Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mno, doufejme, že to nebude totální propadák... Les bez zvěře, dědiny a města bez dětí.... Kovárny zatím k ničemu...
    • jamar28
      A děti tam nebudou proč? Protože je tam vývojáři nechtěli, nebo kvůli dementním zákonům a regulacím?
      • kvoli rozpoctu
      • Tilwaen
        Z části asi obojí. Regulace her s (možným) násilím na dětech je samozřejmě jedna věc, ale především je potřeba pro děti udělat komplet nové animace (pohyby, interakce, ...) a oblečení. Zřejmě se jim to nevyplatilo, ať už z jakéhokoliv důvodu.
        • Ve Skyrimu děti byli.
          • Tilwaen
            Byly, ale třeba jsi je nemohl zabít, čemuž se ve Warhorse údajně taky chtěli vyhnout, aby to nekazilo imerzi ze hry.
            • Johnny
              proč by chtěl někdo zabíjet děti? se zeptej všech hráčů CS:GO a GTAV proč tam pořád zabíjej děti. A proč se tam děti zabíjejí navzájem
            • U2K: protože je to hra, kde třeba v roli německa vyhraju druhou světovou (hearts of iron), jako choroba vyhladim celý lidstvo (plague inc), místo závodění zlikviduju soupeře a s co nejelpším efektem přejedu spousty lidí (carmagedon), a když mě malej zmetek okrad tak prostě dostal kulku do hlavy a jako následek jsem musel vyvraždit snad celý město *2* (fallout 2)
            • Bože, proč by ale někdo chtěl zabíjet děti?
            • No ve hrách od Bethesdy nejde zabít skoro nikdo :)
    • Les bez zvěře? Tys neviděl to prase, králíky a jeleny? A k čemu tam ty děcka budou? Už tak dokážou otravovat u hraní, ještě aby otravovali ve hře. Jo škoda té kovárny, ale brousit zbraně půjde a určitě tam půjde něco koupit, takže taky nejsou moc k ničemu. Takže to vypadá na v celku dobrou hru.
      • V zaklínači byly děti a perfektně doplňovali atmosféru,včetně několika questů a ta dětská říkanka z DLC Hearts of Stone je luxusní.
        • A v Zaklínači vůbec nemuseli řešit co s jejich zabíjením protože je ani civily prostě zabíjet vůbec nešlo. A bylo to správně z hlediska lore, ale Warhorse jsou holt v tomhle ambicióznější a než je tam mít napůl, lepší nemít vůbec.
          • Witcher (3) je dobre (misty skvele!) napsanej mainstream herniho prumyslu. S kontinuitou mainstreamovych trendu, a vysokorozpoctovyjch manyru. Zuby nehty se drzi RPG mustru ve smyslu tabulkovych cislicek +2/+5, lvl10/ lvl30 a excelovych tabulek narvanych predmety s 6 vyvojovymi stadii kazdy druhy polozky.

            Fakt me nebavi hrat hry, co ve 21. stoleti nostalgicky lpi na UI excelu a davno prezitymu papirovymu pristupu simulujiciho to, co papir zprostredkovat nesvedl. Vsechny +/-X/Y cislicka dovede zahrnout tikani jednicek a nul na pozadi definujicich pravidla sveta. Chci vyvojarsky soustredeni zamereny na to do jaky miry prirozene, logicky a jak s nimi muze nakladat hrac ve hre. Snad se zadari, Kingdom Come se ukaze jako povedeny a tim nastavi zrcadlo popsany prehistorii a trkne mainstreamovy trendy soucasnejsim smerem. Drzim palce!

            PS—Deti jsou kazdyho sveta tresnickou na dortu a trestuhodne malo obsazovany do hlavnich roli hernich flaku. Ze si je KC nemohl dovolit je na posmutnely "bohuzel".
  • Jsme také skeptický. Podle videí to stále vypadá jako nic moc. Prostě taková béčková nízkorozpočtová hra. Zatím to neukázalo nic, proč by si to měl chtít zahrát. Technické zpracování na úrovni deset let starých her (hlavně animace úplně mimo). "Realistické" souboje vypadají spíš k smíchu, jak to má těch asi 9 animací pro držení zdraně každým základním směrem a ty se pořád nepřirozeně střídají. Délce 100h fakt nevěřím.
    • Tím, že pod každou zprávou o KCD budeš psát ty samé zvratky jen pod jiným nickem chceš dosáhnout čeho? Fotr tě očividně málo mlátil když nemáš nic lepšího na práci
    • Alespoň nepotřebuju nepotřebuju stroj za 100k.

      Kolik toho víš o středověkém šermu? Nejspíše nic stejně jako většina "lidí" tady. Měl jsi 4 střehy a 4 kryty a ty jsi různě kombinoval jak to situace vyžadovala. Stáhnutí z horního krytu do spodního úderu je záležitost mrknutí oka.
      • No snad sám nevěříš, že středověké bitvy vypadaly takto? :-D
        Každopádně existuje dost článků na téma reálného souboje s meči. A víceméně se dá říci, že ho nikdo nidky do hry nedá. Protože pokud jsi si meč nechtěl hned ztupit nebo zlomit, tak to fakt nevypdalo tak cool jako ve hrách nebo filmech. Udělat někdo realistický systém, tak se tomu lidi vysmějí
  • Souboje vypadají mnohem lépe než v betě, třeba budou skutečně zábavné. Zato obličejové animace se asi nezlepší, což je trochu přešlap. Absence miniher, kování, dětí atd. zamrzí, ale všechno je to pochopitelný a třeba ještě třeba nějaká karetní hra časem přijde, určitě by to tam sedělo. Prostředí vypadá pořád ještě krásně, pořádně mě to natěšilo. Problém bude imho v takových těch situacích, které třeba Witcher 3 pomocí kvalitních animací zvládal skvěle - pády z koně, začátky a konce soubojů, chození po schodech, lezení po žebříku, narážení do postav atd. KC v tomhle bohužel připomíná spíš Risen než současný AAA RPG.
    • S těmi minihrami... ve hře půjde hrát kosty a to snad i s cinknutými, půjde brousit měč, půjde snad i nějak chlastat, v traileru byla vidět páka, lockpicking, okrádání je samotná minihra, turnaje... atd. Takže si myslím že miniher je dost. Jinak zrovna animace ve třetím Zaklínači nejsou zrovna příkladné. Co se týče animací obličejů, tak hra je dabingově velká zhruba jako Zaklínač 3 (60 hodin), jenže Witcher měl mnohem větší rozpočet a je tak trochu znát že ve Warhorse nestíhají, ale rozhodně jsem si zlepšení například od gameplayů z E3 nebo trailerů všiml *4*
    • promiň ale herní animace Zaklínače 3 jsou špatné, Geralt běhá jako kredenc, animace koně jsou kapitola sama pro sebe a je to spíše parodie na koně. Celé animace jsou extrémně strojové a neplynulé. Sami tvůrci tam přidali i patche pro úpravu animaci pro Geralta - bohužel bez výsledku.
    • Llour
      Tak ale rozpočet Witchera 3 byl úplně někde jinde *7*
      • To chápu. Ale bude třeba přinejmenším srovnatelnej s Witcher 2 (10M$ vs. 2M$ od backerů v roce 2014, což měla bejt údajně jenom malá část rozpočtu). Obě hry dělí 7 let, technologie se za tu dobu posunula, ale ve warhorse to možná nezvládli naplno využít, holt jejich první hra.
        • Kingdom Come je ohodně rozsáhlejší hra oproti Zaklínači 2 což za předpokladu že by ty hry měli podobný rozpočet vše vysvětluje *3*
  • přiznám se, že v poslední době jsem skoro nic nehrál, skoro už rok. Důvodem je hlavně čas, resp kdybych tomu ten čas udělal, tak by mi zase chyběl na jiné věci.
    Ale mám v plánu si (někdy) zahrát Elex, Kingdom Come, Divinity II
    • Hmm. A koho to jako zajímá?
    • jestli vyzobavas, tak si na divinity udelej hodne casu...

      jednicka mi mohla trvat tak 50h, tohle mozna 130-150h
      • pamatuju že jednička byla taky docela dlouhá, tuším že tak 60 hodin jsem tam nechal. Zpočátku super, poslední 2 mapy už mi přišly natahované.
  • Nevím jestli ma Dan Vávra smysl pro humor, ale já bych na jeho místě tam dal nějaké easter eggy, napr. vedlejší quest kde byste museli zabít draka a ten drak by létal pozadu (e.egg na Skyrim), nejakého vesnickeho aktivistu, který by se jmenoval Stephan Jagelo Warrior (SJW) a ten by vám dal za úkol pomoct do Čech propašovat migranta z Afriky a pod. *15* To že jde o vážnou realistickou hru, neznamená že tam nemuže byt trochu té legrace a nadsázky.
    • Prileti drak a zakrici: "Tak kde mate tie decka?"
      • Nebo např. hloupé koně jako easter egg na chybějící autonomní AI koně... ne počkat, to je realita *13* (promiňte jen vtípek, nemohl jsem si odpustit *1* )
  • Nové video https://www.youtube.com/watch?v=1cn4Hg6q9XU
    • x_ander
      Vypadá to parádně.
  • to je na jednej strane super, no tych 9km stvorcovych je na 100 hodin popravde veeelmi malo...som zvedavy, ako sa s tym popasovali tvorcovia, aby nenastal velky stereotyp a navstevovanie dookola tych istych lokalit
    • Mart9
      Nesmíš těch 100 hodin brát tak vážně. Standartní herní doba bude 30 - 50 hodin, akorát pokud si to budeš hodně užívat, tak bude delší.
    • V GTA taky hráč jezdí pořád dokola po stejných lokalitách, Gothic má taky celkem malou mapu, ale působí obrovsky a je stále co objevovat, i když se lokality stále opakují. Stalker to stejný. Nebo South Park. Skyrim byl obrovský, ale pro mě nudný. Něčeho takového bych se asi nebál, ale záleží jak nakonec bude působit hra. Dnešní RPG se snaží hráče stále posouvat dál a dál do nových oblastí, ale mám radši když si určitý místo pořádně zapamatuji. Nedokážu si představit, že bych si zapamatoval ve witcherovi každou uličku v každém městě. Ani u Assassins Creed si většinou moc nepamatuji pořádně kde co je.
      • Já jsem na doporučení nějakýho článku při druhým průchodu hrou vypnul u Witchera minimapu (a zvolil nejtěžší obtížnost) a bylo to super, ta hra najednou byla násobně zajímavější. Normálně po nějaký době upadneš do stereotypu, questy řešíš jeden za druhým a mimo minimapu prakticky ani nezavadíš pohledem. Výsledkem je, že ani po dohrání vlastně nemáš pojem o světových stranách, nevíš, co kde leží a kudy se tam jde. Předpokládám, že zvlášť v KC bude možný řídit se informacemi typu "jeď po týhle cestě, u studny se dej na východ a až dojedeš k rybníku, tak už tu pevnost uvidíš."
      • No ale i to GTA V dohraješ cca za 30-40 hodin. A že by česká hra od nového studia s mnohem nižšžím rozpočtem udělalo větší hru? Tomu snad nevěříme. Čekám příběh max 8 hodin. Zbytek budou max nějaké copy+paste aktivity nebo collectibles, které programátor do hry přidá za půl dne a pak může říct, že to natáhl o 20 hodin.
    • tak teda 16 km stvorcovych....stvorec s hranou 4 km ....malo
      • Ono ještě záleží jak to přesně počítáno a v jakém je to měřítku. Jak už tu padlo... jsou hry co se pyšní kilometry a kilometry mapy. Ale když popojdeš o dset centimetrů a ukazcel cíle ti odečte dva metry, tak to taky není ono :-D
        • Je to jako standard v cryenginu, takže 1:1. 4x4km je maximum, co Cryengine zvládne. Podle mě je mapa dost velká, v betě bylo zpřístupněno ani ne 1x1km a i po pár desítkách hodin hraní jsem tam pořád objevoval nové místa... Oblivion měl stejně nebo o něco menšÍ mapu s tím , že to byl vesměs copy&paste a nikdo si nestěžoval... Velikost mapy není tak důležitá jako propracovanost a zatím žádná hra nemá tak propracované okolí jako KCD
          • Tak tvrdit ze nikdo si nestezoval na Oblivion je trosku odvazne tvrzeni :-) Kazdopadne nevim jestli se rozloha da se serii tes srovnavat. Ta nema nejvetsi exterierovou mapu, ale je hutka protkana dungeony.
  • spoock
    Já jsem fakt zvědavý jak ten výsledný produkt bude zábavný, páč z videí mě to nebaví a beta byla dost zabugovaná a divná.
    • Mart9
      Bety už takové bývají *2*
  • Já jsem spíše skeptický a myslím si, že to bude propadák. Tedy alespoň do vydání cca 4-5 opravného patche a pokud komunita dá, snad to nějakými módy vylepší. Ale rád bych se mýlil
    • Například to počasí... na obloze jasno a červánky a ono chčije jak z konve... realita jak cyp *1*
      • Jasně protože, když chčije tak to je na celý zeměkouli najednou. Jestli jsi někdy vylez na denní světlo tak jsi mohl vidět, že 5 metrů před tebou je silnice suchá a na metru 5,5 už mokrá. To je co? Větší záhada než dutá země.
        • A jdi Ty mladý brepto :-) Nikdo nemluvil o celý zeměkouli. To, že se vzácně můžeš setkat s úkazem, že pár kroků od Tebe neprší a na obloze je vymeteno, není zas tak často. Zajdi za maminkou ať Ti vysvětlí, že prší z mráčků :-D
          • Ve videu se hráč díval pouze před sebe, takže nešlo vidět, jak moc je nad ním zataženo. Každopádně je to jedno, před pár dny jsem zažil venku sněžení z čistého nebe, asi půjdu za maminkou, ať to objasní

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit