Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Blue.Shark
    Takže vlastně říkáš, že si umíš jen přečíst číslo, ty jedna ovečko *7*
  • TheGGG
    protože WD2 je trash...
  • FORDZY - nedá sa mi dať reagovať na tvoj príspevok, tak odpovedám tu.

    Tvorcovia neraz ospravedlnia nedostatky v hrách tým, že je to tak pre hráčov a atmosféru a že je to pre vcítenie sa a podobne. Spomínaš si na začiatok dvojky, keď ťa stretla Alyx? Ty si Gordon Freeman? -ticho- Poďme, aby nás nenašli. Pracoval si s mojim otcom, ale asi si ma nepamätáš. - ticho- Veľa toho nenahovoríš (man of a few words). Doktorka Judith je tiež nadšená s práce s Gordonom a ten ticho. Navyše to nie je bezmenný hrdina. Mnohí podotknú aký je frajer, že dostal tak skvelé miesto v Black Mesa, že je špička vo svojom obore. A keby som aj preháňal svoje vlastné kvality, tak by som sa nepovažoval za špičkového fyzika.
    Keď je postava nemá, môžem hovoriť na monitor, ale postavy na to nereagujú, nech už som milý, alebo hovädo, nič to nezmení. To čo popisuješ mi skôr pasuje do Dungeons and Dragons, alebo do podobných hier, kde hráš s inými ľuďmi stolnú hru a chováte sa ako vaše charaktery a hovoríte spolu. V PC hrách to môžeš akurát v multiplayery ako WoW.

    RPG, si zober Mass Effect. Shepard/ Shepardová - výborný dabing. A pridávalo to práve na emocionálnom angažovaní sa. Tiež to prispelo k tomu, že to mohla byť najlepšia trilógia všetkých čias, až na ten koniec, ktorý celú hru zničil. Keby sa pri mne ľudia bavili o jadrovej fyzike, stojím ticho ako mumák, lebo nemám čo k tomu povedať. A taký pocit mám zo všetkých nemých postáv v RPG. Pozri si nejakú scénku z Dragon Age 1. Naozaj výkon, Morrigan, Alistair, plná miestnosť ľudí, všetci vzrušene hovoria - záber na hráča. Ticho. Pre porovnanie si pozri scénky z Inquistion. V RPG chcem, aby aj spoznávali postavu a tým pádom, aby aj mohla zapadať do toho života. V starších mi vadilo, že som mohol byť šéf gildy mágov, bojovníkov, zlodejov aj ochranca ríše a všetkým to bolo jedno, nikto na to nereagoval a niektorí ťa oslovovali rovnako ako na začiatku. Aj keď toto trochu vylepšili v Skyrime, stále to bolo bez hlasu neosobné. Skyrim ani len neponúkal scénky ako Dragon Age, či Zaklínač. Áno, je to výborná hra, ale po tejto stránke to úplne odflákli. V dobrej knihe nemáš ako vplývať na postavu, ale ak je dobre napísaná, tak s ňou prežívaš všetko čo tam zažíva. Hra nemôže opisovať pocity postavy ako kniha, tak aspoň tým hlasom (a samozrejme dobrým scenárom, vedľajšími postavami, napätím, bez toho by si mal darmo super hlas) to zosobní, dá pocítiť, že je tam tá postava.
    A opakujem, Corvo, tak ako Gordon, nie sú bezmenné postavy, ale majú svoju minulosť. Corvo je otec Emily, milenec zabitej cisárovnej. Za RPG jedno slovo: Zaklínač.

    Peniaze áno, s tým súhlasím. K tomu bol tu aj článok o datadiskoch k Fallout New Vegas, kedy mali obmedzený rozpočet, preto spravili aj Christinu nemú a nedali veľa NCP. Ale keď robíš AAA hru pre veľkú a bohatú spoločnosť, tak je to len držgrošstvo.
    Zober si GTA5. Dali tam milión drobných vecí, ktoré vôbec nemuseli. Každému by bolo jedno, že sandále klopkajú ako sandále, že keď si do pol pása vo vode, tak si do pol pása mokrý a podobne. Ale robia špičkovú hru, tak sa snažia a dajú si záležať aj na detailoch. Nechcú sa opakovať, robiť každý rok tú istú hru a nevylepšovať ju. Takže chápem, ak na dabingu šetrí začínajúca spoločnosť. Ale aby veľká spoločnosť nemohla nadabovať veľa odpovedí podľa typu charakteru, to je iba lakomstvo. Mainstream skôr kazí hry s božským GPS, zjednodušovaním, skracovaním. Málokto sa už snaží, aby jeho hra bola najlepšia, aká môže byť.
  • cumpi3
    jak tohle vzdycky vytahuji lide, co bydli u maminky
  • Tak přemýšlet určitě můžeš..
  • Tak sis popovídal sám se sebou a teď si honem ukliď pokojíček, než přijde máma!
  • až na to že to není o hi-tech hraní ale o neuvěřitelné lenosti vývojářů co se týče optimalizace, když vyšlo crysis 1 a mělo tak krvavý nároky, tak se lidi koukli na hru a řekli jo tohle vypadá nádherně chápu proč potřebuju počítač za desítky tisíc abych tuhle krásku rozjel, ale ted má hra v doporučenejch kartu za XX tisíc a když se pak podíváš na tu grafiku tak si říkáš no kurna kam se bere všechna ta síla kterou potřebuju. Jako dishonored vypadá pěkně jo, ale je to stilizovaná grafika, sakra dyt to nevypadá zas tak líp oproti prvnímu dílu a potřebujem 1060 abychom to rozjeli na high to řekli sami vývojáři že 1060 je na high ne ultra, to není hi-tech hraní to je oje*ávání pc hráčů a jen blbec by to bral jako pozitivum.
  • je to tak, tady je trapný příběh a trapné postavy či dialogy vedlejší, ale Watch_Dogs 2 ne. Směšné.
  • pravdu mas, je to typicky priklad mainstremove produkce, bohuzel, jpocitac ma dnes kde kdo, takze i prumerne IQ hracu je dnes nizsi nez napr. pred 20 lety...vysledkem jsou takoveto hry, bohuzel vetsine lidem tohle staci
  • vy jste dobri klauni, nekdo mi sem hodi video z prvniho dilu a kdyz se k tomu vyjadrim, tak je to spatne a off topic
  • cumpi3
    mistni ovecky muzou vrnet blahem...jejich hra dostala vysoke hodnoceni na webu, ktery dle mistnich je podplaceny distributorama, neumi nicemu dat znamku mensi nez 8/10, bla bla bla...a vubec je nezajima, ze tohle je jen dalsi z trapnych her..obzvlaste kdyz WD2 nemohli dostat 8/10 kvuli spatnemu pribehu a hratelnost atd je vubec nezajimala
  • Fordzy
    Epero: Gordon Freeman je jen skořápka. V Half Life si TY hlavní postavou a TY mluvíš s ostatními. Dialogy byli psané takovým stylem aby sis do nich mohl vkládat své repliky. Často jsem si povídal s Alyx. Docela mě udivuje kolik hráčů to nepochopilo.

    Dishonored se snažilo o něco podobného, ale dialogy byli psaném stylem který tomu neodpovídal a proto to nefungovalo, tak jako v Half Life a Corvo jen mlčel. Aspoň já jsem měl takový pocit. V Dishonored 2 už použili klasický dnešní styl a je to lepší.

    V RPG hrách si jednoznačně TY tou postavou kterou si vytvoříš, takže absence dabingu je žádoucí pro plné vtáhnutí do světa. Přece za mě nebude mluvit nějaký divný hlas, který se nehodí k postavě kterou jsem si vytvořil. Také je to otázka rozpočtu. Nadabovat milion dialogů je docela drahé a proto dnešní RPG hry začínají stát za prd a dialogy začínají být osekané, aby šli vývojáři na ruku mainstream hráčům, tak začali vše dabovat.

    Netvrdím, že nemluvný hrdina je lepší než-li hrdina dabovaný, ale je to otázka stylu scénáře jaký si vyberou vývojáři. Samozřejmě, že ve hrách jako Max Payne, Uncharted, Tomb Raider atd... by nedabovaný hrdina nedával smysl.
  • konecne se to zas rozhoupalo na PC menit GK co dva roky, diky konzolim to na dlouho dobu uslo ale snad se blizka na lepsi casy a PC scena bude zase o hi-tech hrani
  • Fordzy
    Nevšimnul, protože je to troll.
  • Nic..chtěl jsem potrolovat ale neni forma )))
  • ty hw naroky doporucene gtx 1060, to je karta ktera nedavno vysla a tuhle hru delali maximalne na gtx 970, tak to se muzem za pul roku tesit ze hry budou mit doporucene gtx 1080 kdyz to jde takovy m tempem
  • Díky moc a hodně štěstí, až bude probíhat losování. *4*
  • TheGGG
    tvůj koment mi zní jako naprosté bečení člověka, který za největší úspěchy ve svém životě považuje dohrání nějakých překombinovaných HC pakáren z dob císaře pána a který nehraje hry pro radost, ale pro naboostování ega...
  • JEZEVEC: Ano, souhlasím. Stealth hra, kde se hrdina plíží za slunečního světla mi taky přišla spíš, jako špatný vtip. Na Dishonored mi vadí hrozně moc věcí, nejvíc, že je to jakože stealth hra, ale ve skutečnosti víc než polovina skillů je na zabíjení (ve dvojce prý bude dokonce "kreativní"). Dvojku vyzkouším, třeba bude lepší, než první díl. Thief (remake) se mi líbil víc, měl celkem atmosféru.
  • Jack1947
    Na druhou stranu proč by ne, byl to její ochránce a kdoví jestli neměl co do činění s její matkou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit