než tu zeď rozbijou z plného počtu HP, problém je, že stavby evidentně nevykazují nějaké poškození než se zhroutí což implikuje jasný závěr, že postupná demolice se nekoná a stavba se hroutí přesně při dosažení určité hodnoty HP a ne postupně podle nárazů jinak by před zhroucení na videu bylo vidět, že jsou zdemolované, stačí použít logiku. Na srovnání s AoE3 neni nic špatného, ta hra je 6 let stará a je to naopak nefér jí použít, když je o tolik starší ale ejhle, engine umožňuje rozbít jakoukoliv geometrii na nejmenší části až do základů, sám jsem si to odzkoušel, vymodeloval, importoval do hry a krásně to jde, je tam pouze problém v "hardcoded" faktorech, které nedovolují 100% modding. AoE3 umožňuje jak bude geometrie rozbitá, na kolik částí, jak budou velké, jaký budou mít tvar nebo kolik jich daný projektil odloupne při nárazu, to vše jsem si vyzkoušel, nejde pouze určit kam mají části letět, je to omezeno enginem, problém by se vyřešil s uvolněním enginu a nástrojů. Vedle toho spustí každý projektil při nárazu částicový systém obsahující další 3D geometrii, která funguje jako doplněk, např. třísky, malý kamínky apod., umožňuje určit materiál, velikost, rotaci, zkrátka vše aby to odpovídalo materiálu do kterého střela narazila, kažý materiál jako dřevo, hlína, kámen atd. se chová jinak, opět je jen problém jako už výše uvedeno se směrem odletu některých 3D částí. Dále projektily spouští další počet částicových systémů využívající sprity a tvořící kouř, prach, oheň, jiskry, cokoliv je potřeba, jejich počet neni omezen, odzkoušeno, jen samotná nová exploze po kouli z kanonu a jejím nárazu do země obsahuje kolem asi 15 takových systémů když jsem to tvořil, v originále AoE3 jsou to tušim jen 3, množství parametrů a hrátek s těmi systémy je extrémní, dají s s tím dělat věci. Dá se nastavit oblast působení každého projektilu, kam má dopadnout a z toho odpovídající destrukce, každý projektil totiž letí na určené místo a lze tak dělat skvělé destrukce, dá se nastavit i pořadí kam mají střely letět dříve, kam později atd. Tolik ke tvým výmluvám a obhajobě špatné "fyziky" v S3, Stronghold mám jinak za jednu z nejlepších strategií, tedy pouze do Crusader. Dovolil jsem si S3 srovnat z fyzikou hry, která je 6 let! stará, mooooc se ti omlouvám za tu troufalost. HP zdí apod. sem netahej, to video demonstruje jak vypadají zásahy a destrukce, u těch zásahů je směšný jak se ty kameny, třísky zjeví najednou ve vzduchu místo toho aby vylétli z místa dopadu, jestli to nevidíš tak už nevim. Není to jen podle mě, jak jsem řekl, jsi tu zatim tuším jediný komu přijde destrukce ve videu ok, na to jsem ti doporučil brýle, protože to skutečně nemůžeš myslet vážně, brýle jsem ti nedoporučil kvůli tvé přednášce z fyziky, tady lžeš. Domeček se sesype celý, hm, on se nesesypal, on se rozlétl po nárazu od katapultu, rozlétl se uplně do stran jako by byl udělaný ze sirek, ten druhý domek, ten to uplně odfouklo dozadu, ten byl asi z párátek. V AoE3 nic žádný animace nepřekrývalo, nevim o čem mluvíš, jeidný co jsem zmínil se zakrýváním bylo jen to, že AoE3 obsahuje i kouř, oheň, prach atd. což kromě přidání více realismu pomáhá zakrýt nedostatky v destrukcích, ty nedostatky tolik nepřitahují pozornost, protože jsou doprovázeny větším množstvím přidružených efektů jak jsem napsal, ale tady i to chybí a nedostatky proto bijou do očí. Samotný dojem z těch trosek je kapitola sama pro sebe, ty kusy jakoby neměly váhu odpovídající velikosti a materiálu, opět v AoE3 neni problém nasimulovat. A k čemu to ve hře je? Kdyby si se obtěžoval si u videa pustit zvuk, tak ti na to odpověděl sám pan vývojář, cituji v dobré víře co je slyšet, mluví totiž divně :

            "is much more exciting when physics is involved" "medieval game like stronghold relies on ideal showcase of physics" toť odpověď od vývojáře, nebo je to trouba co neví o čem mluví a neví proč tam dává fyziku o které si myslí, že je real? Zkus mu napsat ať se na to vykašle když na tom moc nezáleží.
            • Hm, hlavně nesváděj tvůj problém na mě. Stejně blbý to neni, tehdy to bylo úchvatné i tak a dá se pochopit, že to nemohli přepálit kvůli náročnosti což dnes už neplatí a u S3 tuplem ne, jehož celková vizuální stránka poulhává i za x let starými tituly, tudíž rezervy jsou velké. Nemusí za to nést vinu jen lenost autora, taky je možné, že to zkrátka jen neumějí. Hra ještě nevyšla, ale ty už víš, že se fyzika a destrukce bude dát upravit a ještě naznačuješ že snad do podobné míry jako u AoE3, bravo, šikula. Mody ke stažní nedělám, tohle jsem si dělal pro sebe, zase mi něco nepodsouvej. Další bagatelizace, já či ostatní neřešíme jak padá plaňka nebo někde kamínek, nelži. Jasné, ono je ti to fuk a proto tady do mě neustále hučíš jak máš ty tu pravdu a fyzika je ok. Už jsem napsal několikrát co se mi nelíbí, můžeš si to přečíst evidentně si to ještě neudělal jinak by se se takhle neptal, pak nevim proč se vlastně zapojuješ do diskuse když nevíš o co jde. Nikomu to nevnucuješ, hm, ale už mi až nezdravě dlouho nutíš, že je to v pořádku a fyzika je ok. Nejsem odborník na enginy, jen vím co dokáže AoE3 a to pouze v rukách "moddera" kterým nejsem, je to první hra co jsem si upravil, až budeš mít argument pro tvůj názor, že implementace Havoku v šest let staré strategii se nemůže srovnávat s implementací Havoku v právě vydáváné strategii, tak si ho rád poslechnu, zatim jen mlátíš prázdnou slámu. Hezké jak si se pasoval do role odbroníka na fyziku, že tomu rozumíš, tím si opravdu jist nejsem, hlavně tohle o sobě prohlašovat, to už chce odvahu. To nebyl elaborát o možnostech Havoku, ale o možnostech jeho použití ve hře, to co jsem psal neni ani tak Havok jako umění vývojářů ho využít, tohle ti Havok sám neudělá, možná by si měl nejdřív zjistit co to Havok je než se zapojíš do diskuse, řekl bych, že nevíš která bije. Zase další nepravda, zde padají od ostatních stížnosti na fyziku a ne na to, že hra je blbina, ty opravdu nečteš. Nějaký link na jinou stránku o hrách kde je diskuse plná pouze chvály na ukázku fyziky bez negativního komentáře?
            • S psaným sarkazmem nemám asi problém já, ale což, vo tom to je....
              No, když to není v origo, tak je to stejně blbý, ačkoliv tehdy za to zcela jistě mohly nároky na výkon, teď jen lenost autora (tedy z tvého pohledu). Tohle si taky budeš moct upravit, takže budeš moct plesat nad celou hrou (a další, kterým tvůj mod bude stát za stažení) - mě to stačí tak, jak to je. Rozhodně uprostřed hraní nebudu zkoumat jestli ta plaňka spadla támhle nebo se kámen odrazil takhle. Určitě ale ocením, když se zbývající výkon přenechá na AI a zbudou peníze na pořádnou singl kampaň. Stejně jako tobě je mi fuk co tobě je fuk. Já furt nechápu jenom to, co ti na tom přijde špatný, mě se to líbí, ale nikomu to nevnucuji, řeš si co chceš a jak chceš. Kdybys to tu nezačal přesunovat někam jinam, ale přečetl sis na co a jak reaguju, tak jsme si mohli založit vlákno na to jestli je fyzika na videu špatně nebo dobře a o kolik. V oboru herních enginů jsi zcela jistě odborník, já, já rozumím jen fyzice, takže je mi celý tvůj dlouhý elaborát o možnostech Havoku víš k čemu...
              Když ti stačí cca 20 koment na tiscali *3* *4* , tak je to podle nich blbina na entou, jinde to zase opěvují a nenajdeš negativní koment.
            • Vidím, že psaný sarkasmus se ti poznává opravdu těžko viz ta omluva. V origo hře to opužito neni, nebyli líní to udělat, prostě by se to před 6 lety moc promítlo na náročnosti, je to ale v možnostech hry, jen jsem upravil hodnoty v potřebných souborech a přidal nové soubory aby efekty byly více složité a koukatelné. Co je ti fuk je mi opět volný, AoE jsem zatáhl jako příklad velice dobré implementace Havoku, tohle je taky Havok a proto je naprosto na místě to srovnat, nevím co je na tom z tvé strany těžké k pochopení. Tiscali jako vzorek mi celkem stačí, celý svět to jistě neni, ale sotva je tiscali ostrovem mezi souhlasnými reakcemi.
            • omluva přijata. To vše, co sis vyzkoušel, je v absolutním měřítku použito v origo hře nebo jsi si ji musel upravit? AoE je mi fuk, ty jsi ho do toho zatáhl. Kdy ti přijde, že jsem jediný, pro koho je to fajn, zkus jiný herní servery, ať tady z dvaceti komentů neděláme celý herní svět.
            • Pokračování - Na co si lidé stěžují je zde dobře vidět černé na bílém, spekulovat neni potřeba. Co na hrách zajímá tebe je mně osobně jedno, mě a nejen mě to zajímá a proto vyjadřuju kritiku, protože chválit neni co, paf jsem z toho byl před 6 lety, dnes čekám opravdu víc když už dosíraji ve hrách hratelnost tak ať se je aspoň na co koukat, hlavně mi už prosím nenuť že ta fyzika je v pořádku, že ten model poškození je v pořádku a že to neni důležité, protože tobě nezáleží na grafice jako by se kolem tebe točil svět, smiř se s tím, že např. mě to zkrátka zajímá.

              Odpověď byla vyčerpávající a snad konečná, použití AoE3 bylo opravdu ošklivé...zlé...nepěkná věc, argumentovat kvalitou implementace Havoku v 6 let staré hře, jsem to ale zlosyn.
          • Ano, ale já Aoe3 dávám jako příklad toho jak to vypadá lépe a to před 6 lety. Hradby jsou sice něco jiného než sklo, ale fyzikální zákony, balistika atd. jsou stejné pro všechny a to co je na videu je úplně mimo, příklad se sklem byl jen na jednoduchou demonstraci toho o co mi jde. Slovo "trochu" je dost mírný výraz. A jestli je tohle nejdůležitější? Asi to bylo natolik důležité, že se tím vývojáři pochlubili ve videu.
            • tak pomoci, hm.. původně jsem reagoval na heft o jedný ráně do zdi a ty jsi z toho udělal srovnávačku s AoE3 (jako vzoru) co se týče destrukcí. Dobře. To že to nedá jeden sloupeček zdi, ale zboří to celé, může být dáno celou řadou věcí (zjevně je od věže k věží počítána jako celek, taky to může být tím, že katapult má plošný útok a zdi 1HP apod.) Hm, to mi nepřijde jako zásadní chyba realističnosti, na kterou IMHO taky upozorňuješ. Chápu, že se to někomu nemusí líbit. Padající části zdi - podle tebe padají blbě podle mě ne, máš na svůj názor právo já taky, tohle nevyřešíme. Neuvedl jsi však, kde je v mém vidění "destrukční fyziky" chyba, jen si mě odkázal na brýle. Tohle jako argument fakt neberu. Domeček se sesype celý, ne po částech, jak očekáváš - sice to není realistický, ale k čemu to ve hře je? Navíc je tam vidět jenom rozptyl částí budovy (chart), není jistý jestli to nepřekryje animace (jako v tebou uváděné AoE). Není to realistický, máš pravdu, ale v které hře je to tak, jak si představuješ (fakt nevím)?

              Jestli to čtu dobře, tak většina se dovolává realističnosti, u všech však není jistý jestli narážejí na model destrukce (který je podle mě celkem dobrý, jen trochu přehnaný) nebo na to, že jeden zásah katapultu dá celou strukturu (viz spk). Taky mi přijde, že si prostě někteří jen chtěli kopnout. Estli ale chtějí úplně realistický "všechno" co zavání videem, tak mi to přijde přehnaný a mě osobně tedy zajímají na hrách jiný věci než dokonalá grafika/realističnost.
            • Člověk se ti snaží pomoci a ty mluvíš o urážkách. Argumenty? Pokud nevidíš z videa, jak špatná fyzika tam je, tak je každý argument marný.

              Ne, že bych se dovolával názoru většiny, ale ať na to koukám jak chci, si tu snad jediný kdo si myslí, že je to v pořádku a chybu vidí jen v mizejícím materiálu.
            • takže rádoby "osobní urážky" místo argumentů, no ty jsi mi to tedy nandal, nějaký skutečný argument tam nemáš??? Zajímalo by mě, na co konkrétně narážíš - nelíbí se ti, jak to funguje nebo je na tom něco špatně? Jediná moje výtka k videu je ta, že se tam ztrácí materiál, ale skutečně se asi špatně díváš nebo koukáme každý na jiný video...
            • Děkuji za ukázku, ehm...fyziky, chtěl si tím asi ukázat, že se snad mýlím v tom, že fyzika na videu je mimo. Bude potřeba z tvé strany absolovovat ještě mnoho hodin fyziky, jedna evidentně nestačí, možná je ale chyba v počtu dioptrií při sledování videa, pokud brýle nemáš, je na čase zvážit jejich pořízení, při troše štěstí pak nebude nutno absolovovat více hodin fyziky a bude po problému.

              Ten tvůj závěr, asi nějaký rádoby vtipný pokus, nech to na mně prosím a neříkej mi co si mám nebo nemám pořizovat, díky.
            • no dobře hodina fyziky: po nárazu se částice přední strany hradby rozprsknou dopředu (klasický náraz jako do země při pádu čehokoliv, viz tvůj poznatek z předch. koment.) zbytek energie se přenese na zadní prvky zdi a ty pokračují přibližně ve směru prvotního nárazu. Hmota částic modelujících hroucení zadní části zdi je samozřejmě o hodně větší než přední část,... část zdi nad a pod místem nárazu se při demolici musí taky někam přesunou (hlavně vršek může padnout dopředu - zkus si postavit z kostek zeď a podraz ji někde dole, jestli nevěříš)... To všechno na videu vidím, byť to není dokonalé a trochu přehnané
              BTW tak si hlavně novy Strogholdy nepořizuj, bacha dávali to ve vývojářským videu a je tam nereálná fyzika a mohlo by ti to zkazit dojem z celé hry *3* (mohl bys se potrhat smíchy)
      • Ty si asi nehrál Strongholda 2 viď ?
        • hrál, ale poslouchám co ten člověk ve videu říká, nekoukám jenom na obrázky
          • Opravdu. No Poslouchat sice můžeš(asi jako každej) ale ještě vědět co říká. Si jako myslíš že si tady jediný co umí Anglicky ? To že se budova nebo hradba zboří v té chvilce když dojdou HP je hodně trapné.
            • nějak mi asi nedochází na co že to vlastně narážíš, mě asi chceš urazit nebo co, to jako nemáš už co říct? A kdy by se podle tebe měla budova zbořit, až bude mít HP -200HP??? Asi trochu problém pochopit, že ukazují fyziku ne skutečnou hru ?!?
  • vojtas562
    Proč to vypadá jak ta sračka(pardon za to slovo ale jinak se to vyjádřit nedá ) 2ka? Panebože to si furt myslej že lidi jdou jen po efektu jak jeden kámen zničí pul hradby? i s armádou.. :( *11* Pryč od tohoto a radši se pustim do crusadera :) Nekorunovanej král *14*
    PS: a to sem si myslel že tohle krásné sluneční dopoledne bude OK ale bohužel *16*
    • Kr.Pa
      Sakra souhlas
  • spíš je fór, jak maji na konci videa 2 mlýny za hradbami... *14*
  • Elanius
    Tak to je hodne trapny co predvedli. Realisticnost si predstavuju opravdu uplne jinak.
    Stronghold mam rad, ale po tohle videu ... Nejaka ocekavani jsou teda rozhodne pryc.
  • hah katapulty s atomovejma kamenama *1* jeden takovej sutr a hradba dole *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit