Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Poslední dobou mě recenze na games nějak baví čím dál min. Například s touhle vesměs názorově i souhlasím, ale prostě tomu něco chybí. Osobnost autorky nebo zábavnější literární styl. Z nové redakce postavené kolem milenianu už není nikdo na jehož recenzi bych se těšil.
    • Jack1947
      Přečti si Level tam je většinou opak recenze na Games. Tam mě číst i baví.
      • Phillios191

aha, takže vlastně recenze na games jsou takovou ochutnávkou levelu :)

• Jo obšasně ho kupuju a některé jsou o něco lepší. Tištěné medium má pořád něco do sebe ač v praktičnosti dost pokulhává za webem.
        • *občasně
    • Už jsem se lekl, že to slovo "mileniál" v téhle diskuzi nezazní! Díky!
      • No člověku se nechce psát...kolem mladých, protože by se sám pak cítil jako stařec:D
        • mno uvazovanim uz nim rozhodne si.
          • A to, když se ukládám při zvuku vážné hudby do své milované dubové rakve, tak se cítím jako junák:D. Kde se stala chyba?:D
  • Johnny
    No... ona to prakticky není hra. ale docela to šlo...
    měli to udělat hrané, s pauzama na rozhodnutí a bylo by to fotorealistické (pač by to realistické bylo) To by bylo asi best :D
    Jinak z toho ovládání mi bylo blbě a chtěl sem to chvilema rozšlapat...
    • Dělat to filmem je nesmysl. Dokážeš si představit co by to bylo filmového matetriálu (destíky hodin). To by jsi měl stovky giga. Nemluvě o tom, jak těžké by bylo udělat drobnosti typu mám scénu a postava ní můžeme nebo nemusí být zraněná, může tam být sama, nebo za ní může stát zachráněné npc a za ní je něco otevřené nebo zavřené podle toho co udělal. To máš osm verzí stejné scény. Když je to rendorované je to pár proměnných.
      • Johnny
        ano, to by teprve bylo něco!
        • Jako že by jsi měl 3TB velkou hru, která by měla ve výsledku čtvrtinu variant?
          A stejně (protože je to scifi), tak většinu by museli dělat CGI?
          To vůbec nedává smysl :-D
    • Taky mam za tezko tomu rikat "hra". Ale vypada to sakra dobre to se musi nechat, diva se na to skvele ;)
      • Tak většina lidí nemá problém koukatn a filmy, takže to že je něco hybrid mezi hrou a filmem osobně nevidím vůbec jako zápor
        • hej tak sem to nemyslel, rikam ze je to super. Mit psko tak kupuju :)
    • Poprvé sis sedl k PSku? :)
  • Dohráno téměř na posezení. Nebylo to dokonalé, ale asi zatím nejlepší, co od QuanticDream vzešlo. Konečně jsem měl pocit, že moje volby mají na příběh opravdu vliv. Dneska jsem to dohrál a silně uvažuju, že to rozjedu hned znovu a tentokrát tak, abych každé rozhodnutí nepokazil :D
  • Prostě skvělý
  • Moc dobré to je. Konečně hra co víceméně přinesla to co Heavy Rain a Mass Effect 3 jen sliboval. Nebo je tomu aspoň nejblíž, co kdy vyšlo
  • ja_nic_nevim
    Řeší se tu AI a já zrovna shodou okolností čtu Pád Hyperionu od Simmonse. Stejný názor měl i o pár desetiletí před tím Frank Herbert a stejně se i loni vyjádřil Spheven Hawking.

Současný problém vývoje HW a s ním spojeným SW tkví v omezenosti kremikovych (tranzistorovych) technologií. Aby se vývoj posun dál, byly by za potrebi biotechnologie a to je ještě pořád hluboká utopie. A tím jsme zase u H. R. Gigera, vtipný :)
    • Proc biotechnologie, kdyz vzruchy se v nasem mozku pohybuji miliardkrat pomaleji, nez v tom kremiku? Omezeni neni v kremiku, ale v tom, ze my poradne nevime jak mozek vlastne funguje a proto nejsme schopni ho sestavit tak, aby fungoval stejne efektivne. Az na to prijdeme, tak naopak ten kremikovy dokaze pracovat o nekolik radu rychleji, nez ten lidsky, stejne jako mu muzeme zpristupnit o nekolik radu vetsi pamet atd.
      • Tolik nepravd a nesmyslů v jednom příspěvku, že až nevím kde začít...

- vzruchy se v mozku nepohybují miliardkrát pomaleji než v křemíku. Háček je v tom, že nervová soustava není jedna souvislá nervová dráha, ale mezi nervy jsou občas receptory, které nepředávají přímo elektrické impulzy, ale výměna probíhá chemicky, což je dost pomalejší. Nemůžete měřit čistý el.impulz v křemíku s mixem dráh, které máme v nervovém systému.
        - Jak souvisí to, že nejsme přesně schopni sestavit mozek, s tím, že je to dle vás pomalejší než křemík?? Samozřejmě nikdo neporovnává uměle vytvořený pseudo-mozek s křemíkovými dráhami, logicky se snad budou vědci snažit srovnat rychlost správně fungujícího mozku s křemíkovým procesorem.
        - Co to je za nesmysl, že pochopením skutečného mozku, dokážeme zrychlit křemíkové spoje?? To je prostě úplný nesmysl. Křemík se postupně blíží ke svým fyzickým hranicím (stačí si přečíst názory vrcholových firem jako třeba nVidia na budoucnost křemíku) a v budoucnu se připravuje přechod na jiný prvek v náročných elek. zařízeních.
        • Zadna nepravda ani nesmysl, ale proste nepochopeni z vasi strany *3*
          1) vzruchy se siri o nekolik radu pomaleji nez elektrony. Nejrychlejsi jsou cca 120 metru za sekundu, proti rychlosti svetla 299 milionu za sekundu. Takze ok, je to milionkrat a ne miliardkrat. Porad je to sakra vyhoda.
          2) Nikde nepisu, ze pochopenim dokazeme zrychlit spoje.
          3) Nikde nepisu, ze budoucnost pocitacu bude kremik, jen jsem se pozastavil nad tim, proc to musi byt udajne na biologicke bazi.
          Takze mi nepodsouvejte veci, ktere jsem nikde nenapsal a priste pouzivjte vice mozk, nez nekoho zacnete kriv obvinovat. *7*
          • "Nikde nepíšu, že..."
            Ne??? A co byly tyhle kecy:
            "...nevime jak mozek vlastne funguje...Az na to prijdeme, tak naopak ten kremikovy dokaze pracovat o nekolik radu rychleji nez ten lidsky"
            Vy sám jste napsal, že po pochopení mozku budou křemíkové spoje pracovat rychleji. A pokud jste to tak nemyslel, tak jste to neměl tak blbě formulovat!

A teď zpět k rychlosti vzruchu. Ano, hezky jste si našel na wikipedii našel nějaké číslo a zkopíroval jste si ho. Ale vůbec nerozumíte všeobecným informacím a opět ignorujete důležitý fakt, že nervová dráhy NEJSOU jenom jednolité nervové dráhy, ale take obsahují SYNAPSE (!!!), kde neprobíhá výměna impulzu přímo, ale informaci se předává chemicky na receptory !!!
            (tato chemická výměna podstatně zpomaluje celý proces! Když to k něčemu přirovnám, tak to je jako kdyby jste jel hodinu po dálnici 120km/h a pak další hodinu jel po polní cestě rychlostí 10km/h a pak by jste to zhodnotil, že průměrná rychlost byla cca 65km/h a že jízda "po dálnici" nebyla zas až tak rychlá. Prostě špatně formulovaná statistika.)
            • Ale ja nepisu o zrychleni spoju, ale o paralelizaci a dalsim procesum, ktere jsou pro dnesni umelou inteligenci porad slozite, nekdy dokonce nezvladnutelne. Takze kdyz pochopime jak skutecne funguje mozek a naucime to ty kremikove mozky tak, ze sestrojime cipy, ktere budou schopny pracovat jako nas mozek, takze ta vyhoda milionkrat rychlejsiho sireni informaci v elektronickem svete oproti tomu biologickemu to bude velka vyhoda. Nemuzu za to, ze mate problem s chapanim psaneho textu.

A k vasemu druhemu odstavci: Nic jsem si na wiki nenasel, cetl jsem knihy o fungovani mozku v dobe, kdyz jeste zadny internet v CR nebyl a mam slusnou pamet na cisla. Takze dekuji za snahu, ale to co pisete o fungovani mozku znam desitky let a zadnou wiki asi narozdil od vas kvuli tomu nepotrebuju.

Bohuzel neustale mi podsouvate nesmysly.
      • ja_nic_nevim
        Nervova soustava je pomalejší než tranzistoty? Začínám se tu bavit :)
        • Ano, je o nekolik radu pomalejsi, vzruchy se zrkatka nsiri rychlosti svetla, jako elektrony v elektronice.
    • Neměl by jste brát názory určitých lidí (např. literárních autorů) jako univerzální pravdu.
      Ty osoby si vybrali určitý směr vývoje jako nejpravděpodobnější možnou budoucnost a tak s tím jednají v jejich literárních dílech.

Háček je v tom, že v teoretické rovině (!!!) existuje více směrů, kudy by se technologický pokrok mohl vydat.
      • ja_nic_nevim
        Neměli by se brát v úvahu názory vysokoškolskych profesorů? :-) Proč odsuzovat civilizace, které ctili přírodu více než technologie? A tady jsme zase u Lovecrafta.... Nevymyslus nic, co by tu nebylo. A můžete se snažit a minusovat mě sebevíc.
      • No ono se spousta technologií inspiruje podle různých autorů filmů nebo literárních děl, takže bych to zase tak nezatracoval.
        • ucho
          tak se podívej na poslední sezónu seriálu Black Mirror, která se v několika epizodách věnuje kopírování vědomí člověka a schopnostem mozku.
  • Koukal jsem na gameplay a je zajimave, ze realneji vypadaji zeny a to i ty androidky, nez "skutecni" chlapi ve hre nebo i androidi. Jinak neni to muj salek kafy, ale grafika vypada opravdu nadherne, nektere oci vypadaji jako od ziveho a slzy, voda, odlesky a prace se svetlem ve hre vypada fakt uzasne. Z PS4 dostali asi maximum, tohle se nevidi skoro vubec ani na PC, ktere uz je s vykonem i moznostmi efektu o dve az tri generace dale. Ale i tak takhle nevypadaji casto ani intra a doprovodne videa, natoz samotna hra. *9*
  • Sony jede na plný pecky koukám. Tomuhle se nedá konkurovat.
  • Neskutečně nudná, klišovitá hra. Po 6 hodinách hraní ani jeden okamžik vzrušení, pocit zvědavosti, prostě nic. Bolywoodský scénář, nuda k uzoufání
    • Proto jsi to nevydržel a šel si ji koupit hned day 1 a vzal si na ni volno, že jo? :-D
    • Píše člověk,co to ani nehrál. Jak smutné.....
      • jak víš že to nehrál?
        • Z jeho příspěvku je to více než hřejmé. Prostě další troll.
          • Stejně jako ty.
          • Takže víš kulový a jen tu trolluješ
            • Jak se trolluje? Je na to někde návod? A kolik se tím dá vydělat?
    • 100 lidí, 100 chutí

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit