Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vonTossis

    Bílé haraburdí není bezcenné!

  • Mám asi blbý dotaz ale... Když si teď rozjezdu postavu, budu moci pokračovat tam, kde jsem skončil po vydání plné hry? Díky za odpověď 

    • Kubizzz

      Spíše počítej s wipem. 

  • Maxianimal

    Jako procházka muzeem asi dobrý. Pokud to bude převod 1:1, tak se obávám, že to novým hráčům nemá co nabídnout, jelikož D2 je už (pochopitelně a nemyslím tove zlém)  zastaralé. Pro hráče, kteří se chtějí vrátit do let jalových je to ale ideální. 

    • O co, že si tohle namaže D3 i D4 na chleba? 😎

      • Maxianimal

        O co, že nebudeš schopnej to posoudit objektivně a nostalgický brýle nepůjdou sundat ;)

        • Kubizzz

          D4 nevyšlo, nezaslouží si kritiku. D3 bylo paradoxně mnohem lepší po vydání. Grind akt 1 inferno měl něco do sebe. Dnes to zapneš a nemá smysl hrát nic víc než rifty. A to je, alespoň pro mě, silně o ničem. 

  • Rudy

    Škoda že není aj beta na Switch verzi, potřeboval bych si omakat ovládání než do toho zainvestuju. Jak jsem si jednou zvyk, tak vysedávat u PC už mě moc nebaví a SteamDeck je ještě daleko...

  • ProkopMlejnek

    Už aby to vyšlo. Už se těším až zapařím.

    Diablo III s nutností být připojený na Internet byl pěknej čit. Neustále měnili pravidla nějakými updaty nedal se sehnat prsten a podobně.

    Tohle bude bomba.

    • Maxianimal

      Tohle byla bomba. Před 20ti lety.

      • Kubizzz

        Stále je to bomba, která konečně vypadá jak měla před 20 lety 🙂

  • VoDaCZ

    No nevim, uz od zactku jsem hral Diablo 2 na 1024*768 jelikoz jsem mel dve VooDoo2 ve SLi.... Na jedne to behalo "jen" 800*600 mam pocit ze v te dobe s Celeronem (jedno jadro!!) 366Mhz na 550Mhz :D ... I muj mobil v kapse je dnes mnohokrat vykonejsi ;) ... Ale jsem nazoru, ze stare dobre veci se maji nechat lezet a vzpominat na ne, a ne vytahovat, neb doba uz je jinde...

    • Rudy

      Tak to si vymýšlíš, nebo si to špatně pamtjueš, protože 1024*768  Diablo II nikdy nepodporovalo

      • W0R10CK

        Nepřišlo náhodou 1024x768 s datadiskem LoD?

      • VoDaCZ

        Ne nevymyslim tak to skutecne na Voodoo 2 bylo ;) ... Googli ... Na jedne to bylo 800*600 na dvou 1024*768 :)   Samozrejme pres nativni Glide...

        • Rudy

          Wow, tak to fakt čumím!

  • Corvus

    Taktéž mám předobjednáno. Učinil jsem tak ihned potom, co jsem si sám na sobě ověřil, "že to tam pořád je", že mě Diablo stále ještě baví. Protože žánr jako takový už mi naprosto nic neříká a ostatně jsem vždycky byl zaměřený na klasická, ukecaná RPG, než na klikfest, jak se říkávalo kolem milénia. Dnes už bych nic podobného nehrál (vyzkoušeno - nebaví mě to ani trochu), ale Diablo je prostě úplně někde jinde.

    Pamatuji se, jak jsem hrával demo prvního dílu u bratrance, na notebooku Toshiba jeho táty, inženýra z Preciosy. Neskutečná věc. Doma jsem měl 486 (vyřazenou z banky nebo odkud...). Na prakticky již mrtvém Invexu v Brně, kde jsme byli se střední školou na truhlářském veletrhu, jsem si koupil Level, na jehož hnusně zelené obálce se skvěl Barbar z Diabla II. Doma jsem již měl nachystanou Příručku strategií Diablo II (tehdy se tyhle zbytečné a předražené guidy tiskly i ke střílečkám :-D ). Na stole kisna Celeron 400 z Liberce (děsnej odpad, záhy rychle vystřídán za nějaké Pentium).

    No a pak samozřejmě nesměl chybět kontakt na paliče, který si vypalováním CD vydělával takové sumy, že si z toho byl schopný postavit barák. Pamatuji si na žonglování se 3 CD a patchování Diabla II :-) Dnes, kdy je na dosah jednoho kliknutí bezpočet her, většinu hráčů ani nenapadne se obtěžovat s nějakým pirátěním her, navíc bez oprav a aktualizací. I já jsem hříchy mládí bez kapesného na milionkrát dávno splatil. Včetně originálního big boxu Diabla II na polici.

    No a pak už následovaly jen bezesné noci, drcení kuličkové myši :-) a léto, kdy jsem Čerta, jak jsme s kamarádem vtipně hře přezdívali, dohrávali společně u mě doma. A to prosím stejným způsobem, který popsal Pavel: "já kidlím a ty mačkáš flašky!"  :-D To byly tak nádherné časy. Jen metal od rána do večera, čtení SPARKu a Levelů a paření RPGček. Žádné starosti.

    Tudíž jsem Diablo II Resurrected objednal ihned, jak to bylo na Battlenetu umožněno. Následně jsem se pokoutnými cestičkami dostal ke hraní technické alfy a utvrdil se v tom, že funguje nejen nostalgie, ale i herní zážitek. Stačilo k tomu pár letmých vybrnkávaných strun na kytaru, známé hlasy utábořené karavany, déšť a byl jsem ztracen. Taktéž jsem si vybral čarodějku kvůli grafickým efektům. I když můj první průchod se tehdy odehrál s barbarem (dnes bych si ho již nevybral). A pokud se nepletu, tak oblíbený nekrouš byl v původní hře od samotného začátku (kamarád za nic jiného ani nehrál). V Diablu III přibyl necromancer až v datadisku. V datadisku Lord Of Destruction pak přibyl assassin a druid. No, ještě pár týdnů a peklo se znovu otevře!


  • Chci se zeptat, zustala stale moznost hrat hru pouze na mysi? :) Kdysi to tak u stare hry bylo. Mam to pro cloveka co nemuze mit gamepad nebo hrat na klavesnici. Takze by mi informace od zdejsich pomohla.

    • Rudy

      Ano jde, všechny UI prvky jsou samozřejmě klikatelné, jen teda ty lahvičky asi nepůjde v boji stíhat uklikat ;)

    • Corvus

      Samozřejmě, že kombo k+m je funkční. Je to Diablo :-)

      • Derp_1337

        To jsi nepochopil. MutantKiller nechtěl vědět, jestli to může hrát na kombu myš+klávesnice. On chtěl vědět, jestli to zvládne hrát JENOM na myši.

    • Derp_1337

      Tak určitě to jde hrát jenom na myši. Akurát na vyšších úrovních to člověk jenom s myší nestíhá.

      Nedokážu si v zápalu větších bitev představit třeba pití lektvarů bez klávesových zkratek. Ale na nižší obtížnost to určitě problém není, člověk si stihne vypít i kafíčko 😎

      • však myš neznamená jen 3 tlačítka...

        • no ale co když on má ještě tu starou - dvoutlačítkovou?

          • Dekuji za odpovedi. Neee :D Nastesti mame doma 3x Logitech G602 tedy 11 tlacitek by melo snad stacit :D Jen to mam pro osobu, co ma problem s druhou rukou, takze nemuze mit hned kvalesnici nebo gamepad.

            Takze proto ten dotaz, pro normalniho hrace tomu je to jedno. Jsou tu ale i hraci co radi hrajou jen maji nejaky zdravotni problem a tak to lze doufam chapat :)

          • Derp_1337

            Trololol

            A kolik máš ty tlačítek na myši? 15? 

            Hele, já chápu, že casual hráčům jako jsi ty, co všechno hrajou na easy, stačí jednoduchá myška a nějaká bonusová tlačítka navíc. To umí kdejaká lama hrát na Easy a pak za celý souboj s bossem akurát jednou vypít lektvar na doplnění života.

            Jenže lidi, co mají rádi pořádnou výzvu a hrajou na nejvyšší obtížnost, se jen tak neobejdou bez většího množství kláves pro různé schopnosti a lektvary.

            • Triggered ;-)

              Mám 3-tlačítkovou myš s kolečkem a většinu her hraju na normal/medium. Děkuji za zeptání.

              Jsem retro casual a nemám vyšší ambice, tak mi prosím promiňte, pane lektvarová výzvo.

              A nezlobte se, že každou gamingovou diskuzi neberu přehnaně vážně. Díky zúčastněné komunitě to často ani nejde ;-)

  • Moc jsem to chtel mit rad, protoze to vypada fakt luxusne, ale nejak mi to nesedlo (puvodni D2 jsem nehral) a ten zacatek byl proste tak nudny, ze jsem nemel vubec chut se prokousat k tomu zajimavejsimu obsahu. 

    Cely kombat mi prisel pomerne krkolomny, asi jako Path of Exile v pocatcich - napr. uderite nepritele a casto se nic nestane. Hra k tomu neda vubec zadnou zpetnou vazbu, takze nevim, jestli to je zpusobene nejakym d-syncem se serverem, nebo jestli to tak proste ma byt, protoze nemam 100% accuracy ci co, proste to pusobi spatne a o to hur, ze jsou vsechny pocatecni skilly single-target, takze upizlat jednoho po druhem, kdyz navic semtam ten utok vubec nic neudela mi prislo otravne.

    Taktez nejsem moc fanda systemu lahvicek, kdy kazda zabira vlastni misto v inventari a v hotbaru neni moznost je zamknout aleson na urcity typ, aby se tam automaticky nepridavala jakakoliv, kterou zrovna seberete.

    Proste na zacataku strasne moc veci spatne, ale zkusim tomu nekdy v budoucnu dat dalsi sanci. Na zaver mozna otazecka - pochopil jsem dobre, ze si viditelne muzete nabindovat pouze dva skilly (na leve a prave tlacitko misi)?

    • uher

      To je moc 😂

    • 0011

      Skilly "binduješ" na klávesy F1-12 na pravé a myslím i levé tlačítko myši (už je to dlouho co jsem to hrál) a pak příslušnými f přepínáš, zbytek nebudu komentovat nebo se rozbrečím smíchy jako soudruh Stalin...

      • goyim

        Používat default F1-12 na skilly je imo masochismus převzaný z D1. V D2 to jde naštěstí přebindovat, doporučuju každému tohle udělat jako první. ;}

        • 0011

          Já nepoužíval tolik skillů a hlavně f1-4 jsou hned nad lahvičkama. Jediné co jsem hrál nedávno je ale právě jednička. Mám rád všechny 3 díly ale jedničku mám pořád nejradši ani dvojka nemá tak hutnou atmosféru i když jsem v ní strávil nejvíc času. Mnohem radši bych měl remake jedničky, tam už "pouhý" remaster nestačí chce to i pár quality of life vylepšení z dalších dílů.

          • Duptcheck

            Vidím to stejně

          • goyim

            Na jedničku je dobrý Belzebub HD mod. 60 fps, skill systémy, nový unikáty, setový itemy, crafting, různé QoL, 4 obtížnost.

            • J.V.Stalin

              Podepisuju. Belzebub je skvělej!

    • J.V.Stalin

      😂

      • Jako bylo mi jasne, ze vetsinu asi muj prispevek spis pobavi, tak aspon za to jsem docela rad, haha.

        • LessPh

          Ja jsem D2 hral pri releasu a kralovsky se bavil, po tom co jsem videl D2R se ale netouzim vracet zpet a radsi bych sahnul po PoE, ktery je poplatny dnesni dobe...

    • goyim

      Tak to sem asi hrál jinou hru. V D2R přidali plovoucí *miss* text, když se netrefíš. Lahvičky se do opasku seřazují automaticky podle typu (vertikálně), vždycky to tak bylo. Stejně tak můžeš flašky automaticky posouvat z inventáře do opasku shift+Lclick. A shift+Rclick ti u obchodníka naplní celý opasek vybranou flaškou.

  • Gulivera84

    Ja vte dobe zrovna presedlal z Winchipu, ktery rikal ze je 200MHz, realne mel 120, na poradny železo Pentium 4 1,4 GHz dodneska si pamatuju kdyz pustum Baldury 2, jak nadherne ten počitač voněl😉😍  ta nostalgie uz se tesim na pana Pekel....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit