Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jurman

    Něco přes rok zpět to tvrdili původní tvůrci Diabla 2, Max Schaefer, Erich Schaefer a David Brevik když se jich lidi ptali na remaster. Tvrdili že zanedbali zálohu dat a měli spoustu poškozeného kódu a assetů ale dost se toho podařilo zachránit už tehdy. Ale i tak si mysleli že toho není dost na remaster ... a hle kód asi funguje a dokázali ho upravit pro moderní battle.net a většina assetů se vytváří znovu ve 3D takže stejně nejsou potřeba a pro referenci mají concept arty a hru samotnou.

  • PCMR

    Tvrdili to původní tvůrci Brevik a Schaefer. A podle toho, co teď zaznělo v rozhovoru s D2R teamem, měli asi pravdu. Podařilo se jim sice vyštrachat spoustu dat někde v archivech, ale jen artworky, nějaký 3D modely a promo materiály, ne kód hry. Každopádně kód se dá reverse engineerovat. U D1 to zvládl jeden člověk.

    Podle mě to udělali geniálně. Převedli 2D do 3D při zachování stejného feelu a ještě ta hra půjde dobře modovat, protože kód je stejný. Dokonce prý ještě líp, protože některý hardcodovaný věci přesunuli do dat a umožnili to upravovat. 

  • Spades

    Pry bude umoznena mod support a jelikoz na pozadi ma jen puvodni engine, tak asi budou stale pouzivat stare MPQ.

  • Spades

    Toto je 1:1 stejna herni logika na pozadi, uplne stejny kod, zmenili jen renderer, ne cely engine.

    Demon Souls je uplne od zakladu znova udelana hra, pouzili sice stare zdrojaky, ale jen aby to bylo co nejvic podobne originalu. Na pozadi bezi jiny kod, cili to neni jen Remaster.

    Navic je ta hra i trosku zmenena.

  • Spades

    Link na to kdy nekdo rekl ze ztratily zdrojaky. Nikdy sem nic takoveho od Blizzardu neslysel.

  • Spades

    No vzhledem k tomu, ze to bude skutecne 3D, tak ano a ne? :D

  • lipkozzi

    Cenovka je 40€ a pôvodného D2 sa vraj chytať nebudú.

  • Je to ten samej engine, jen vylepšený vizuál a přidáný 3D modely postav atd.

    Horko těžko by udělali za tak krátkou dobu, komplexni  hru kde se ti generuje random svět atd.

  • Tak já jen tiše doufám, že do té nové upravené verse bude fungovat náš český dabing. Teď předěláváme Black Mesa a je to porod.

  • uher

    Doufejme, že znova už ne...

  • malachi

    😎ooo tá hudba...

  • iSpirit

    Nejsem mistr expert na herní problematiku jako zdejší autor, ale tahle hra je úplně stejný případ jako Demon Souls. Stejná hra na úplně novém enginu v nové grafice. Demon Souls je tady nazýván remakem a Diablo remasterem. Tak nevím.

  • feihung

    Tipoval jsem paladina na Triveta z Walker Texas Ranger, ale teď vypadá spíš na křováka Xixao. sadface

  • FridayManul

    Za mě pecka, pokud se nic nepokazí, tak remaster done right. Asi si jen postesknu, že když už byli v tom, mohli přihodit i jedničku.

  • 0011

    Článek jsem nasdílel všude možně kamarádům a rodině a vzbudil nadšení, jsem za ně rád, osobně mi ale jenom grafický kabátek, autoloot a truhla nestačí. Dvojku jsem nedávno znovu nainstaloval a dotáhnul čarodějku na obtížnost Hell, kde jsem skončil, i dneska je vidět, že se soustředili především na multiplayer a vyvážení postav pro singl je katastrofální, reset postavy 3x za hru je málo a spoustu skillů je vyloženě na prd, truhla je směšně malá. Spoustu věcí řeší modifikace, které ale pochybuju že remake bude podporovat aby zabránili cheatování v mp. Osobně bych byl radši za remake jedničky, třeba se někdy dočkám, ale ostatním přeju, ať si tenhle digitální heroin užijí, já zůstanu u svého herního pervitinu Baldur's Gate 2.

  • BoB.2

    Warcraft III: Reforged
  • KrPa

    Bude to mit podobnou cestu jako W3: Refund? Zakazi oroginalni hru, forcou vsechny na update a cenovku tomu daji 50€? Idealne vsechn jeste orezou!

  • Driv bych se hodne tesil, ale Blizz uz neni co byval, bojim se jak to dopadne. Snad to nebude jako W3 Reforge.

  • Gulivera84

    To bylo kecu ze se ztratily originalni cody pri stehovani a ze remaster nikdy nebude....a najednou to jde :-)

    Parada....

  • PCMR

    Hype train! Vypadá to líp, než sem si kdy dokázal představit. Je vidět, že to nedělá Blizzard. ;} 

    Vždycky sem tápal nad tím, jestli by tahle hra šla vůbec nějak věrně převést do moderního kabátu, když je herní engine postavený na spritech ve 25fps, ale ti kulišáci to vyřešili fakt elegantně. Originální hra furt běží v pozadí (lze dokonce přepínat), zatímco na všechny sprity jsou napasované 3D modely věrné originálu, které jsou ale vykreslované ve více fps. K tomu ještě komplet předělaný CGI, konzolová verze a podpora crossplatformy. Za mě bomba, Vicarious Vision jede. No nic, jdu objednat pár myší. ;}

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit