Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ok, ukecali me, zdvojnasobim svuj puvodni prispevek. Prece jenom jsem vzdycky chtel nejakym zpusobem podporovat primo vyvojare, a ne ty prizivniky okolo nich (kteri navic nejlip vedi jak ma hra vypadat). Proto kdyz byla moznost, tak jsem koupil Zaklinace 2 na GOGu, a ted jeste neco prisipu temhle borcum. Moc moc drzim palce ;-)
  • Dneska ráno jsem shodou okolnosí zabrouzdal na kickstarter a pročetl jsem si všechny informace o Wastelandu 2 a rozhodl jsem se taky přišpět. Opruz bylo registrování na Amazone ale vydržel jsem a přispěl.
    Podle plánu to má vyjít někdy koncem příštího roku, bylo by to celkem nepříjemné pokud by se to protáhlo třeba ještě o další rok a tvůrci by žádali další peníze. Doufám, že jim ta hra půjde od ruky a za ty roky přemýšlení o pokračování Wastelandu nasbíraly mraky nápadů jak hru zvelebit. Fallout 1 a 2 byly pro mě srdcovky (jiné hry od tvůrců jsem nehrál) a Wasteland snad bude taky boží. Tyhle mass effecty lidi akorát otravují, už aby tu bylo zase tahový bojový systém uaááh *14*
  • tento príspevok nebude populárny, to viem už teraz, ale... kam sa to tí babráci zase se*ú? *16* Avellone s Urquhaartom neurobili dobrú hru od doby Icewind Dale II (aj tá bola len so-so). Som naozaj jediný, komu to vadí? NWN2 bol tragický, nudný, s ťažkopádnym enginom. KOTOR2 pripomínal fanúšikovský mod k jednotke. Alpha Fiasco. FNVegas - simulátor post-apokalyptického smetiara, zabíjanie času, ako všetky Bethesda hry, ale tie majú aspoň toľko slušnosti, že sa netvária ako niečo hlboké. Dungeon Siege X...? Zaregistroval vôbec niekto túto hru? Avellone žije zo slávy Planescapu už 11 rokov... Áno, Molyneux tiež kedysi býval herným bohom, ale dneska sa mu ľudia smejú a gúľajú očami pri vyslovení jeho mena... Avellone má talent na vytvorenie interakcie v parte, X miliónov vetvení questov, ale patrne sa nevie obklopiť kvalitnými ľuďmi. Jeho programátorský a designérsky tím sú na hranici kompetentnosti. *13* Koľko franchisov ešte budú musieť sprasiť, kým si svet neuvedomí, čo sú zač? Naozaj ich musí Tim Cain ťahať zo sračiek? Nestačilo by vymeniť 80% ľudí za ľubovoľných ukrajinských vývojárov? (Napriek uvedenému, na South Park RPG sa teším. Ale aj tak... gaaaaaaah!!)
    • Cahir
      Až tak hrozně bych to neviděl. Souhlasím s tím, že jejich hry jsou z velké části nedotažené a některé jsou těžce přeceňované. NWN2 *11*
      • Osobne se mi NWN2 libil vic nez prvni dil, kde jsem se proste strasne nudil a tudiz to ani nedohral. Nevim co na tom vsichni maji, asi jen kvuli ten toolsetum a neoficialnim rozsirenim.. Mozna by to vylepsili datadisky, ale na ty uz sem chut nenasel.
        • Jak u NWN1 tak u NWN2 jsou datadisky lepsi nez puvodni hra. navic NWN2 v zakladu je podstatne lepsi nez zakladni NWN1. Datadisk NWN2 mask of the betrayer je jedna z nejlepsich RPG her co vysla...samozrejme je to datadisk, takze kratsi nez takove BG2 ale pribeh je skvely.
          • Cahir
            Překonat hodně špatnou jedničku nebyl takový problém. To ale z dvojky nedělá výbornou hru.
            • madmanito
              To je vec nazoru,pro me je treba NWN2 s datadiskama nejlepsi rpg do dob BG2.
    • MickTheMage
      Hmm, Kotor2 je v mnohych ohladoch lepsi ako jeho predchodca a to i napriek problemom, ktore ma. NWN2 - uz len existencia Mask of the Betrayer obhajuje jeho pravo byt na svete a o nostalgickom kusku menom Storm of Zehir, nehovoriac. Alpha Protocol, opat vyborna hra s par muchami, ktore vsak nijak nedegradovali celu hru... Takze ano, Obsidian robi stale dobre az vyborne hry, len s mnozstvom bugov. No a? Pokial sa daju prezit, koho to zaujima. Ako jedni z mala vedia napisat kvalitne pribehy a dialogy, dokonca rozsirit zavedene svety o nieco viac (vid. Kotor2). Takze kym ty sa budes pozerat na to aky nedokonaly, nedotiahnuty engine, ktora hra mala - ja sa budem radsej pozerat na to, ake dobre tie hry boli po strankach na ktorych skutocne pri hre zalezi... V konecnom dosledku nepisem nic ine ako ty, akurat mne je technicka stranka (ak ostatne veci funguju) tak trochu ukradnuta. Ked si mam vybavit nejaku hru za poslednych 10 rokov, urcite by sa tam vzdy nasla nejaka od Obsidianu. A svete div sa, nie kvoli bugom, ale kvoli ich inym kvalitam. Ktore maju. Jo a este mi prosim ta povedz, co ze to sprasili? (Dungeon Siege 3 som nehral, kedze ma tato znacka/svet prilis netankuje, takze to je jedina vec kde ma mozes oklamat, ze je spackana ;) )
      • Práve že mne sú bugy ukradnuté. Také Bloodlines zbožňujem, aj napriek tomu, že svojho času sa za niektoré klany nedala bez cheatov prakticky dohrať (okrem iného.) Mne ide o ich celkový laxný prístup ku gamedesignu. Nehnevaj sa, ale pre mňa priemerná až podpriemerná hra plus super príbeh nerovná sa super hra. Môžeš tvrdiť, že keď sú nútení používať enginy po iných a produkovať hry v rekordnom čase, tak nutne pôsobia nedorobene, ale mňa ako zákazníka to nemá čo zaujímať.

        Jediné, čo u mňa v Sith Lordoch vynikalo, bol úroveň prepracovania vzťahov v parte. Z hľadiska naratívu podľa mňa (IMHO) zlyhali, ani po X hodinách sa im nepodarilo pretlmočiť, o čo sa vlastne v tej hre usilujem - príbeh si jednoducho neudržal moju pozornosť, lebo som musel prechádzať šedými koridormi so strážnymi vežičkami a otrepanými, generickými kantínami plnými twi'lekh gangsterov, ktoré boli krokom späť aj v porovnaní s chabým level designom v jednotke (spomeňte si na tie platformy na Kashyyku, bleh!). Vôbec to nevystihlo atmosféru a štruktúru filmových Star Wars, kde práve jednička udrela klinec po hlavičke. Preto mi aj nakoniec členovia party boli ukradnutí, necítil som žiadnu emocionálnu väzbu.

        Pri NWN2 mi prišlo zle po hodine hrania, to, že má geniálne datadisky je síce pekné, ale...

        New Vegas, zainvestoval som cez 30 hodín hrania, ale k nejakému zaujímavému príbehu som sa nedořezal. Tých pár fajn questov a postáv (Super mutant so svojim Antlers napr.) bolo roztrúsených v pustatine mučivo nudných dungeonov, otravných bojov s retardovanými protivníkmi, škaredom, nezaujímavom prostredí, primitívnym railroadingom (muchy na severe na ceste do Vegas a ich smrtiaci jed). Po _všetkých_ stránkach horšia hra ako pôvodné fallouty a zožne ocenenia celej hráčskej komunity. Hmmm. Z väčšej časti to budú chyby zdedené po Bethesde (F3 som sa hrať radšej ani nepokúšal, Vegas bol mojim jediným novodobým Falloutom), ale ich hry nič nesľubujú, na nič sa nehrajú, nesnažia sa opiť starých harcovníkov nostalgickým rožkom. V Skyrime po hodinke dvoch hrania vieš, čo dostaneš. Po hernom maratóne FNV som sa cítil podvedený, zneužitý... Načo mi je milión volieb, ak ma herný svet a jeho postavy nezaujímajú?

        Namiesto hľadania dobrých poviedok zahrabaných hlboko v zdĺhavom, priemernom gameplayi si radšej _prečítam_ poviedku skutočnú a venujem sa hrám, ktoré nemárnia môj čas. Hrať Skyrim alebo WOWko 300 hodín, to nikomu neupieram, ale osobne to nepovažujem za _dobrú investíciu_. Niekedy je to skôr o ceste než o cieli a hry od Obsidian mi prídu ako taká bahnitá, rozkopaná cesta, kde na konci sa blyští niečo ako zlato, len mi jednoducho chýba sebazaprenie zistiť to. Ale aj tak držím palce, zdá sa, že sa staré Black Isle schádza opäť dokopy. A Kickstarteru fandím. Snáď pominie táto éra kompromisov a vrátia sa dni starej slávy. *3*
        • Aha, takže ti si hral NWN2 len hodinu a píšeš vyššie že NWN2 bol tragický, nudný, to si ako stihol zistiť u tak rozsiahlej hry? Tebe dokonca z nej prišlo zle..? Ja viem u warez verziíí často chýba motivácia ich dohrať, že?? :) A napr. datadisk Mask Of Betrayer je taký neskutočne temný a depresívny že sa mu v tomto žiadna iná RPG hra nevyrovná (aj keď je to len datadisk a napr. taký podobný "smrťácky" Planescape Torment je odlahčovaný humorom narozdiel od Masky v ktorej humor absolútne absentuje)
          • No u warez hier naozaj chyba motivacia dohrat hry od Obsidianu. Bohuzial, u originalky hry od nich je len jedna motivacia - cim skor ju prejst a mat ju z krku, aby sa nepovedalo ze to boli vyhodene peniaze do luftu. Potom uz len odovzdat na charitu do sirotcinca alebo cd pouzit ako podlozku pod pivo.
        • Khanemis
          Prosímtě, jak můžeš takhle vůbec hodnotit New Vegas, když sám přiznáváš, že jsi Fallout 3 ani nehrál? Přitom polovina výtek, co k Vegas máš, vychází právě z toho nanicovatého enginu, co Bethesda dala Obsidianu k práci. Díky tomu se také nedá New Vegas porovnávat se starými Fallouty po jiné stránce než po příběhové, jsou to jinak prostě až příliš odlišné hry. Krása Vegas je v tom, jak krásně navazuje na svět starých Falloutů, doplňuje ho o části z Van Burenu, a prostředí mojavské pouště je uvěřitelně zpracované co se vnitřní logiky týče. A hlavním bonusem je, že prostě Obsidian umí psát dialogy tak, že se to člověku chce číst, zajímá ho to a nepůsobí uměle. Tam, kde si Fallout 3 hrál na dospělou hru s pomocí cákanců krve a ustřelených hlav, tam mnohem lepšího dojmu dosahuje New Vegas v obyčejných hovorech si lidmi (a jinou havětí). Pokud tebe postavy a svět ve hře nezajímaly, tak tam prostě muselo být něco zle ve tvé komunikaci se hrou, protože mnoho jiných lidí si to evidentně naopak užívá. Samozřejmě, to nemusí být tvoje chyba.
          A ani nesouhlasím s tím, že Bethesdí hry nic neslibují, zrovna Fallout 3 byl poměrně velký podvod, minimálně co se příběhu týče. Snažil se o rádoby dramatický osobní děj, který přitom měl takovou řadu logických kiksů, a Hollywoodský patos, až to bolelo.
          • Ok. Ale to co si uviedol v podstate potvrdzuje nazor, ze v programatorskom tyme v Obsidiane su tretotriedni babraci. Kvality Fallout NW su znacne postavene na sentimente k starym Falloutom a nie na samotnej hre. Pribeh a dialogy naozaj nerobia kvalitnu hru samu o sebe, ked 99 percent hry aj tak stravis ako tu niekto trefne poznamenal robenim "smetiara" v pusti.
          • Kvalita enginu sposobuje to, ze sa F1 a F2 neda po stranke pribehovej porovnavat s New Vegas? Tomu celkom nerozumiem... Engine je engine a pribeh je pribeh, nie?
            • Khanemis
              Přečti si to znovu. Psal jsem, že se kvůli enginu se nedá Vegas s původními Fallouty srovnávat po JINÉ stránce, než po příběhové. Jinými slovy, Vegas se dá srovnávat s původními Fallouty jen z hlediska příběhu (a, uznávám, zapomněl jsem dodat že také obecně z hlediska zpracování světa a dialogů), protože zbytek hratelnosti je příliš odlišný od původních her právě kvůli tomu enginu...
        • cece...po tolika prispevcich se vlastne priznas, ze jsi ty hry nehral ?? a presvedcujes tady ostatni, ze se jedna o nekvalitni praci ?? To si delas prd..l !! Priste to prosim oznam na zacatku, abych zase ja neinvestoval cas do cteni tvych dlouhych, radoby zasvecenych prispevku. Dekuji
          • Nechapem z coho vyvodzujes, ze tie hry nehral... ved napisal, ze New Vegas hral 30 hodin.
        • Hairy_Ass
          Právě že to, že se příběh KotOR2 tak odlišuje od SW zavedených struktur je to, co se mi tak líbilo. Žádný jednorozměrný zloun a Mirek Dušín jako hlavní hrdina.
    • Khanemis
      To je tvůj názor, který ti neberu, ale nesouhlasím s ním. Ačkoliv Obsidian skutečně už nevytvořil žádnou tak skvělou hru jako kdysi Black Isle, tak stále má za sebou velmi kvalitní kousky a jde spíše o problém toho, že nemá takovou svobodu pro tvorbu jako měli kdysi pod Interplayem. KotOR2 byl skvělý, ačkoliv samozřejmě jednička byla lepší díky své originalitě (ale také na ní neměli autoři pouze zhruba rok k vývoji jako u dvojky, čímž se mimochodem opakovala historie Falloutu 2). A Fallout: New Vegas byl v rámci omezených možností enginu skvělou hrou, která konečně dala hráčům části nikdy nerealizovaného Van Burenu a narozdíl od Falloutu 3 měl konečně svět nějaký smysl a hlubší příběh. Alpha Protocol, jediná hra, co vím, kterou zatím Obsidian vytvářel sám za sebe, nebyl nijak úžasný, to uznávám, ale ani není divu, potřebovali by na to mnohem víc volnosti. Netvrdím, že Avellone a jeho parta jsou géniové, kteří na co sáhnou, to změní ve zlato, ale stále jsou to jedni z nejlepších vývojářů dnešní doby. "Na světě není člověk ten, který zavděčil by se lidem všem," což samozřejmě platí a každý má na svůj názor nárok. Přesto bych prosil o trochu smířlivější tón. Já osobně jim fandím a jestli budou pracovat s Fargem na Wastelandu 2, tak možná půjde o ultimátní hráčský zážitek...a možná ne. Na každý pád je to projekt hodný sledování:-)
      • Ok, ďakujem všetkým trom za pokojnejšie reakcie, než bol môj pôvodný príspevok. Určite sa v mainstreame nájde mnoho tímov, ktoré nemajú na osobitosť obsidiánskych hier, ale... nedokážem sa zbaviť pocitu, že sa O. priživuje na cudzých projektoch. Či je to z núdze, posúdiť neviem... Toľkokrát ma sklamali, že už nevládzem dávať im ďalšie šance. Púšťajú sa do projektov, na ktoré nemajú a z nejakého dôvodu sa na nich celá herná obec pozerá ako na druhý príchod Krista... Práve tie nadšené výkriky na Games a inde ma prinútili vysloviť svoj názor. Nie som jediný, kto má k tejto spoločnosti vlažný vzťah. No, Fargo im verí a to je rozhodujúce. Na ňom je zodpovednosť, aby sa to podarilo.
        • U mne Obsidian vede protože je vidět, že oni pořád přemýšlejí nad tím co dělají. Hrají s obsahem a experimentují... Není to pořád dokola ta stejná palba titulu jako u Bioware, jejíž variabilita se zasekla a teď je s toho více business než umění.
          A s FNV nesouhlasím.. Ta hloubka tam je ale musíš jí sám chtít. Např příběh Dead money je podle mne jeden z nejpěknějších a nejzáživnějších příběhů co kdy byl napsán. NWN 2 je dlouhý, ale zase velice netradiční na DaD příběhy... Na každé z jejich her jsem si něco našel... KOtor je snad jediný SWčko, kde nejsou postavy extrémisticky rozděleny na ty hodné a zlé...
          • Black_Hand
            ok, DA2 jsem nehral. mam prave rozehranou jednicku. a pokud tomu tak je, tak DA2 ma u me plus body. nicmene AP vysel o rok driv. a slo v DA2 i trochu manipulovat s lidma? tim myslim nejakym ne zrovna primocarym zpusobem napr. dareckem/fackou.

            btw: na DA me ta jednorozmernost vztahu zacina postupne stvat, i kdyz postavy jsou jinak moc dobre a uprimne, kam se na ne hrabe vetsina postav z mass effectu 1. garrus je jeden z mala, ktery je na urovni tech z DA1. morrigan je zrovna ten typ, se kterou bych mel mit trochu turbulentnejsi vztahy. nektera DLCcka nasvedcuji tomu, ze to v nich pujde, ale zatim nevim.
            • Leliana je strasne roztomila, jenom ma trochu vymyty mozek ;-) Me teda docela dostalo, ze v jednom okamziku pokud udelas vec co jde kompletne proti jeji vire te normalne napadne a musis ji zabit. Docela necekane a netypicke.
            • Black_Hand
              jasne, alistair se ze zacatku jevil jako prekvapive odlisny od takoveho jacoba z ME2 nebo kaidana z ME1 (ufff, ty otravne panaky nechci ani videt. kaidan byl taky ten ktery to nerozdychal :)). jak si utahoval z toho kouzelnika bylo genialni. skoda jenom, ze stejne jako u morrigan se nektere dialogove moznosti chovaji naopak, nez by mely. oba dva se tvari, ze nadsazka a ironie je pro ne dennim chlebem, ale pak kdyz jim neco takoveho reknu, tak hned klesne jejich naklonost vuci me a citi se ublizeni. no, aspon nejsou jako leilana, kterou jsem mel chut zabit hned jak se poprve objevila....
            • Cahir
              Uf, no dá se říct, že jo. Ale spíš se to projeví až časem.Hodně záleží na složení party v daných situacích. Ostatně, dost tam probíhá interakce i mezi samotnými postavami, která občas souvisí i s tím, jak jsi s nimi předtím zacházel.

              V DA1 se z oné jednorozměrnosti celkem vystupují Alistair a Morrigan. Nechci spoilerovat, ale jelikož mají dost velkou roli, hlavně Alistair, v hlavní zápletce, velmi se počítá, jak se k nim v průběhu hry v určitých situacích zachováš. A myslím, že zrovna u takového Alistaira je to o něčem jiném, než že k němu jsi "hodný/zlý". Ale celkově souhlasím s tím, že parťáci v DA1 se do velké míry omezují na "poznej mě a buď se mnou kámoš, nebo ne"
          • A k čemu ti to v DA2 je? Že dostaneš bonusovou přímočarou misi? V AP ti to dokázalo zvrátit průběh misí.
            • Cahir
              V mnoha případech na tebe reagují úplně jinak, závěrečné vyhrocení vztahu s parťákem, který je tvůj kámoš, resp. rival je taky zajímavé.

              Bavím se jen na úrovni parťáků, že bylo AP variabilnější je fakt, to nepopírám.
          • Cahir
            Bioware experimentuje, o tom žádná. DA2 je sice kontroverzní, ale rozhodně se snaží jít v mnoha ohledech proti zavedeným principům. Narace, dialogový systém (ten snad nejvíce), bojový systém - to všechno bylo těžko překopáno. Je každého názor, jestli k lepšímu, nebo horšímu, ale bylo to originální. Navíc, předtím jsem si to nepamatoval, ale série ME je v podstatě upgrade každého dílu. Je tam vidět snaha zachovat kostru, která funguje a vylepšit to, co nefunguje. Opět je každého věc, jak to vnímá, ale rozhodně nesouhlasím s tvrzením některých hráčů, že jde o prvoplánově proces zjednodušování. To nikoliv, tam je skutečně vidět snaha o upgrade.

            U Obsidianů bych rád viděl nějakou vlastní hru, s vlastním rukopisem, nejen nadstavbu cizích titulů. Mám-li být upřímný, KOTOR2 vzal KOTOR1 a doplnil ji o vlastní story. New Vegas vzal F3 a doplnil ho o vlastní story (a protože tvůrci F3 jsou strašně špatní scénaristé, jevilo se NV jako zázrak). NWN2 (základní hra) má sice oproti jedničce nový engine, ale v podstatě jede podle toho samého mustru jako jednička. Obsahově je to jejich nejhorší hra, řekl bych. Naprostá rutina bez jakéhokoliv přesahu. Jedinou jejich hrou z post-Balck Isle éry, která je tak nějak "celá jejich", je Alpha Protocol. Ten má hodně špatný level design a je na tom bídně i po technické stránce, navíc, ačkoliv se jedná o první epionage RPG, není svým provedením nikterak originální (máš základnu, z které chodíš na mise, což celkem dost připomíná Normandy v ME, případně kemp v DA). Samotné mise si berou opravdu hodně z Mass Effectu, potažmo jiných moderních TPS. Obsahově je to Holywood (trumfne i ME) jako kráva, ačkoliv vítám ten přehršel voleb.

            Myslím, že kdyby měl Obsidian prostředky jako Bioware, přirozeně by se pokoušel o nějakou vlastní kostru, vlastní rukopis (jako v případě AP), jejich hry by začaly být taky vnímány jako rutina. Doteď v podstatě jen berou cizí tituly a naplňují je zajímavým obsahem.
            • Cahir
              Black Hand: To je pravda. Ale to máš třeba i v DA2 (friendship/rivalry).
            • Black_Hand
              tak v AP experimentovali taky. treba to ze konecne s nekym nemusis mit dobry vztahy muze mit smysl a neni to nezbytne "zle", byl docela dost velky pokrok.
            • Cahir
              MikeKing: Co to přesně znamená experimentovat s obsahem? V případě Planescapu a KOTORu to vidím, o tom žádná, v případě NWN2, AP, NV už tolik ne (OWB, LR byli vlmi zajímavé experimenty, otázka je jestli by obstály jako něco víc než DLC)...

              Já souhlasím s tím, že Obsidiani jsou schopni vyprodukovat hlubší a originálnější příběh, zatímco Bioware je lepší co se týče vyprávění příběhu. Vždycky jsem to takhle vnímal, první má velmi často nakročeno skoro k artu, druhé je poctivý Holywood na úrovni. Ale pořád úplně přesně nevím, co myslíš experimentováním...
            • Asi do toho vidíš líp co se týče Bioware no, ale docela pěkně to vystihl MikeKing :-)
              A btw taky díky za radu!!! :-)
            • MikeKing
              Bioware experimentuje, ale jen s formou, zatímco Obsidiani experimentují s obsahem. Já osobně považuji za odvážnější a sympatičtější to druhé. Nebo tobě se snad zdá vytvoření v podstatě nové ideologie v KotORu 2 jako něco zanedbání hodného?
        • Khanemis
          Neřekl bych, že se přiživují na cizích projektech, spíše si z nich komerčně úspěšnější studia udělaly takovou holku pro všechno, která za ně s minimálním nákladem splácá s omezeném čase pokračování, aby ze značky vytřískaly co nejvíc. A ty hry jsou dobré jen proto, že Obsidián to i s tak omezenými prostředky jakž takž zvládne. Ono relativně nezávislé studio má dnes opravdu problém se prosadit, tím spíše, když jde o tvůrce poměrně nemainstreamových typů her jako jsou oni:-)
          • No to je velmi chvalyhodne, ze su "devkou pro vsechno" a ze s minimalnym nakladom "splacaju" pokracovanie, ale bohvie aka vizitka to nie je, nemyslis?
            • Khanemis
              No to není, to ale nijak nesnižuje kvalitu studia. Navíc na druhou stranu to není o tom, že by dostávali do rukou nějaké budgetovky. Obsidian dostává obvykle k práci vytvoření pokračování pro AAA hru, kterou musí zvládnout v minimálním čase a obvykle i s technologií, se kterou ještě nikdy nepracoval. Myslím, že u většiny studií by byl zázrak, kdyby výsledkem byla byť jen slabá hra, ale hry od Obsidianu jsou poměrně kvalitní a třeba já osobně je považuji za rovné (KotOR2) nebo lepší (New Vegas) jak originály. Myslím, že svým způsobem je to naopak velmi dobrá vizitka, co se pracovitosti týmu týče, smůla je to jen v tom, že se dostali do škatulky firem závislých na práci jiných, přestože zaměstnávají jedny z nejkreativnějších mozků v byznysu.
    • MrSanta
      V tomto případě by měl Obsidian dodat jenom to co umí. O to co neumí se postará inXile.
      Každý ví, že Obsidian má skvělé nápady, které nedokáže dotáhnout do konce. Jestli to je chyba Obsidianu (neschopnost dodat produkt včas) nebo chyba vydavatele (vezmu co mají a šup s tím na trh, ať máme dukáty) je otázkou. Vydávat nedodělané a zabugované hry už tak nějak k Obsidianu patří...
    • Hairy_Ass
      Uff, koukám, že tobě Obsidian leží hodně v žaludku. *5*
      • Ked tak pozeram na priemerne hodnotenie hier od Obsidianu od uzivatelov na metacriticu, zda sa, ze nie je ani zdaleka jediny.
      • Hele nemáš na sebe nějaký steam kontakt pls?... Já jsem se chtěl zeptat jestli nemáte na Ukáčku FF nějaky přístupy do statistických databází... Potřebuji nějaká hodnověrná data a zrovna moc netuším, kde tenhle druh dat shánět...

        Sorry za off topic..
        • Hairy_Ass
          Tak to vůbec netuším, když mi řekneš v jakém oboru chceš ty statistiky, tak tě max. můžu odkázat na sekretariát na příslušném ústavu, kam můžeš směřovat svoje otázky...
          • No potřeboval jsem nějaký detailnější statistické hodnoty co se týče počtu osob (procetuálně třeba i) hlásajících se k jednotlivých církvím v určitých zemích (Ale obecně mi stačí Kalvínisti, Lutheráni a Katolíci)
            • Cahir
              Amaroun: Já jsem z Katedry filosofie a religionistiky na FF UK. Stránky samotné ti pravděpodobně nepomůžou. sám nemám vůbec představu, na koho se v tomhle případě obrátit, ale fakt je, že do religionistů moc nevidím. Tady je odkaz na sekretariát, kde by tě snad mohli odkázat k někomu povolanému: http://ufar.ff.cuni.cz/8/kontakt

              Za pokus by možná stála i teologická fakulta.
            • díky :-))
            • Hairy_Ass
              Sakra, tak to ani nevím, na koho přesně odkázat, zkus buď Ústav filosofie a religionistiky (ufar@ff.cuni.cz) nebo Ústav hospodářských a sociálních dějin (michal.pullmann@ff.cuni.cz/Hana.Sobotkova@ff.cuni.cz) - snad ti někdo z nich poradí.
  • Že by se blížila doba, kdy se nebudou hry kupovat, ale přispívat na jejich vývoj? Neplatit jaksi post mortem, ale dopředu? Těžko říct, stojí to za vyzkoušení, ale v momentě, kdy se přispěje tam 3M na hru, která bude stát ale za velké h nic, tak pak asi nadšení dost vyprchá. Mimochodem, už vidím na Live a PSN odkazy na hry, které si nekoupíte, ale přispějete na jejich vývoj.
    • Řekl bych, že je to prostě jen přechodná fáze k modelu, ve kterým by mohli jedinci opravdu investovat. Tedy třeba za 20000 dolarů by nedostali jen čestný místo v titulcích a ingame svatyni, ale nějakej drobnej finanční podíl z prodejů apod. Pokud vím, dosud tomu v US bránila legislativa, ale teď by se to mělo nějak měnit.
      http://mashable.com/2012/03/27/congress-approves-jobs-act/
    • 13_11
      Je třeba zmínit, že přispěním získává hráč automaticky kopii hry – už si ji nemusí kupovat.
  • 13_11
    Kudy chodím, tudy hlásám: „Musíme nastřádat aspoň ty 3 mega!“ To byly totiž ve své době produkční náklady na první dva Fallouty.
    • Dohromady, ne? Dvojka totiz musela stat mnohem mnohem mene nez prvni dil. Udelali ji za necely rok a na jiz vytvorenem enginu. Jedicka se delala od zakladu a celkove myslim tri roky.
  • Black_Hand
    hmmm, vsimli jste si jak najednou zacala prislibena castka na kickstarteru rust? :)
  • Kr.Pa
    Obsidian má neuvěřitelnou databázi různých nástrojů pro tvorbu příběhu, dialogů a designu, pomocí kterých vytvořil takové hity jako Neverwinter Nights 2, Star Wars: Knights of the Old Republic II a samozřejmě Fallout: New Vegas

    a já myslel, ze NWN1 a KOTOR 1 byly pecky a tohle jen horší díly ...
    • Cahir
      KOTOR 2 byl typická obsidiánská hra. Zajímavé nápady, geniální prvky v kontrastu s několika brutálními faily. Ta hra má výborné momenty a Kreiu, ale zatímco na jedničku vzpomínám jako na poctivou a těžce nadprůměrnou hru, dvojku mám zafixovanou jako nedotaženost.
      • zkuz si to zahrát s Restoration projectem.....to budeš mít pocit jako kdyby jsi hrál uplně jinou hru..... *14*
    • Black_Hand
      kreia je vyjimecne dobra postava. byla tak dobra, ze zbytek vyzvedla jen tak nad jednicku, ani se moc nemusela snazit.
    • NWN2 jsem nehrál, ale minimálně KotOR 2 je i přes technický problémy někde úplně jinde než biowarovská jednička.
    • U Kotor 2 se projevilo predcasny vydani na vanoce, tam to holt nezvladli vcas. NWN 2.. no zabugovany to bylo hodne... ale po strance pribehu, dialogu atd se NWN1 mohlo jit vycpat. Osobne nechapu co vsichni na NWN1 vidi, ja se u toho docela dost nudil. Mozna by to vylepsili datadisky, ale na ty uz sem opravdu chut nemel.
      • MrSanta
        NWN přinesl skvělé nástroje pro modery a navíc perfektní multiplayer. Což mě osobně je putna. Originální SP kampaň je vůkol proklínána (nemohu soudit, zatím jsem jí nedokončil, ale těch cca 15 hodin co jsem to hrál bylo fajn). Datadisky jsou podle komunity velmi kvalitní.
        • Asi tomu dam nekdy jeste sanci, jen na to uz neni tolik casu, kolik bych chtel :(
    • Hairy_Ass
      Třeba příběh se líbil víc u KotOR 2 než u jedničky. NWN2 jsem nehrál, a Fallout NV je jasně lepší než Fallout 3.
  • Cele mi to pripomina odboj elitnich vyvojaru proti soucasnemu trendu, proti byrokratickym velkospolecnostem, ktere vidi pouze tabulky a z hracu maji pouze dojne kravy.
    Vypada to jako ten nejklisovitejsi happyending, ktery kazdemu fandovi vzene slzy do oci - vznik nove ery, kdy se hry stanou opet umeleckymi skvosty tvorene laskou a nadsenim. Skupina lidi opousti sve hamizne chlebodarce, zakladaji nezavisle studio s touhou tvorit hry po svem, s nabytymi zkusenostmi a za spoluprace vernych fandu ozivuji legendy z dob minulych a zaroven vdechuji zivot tem zcela novym.
    Zachrana PC sceny se blizi
    *3*
    • Hairy_Ass
      Zní to až příliš krásně, než aby to mohla být pravda. *4*
      • Ono se to nadšení asi trochu zklidní, až vyjdou první velký průměrný/podprůměrný tituly financovaný kickstarterem. A to nechci vidět ten hejt, kterej bude ještě masivnější než u titulů financovanejch publisherama.:)
  • Jinač bych to nazval takovým obrozením PC her. Jejdásek už připravuje stoličku a provaz *1*
  • Kinet1c
    http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2/posts - prekonalo 1.7m, si myslim, ze asi nebude ziadny problem so spolupracou :) tesim sa

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit