Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A jak to vypada s CZ na konzole? Je to uzavrena kapitola nebo jeste existuje sance na pozdejsi vydani jako u steam verze?

    Dik za osvetu
    • Vopicaku, uc se jazky. koneckoncu se ti to bude hodit. Az te poslou z uradu stlat migrantum postele jinak se nima nedomluvis
      • to jsou kecy. Tady je anglictina s narecim atp. Brutalni level. Podivej jak malebne si pohrali s prekladem- jen ze zajimavosti, kdyz to chces hrat v EN.- pohoda. Proste uplne jinej zazitek da se rict. Ale jestli je pro tebe lepsi hrat v EN, tak OK. Ovsem na tenhle level nema jen tak nekdo. Ono rozumet a rozumet je 2x rozumet. U takovych RPG preklady davaji VZDY smysl i pro ty co umeji anglicky. Myslim doopravdy umeji.
        Vzdycky se najde nekdo, kdo takhle vykrikne. Bych chtel videt, jestli si vsimnou rozdil- poznaji nejakou "staroanglictinu", ruzny vtipky, narazky a tak. Proste tohle uz chce talent a nema se shnilosti- tedy neumet prumerne anglicky nic co delat. A i ten prumer, kdyz jsme u toho. Brachova pritelkyne je pravnica. Chytra jak radio. Ale jazyky. Ty vole. Leda slovicka, protoze jako pravnica ma dar jak herci- to je potreba. Precte a ma to v palici potvora. Ale to je tak vsechno. Proste se nikdy poradne zadnej jazyk nenauci. Proste ji to nejde no. Tak uz dejte lidem pokoj. A vubec. Ti kluci co to prekladali maji nejspis taky jinej nazor, jinak by to nedelali. Kdyz to chapou prekladatele, tak proc ne zbytek sveta. ... *12*
    • Larian vytváří PC verzi. Konzolové verze musí schválit a otestovat daná společnost konzole. Microsoft dělá XOne, Sony pak PS 4.
      Oběma společnostem by Larian musel zaplatit několik tisíc euro a to se jim kvůli malé zemi nevyplatí.
      Proto konzole zrušili!
      - Hra pro konzole vyjde v Prosinci!

      viz:https://prekladyher.eu/preklady/divinity-original-sin-enhanced-edition.38/
      • Co to tu trepes ze zrusili ked to hram na PS4 uz tyzden, dokonca to vyslo este minuly vikend na PS4 kdezto na Steame som to mohol stiahnut (kedze mam original) az v utorok.
        • Draken69CZ
          Na PS4 je to tedy v CZ.
  • Odulin
    Parádní kousek vskutku. Hraju na PC, ale ovládám gamepadem. 2 věci mě trošičku mrzí...management inventáře pro každou postavu a při ovládání myší se při zazoomování nezapne dof jako při ovládání gamepadem. Ale to jsou jen drobnosti.
    • HAHAHAHAHA ......... hraju na pc ale ovladam takticke tahove rpg gamepadem.
      Degenerace v herni komunite dosahuje kritickych hodnot.
      • A ty jsi jeji celni predstavitel :-).
  • len jedna vec k recenzii...opravovat ci identifikovat predmety sa daju aj bez toho aby bolo nutne prepinat medzi postavami...staci aby postava s danou schopnostou bola niekde nablizku
  • gesto
    Trochu mimo mísu ale podívejte se před chvilkou jsem to našel a brečím, normálně brečím :))) https://www.youtube.com/watch?v=-_ACdmeSblI
    • CRYPT
      Super, ale ja videl toto z titulky k Windows od Microsoftu a z toho jsem vylozene padal pod stul smichy :D
    • Osviceny
      Docela primitivní smysl pro humor...
      • Mikrokokr
        Mno mě se to celkem líbilo, zato ty jsi celkem suchar! Na duhou stranu možná budu také suchar, až budu mít o 10 let víc... Ale myslím že u mě to nehrozí *3*
        • Kamil.Zatlouikal
          To jako že nehrozí, že budeš mít o 10 let víc? Plánuješ se ukončit?
          • Mikrokokr
            Jo to by bylo fajn, kdybych nemusel mít o 10 let víc a mohl zůstat v tomto věku. Bohužel to asi neklapne a budu muset schnout jako všichni ostatní *13*. To jediné je v životě féér *3*
            • je fer, ze to neni fer no.
    • Tak vitej na internetu. Jeste objev "goatse" a zaklady mas v maliku.
      • to vis, vsichni visej na fejsbuku nebo YT a pousteji si kazdej odkaz, kterej kdo postne. Hned nekoho srazet. Proto uz skoro nepisu, jenom moralizuju, protoze skoro vsechno je o tom, ze nekdo neco napise a druhej to tak nemuze prece nechat. A hlavne vyhrat, ukazat, ze ja jsem borec. Jesteze v realu to 95ti procentum lidi nejde. Diky BOZE. Jinak bych chcipnul *1*
    • del0
      Dobrý, ale The Order s tímhle týpkem byl lepší.
      • nightborne
        Imho nejlepší rendition tohohle videa byl Hotline Miami 2 =)).
        • gesto
          https://www.youtube.com/watch?v=Nwy6CMJJKNA zapnout titulky u videa :)))
          • nightborne
            http://funnyjunk.com/Hotline+miami+2/movies/5500960/ =))
  • Uz tech "super" her vychazi nejak moc :). Nemam cas to hrat :(
    • Když tuhle vynechám, určitě to přežiješ *3*
      • prežije...ale bude moct lutovat...momentalne je to spolu s POE najlepsie RPG na trhu(za posledne roky)
        • Mna Divinity nebavilo...herne mechaniky boli dobre, ale nevedel som sa vzit do toho sveta vobec.
          • Combat je jedina vec kterou ta hra dela dobre. Bohuzel uprava hry pro gamepady v zadnem pripade nepredstavuje vylepseni. Kdyby to skutecne byla vylepsena verze tak to nebudou davat na pc zadarmo
            PoE melo zase strasnej combat kterej se zasekl v devadesatkach, kdyby to spojily dohromady tak by to mohlo za neco stat.
          • měl jsem stejný problém...
      • vynecháš*
  • Hru jsem hrál asi 15 hodin, ale pak jsem s tím sekl, combat je poměrně fajn, ale příběh mě nějak nemotivoval pokračovat a grafika a stylizace je naprosto přepálená. Docela by se mně líbil hybrid mezi Divinity a Pillars. Příběh a Grafika(stylizace) z Pillars a combat a RPG systém z Divinity, to bych tu hru aji dohrál, takhle jsem nedohrál ani jednu.
    • Tak příběh ve hrách Larianu je kulisa ke všem těm eskapádám okolo, nic závratnýho. Důležitý tam jsou ty jednotlivý kousky, z kterých se to skládá. Já jsem strašně rád, že tu vývojovou krizi přežili a že se jim teď daří. Dělaj svoje hry jinak, soustředí se na jiný věci, za to je mám hrozně rád.
      Každou jejich hru jsem si užil, i když v každé mi něco nesedlo (tady třeba inventář). Z nostalgie jsem si teď znova rozjel Divinity II a pořád žasnu, jak je to skvělý, praštěný, vtipný a s příjemnou mírou výzvy zároveň.

      Ten hybrid který jsi nastínil, ten zní opravdu dobře, souboje v PoE mi přišly trochu slabší. Ale zase by se tam nešikly různý ty kyseliny, sudy s vodou, atd.
      • Co blázníš? Příběh Divinity 2 je úplně super.
    • já jsem dohrál oboje (DOS asi 65 hodin, PoE přes 100 hodin) a celkem s tebou souhlasím. DOS mělo docela dobré souboje, PoE mělo lepší všechno ostatní, tj. grafiku, lore a zejména příběh. PoE byla vážná hra, DOS se až křečovitě snažilo o humor, který se místy moc nepovedl, viz impové, který jsi nejspíš nepotkal
      • del0
        Li-san: "Docela by se mně líbil hybrid mezi Divinity a Pillars. Příběh a Grafika(stylizace) z Pillars a combat a RPG systém z Divinity."

        Torment: Tides of Numenera bude mít turn-based combat. *5*
        • Ano, pravda. Ale z ukázek to dle mého nemá takovou atmosféru jako Pillars. Ale už kvůli původnímu dílu a Rothfussovi to zahraji, ale snad to nebude příběhově jako Hudba ticha *15*
      • Pillars má naprosto zastaralé mechaniky a to hlavně boje, jinak většina okolo se mi líbila, ale prostě ten combat je jedním slovem strašný. Je strašná škoda, že Obsidian prostě vytvořil jen nostalgickou vzpomínku a nedal tomu trochu evoluci, moderní principy atd. pak to klidně mohla být devítková hra. Divinity a devítka je už úplně zcestná. K Pillars se ještě možná vrátím, to se o Divinity říct nedá.
        • souhlas boje je strasne odbyty. kdyby jej udelali na stejne urovni jak vsechno ostatni tak by to byla hra roku,
        • protoze moderni principy jsou nejlepsi :D
          • a zdá se ti, že ty zastaralé principy u Pillars fungují?
  • Inquisitor
    Je to všechno pěkný, ale já se přes tu grafiku nemůžu přenést, fakt se mi tahle stylizace nelíbí. Jinak bych si i rád zahrál.
    • Když se to hýbe a ovládáš to, tak ti to tak ani nepřijde. Zkus to.
    • grafika je trochu omalovánková, barvičky jak z Pride parády, ale to je nejmenší problém. Mnohem horší je, že je to malá hra, ale příšerně natahovaná až do nekonečna, tj. 4 mapy plné soubojů, soubojů, soubojů. První dvě mapy je to fun, pak už ne.
      • Co to meles motyko! Tak je to male nebo dlouhe, si rozmysli. Mozna ze mas problem s chapanim psaneho textu, pac pribehu ma tahle tahle "mala" hra asi jako 5 Baldurs Gatu.
  • Boje mě bavily, ale příběh je strašně hloupej, řešení questů nemá logiku, nutí mě dělat nesmysly, abych se mohl posunout dál, a připadá mi dost otravný, jak se mě pokouší nutit brát to ve "správným" pořadí pomocí odstupňování levelů nepřátel. A k tomu ten infantilní způsob vyprávění a humoru.
    Osobně lituju, že jsem za to utratil peníze.
    Mluvím teda o původní verzi, ale zrovna tyhle věci asi nevylepšili.
    • Chidlink
      To by mě zajímalo jak tě to nutí brát ve správným pořadí. Tohle dělá většina mainstremových her, kde je svět těžce nalajnovaný. Divinity tohle vůbec nedělá, kolem nepřátel se můžeš proplížit a pohybovat se už od prvního lavelu skoro po všech mapách, hra tě vůbec neomezuje. Je vidět že si hru skoro nehrál, protože kdyby jo, tohle by si nepsal. *12*
      No ještě aby to bylo jako v oblivionu, to fuj, radši ani nemyslet. *8*
      • Píšu, že se hra "pokouší" mě směrovat, netvrdím, že nejde porazit silnější nepřátele nebo se kolem nich proplazit. Ale výsledkem obvykle je, že se dostanu někam, kde se nedá nic dělat, protože hra předpokládá, že jsem nejdříve už byl někde jinde (tam kde byli slabí nepřátelé), přinejlepším najdu nějaký dobrý předmět, ale je mi na nic, protože ho můžu používat až od vyššího levelu postavy.
    • Tak, tak... ještě aby to mělo levelscaling jako Oblivion,viď? A rozepiš nějaké ty "nesmysly" při řešení questů? Moc mne zajímají:)
      • Např. vyšetřování vraždy v prvním městě nedává vůbec smysl. Musím řešit nějakou nevěrnou manželku někoho, i když mám dávno indicie, že za tím je Esmeralda. S tou sice můžu mluvit, ale ne o případu.
        • Tak Esmeralda ze tím právě že není :D lol :D
          • Ty vole, nejdriv musim projit trapnou slepou ulickou s nevernou manzelkou, i kdyz vim, ze je slepa. Pak aniz bych ziskal jakekoli nove indicie se najednou z niceho nic hra posune o krok kupredu, esmeralda nebo jak se jmenuje zmizi a ja muzu jet dal. Co to jako je? Ja nechapu, jak tohle muze nekdo obhajovat.
        • Tahle hra neni pro Tebe. Bez na fotbal nebo si pust eroticka videa.
      • o těch nesmyslných questech jsem psal i já včera. už si to přesně nepamatuju, ale quest chain hned v prvním městě, kde jsi musel řešit, kdo zabil toho starostu byl naprosto otravný. spoustu balastu kolem, hledání indícií na nesmyslných místech, pixel hunting klíče, o kterém bych ani bez návodu nevěděl, že vůbec existuje, nekonečné natahování pointy... protože jsem chtěl tu hru mít hodně rád, týpky jsem podpořil a dal jsem za ní plnou cenu, tak jsem to přetrpěl, ale někdy v půlce se to už prostě nedalo.
  • Tak tahle hra byla nejlepší koupě tohoto roku. Sic sem ještě ani nedohrál původní verzi, ale jakmile sem spatřil EE, šel sem do toho od znova. I v klasické obtížnosti sem si všimnul, že nepřátelé využívají více taktizování, jednu stranu si s klidem zajistí ohněm nebo tou "zelenou sraczkou" a v pohodě si mě obejdou ze zadu. O grafice nemá cenu mluvit, jedním slovem je prostě nádherná. Larianům velké díky za tohle doslovné znovuzrození opravdového RPG
  • Není čeština, kašlat na to. Je to škoda a mrzí mě to, ale čas odvine nějaký Divinity a upadne v zapomnění.
    • Keyz
      cz je, jen se otestuje aby byla vyladěná.
      • ucho
        no ta bude teda vyladěná :)
        • Keyz
          Já to nedělám. Tedy bude. Stejně jako u klasické verze hry. *3*
    • tak cestina je, akorát byla cela domrvena tak ji stahli. Holt to zase kluci prekladatelsky nestihli včas. Hlavne ze strasne breceli jak larian+sony+microsoft jim nepovolily cestinu pro konzole, v tomhle stavu asi tezko, nevim cemu se divi.
      • Větší kopu nesmyslů jste ani napsat nemohl, nejdřív si zjistěte něco o češtině a pak tady piště...
        • Tak kolipak jsi toho na DOS přeložil, že jsi takhle útočný?
        • Dle vykani predpokladam ze budes jeden z prekladatelu. tak to dneska byva, prekladatele hracum vykaji, jsou totiz ted strasne oficialni a na vysi. Ne vazne, me tyhle prekladatelsky moresy uz lezou krkem. Uplne nejradši mam ty prekladatele kteří hracum davaji při kazde prilezitosti sezrat jak to delaji zadarmo a jak jsou i tak starsne profesionalni. S timhle chovanim prisel prekladatel Tvrdy. Ten vnuknul velke casti prekladatelu myslenku delat ze sebe dulezite, oficialni a hrat si na jakesi podnikatele zadarmo.

          Něco vam povim pani prekladatale, když chcete něco prelozit zadarmo tak to proste prelozte a nedelejte kolem toho cirkus jak kdyby jste vedli Microsoft. Jestli chcete peníze a byt oficialni a duleziti, tak si zazadajte nekde o praci prekladatale, tam budete mit prostoru pro seberealizaci dost a můžete tam svoje podnikatelske ego rozsirovat do zblbnuti.

          Nastesti je porad dost prekladatelu kteří kolem toho nedelaji cirkus, jako například Mrazik, farflame nebo folkemon. Obvzlast banda prekladatelu kolem Original Sin je snad ta nejhorsi co jsme za ty leta zazil, dokonce sepisuji nejake pamflety o tom jak spravne prekladatelsky podnikat zadarmo, s temnou výčitkou ze nikdo neoceni jejich praci a ze by se preci hodilo poslat aspoň pet korun, když si tu cestinu stahlo tolik lidi.
          Mno, radsi uz budu mlcet nebo se tu objevi prekladatel Tvrdy a zmrska me manazerskou příručkou do modra.
          • Když už chceš psát důležitě znějící příspěvky, dávej si bacha na znásilňování češtiny, jako např. "kdyby jste," působíš pak dojmem vola.
            • Aneb, došly argumenty, řeší se pravopis. Jooo, tak se to dělá. Šikulka. *7*
          • Ne, překladatel opravdu nejsem, ale musím uznat, sepsal jste znovu pěknou kupu ho*en...
            • A nějaké protiargumenty by nebyly?
          • Tak copak Tvrdý, to je takový Ježiš překladatelské scény, který se obětovává pro ty, co cizí jazyky neznají. Kdyby radši místo toho dramatu kolem DA:I taky něco přeložil, mohlo být už dávno hotovo.
          • Já ze sebe nikoho důležitého nedělám... naopak se snažím rozproudit to, co lidi jako ty ničí - překlady her. A daří se to velice dobře - vznikají nové týmy i jednotlivci...
            Instrukce jak překládat nejsou ode mě - je to soubor informací od 25-ti dalších zemí, s nimiž jsem si psal - velké překladatelské týmy z Ruska, Japonska, Jižní Koreje, Číny, Indie, Brazílie, půlky Evropy.
            Já se o své získané zkušenosti dělím s ostatnímy a to je snad dobře.

            A vykání? - Ne, takovej nejsem. Ale v textech obvykle vykám - ano, proč? Protože je to pro víc osob, zatímco ve hře např. naopak zavádíme tykání, protože to hraje jen jeden člověk u jednoho komplu... ale to bys musel znát češtinu :D

            Češtinu na DOS_EEjsme stihli včas, ale Larian neumožnil testování. Sám ani hru netestoval (proto obsahuje stovky bugů a na fóru dostávají kapky). Hru samotnou vydali o 4 měsíce dřív jen aby si nahrabali na DOS 2. A navíc zpřeházeli řádky, něco i poztráceli apod.
            Na našem fóru to je všechno psáno a můžeš si to zjistit.

            Čeština bude až se podaří vyřešit klacky, co naházeli pod nohy všem překladelům (i z jiných zemí) a otestovat ji. A kdo ji nechce - přece můžete hrát bez ní...
            • To trochu zni jako by Lariani byli nekompetentni idioti a na vasi strane bylo naprosto vse v poradku. To by me zajímalo jak mohli vůbec dat Original Sin dokupy když jsou takovy diletanti. Ale ono to je trochu jedno kdo za to muze, vysla hra a cestina není, tim to myslim pro plno hracu zacina a zaroven i konci, a nejake zjistovani jak se věci mají a co kdo kde podelal je akorát ztrata casu.

              Ja praci prekladatelu her ocenit umim, ale leze mi na nervy to srackovani kolem toho, protože vim ze to jde i jinak. Kuprikladu bych tady rad vyzdvihnul preklad Kingdom of Amalur od folkemona. Každý kdo to hral vi ze ta hra je obrovska a textu tam je opravdu hodne. Ten clovek tu hru prelozil sam za rok, vždycky když udelal podstatnou část hned ji nabidnul hracum ke stazeni, bez registraci. Vůbec neresil jestli ma někdo original nebo hru ukrad, každý kdo mel problém se dockal odpovedi. Zduraznoval ze dokud hru neprelozi zadne peníze od nikoho nechce, a pokud po dokonceni někdo bude chtit muze mu prispet. Nikdy nebyl agresivni, choval se lidsky a rozumne a nedelal ze sebe hogo fogo. Nelozil po všech moznych forech kde svoji praci zubama nehtama obhajoval, nikoho nepoucoval jak by se mel v pripade prekladu chovat, nerikal nikomu co se smi a co se nesmí. Verim tomu ze nakonec dostal vic penez nez kdokoliv z tehle darmoslapu co si hrajou na buhvi co.
              Osobne neprispeju zadnemu prekladateli her ani korunu pokud kolem svojeho prekladu bude delat cirkus. Je mi uplne jedno ze někdo snazi stat svetoznamym a ma potrebu se vtírat do zadku studium aby jeho práce byla pokud co mozna nejvic oficialni, všichni vime ze prekladat hry jde i bez toho a jak se ukazuje je to i rychlejsi a prinasi to daleko min problemu. kazda zasadnejsi hra byla nakonec prelozena, a nevidim jediny důvod zakládat enklavy prekladatelu, kteří si vytvareji nejaka pravidla která akorát prudi lidi.
            • No vida, tady od Predátora jsem se o hře dozvěděl mnohem víc, než z recenze.
          • Kdybych měl před patnácti lety k dispozici ke svým hrám češtiny, možná by mě nic nemotivovalo se pořádně naučit anglicky a dneska bych se neměl zdaleka tak dobře, jak se mám. Just saying. Tuhle investici považuju ze zpětného pohledu za jednu z nejlepších, kterou jsem kdy udělal. S tím, co nás učili ve škole, bych si ani neškrtnul. Zlatý hry, tam je to hezky v kontextu, dá se to přehrát znova a znova a hlavně vás to odměňuje za postup.

            Co se týče amatérských překladatelů, taky jsem si tím obdobím prošel, byla to úžasná zkušenost a člověka to tak nějak samo nutí k tomu, aby vystupoval profesionálně. Kdo si tím prošel, ten mi rozumí. Myslím, že na tom samo o sobě není nic špatného - když je odváděná práce kvalitní a když nejde o samoúčelnou sebeprezentaci a (ne)nápadné podněcování k obdivu překladatelovy osoby a projevování vděčnosti.
    • nj, dufam ze cestina ani nebude. mozes byt spokojny :)
      • homeles8
        čeština bude

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit