Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus
    Přátelé, díky vám všem za rady!

    Jinak - SPOILER - jak jste naložili se silákem Snorrim ve sklepení poblíž majáku? Já jsem nejdříve neměl sílu odklopit víko hrobu, vrátil jsem se zpět později a Snorri na mě vybalil zajímavý questík. Když si do 35 sekund poradím s takovou modrou koulí, tak budu odměněn, když ne, tak bude souboj. Prubnul jsem obě varianty a vypadly z něj pěkné věcičky :-) Když jsem kouli rozbil, tak vypadl taktéž zajímavý loot (z truhly, kterou po sobě zanechal když zmizel), ale dostal jsem cca o 50XP méně. Což mě překvapilo, spíš bych čekal víc XP za vyřešení situace bez boje se Snorrim.

    Jinak souboj u majáku s tím parchantem na 5 levelu, to byl zážitek a euforie (byl jsem na 3 levelu). Pecka! O Divinity a jejích questech by se dalo psát týdny.

    SPOILER - V tom uzdravovacím domě, kde se Evelyn rozhoduje koho zachrání jsem kradl :-) A to systémem, že jsem s ní otevřel dialog a druhou postavou jsem vyvrabčil skříně. Normálně po rozhovoru s ní skončí člověk u toho skřítka ZixZaxe ve vesmíru. Zkusil jsem to ještě jinak a podařilo se mi, že se dialog přerušil, tj. viděla mě jak kradu a okřikla mě, čímž jsem nebyl teleportován ke skřetovi (přerušil se dialog o rozhodování koho zachránit) a z místnosti jsem odešel. Teď se se mnou Evelyn nechce bavit, protože pacienti zemřeli a nebyl jsem teleportován k ZixZaxovi :-) Jsem zvědavej jak se to bude řešit, protože to vypadá na solidní bug nebo se k němu dá dostat ještě jinak... No, mám uložené obě varianty.

    No a jinak dům Evelyn jsem prostě nedal jinak než zničením bočních dveří. Klíč pod kýblem byl od její truhly. Jinak to vypadá na zajímavou osůbku :-)
    • jo a k tomuhle poznatek, ze kdyz jsem to hral seriozne, ukoly, rozhovory a tak (a udelal jsem jich mraky, i kdyz urcite ne vsechny, ale docela jsem se snazil), dostal jsem se po urovni 22 asi 150 000 zkusenosti od levelu 23, kdyz jsem to jenom bez kecu kosil, tak bych se v zaverecny lokaci dostal snad i na 23 (ale nechtelo se mi opakovat znova tu cast, co jsem musel uz jednou opakovat kvuli tomu, ze se mi neodemkla zaverecna lokace, ale i tak jsem mel zkusenosti vic jak napoprve), ale to uz asi stoji za to jedine, kdyby zrovna na 23. byl dalsi perk, coz nevim
    • uz si to moc nepamatuju, ale mam pocit, ze kdyz rozbijes tu kouli, tak se pak rozjede jeste dalsi quest? neco s jeho zenou myslim...
    • vonTossis
      Dával jsem tady právě video, jak se dá souboj u majáku elegantně vyřešit takřka během jednoho tahu. :)

      https://www.youtube.com/watch?v=SNUXnMwrSas

      Dej pak vědět, jestli se ještě k ZixZaxovi dostaneš. To by mě fakt zajímalo. *4*
      • Corvus
        Tak to je sranda. Měl jsem naprosto stejnou taktiku. Víceméně. Nejdřív jsem dostal na prd** a očíhnul jsem si, co ten strážce majáku umí, no a potom jsem ho sesmažil plošně fireballem a sudama :) Pak už to šlo víceméně samo. Ty rozchechtaný bomby na nožičkách mě také baví. Téměř nic nevydrží a když explodují, tak sebou vezmou i spoustu zdraví svých bratrů ve zbrani :-D Zpočátku jsem se bál sudy před monstra instalovat. Pořád jsem tak nějak čekal, že to okamžitě vyvolá souboj...
  • Corvus
    Potřeboval bych poradit. Většinou ke každým zamknutým dveřím někde existuje klíč. Přesto že ho najdu, tak se nemůžu do truhly/dveří dostat. Např. hospic v Cysealu, kde se Evelyn rozhoduje, koho vyléčí. Našel jsem v tomto pokoji u okna na skřínce klíč, který pasoval ke dveřím Thelyronovým od zadního pokoje. V této místnosti jsem pod skříní našel klíč od jeho truhly. Ačkoliv JE to přesně TA truhla a mám od ní TEN klíč, tak ji nemohu otevřít. Je to ozdobná truhla level 5. Vypáčit mi nejde, mám zatím nízký lockpick. Nicméně mám klíč. Stejný problém mám i na radnici. Zde jsem našel klíč pod květináčem, otevřel jsem si dveře do starostových privátních prostor, tam jsem našel klíč pod křeslem, ale ten pro změnu nekde sebrat ani při maximálním přiblížení. Další klíč jsem našel pod kýblem u Evelyna domu, ale do jejího domu (dveře level 10) se klíčem nedostanu. Je možné, že klíče nějak špatně používám? Nebo stačí mít klíč pouze u sebe v inventáři a pokud do zámku pasuje, tak jen kiknout na dveře a ty se odemknou? Když si dám klíč do rychlovolby a vezmu je a umístím na dveře, tak to nefunguje... U hodně případů mám správné klíče ke správným dveřím, ale nemohu se do nich prostě nijak dostat.... Díky za jakékoliv rady.
    • vetsina truhel jde rozbit, bud zbrani (coz ji ale dost opotrebuje) nebo i kouzlem

      a pokud ten klic mas, myslim, ze tam byly bud v baraku nebo v mistnosti nekde zasity, tak jeste malej chytak, musis na ni jit s postavou, co ten klic ma (klice ani jiny misc veci se nesdilej) *7*
      • Corvus
        ...děkuji za radu, ale na používání klíčů striktně postavou, která je má v inventáři už jsem přišel :) Přesto, nevím jak je to možné, ale prostě to nejde... Mám skutečně přesně klíč, který má pasovat na určité dveře či truhlu a neodemkne se ani jedno, ani druhé :( To, že jdou dveře rozmlátit (sice na 150 pokus, ale jdou) to vím, ale mám rád čistou práci... Čili buď je to tím, že (než mi dorazí 15. srpna originál) hraju z nějaké neodladěné verze, kde to blbne (např. mi nešel ani zaboha sebrat klíč, v jiné lokaci třeba kladivo, což jsem potom sebral přes podržení klávesy ALT) nebo prostě dělám něco špatně.


        Také nevím jak si mám vysvětlit, že jsou např. dvoje dveře, které mají - plácnu - level 10 a jedny po najetí kurzorem mají červený zámeček a druhé dveře z jiné strany baráku mají zámeček světlý... Tam bude asi také nějaké provázání s nějakými schopnostmi postavy. Nevím zda třeba červený zámeček = pouze možnost vypáčení přes paklíč nebo že nejdou ani vymlátit kouzlama... To bych také potřeboval osvětlit. Google nepomohl.


        No a jinak jak jsem už uvedl výše, tak občas nemůžu nějaký předmět sebrat. např. klíč pod křeslem v pracovně radního. Křeslo jsem telekinezí odsunul, takže klíč jsem měl jako na zlatém podnose, ale prostě nešel vzít ani na maximální přizoomování. Potom jsem objevil, že funguje (občas někdy ano, jindy ne), klávesa alt, která předmět zvýrazní a ukáže popisek a přes to už jsem klíč vzal. Byl od truhly... Kdyby byly jakékoliv rady, tak budu rád. Díky. Jinak doufám, že v plné verzi na originálce to bude OK...
        • to je barak evelyn, to mam taky tak
          • cerveny znamena, ze nekomu patri a kdyz na to hrabnes a on to uvidi, tak ti u nej klesne obliba, kdyz to udelas vickrat tak zavola straze nebo se na tebe vrhne sam

            ale u ty evelyn to nema moc vyznam, protoze ten barak je tam sam jak kul v plote a tam ani ta cervena nema zadnej smysl, protoze to nikdo neuvidi
            • vonTossis
              SPOILER ALERT: pokud už máš červenou pyramidu, tak se k té modré v koupelně dostaneš tak, že použiješ tu červenou pyramidu
            • ten klic pod kyblem je myslim od boxu (takova mala truhlicka, do ktery se vejdou jenom sperky)

              zrovna u ty evelyn jdou ty dvere vyrazit, ja teda pro jistotu vyrazil ty s bilym zamkem, ale podle me je to jedno
            • to je dobre, ze ji chces, ale k ty se dostanes pozdeji, je to skoro soucast pribehu a hlavne s tou pyramidou se pak resi nekolik siutaci, ktery jinak nejdou nebo tezko
            • Corvus
              No a jinak u té Evelyn... No ale tak jak to, že nejde do toho baráku vlézt, když tam byl klíč přímo u dveří pod kýblem...?
            • Corvus
              Aha.. hele, vidím, že se vyznáš, u toho radního (jméno si teď rychle nevybavím), tam ses dostal do té místnosti s tou modrou pyramidou? Na zemi leží pyramidka (asi taková ta teleportační) a v té místnosti leží ve vaně ženská po kozy v pěně :) Od této místnosti mám přesný klíč a nemůžu se tam dostat. No a právě z vnitřku baráku jsou dveře červené a nemohu se tam dostat a z vnějšku je zámeček světlý, používám klíč a přesto se neodemknou. Lockpick neúčinný... Dostal ses tam pro loot? Tu pyramidku CHCI! :)
        • jaka cista prace, to je stejne cisty jako otevreni, toho si nikdo nevsimne *1*

          dokonce se da rozbijet i pri sneakovani nekomu za zady, nahodis na sebe sud nebo sutr, jednou bouchnes, prerusi se sneak, nahodis, bouchnes, prerusi se, nahodis atd. *5*
  • objevil jsem MONSTERBUG

    jsem schopnej dat vicemene kohokoliv beze zbrane (respektive lip jak se zbrani)
    hlavni pomucka jsou sudy (nebo necim, cim se da nepritel obklicit, jedinej nonsens, co jsem zazil pri regulernim hrani, ze jsem stal pred zacatkem fightu tak blbe, ze se boss nehejbal a pak ani nic nedelal)
    tim ho obklicite a taky umlatite, nejlepsi je mu hazet na hlavu plnej sud vody/ropy/kyseliny, to bere 60 komukoliv at ma level nebo brneni jakykoliv
    no a tak jsem ":dal" na urovni 6 zixzaxe, ale ta ku*va prodejna ma autoressurect. takze vyskocil a nedostal jsem bambilion zkusenosti, jak jsem cekal *5*

    http://postimg.org/image/p9wxpd167/
    http://postimg.org/image/xllxynyuh/
    • a ted jsem vymyslel jeste zlepsovak, tak za prvy, muzete davat i tri sudy na sebe (teda s tou telekinezi, co mam ja), coz by dava 180 poskozeni za kolo

      jenze uplne nejvetsi granat je pouzit prazdnej sud a hodit do nej kvanta rudy, to pak dava i stovky zraneni, jen se to blbe nosi v batohu *1*
      • a majstrstyk, sam proti 4? rozdel a panuj *5*

        http://postimg.org/image/4ibx97apt/
  • vonTossis
    Zatím 26 hodin a jsem absolutně nadšený. Během prvních dvou, tří hodin jsem se do hraní musel doslova nutit, protože se ze mě za poslední roky přece jen stal docela pohodlný hráč a Divinity je docela nekompromisní. Teprve po nějakých 15 hodinách jsem se dostal za hranice města, protože jsem prolezl každý kout, hodně jsem se bavil craftěním, poslouchaním každého rozhovoru a město jsem prostě vysál až do dna. Od té chvíle jsem do hry ponořen. Ty možnosti, jak něco vyřešit, mi neustále dělají radost. Miluji Divinity. Obtížnost je vysoká, ale dá se to zvládnout. Mé řešení situace v "lighthouse" lokaci, kde spousta hráču měla problém s bossem: https://www.youtube.com/watch?v=SNUXnMwrSas *4*
    • presne jako ja, ja nez se prokecal tou uvodni vesnici, tak mi to trvalo dva dny, ale pak to zacalo ficet *5*
  • Tuhle hru po pár hodinách chápu jako stylového pokračovatele Baldur's Gate I 21. století (i když tenhle pohled nikomu nenutím). Ale 9/10 bych tomu určitě nedal. IMHO je takové hodnocení napůl kickstarterové a napůl frí-kůl-inského šílenství.
    Souboje mi přijdou oproti BG o dost nudnější a defaultně dost pomalé(a mágův olej vylitý na 10 metrů před sebe a podobné blbůstky jako posun vpřed nepovažuju), prostředí mírně nevyvážné(někdy mám po pár obrazovkách pocit, že jsem nic neobjevil nebo že se na nich vůbec nic nestalo).
    Dole "x" píše naopak o přeplácanosti prostředí nadbztenými item - a i když jeho další reakce jsou dost stupidní, tak s ním musím souhlasit v tom, že nevidím jediný důvod, proč mi musí myš blikat na hromadě očividně rozbitých a převržených váz, že jsou to rozbité vázy - nutno podotknout, že toto se mi zobrazí přes celou místnost a s defaultně nastaveným poměrně dlouhým delayem mezi najetím myši na objekt a zobrazením popisu. Pochopil bych něco ve smyslu Lands of Lore, kdy si člověk při pohledu do lesa řekne - HELE, TÁMHLE JE DÍRA VE STROMU ?! a pak jen zazní úsměvně HM, EMPTY!... Člověk k tomu stromu s dírou aspoň musel dokrokovat a i přes zklamání se usmál *1* Prostě nechápu, co těma vázama chtěli autoři téhle hry říci. Nenašel jsem ze stovky žádnou převrácenou vázu, u které by mělo smysl k ní vůbec chodit, bo kromě možnosti zbytečného posunutí takového předmětu je to jen plevel na obrazovce, co na začátku žere čas. Možná výše sepsané trochu postrádá logiku, ale trošku mi tyhle na první pohled drobnosti kazí ten RPG pocit z prozkoumávání, objevování - když je ve finále 90 procent itemů úplně k ho*nu... *13*
    Jinak dobrý, dám tomu ještě šanci, dost lidí tvrdí, že se to časem rozjíždí.. Ale zmíním ještě jednu věc. Hru jsem kvůli nějakým až hanebně začátečnickým chybkám rozjel znovu, a stejně je minimálně počáteční příběh zavádějící. Tak nějak kromě náhodných úkolů nevím, jestli mám v prvním městě všechno prošmejdit, nebo po nabrání 3. do party vyrazit za brány. Akcechtivý jsem na 2.-3. levelu vyrazil za severní bránu a potkal skupinku 5th level prohnilých zombíků, kteří s trapnou AI běhali kvůli mnou vylitém zapáleném oleji na okraji převráceného vozu běhali za tou kárkou sem a tam a nechali se trestuhodně upižlat základními kouzly(a šípy). Když jsem po 3. loadu konečně AI "rozchodil", tak mě sejmuli na 2 rány. První větší souboj a hned taková prezentace nezvládnutého AI, když pohyb v tahových soubojích mají líp vyřešený hry, který jsou o 20 let starší... Pozvednu břitčí humor, pokec mezi postavami (nic nového, ale tahle hra stejně nic extra novátorského s WOW-efektem (nebavím se o WoWku) zařím nepřínáší, takže to beru jako jakýs takýs vyplnění atmosféry), ocením snahu udělat old-school RPG s tahovými souboji a další. Stojí za to zahrát si, dá se sehnat za 800 Kč, to taky není hrozný, za mně zatím 6/10.
    • je videt, ze to hrajes s potrebou to za kazdou cenu kritizovat, hra je to vyborna, za me nejmin 9/10

      vetsina veci tam ma smysl a ucel, jo vazy, krabice atp. jsou vetsina naprosto k nicemu, ale zrovna v BG si taky pamatuju, ze jsem jich tam prolezl stovky vcetne truhel a taky byly vetsina k hovnu, jen zdroj zlata na zacatek

      mne teda ai takhle nikdy nezahaprovala, se dvema vyjimkami, kdy jsem zrovna stal tak blbe, ze se nepritel evidentne seknul, ale kdyz uz se hejbali, tak si me nasli (i kdyz obecne urcite netrpi prehnanou pronikavosti, coz je nejpatrnejsi pri soubojich s vyrovnanym nepritelem, teoreticky, kteryho clovek porazi na hlavu kdykoliv, obcasny horky chvile jsou jen diky poctu a predevsim levelu)

      jinak prozkoumavani a objevovani je jedna z nejlepsich stranek (i kdyz obcas je to pixelhunt)

      a jak jsi na zacatku, tak zrejme jeste nechapes, ze rozhovory mezi postavami slouzi k profilovani povahy, coz pri striktnim dodrzovani vede k bonusum do schopnosti
  • to infinity
    naštěstí výrobce hry neuvaže o předělání na x360, ale jak říkáš, kdyby hra vyšla na konzole, cz by buly zcela jistě předělána
  • Nebojte se o překlad na xbox360. Michalls opět po dokončení češtiny překlad ukradne a pak bude prodávat port cz na xbox360 .Momentálně je tam cena 300kč na vstup pro stažení . On tak už vykradl mnoho překladů a to i sponzorované od xzone to jim ještě dělal technika pro pc překlady, tudíž si to nechá platit všechno dvakrát. Nechápu překladatele Mrazík, Ctihy , fejfar a tak dále ,že si to nechají líbit. Psal jsem jim o tom, ale marně. *13* l5b
  • NA ČEŠTINĚ SE JIŽ PRACUJE!
    Je toho ale hodně, takže kdo má zájem pomoci, můžete nás kontaktovat přes FB stránku hry: Divinity: Original Sin CZ / SK
  • je to jen na pc, exkluzivita, to zavidite co konzolisti? to litujete že jste si koupili topinkovače misto pc howada. a bude ješte hur, blbouni *11*
    • ale jo je to pravda podobny hry jsou a budou jen na pc
      • Jack1947
        Podpoř pepu, beztak oba w@rezíte tak proč si ještě nezasouložit. Simply imbeciled. *4*
        • Mohu mít prosím jednu otázku? Co je na W@rezu špatného?
          • ano tvoj prispevok je demencia...ty asi spis v jaskyni alebo ja neviem...filmy maju hlavne trzby trzby z kin,hudba z koncertov...u hier nic take neni...takze hold dalsi trapny pokus jak sa vyhovorit ze si ubohy pirat...
            • boze obcas clovek musi reagovat, pirateni je spatne áno, souhlas, je pravda ze mnoho lidi by si to zbozi ale stejne nekoupilo kdyby nebylo takto dostupne "zadarmo", ale rict blbost ve smyslu filmy maji trzby hlavne z kin, no a kdyz si ten film stahnes v ripu na warezu tak si na nej asi do kina nesel ne? takze si neprispel a si stejny pirat jako kazdy jiny, tak nemel a ten pred tebou ma pravdu piratime tu vsichni, jen ty si asi svatejsi pirat ze? mas svoji vymluvu koukam genialne promyslenou :-) a hudba ze vydelava hlavne z koncertu??? kdes to videl prosimte v cislech? co vo tom vubec vis? sis precet nekde na idnesu clanek a myslis ze mas jasno vid? no tot vse co sem k tomu chtel
          • to ze si niekto nevie vazit pracu inych...
            • Aha já zapomněl, že oba dva pánové se dívají na filmy jenom v televizi a nebo kupují filmy a seriály na nosičích. Taky hudbu doma a v autě máte úplně všechnu koupenou. Zkrátka úplně všechno kupujete že? Chtěl bych vidět ty částky..... Žgrindat o tom jak je W@rez spatnej umí každej trotl, ale řídit se pak podle toho už je horší co? Demence....
          • Můžeš. V neposlední řadě, to že tam stahujou šašci jako ty.
    • utíkej si tu hru stáhnout z warezu blboune *1* to je taky to jediný co pc hráči umí *2*
    • Jack1947
      Ted si ukaázal že si velký trotl. Ostatně co jiného taky čekat od anonyma s nickem pepa. Vid pepo? *7*
  • ja doporučuju neverwinter nights 2, dospelejší a hlubší pribeh, lepší postavy (druid, nekromancer) a zabavnejší kombat od mistru z obsidianu a porad v hezke grafice (vyšlo to v dobách oblivionu)
    • NWN2...dospelejsi pribeh ? to je vtip, nehlede na naprosto tragicky zaver a to dobyvani vasi pevnosti ??? to byl vtip. Kombat v zadnem pripade neni zabavnejsi, nehlede na to, ze to jede na otravnych DnD pravidlech. Jedine co na singlu NWN1-2 bylo super, byly datadisky - shadows of undrentide pro nwn1 a mask of the betrayer pro NWN2
      • DnD pravidla jsou nejpromakanější fantasy RPG systém, co existuje. Je to jen o tom, jak je implementujou do PC hry. Věci jeko nemožnost nosit plátovku s wizardem nebo nutnost připravovat kouzla - to už je dávno řešený jinak. Ty pravidla se furt mění a vylepšujou. O nějaký zrezavělosti může mluvit akorát ten, co o nich ví kulové. Rozhodně tam jsou tahy řešený líp, než v D:OS, kde si můžete přesouvat AP do dalších tahů, což je naprostá zhovadilost.
        • pokud tam maji porad ten nesmyslny zpusob reseni zbroje a AC, tak at se jdou zahrabat a muzou vylepsovat jak chteji a bude jim to prd platne
          • Mínusová zbroj a THAC0, to tam už dávno není. Každá zbroj má +AC, limit dex bonusu a plátovky mají navíc redukci dmg.
      • vtip jsi ty a tato hra, lol zapršíme zmrazíme a zelektrizujeme, nejvetší trapas (a rozlijeme sud s vodou ktery "nahodou" stojí okolo)
        • http://www.youtube.com/watch?v=_uJmFcQdsPk

          2:30
      • Souhlasim s tebou,dnd pravidla uz jsou znacne zrezivela.Tohle je znacne sviznejsi a taktictejsi combat system.
        • D&D pravidla su takisto vyborne..toto je proste ine.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit