Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus

    Taktéž mám předobjednáno. Učinil jsem tak ihned potom, co jsem si sám na sobě ověřil, "že to tam pořád je", že mě Diablo stále ještě baví. Protože žánr jako takový už mi naprosto nic neříká a ostatně jsem vždycky byl zaměřený na klasická, ukecaná RPG, než na klikfest, jak se říkávalo kolem milénia. Dnes už bych nic podobného nehrál (vyzkoušeno - nebaví mě to ani trochu), ale Diablo je prostě úplně někde jinde.

    Pamatuji se, jak jsem hrával demo prvního dílu u bratrance, na notebooku Toshiba jeho táty, inženýra z Preciosy. Neskutečná věc. Doma jsem měl 486 (vyřazenou z banky nebo odkud...). Na prakticky již mrtvém Invexu v Brně, kde jsme byli se střední školou na truhlářském veletrhu, jsem si koupil Level, na jehož hnusně zelené obálce se skvěl Barbar z Diabla II. Doma jsem již měl nachystanou Příručku strategií Diablo II (tehdy se tyhle zbytečné a předražené guidy tiskly i ke střílečkám :-D ). Na stole kisna Celeron 400 z Liberce (děsnej odpad, záhy rychle vystřídán za nějaké Pentium).

    No a pak samozřejmě nesměl chybět kontakt na paliče, který si vypalováním CD vydělával takové sumy, že si z toho byl schopný postavit barák. Pamatuji si na žonglování se 3 CD a patchování Diabla II :-) Dnes, kdy je na dosah jednoho kliknutí bezpočet her, většinu hráčů ani nenapadne se obtěžovat s nějakým pirátěním her, navíc bez oprav a aktualizací. I já jsem hříchy mládí bez kapesného na milionkrát dávno splatil. Včetně originálního big boxu Diabla II na polici.

    No a pak už následovaly jen bezesné noci, drcení kuličkové myši :-) a léto, kdy jsem Čerta, jak jsme s kamarádem vtipně hře přezdívali, dohrávali společně u mě doma. A to prosím stejným způsobem, který popsal Pavel: "já kidlím a ty mačkáš flašky!"  :-D To byly tak nádherné časy. Jen metal od rána do večera, čtení SPARKu a Levelů a paření RPGček. Žádné starosti.

    Tudíž jsem Diablo II Resurrected objednal ihned, jak to bylo na Battlenetu umožněno. Následně jsem se pokoutnými cestičkami dostal ke hraní technické alfy a utvrdil se v tom, že funguje nejen nostalgie, ale i herní zážitek. Stačilo k tomu pár letmých vybrnkávaných strun na kytaru, známé hlasy utábořené karavany, déšť a byl jsem ztracen. Taktéž jsem si vybral čarodějku kvůli grafickým efektům. I když můj první průchod se tehdy odehrál s barbarem (dnes bych si ho již nevybral). A pokud se nepletu, tak oblíbený nekrouš byl v původní hře od samotného začátku (kamarád za nic jiného ani nehrál). V Diablu III přibyl necromancer až v datadisku. V datadisku Lord Of Destruction pak přibyl assassin a druid. No, ještě pár týdnů a peklo se znovu otevře!


  • Kompost

    ja som to hral na P166 uplne bez problemov. teda az na to ze v tom case som vkuse preinstalovaval hry. ked som si chcel zahrat nieco ine s 1.18GB HDD tak bohuzial uninstal/instal...

    • goyim

      Já to hrával taky na Pentiu MMX 166Mhz.... a 32MB RAM. ;} Procík to celkem zvládal, ale ta paměť fakt ne. Hrabalo to nechutně. Pak sem upgradnul na 200Mhz / 64MB a to už se celkem dalo.

      • Kompost

        sranda, tiez som tam mal vrazenych 32MB RAM. ale mam dojem ze trocha pomahalo aj to ze v tom je strcene Voodoo. inak to PC zhodou okolnosti stale existuje a funguje. zrovna nedavno som ho z nostalgie spustal.

        • LessPh

          Tak tenkrat se to delilo na 32MB-Ram a na lidi, ktery meli 64MB-Ram, tam jsem se taky dopracoval postupem casu, ale to uz byly jiny meritka. Jinak SW render a Glide render byl rozdil no, hlavne v kouzlech co si vzpominam...

          • Kompost

            hej, hej. nasvetlovanie a efekty v Glide boli poznat okamzite. ale ajtak ma dostalo do kolien ked som prvy raz vystrelil v Q2 zo svetlice alebo zakuzlil nieco v M&M7. ine casy

            • LessPh

              Pro me asi nejvetsi rozdil SW vs glide byl v NFS2SE a NFS3HP a pak v NHL99 kde na zacatku byly videt kuzely svetla a bylo to cely takovy cool. Voodoo byl gamechanger, byly to super casy, kde se neustale slo dopredu, dneska je to porad to same...

              UGlidu byl ale tezkej problem s ovladaci, pamatuji si, ze jsem kazdou hru spoustel na nekolikrat, a kdyz u startu dvakrat sedive neproblikla obrazovka, tak to proste neslo arestart :D

        • goyim

          Ano, na Voodoo to běhalo nejlíp. D3D mělo divně rozmáznutou grafiku a slabý výkon. D2 jedině s Glide emulátorem.

          • Kompost

            D3D nebehalo nikdy bohvieako dobre. na tom sa zhodneme. A ta Voodoo karta ma zachranovala roky. PC som menil az niekedy okolo 2001-2. jasne tou dobou to bol udesny crep, ale neboli prachy a mohol som aspon cerpat z celkom peknej skaly titulov. 

  • vonTossis

    Bílé haraburdí není bezcenné!

  • Gulivera84

    Ja vte dobe zrovna presedlal z Winchipu, ktery rikal ze je 200MHz, realne mel 120, na poradny železo Pentium 4 1,4 GHz dodneska si pamatuju kdyz pustum Baldury 2, jak nadherne ten počitač voněl😉😍  ta nostalgie uz se tesim na pana Pekel....

  • ProkopMlejnek

    Už aby to vyšlo. Už se těším až zapařím.

    Diablo III s nutností být připojený na Internet byl pěknej čit. Neustále měnili pravidla nějakými updaty nedal se sehnat prsten a podobně.

    Tohle bude bomba.

    • Maxianimal

      Tohle byla bomba. Před 20ti lety.

      • Kubizzz

        Stále je to bomba, která konečně vypadá jak měla před 20 lety 🙂

  • Chci se zeptat, zustala stale moznost hrat hru pouze na mysi? :) Kdysi to tak u stare hry bylo. Mam to pro cloveka co nemuze mit gamepad nebo hrat na klavesnici. Takze by mi informace od zdejsich pomohla.

    • Rudy

      Ano jde, všechny UI prvky jsou samozřejmě klikatelné, jen teda ty lahvičky asi nepůjde v boji stíhat uklikat ;)

    • Corvus

      Samozřejmě, že kombo k+m je funkční. Je to Diablo :-)

      • Derp_1337

        To jsi nepochopil. MutantKiller nechtěl vědět, jestli to může hrát na kombu myš+klávesnice. On chtěl vědět, jestli to zvládne hrát JENOM na myši.

    • Derp_1337

      Tak určitě to jde hrát jenom na myši. Akurát na vyšších úrovních to člověk jenom s myší nestíhá.

      Nedokážu si v zápalu větších bitev představit třeba pití lektvarů bez klávesových zkratek. Ale na nižší obtížnost to určitě problém není, člověk si stihne vypít i kafíčko 😎

      • však myš neznamená jen 3 tlačítka...

        • no ale co když on má ještě tu starou - dvoutlačítkovou?

          • Dekuji za odpovedi. Neee :D Nastesti mame doma 3x Logitech G602 tedy 11 tlacitek by melo snad stacit :D Jen to mam pro osobu, co ma problem s druhou rukou, takze nemuze mit hned kvalesnici nebo gamepad.

            Takze proto ten dotaz, pro normalniho hrace tomu je to jedno. Jsou tu ale i hraci co radi hrajou jen maji nejaky zdravotni problem a tak to lze doufam chapat :)

          • Derp_1337

            Trololol

            A kolik máš ty tlačítek na myši? 15? 

            Hele, já chápu, že casual hráčům jako jsi ty, co všechno hrajou na easy, stačí jednoduchá myška a nějaká bonusová tlačítka navíc. To umí kdejaká lama hrát na Easy a pak za celý souboj s bossem akurát jednou vypít lektvar na doplnění života.

            Jenže lidi, co mají rádi pořádnou výzvu a hrajou na nejvyšší obtížnost, se jen tak neobejdou bez většího množství kláves pro různé schopnosti a lektvary.

            • Triggered ;-)

              Mám 3-tlačítkovou myš s kolečkem a většinu her hraju na normal/medium. Děkuji za zeptání.

              Jsem retro casual a nemám vyšší ambice, tak mi prosím promiňte, pane lektvarová výzvo.

              A nezlobte se, že každou gamingovou diskuzi neberu přehnaně vážně. Díky zúčastněné komunitě to často ani nejde ;-)

  • Mám asi blbý dotaz ale... Když si teď rozjezdu postavu, budu moci pokračovat tam, kde jsem skončil po vydání plné hry? Díky za odpověď 

    • Kubizzz

      Spíše počítej s wipem. 

  • Rudy

    Škoda že není aj beta na Switch verzi, potřeboval bych si omakat ovládání než do toho zainvestuju. Jak jsem si jednou zvyk, tak vysedávat u PC už mě moc nebaví a SteamDeck je ještě daleko...

  • VoDaCZ

    No nevim, uz od zactku jsem hral Diablo 2 na 1024*768 jelikoz jsem mel dve VooDoo2 ve SLi.... Na jedne to behalo "jen" 800*600 mam pocit ze v te dobe s Celeronem (jedno jadro!!) 366Mhz na 550Mhz :D ... I muj mobil v kapse je dnes mnohokrat vykonejsi ;) ... Ale jsem nazoru, ze stare dobre veci se maji nechat lezet a vzpominat na ne, a ne vytahovat, neb doba uz je jinde...

    • Rudy

      Tak to si vymýšlíš, nebo si to špatně pamtjueš, protože 1024*768  Diablo II nikdy nepodporovalo

      • W0R10CK

        Nepřišlo náhodou 1024x768 s datadiskem LoD?

      • VoDaCZ

        Ne nevymyslim tak to skutecne na Voodoo 2 bylo ;) ... Googli ... Na jedne to bylo 800*600 na dvou 1024*768 :)   Samozrejme pres nativni Glide...

        • Rudy

          Wow, tak to fakt čumím!

  • Inferius

    Ten inventar, ze vidis s novyma predmetama, to je problem asi jen konzolovych verzi na PCku se prepne kompletne do legacy uplne vse, vcetne inventare a vybavy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit