Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cus, jak to vlastne je? Ked kupim diablo3 dostanem vsecko noveho co prinasa patch (transmog,2.0.adventure, atd...)? Bo musim kupit RoS? Act 5 mi je momentalne ukradnuty aj navysenie levelu.. dik za info
    • Vtip je v tom, ze "polovina" datace byla obsazena uz v patchi 2,0 a ten je hratelnej i jen s vanilou. Vlastne ten patch obsahoval datadisk celej, ale ten zbytek se cloveku zpristupni, az zaplati RoS. Proto se taky uz nic nestahovalo tehdy o pulnoci, stacil zadat kllic a hotovka...
      • Asharak
        Stejně tak u starter edice
    • kovar.jakub
      V původní hře je zakomponovaný patch - takže loot 2.0, upravené Paragon levely, upravené legendárky (ale jen základní - na 60-70 jich je víc, navíc se dají i rozumněji craftit), upravené skilly, upravené obtížnosti.

      Datadisk přidává Adventure mode, 70 lvl, Crusadera, pátý akt, nového artisana (transmog, enchant...), další možnosti craftu atd.
      • super to som potreboval vedet dik
    • Asharak
      Ano. Dostaneš vše kromě příštupu k věcem z datáče, čili kromě 61+, crusadera, V. aktu a dalších úrovní craftění + třetího artisana.
  • Hmmm vypadá to, že lobisté dostali skvělí nápad jak vidělat více peněz na prodeji her...
    "Sice náš herní trh vidělává více než Hollywood, ale chtělo by to ještě větší zisky"
    "A co kdyby jsme prodali nekompletní produkt ? Mohli bychom pak zkompletovat placenými DLCs nebo datadisky"
    Tak to podle mě proběhlo kdyý se podíváme na BF4, Rome II, Diablo III...
    Jen aby se to nestalo trendem...
    • Probuh, todle prece neni nic noveho, era DLC tady je uz dobrych 5-6 let. D3: RoS je spatny priklad, protoze narozdil od klasickych DLC z konzoloveho sveta, jde o plnohodnotny datadisk "ze stare skoly", ktery vyda za 3-4 DLCs...
      • lol
    • Jenomže no už se tohle jaksi trendem bohužel stalo.
  • Osobně nějak moc nechápu obecné rozčarování a pocit nepovedenosti u původního D3. Téměř všechny informace o konceptu a systému hry byly dopředu známy. Pak vyšla hra a dost lidí se najednou strašně divilo, že něco je jinak, než v ostatních hrách nebo v předcházejícím díle. Z mého pohledu se jedná jen o nedostatečnou informovanost nebo jednoduše o nepochopení čteného textu.
    Co se týká datadisku a patche jenž mu předcházel, vnímám jej jako neskutečně precizně odvedenou práci studia Blizzard. Oceňuji, jak se snaží pracovat s komunitou i námitkami věčně nespokojených hráčů, například kompletní předělání paragon lv., kterému z mého pohledu není co vytknout. Možnost hrát za kteroukoliv postavu bez pocitu, že zanedbávám main char a zároveň i bonus, který si přenesu dál i přes to, že mi na HC zemře postava (SC nehraju vůbec). Crusadera nemohu moc hodnotit, mám jej zatím jen na 50.lv, protože se soustředím na equip u mých 70tek, ale líbí se mi. Act V je parádní a adventure mód mi přijde jako neskutečná pecka. V podstatě se od dohrání příběhu nevěnuji ničemu jinému. Ještě moc nechápu tolik polemiky kolem ceny. Cca 1000 Kč mi nepřijde jako likvidační částka. Dá se propít s přáteli v hospodě, dá se za ní jít s přítelkyní do kina či na večeři nebo jí koupit kabelku, nebo se za ni dá vcelku příjemně posedět dlouhé hodiny u počítače, jako v tomhle případě.
    Za mě 10/10 a všem haterům jeden vzkaz:
    Vypněte hru a běžte vymyslet něco, co ocení miliony lidí po celém světě. Držím Vám pěsti a přeji hodně úspěchů.
    • -Hra v době vydání nehratelná, lagy/disconnecty/nejde se přihlásit, nejde hrát offline, tento stav trval zhruba 2týdny než to opravily
      -Na to, že má hra kreslenou grafiku je neskutečně náročná/špatně optimalizovaná
      -Battle.net D2/WC3 mělo víc funkcí než samotné D3
      -Slibované PvP od prvního ohlášení D3 jsme neviděli a neuvidíme

      A to nekomentuju samotnou hratelnost.
    • Aristarch
      ...pravdu vravíš...ale hráčom, ktorí za každú cenu nechcú patriť mainstreamu, to nevysvetlíš. Diablo hrám od prvého dielu. Trojka ma bavila, aj keď aj ja som šomral na aukčnú sieň. Dvojka Diablo pre vydaním ROS bola pre mňa najlepší diel. Ale teraz, keď je Malthael mŕtvy a ja jazdím adventure mód, môžem spokojne napísať, že Diablo III Reaper of Souls je najlepšia hack and slash RPG akú som hral. *1*
    • Btw, jenom detail pro některé zapomnětlivé fandy. Loot 2.0, paragon 2.0 a clan/community chat je součástí patche pro základní hru, ne obsah RoS. Stejně tak zrušení AH beru jako omluvu hráčům a přiznání chyby, ne za inovaci, za kterou bych snad měl připlácet (nedivil bych se, kdyby si mysleli opak).
    • "Téměř všechny informace o konceptu a systému hry byly dopředu známy. Pak vyšla hra a dost lidí se najednou strašně divilo, že něco je jinak, než v ostatních hrách nebo v předcházejícím díle."

      Souhlas. Informace o Mystikovi, PvP a plně generovaných mapách (to, co jsou dnes rifty) o tom, že to má být v základní hře, byly známy už před vydáním základní hry, bohužel nic takovýho tam nebylo.

      Pokud ti přijde 1000 Kč (srovnávat to s hospodou je zavádějící, bavíme se o ceně hry, takže srovnáváme... voalaaa... s cenou a obsahem u jiných her) za to, co přináší RoS normální, tak mi prosím vysvětli, jakto, že AAA hry, které mají rozpočet desítky, ne-li stovky milonů dolarů typu GTA5, Titanfall, Last of Us stojí podobný peníze (+/- 1000)? Nechci tady spekulovat o nákladech RoS, ale vzhledem k tomu, že Mystik už byl hotovej, engine taky, tak jediný nový obsah je 5 akt, 1 class a nové legendárky/sety. Bounties jsou mapy ze základní hry (akty) s vykuchanými dialogy a kampaní. Všechny random eventy použitý na questy v Adventure módu jsou už v základní hře (akorát tam jsou náhodně generovaný, tekže při hraní kampaně je člověk nemá šanci všechny objevit). Rifty jsou poskládané s existujících map plus akorát nasvícení navíc. Hra nemá ani závěřečnou render animaci (první hra od Blizzardu).

      Silně pochybuju, že by tohle všechno bylo tak nákladné jako výše zmíněné hry. Je to prostě vejvar od mistrů z Blizzardu. Oni si to prostě můžou dovolit, protože jsou snad jediné studio na světě (moje domněnka), které si dovolí stanovovat cenu hry ne podle nákladů a obsahu, ale podle toho, kolik stovek hodin v tom samém dokola někdo grinduje. Grindeři pak o ceně (ne)logicky nepochybují. Hra stojí 10$ a Blizzard stojí 30$. To aby měli na všechny ty Blizzcony a omáčkový figurky, plakátky, knížečky apod. hovadinky, co mě jako hráče absolutně nezajímají.

      Mimochodem, pro všechny fanbojíky, kteří mě tady napadali (včetně asi fanboj redakce - za ten ban). V D3 mám nahráno dost. Datadisk koupím, ale ne za tyhle peníze a ne v tomhle stavu - gambling je v end-game useless (blood shardy, které chtě nechtě dostáváte z questů jsou k ničemu), rifty jsou naprd proti bounties co se týče dropu legendárek, po dvou letech jsou obouručky pořád useless, gemy pořád joke, z goblina nebo zlatý bedny jsem nikdy snad za 300h hraní nenašel legendárku = lol? K čemu tam ten crap je? Očividně neví, co dělají. Blizzard přidal něco novýho, co teď musí fixovat, místo aby fixoval to, ce je tam roz**baný už od začáktu. Snažit se to zaplácat a zamlžit novým obsahem (který je paradoxně zčásti opět nedoladěný), není moc zodpovědný vývoj.
    • Hlavní problém spočíval v tom, že D3 po vydání a několika dohráních (se stupňující se obtížnosti) vlastně ani nebyl důvod, proč hru hrát dále. Osobně jsem dohrál D3 po vydání 3x za sebou a za tu dobu mi na mou postavu, nepadl jediný slušný item, který by se dal použít, což už pro většinu "normálních" hráčů může byt problém a malá frustrace z toho, proč hru vlastně hrát, jako nezlob se, ale hrát hru s tím, že vše potřebné koupím v aukci a posléze budu měsíce nesmyslně farmit v očekávání, že mi snad padne item, která lze dobře prodat, tak tohle opravdu není Diablo, které jsem hrával a které jsem si představoval i když bylo avizováno mnoho informací před vydáním D3, tak celkový dojem po spuštění byl mnohonásobně horší tzv. aukční loot systém, celou hru pro mnoho hráčů defakto pohřbil a tohle přiznává i BLizzard.

      K tvému závěrečnému hodnocení a dodatku, napíši jen tolik 10/10 může dát jen s prominutím hloupá ne-uvažující ovce a když sem napíši příspěvek, který pojednává o tom, co se mi na hře nelíbí, ještě neznamená, že jsem hater i když v tvých očích nejspíše ano.

      A co se ceny týče, ano pro mě 1000kč není likvidační, také jsem datadisk pořídil v den vydání, ale cena, kterou si Blizzard určil, je díky malému obsahu, který za tyto peníze nabízí, až velice nestandardní a přemrštěna. A také fakt, že na skutečné Diablo, jsem musel čekat o 2 roky déle, takže místo jakési imaginarní omluvy ze strany Blizzu, přišla další facka v podobě, chceš hrát, tak plať a pořádně.

      Apropos nemáš náhodou takový pocit, že čím dále méně odvedené práce z dílny Blizzard, platíš čím dál větší částky, já třeba mám? Jinak řečeno s jídlem roste chuť a Blizzard zkouší, kam až může zajít a co vše si může u zákazníka dovolit, jak je z tvého příspěvku patrné, je toho ještě hodně. Zkus se někdy nad tím zamyslet.
      • Hezky napsáno.
        • presne tak, ja jsem taky fanda Diabla a na trojku se tesil jak malej Jarda, ale jake bylo moje rozcarovani z toho jak fungoval item drop...todle melo byt to nadseni z itemu co ti padnul...po 300h mi padnul nula uzitecnych veci a to ze se legendarky po stohach prodavali vendorovi o necem svedci a mys jak tupe ovce jim nato skocime znova za stejne penize, proste snama voraji jak se jim libi a mi jim zato jeste platime a dokud to budeme delat oni nebudou mit duvod cokoliv menit, se podivejte co Blizz od WoWka vydal za hry porad stejny engine je to uplne stejna pisnicka jako EA a jejich CoD a BF....
          • Já nechápu to rozčarování nad tím, že si Blizzard nebo EA vydávají podobné hry (nebo běžící na stejném enginu), když v dnešní době existuje a vzniká nepřeberné množství her pro všechny možné zájmové skupiny. Tak hrajte hry od x tisíc dalších studií a nedělejte z toho zbytečně dobu herního úpadku, protože pár firem sází na jistotu :)
    • ano lidi nepochopili text napr. ze kazdy hrdina bude mit svoje animace zabijeni bossu a nakonec NIC a sposta dalsich veci co ve hre meli byt a nebyli tam a co se aukce tyce psalo se nekde pred vydanim, ze diky placene aukci je drop nastaven tak ze z finalnich bosu pada stejne smeti jako z te nejvoicejnejsi bedynky v prvnim aktu? jo? fakt? mozna to lidi nepochopili, muzes dat teda odkaz kde to bylo predem oznemene??
      • - Jediná unikatní animace byla v prvním videu ze hry, kde siegebreaker ukousl barbarovi hlavu a nějaký čas uvedli, že nic takového ve hře nebude - "Bashiok post has confirmed that they were specially created for the gameplay video". Btw. ovlivňuje to hratelnost? Já teda všechny animace přeskakuju.
        - K aukci na SC se nemohu vyjádřit a dropy z bossů byly podle mě stejně náhodné, jako dropy z čehokoliv jiného.
        - Btw. ty máš kamaráde kromě čtení nejspíše potíže i se psaním a češtinou, ty bys ten čas měl trávit úplně jinde :-D
        • grmar nazi detected
          • spis mu podekuj, az budes dospely, tak te uz nikdo na tohle upozornovat nebude, jen se ti vysmejou
  • Tak jsem se svým barbarem sejmul toho šmejda Malthaela na obtížnost T2 a musím napsat, že jsem se místy i dost zapotil, přeci jen 1,1mld HP. není jen tak ... no ale je dole šmejd jeden :-)


    Jinak k recenzi samotné, nějak nechápu co autor myslel v odstavci - ty 3 střídající se dungeony?
    A lahvičky Death's Breath padají dost, jen na vyšší obtížnosti T1 atd. a pouze s elitních monster.

    Jako datadisk celkem fajn, jen jaksi ta cena neodpovídá tomu co nám Blizzard naservíroval a když si vzpomenu v jakém žalostném stavu byla spuštěna původní D3, tak tohle mělo být vydáno zadarmo jako omluva pro všechny, kteří na nové Diablo čekali o 2 roky déle. Pan autor se na mě nesmí zlobit, ale 9/10 určitě není adekvátní známka, jako fanoušek Diabla, bych dal max. 7,5/10, přeci jen i když je V act velice pěkný, tak čelist mi z datadisku opravdu nepadla.

    p.s. Včera odpoledne na serveru nehorázné lagy a jednou mě to dokonce vykoplo ze hry, zrovna když jsem byl v Riftu a následně trvala 40min čekací lhůta na opětovné připojení hnus.
    • tak po delsi dobe realisticky pohled a nemohu jedine nez souhlasit, 9/10 jo hodne velky ulet za 3h akt, jednu classu a hlavne s tou cenou,
      jinak Blizz nepriznal zadnou chybu, protoze kdyby ji opravdu priznal tak ten datac bude zadarmo nebo min s nejakou slevou pro majitele puvodni hry...
  • Takze dva roky cekate na patch kterej tu hru konecne dostane do pouzitelne podoby a jeste si za ten patch musite platit.
    Ovce.
    • Na zakladnich prvcich hry patch nic nezmenil, jen pridal vetsi cisla. Wilson out.
    • Asharak
      Koupil jsem si Diablo 3 a patch mám taky.
      Rekt.
      • ano patch taky mam, ale uz mne to nejak nelaka po takove dobe hrat znovu. mezitim vyslo plno jinych lepsich her a nemam cas ztracet ho u neceho stareho avsak opraveneho
      • přesně, patch dostanou všichni s původní hrou, datadisk odemyká jen a pouze postavu a pátej akt
  • Jsem opet zavisly :+).
  • jestli chcete dead space zadara v ramci projektu on hause EA máte šanci. stačí origin client.
    pokud máte problem že vám cykluje update musíte stahnout aktualizovanou verzi klienta kterej update rozpozná
    https://www.origin.com/en-ie/store/buy/dead-space/pc-download/base-game/standard-edition-ANW.html
    • Aristarch
      ...ale jedna vec ma zaujíma. Čo znamená "Free Until 8 May 2014"? Že ju EA do vtedy zadarmo ponúkajú...alebo že po 8 máji mi licencia na hru končí? Netuším :D
    • Aristarch
      ...vďaka brácho. Mám síce hru kúpenú na Steame...ale na Origine potešila viac. Mám tam aj ostatné diely... a aj z dôvodu....že je na Origine v českom jazyku. ;)
  • FeebeE
    ať už jde blizzard se svojim online připojováním dopr.dele! :-/

    http://picload.org/view/lorarrr/beznzvu.jpg.html

    super, když za hru zaplatíte a nemůžete ji hrát... minulost se opakuje
    • Veskoslav
      Už jede normálně. Ale byl docela slušně brutální lag. Kdo přišel o HC postavu, má napsat na Blizzard podporu.
      • FeebeE
        dneska to laguje zase... ;)
      • Kdo prisel o postavu ma smulu, protoze online only je lepsi. *15* *15*
    • Oh wait! Jeste pred chvili tu pindal trapacek Vrook jak zadny problemy nejsou. *15*
    • Taky se nemuzu pripojit! 578. ve fronte? Hanba!
  • Datadisk (resp. patch 2.0) prinesly imho 2 hlavni vylepseni: nova itemizace a end game.
    Blizzard by mel dal makat na upravovani avatara, jak uz v 2.0 zacali (paragon body).
  • Koukám, v alejích pěkně nablito. A abych tak shrnul podstatu diskuse, parafrázuju citát velkého Sigmunda Freuda: "Každý byl v životě Veskoslav a kdo říká, že ne, ten je jím dodnes."
    • vesko je nekdo z redakce, nebo nejak napojen na redakci. nejvic mne stve že když mu neco napíšete, ihned dostanete ban, kdežto on si muže urážet a utočit kolik chce a ban nikdy nedostane.
      • Posíla jako jediný nějaké peníze.
    • Především je tu nablito od pana Veskoslava, jelikož nesnese jakoukoliv kritiku na Diablo 3.
      • Nazvraceno tu je spíš od odborníků co vidí za každým druhým nickem Veskoslava. Jinak, bohužel, běžná diskuze jako u každé velké a i jen krapánek kontroverzní hry.
        • Problém je, že on opravdu využívá anonymy na kritiku těch věcí, co se mu nelíbí
          • Papíry by spíš zasloužila ta howada, co se tu s ním neustále dohadujou, vidí ho za každým druhým nickem a vedou proti němu nějakou osobní křížovou výpravu.
            • Jestli tak nahodou tu osobni krizovou vypravu nezacal on, blboune. *3*
          • Marně přemýšlím, kdo je větší maggor. Jestli ten, kdo používá několik nicků aby si v anonymní internetové diskuzi dokázal nějakou svou pochybnou pravdu, nebo ten kdo na to neustále upozoroňuje a obviňuje každýho kdo má jinej názor že je Veskoslav. Viz ten blb s příspěvkama 'Veskoslav detected'.
            Jenom doufám, že jsou to ještě mlaďoši s kterýma cloumá buberta. Protože jestli se takhle chová někdo dospělej a myslí to vážně, tak... *7*
            • Nezlobte se na Vencu, má na to papíry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit